Грижи за пилето на момченце?

  • 10 566
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 546
Всичко изчетох, останах информиран - малко се обърках,  и моля някой да каже какво точно е направил - за да си направя избора дали да забелвам или да чакам....
Всички имате по една .... бира - ама виртуална
Относно заглавието - мислех си да пусна следното заглавие "4икийка на мъжкарчета - да или не", но реших да бъда малко по-деликатен.

Хайди очаквам ви как сте постъпили вие във вашият случай
Пич, много е смешно! Бъди мъж бе, какви са тия изрази!? ooooh! hahaha

По въпроса - на тебе майка ти беше ли се грижила за пилето ти едно време като беше хлапе? Що не я питаш кога, как?
Иначе - на големият ми син не знаех какво да му правя и въобще, че се прави такова нещо. Направи го личната докторка (и тя не е педи уверявам те!), но късничко, на година и нещо. Детето вече разбираше и беше по-трудно. Близнаците аз сама си ги спрасках на месец и нещо и всичко им е наред и на тримата до ден днешен. Колкото е по-малко бебето и не разбира, толкова по-добре. Бавно и методично отлепваш кожичката от главичката на пениса два-три дни подред, като мажеш с вазелин мястото, за да не се залепи наново. Нататък знаеш, явно ползваш пилето си, но не и пипето си! Hug Laughing

ПП. Коя е Хайди?

Последна редакция: вт, 22 сеп 2009, 00:14 от Бижy

# 16
  • Мнения: 236
Между другото момичета да ви "светна",че тук в Кюстендил така викат на пишката на децата. Не съм от този край,та отначало бая се чудих за какво става дума  Thinking. Ама нали съм майка на мъжкарче и аз -изясниха ми положението. Та по въпроса-има време!

# 17
  • София
  • Мнения: 309
Ох,много се смях!

На въпроса-забелваш чурата леко надолу-най-добре във ваничката,докато го къпете.После преди да сложите памперса пак повтаряте-просто бутате кожичката надолу с два пръста и намазвате с дефламол.Трябва да сте редовни,защото се случва да залепне и е много неприятно.

В един период го "изтървах",та се наложи уролог да го забелва-беше ужасно!
И досега хич не обича и се дърпа,ама няма начин-иначе пък повече ще страда детето.

# 18
  • Мнения: 467
Всеки път лекичко съм придърпвала кожичката на съна ми във ваната, по време на къпане. Забели се на 1г 3/4 месеца. Изобщо не го е боляло, зашото стана постепено и сега даже сам си я забелва за да си изкъпе главичката.
Мъжете много се шашкате. Моя съпруг беше същия, но всичко с времето си. Сега е още много малък. Няма да остане с незабелена пишка  Wink

# 19
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Винаги съм се чудила какво толкова има страшно да се наричат нещата с истинските им наименования.Като за начало пенис ми се вижда добре.

# 20
  • Мнения: 202
Въобще не е рано на нашият син на 3 месеца му бяхме заголили главичката , това става най добре в коритцето докато го къпете всеки път дърпате по малко докато се заголи и така всеки път дори и след като е оголена, защото с разтежа на бебо е възможно да се залепи отново е не  изцяло.

# 21
  • Мнения: 972
Винаги съм се чудила какво толкова има страшно да се наричат нещата с истинските им наименования.Като за начало пенис ми се вижда добре.

А кожната гънка около главичката на пениса се казва препуциум.
Наистина ,защо се срамувате да назовавате нещата с истинските им имена?! Wink

# 22
  • Мнения: 2 161
Грижи за пилето на момченце?
Толкова млад и вече със собствена птицеферма.

# 23
  • Мнения: 1 473
Не е необходимо да се прави нищо освен да се подържа хигиената на бебето. Къпете го, но без да дърпате кожата на пениса. Отлепването на кожата става по естествен път и при всяко дете е по различно време. Подобно дърпане се приема от съвременната медицина за абсолютно погрешно и болезнено за бебето. Не е гаранция, че ако след дърпането и отлепянето на кожата, тя няма отново да се залепи, а вследствие на това да се получи и инфекция.
Ако е необходимо педиатърът може да ви даде направление за уролог и там да се консултирате.
Спокойно!

# 24
  • Мнения: 743
Ние от началото на 2-рия месец започнахме със заголването на чурата,по-точно мъжа ми,аз не смеех,само виках-стига,стига....и я заголихме точно за 1 месец.Но ако не беше мъжо,аз сигурно нищо нямаше да направя Rolling Eyes.

# 25
  • Мнения: 12 679
Забелвах от рано - лекичко, ако се наложи и по-силно. Но знам, че сега модните тенденции са други - да не се забелва.  Аз съм доволна от това, което съм правила. Синът ми не е имал никакви проблеми с онуй, дето му викате пиле, чура...Пенис за таквоз малко нещо не ми звучи, може би малко пенисче.

Последна редакция: вт, 22 сеп 2009, 19:10 от Трещерица

# 26
  • Мнения: 4 291
  Какво се смеете на пиле, като му викате Чура!Това пък е още по-смешно! Присмял се хърбел на щърбел!
На малкия съм забелвала пениса само във ваната, не го е боляло, но не бях постигнала и много. Докато към края на втората годинка той си го забели сам.
Не се шашкай, малко ти е още момченцето.

# 27
  • Мнения: 743
  Какво се смеете на пиле, като му викате Чура!Това пък е още по-смешно! Присмял се хърбел на щърбел!
На малкия съм забелвала пениса само във ваната, не го е боляло, но не бях постигнала и много. Докато към края на втората годинка той си го забели сам.
Не се шашкай, малко ти е още момченцето.


Не съм се присмивала!

# 28
  • Мнения: 3
Много мерси мами, още съм раздвоен, но най-вероятно ще забелвам Пилито, тъй като искам да няма слепвания и такива неща.

Много мами се опитаха да се присмеят на пиле - на тях мога да им кажа - Пиле - на момчето достойнството, а Пате - на момичето...


Сигурно сте повечето от Варна и не знаете ко е пиле Simple Smile

Като цяло останах много доволен от всеки един отговор по отделно и благодаря на всички и очаквам още мнения - за да мога да направя преценка на базата на проценти,

Хайди със здраве и успешна седмица на всички  Wink

# 29
  • Мнения: 17 546
Последно, мнението ми е, че ако говориш(пишеш) като баща, а не като малко по голямото братче на това сладко бебе на аватара, ще е по-готино, честна дума.  Peace
Стига се лигави!
"Пилито... ко е... Хайди..."! Боже, говориш като бебешор, а си направил бебе... ooooh! Joy

Общи условия

Активация на акаунт