ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 3

  • 99 970
  • 772
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 608
Моми4ета, здравейте! Вклю4вам се в темата за съвет. След неуспешно икси, лекуващият ми лекар ми изписа Диферелин 11.25мг за подобряване състоянието на матката. Нямам ендометриоза, само малък миомен възел на задната страна на матката, който според лекаря ми не е проблем за забременяване. Про4етох за страни4ните му ефекти, не е толкова безобиден, 4удя се дали да го приемам, не намерих моми4е с приемане на Диферелин по тази при4ина.

Вие какво мислите? Благодаря Ви от сърце Hug

# 736
  • Мнения: 572
Консултирай се с друг лекар  Peace

# 737
  • Мнения: 608
Аея, благодаря ти. Аз се сварзах с моя лекар, нещо не съм доразбрала Embarassed, аз имам adenomyosis и за това трябва да инжектирам този Диферелин. Няма н-н, нали искаме бебе, това е по-силно, ще се справя и с този препарат.

Успех и късмет, моми4ета Hug

# 738
  • Мнения: 33
Благодаря на всички за изказаните мнения Simple Smile Надявам се наистина либидото по-скоро да се върне. Особено, че планираме забременяване месец два след като се възстанови цикъла. Надявам се самата мисъл за това ми действа възбуждащо Laughing, защото според мойте наблюдения емоциите по време на секс оказват положително влияние върху възбудата.

Сега и други искам да Ви питам. Ако помните при мен откриха киста и на щитовидната жлеза, малка е 4мм някъде и според ендокринолога ми е малко вероятно да изчезне от само себе си,но това не би трябвало да ме притеснява, ако не расте. Просто трябва да я следя. В нета обаче и в някои книги открих рецепта за лечение на кисти с алое и вино, която я дават както за щитовидната, така и за яйчниците и много хора са се излекували с нея. Това, което ме тормози е дали ако почна да го пия това, сега както свършва и действието на последния Лукрин след няколко дни, ще попречи на лечението и плановете ми за забременяване. Какво мислите? Преди време бях питала моя лекар за едни билки, но той каза, че не разбира от такива неща, затова не виждам смисъл да го питам него сега. Иначе това май се пие три месеца. Благодаря Simple Smile

# 739
  • София
  • Мнения: 1 649
Да опиша и аз моя случай - операция-махната киста и няколко миомни възли, лечение с Лукрин.
Вече става година от както след Лукрина ми дойде цикъла и пробвам със забременяването, но не се получава.

Бихте ли ми препоръчали добър гинеколог? Доколкото чета повечето са доволни от Попов?

Правих изследване на 3 хормона - в рамки са, мисля този или следващия месец да направя и другите хормони. Цикълът ми идва редовно, с лентичките показава, че има овулация, но четох, че трябва и на ехограф да се изследва. Следващия месец ще направим изследване и на спермограма. Но все нещо не ми дава покой затова мисля този месец да отида на ехограф за овулацията - да ми пропоръчате гинеколог в София?
Тъй като не гледат добре в службата на излизанията от работа какво ви е мнението за д-р Иван Праматаров от Полимед? Близо е до службата и затова е добър вариант за мен.

# 740
  • София
  • Мнения: 3 890
препоръчвам да си запишеш час при д-р Илия Карагьозов от Токуда, работи в понеделник, сряда (от 14  и петък, до 19 часа вечерта (следобеден прием) - това за общ преглед и евентуална диагностика, но ако звъннеш сега вероятно ще те запишат за след около 2 месеца. а за проблеми със забременяването най-хваленият е д-р Стаменов, но за него четох, че записва часове за 2012 г. чак, което си е лудост Crazy

# 741
  • Мнения: 9
Ако в продължение на 1 год. не е настъпило забременяване,според мен трябва да се потърси специалист по стерилитет,а не обикновен гинеколог/от личен опит говоря,сменила съм много "обикновени гинеголози"/Специалисти по стерилитет обикновено са от клиниките по инвитро.Другото е обикновено,губене на време и средства.И на първо място,задължително спермограма и чак след това посещение при специалист.Аз също имах ендометриоза,киста и миоми,но паралелно с моето лечение,се лекуваше и мъжа ми/слаба подвижност и влошена морфология/ с лекарства изписани му от андролог.Аз лично съм посещавала 2 клиники по инвитро/Щерев и Плевен/ и смятам ВСИЧКИ лекари от тези клиники,че са компетентни точно в областа на стерилитета.

# 742
  • София
  • Мнения: 3 890
може би е както казва Елиелена, направо при специалист, който се занимава с такива проблеми и има варианти за решението им. според мен нито Попов, нито Карагьозов като се замисля сега са за това, те са хирурзи преди всичко Peace

# 743
  • Мнения: 608
Моми4ета, а има ли из вас диагнозирана с adenomyosis / това е ендометриоза вътре в матката/? Търся си сродна душа Confused, Аз съм с такава и сега се лекувам

# 744
  • Мнения: 1 146
Здравейте! Ще ви помоля аз мнение и съвет. Попрочетох темата, но вие ще ме ориентирате най-добре. Ходя в клиника Щерев, лекуваме стерилитет. Досега не съм имала съмнения за ендометриоза. Лекарката там обаче миналата година още ми откри  киста "около левия яйчник" - доколкото аз знам, не е в яйчника, пълна е с течност. Тестат ми СА 125 е 80 (при норма до 35). Ще ходя след десет дена на консултация с доц. Щерев. Не знам обаче в тази клиника доколко са специалисти, може би ще трябва да търся друго мнение и да избера къде да правя лапароскопия?
Мнения?

# 745
  • Мнения: 1 298
Т. маркер ми се струва доста показателен, и солидно завишен... Ако имаш неясна киста и такъв тест, много е вероятно да ти трябва хирург за лапаро, за да диагностицира/махне вероятна ендометриоза. За токова нещо аз препоръчвам с чиста съвест д-р Попов от Шейново и Вита. Може би в Щерев имат добри хирурзи, но за там не мога да се изкажа... Успех!

# 746
  • Мнения: 343
Момичета , като ви дойде за първи път след инжекциите, нормален ли ви беше цикъла и колко дни ви държа?

# 747
  • Мнения: 1 146
Някой друг да е имал завишен СА 125? Или е показател за ендометриоза или за нещо по-лошо.. Моля, споделете.
Аз попрочетох и трябва да си редактирам "неграмотния пост". Четох, че и при други го е имало проблема, в момента еднометриозата ми изглежда по-малкото зло. Поне ми отговаря на въпроса защо не забременявам.. На всичко отгоре правих инсеминация вчера (преди да взема данните от теста)... Само съм си дала парите на вятъра явно.

Последна редакция: чт, 08 юли 2010, 17:22 от Alexiana

# 748
  • София
  • Мнения: 3 890
Алекс, моят показател беше 46,5 и правих след това лапаро, доказа се ендометриоза.
не се притеснявай от друго, моят доктор ми каза, че когато е онова страшно нещо, за което си мислиш показателят е мнооого завишен (няколкостотин).

# 749
  • Мнения: 1 146
Аурора, мерси! В началото без много информация знаете какви мисли му минават на човек през главата Simple Smile)) Освен това лекарката ми беше видяла тази киста (дано да ендометрозна) миналата година още, но ми спести информацията.. Питах после какво може да е - ендометриоза и тя ми каза "не"...
Къде направи лапаро?
Момичета, д-р Попов в Шейново приема ли, как става записването? Или във Вита е по-добре?

Общи условия

Активация на акаунт