ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 3

  • 99 945
  • 772
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 334
Alexiana - много съжалявам за резултата! Ще погледна моя какъв беше довечера и ще ти пиша. Аз съм правила лапароскопия в Щерев и тогава бях доволна, а и не откриха нищо обезпокоително та всъщност не мога да кажа колко са добри. При мен усложненията възникнаха 3-4 месеца след лапарото по време на процедура за инсеминация / стимулираха не с Клостилбегит и на третия ден от приема изеднъж ми се появи ендометриозна киста. От къде дойде и аз не знам, но това е истината. Лошото е, че ми правиха икси  при положение, че се съмняваха за ендометриозна киста! А това е недопустимо, но го разбрах сега! Така, че аз се радвам че се махнах от там, съжалявам че не го направих по-рано.
И аз сега търся д-р Попов за консултация! Така, че като имам инфо ще ти пиша.

Еhsia - нормален ми беше цикъла, дойде ми 45 дни след втората инжекция. Третата явно не ми беше подействала.

# 751
  • София
  • Мнения: 2 381
И на двете места - в ШЕЙНОВО И ВИТА е ок. Но във ВИТА може по-бързо да успееш да си запишеш час.
Успех!  Praynig

# 752
  • Мнения: 343
Моят туморен маркер беше 65 - имах 2 кисти . Попов преглежда всеки вторник във Вита - мен ако питаш направо там се обадете и отидете , по- бързо ще стане и прегледа и лапарото .
 Алекс, маркера ти не е толкова висок- не се притеснявай , има много случай с по-завишена стойност. А за Щерев съм чувала не добри неща и не ти препоръчвам да ходиш там- при Попов можеш да си спокойна ,че ще ти каже всичко точно и ясно и ще си в добри ръце. А това е най-важното на този етап.
 

# 753
  • Мнения: 844

 Алекс, маркера ти не е толкова висок- не се притеснявай , има много случай с по-завишена стойност. А за Щерев съм чувала не добри неща и не ти препоръчвам да ходиш там- при Попов можеш да си спокойна ,че ще ти каже всичко точно и ясно и ще си в добри ръце. А това е най-важното на този етап.
 

аз съм на същото мнение , от личен опит ! (и за Щерев  и за Попов)  Peace

# 754
  • Мнения: 334
Алекс - сега погледнах, моя СА 125 е бил 9.1 и пак имах ендометриозна киста. Така, че явно не е чак толкова точен показател поне за ендометриозата. Консултирай се с Попов, а за Щерев добре си помисли. Аз лично не мога да им простя, че ми направиха иксито след като знаят, че ендометриозата уврежда яйцеклетките, а за кистата ме глеждаха две лекарки от въпросната клиника и двете смятаха, че е ендометриозна, както и се доказа при пункцията в последствие.

# 755
  • Мнения: 844
а на мен в Щерев  ми направиха лапаро при съмнение за хидросалпингс ( а тръбите ми бяха повече от ок както се оказа по - късно). при положение , че пуснах СА 125 и той беше 100и нещо и при положение , че видяха , че имам киста 2.5 след като са ме "отворили"  и познайте - не я бяха махнали кистата  #2gunfire  били я изолирали уж. предписаха ми Лукрин,който трябваше да си купувам , като ми го изписаха с Регулон паралелно..ако можете да си представите само......и след 3 месеца кистата беше вече 4 см и ми казаха пак от Щерев , че трябва да се оперира  #2gunfire #2gunfire Следващият път вече улучих правилното място и правилният док   bouquet

# 756
  • Мнения: 334
Аз  много мога да говоря за Щерев, но вече съм толкова уморена от цялата тази борба, а като чета такива постове като на Роси, а и като знам с мен как подходиха, мога само да съжалявам, че не избрах друга клиника по-рано. Ако сега можех да се върна 4 години назад, когато започнах да търся проблема, бих променила много неща! Роси - нямам думи, как така ще видят кистата и няма да я махнат! Недоумявам! Кой те оперира?

На мен също ми изписаха Лукрин, като попитах дали не може касата да ми го плати, ми казаха, че трябва да има операция и хистологично изследване, за да се докаже ендото, а при мен беше само пункция и източване на кистата. Както и да е платих си Лукрина, но третата инжекция не ми подейства, както писах по-гори дойде ми на 45 ден от втората и на 15-тия от третата. Попитах лекарката дали не е била фалшива ампулата, тя само сви устни, каза ми че съм излекувана и започнахме стимулация за второто икси! Е пак не стана! И така ме пратиха да осиновямвам, защото с тея лоши яйцеклетки бебе не можели да направят! Не ми се говори повече, но си мисля, че е възможно да не съм била излекувана, защото сега отново съм ендометриозна киста доказано с хистологично изследване и Владимиров не си и помисля да правиме процедура в такова положение! Правете си изводите сами, но най-вече мислете и се консултирайте. Аз пак се радвам, че открих този форум и що годе нещо знам!

# 757
  • София
  • Мнения: 3 860
Добре аз да питам, ако няма кисти а само съмнения за ендо, като например доказан ЛУФ, може ли да се притъпи към ин витро без лапаро  Rolling Eyes

# 758
  • Мнения: 33
Аз препоръчвам д-р Ненов от Шейново Peace Попов, също разбира се. Пък и те често се засичат в един кабинет и се е случвало като ходя и двамата да ме консултират и да се допитват един до друг.

А иначе моят туморен маркер беше 78 и кистата 3см. на единия, а при операцията се видя, че и на другия е почнало огнище, което не се виждаше на ултразвука. Но да ви кажа опасявах се, че има нещо такова, макар да казваха, че нищо не се вижда, защото точно там имах последните седмица-две някакви леки усещания и нещо като туптене, докато там, където беше 3см. не усещах нищо  Confused

# 759
  • Мнения: 1 298
Алекс, моят показател беше 46,5 и правих след това лапаро, доказа се ендометриоза.
не се притеснявай от друго, моят доктор ми каза, че когато е онова страшно нещо, за което си мислиш показателят е мнооого завишен (няколкостотин).


Моят пък беше няколкостотин, и пак не беше рак. Така че не се шашкай - най-вероятно си е само ендометриоза. И едва ли е много тежка, ако може да се съди по стойността на мепкера.

...Освен това лекарката ми беше видяла тази киста (дано да ендометрозна) миналата година още, но ми спести информацията...
- А тия лекари, дето безотговорно оставят пациенти с ендометриозни кисти да си ходят насам-натам неоперирани, докато им се съсипят яйчниците   #2gunfire Отвратителни хора, ама то всичко се връща.

# 760
  • Мнения: 1 146
Момичета, страхотни сте!
Това е самата истина. Поне оплакване ще подам. Миналата година ходих два или три пъти при въпросната лекарка. Предполагаше се, че сме с мъжки фактор само. Спермограмата на мъжа ми имаше значително подобрение, но все пак морфологията беше малко по-ниска. Затова решихме да изчакаме още няколко месеца за прием на витамини.
Тази година февруари месец пак бях при лекарката, евентуално да правим инсеминация. При преглед тя пак видя кистата и този път ми каза, че трябва да направя консултация с доц. Щерев и да направя ЦС. Аз се забавих два месеца със снимката (заради микробиология и други изследвания) и после изчаках два месеца, надявайки се на естествено забременяване (тръбите се оказаха проходими, макар и периампуларно).
Уговорихме се, че мога да правя инсе. Пуснахме въпросния маркер, който аз си взех 30 мин. преди процедурата, след като вече я бях платила и просто не занех дали да я отлагам, нито какво точно означава маркера.
Още февруари месец я питах дали това, което вижда може да е ендометриоза и тя ми каза "не, не е това"! Само се надявам да е това, а не нещо по-лошо.
Просто коментарите са излишни, и не мисля, че е умишлено, просто некомпетентност.
Аз умишлено я питах дали да правя фоликуметрия един месец, било излишно. Едва ли не - на какво се надявам нали имаме мъжки фактор...
Вече имам час за д-р Попов, за 20-ти! Дано да тръгнат да се разплитат нещата!

Последна редакция: пт, 09 юли 2010, 10:27 от Alexiana

# 761
  • Мнения: 844
Момичета само не губете вяра ! Както бях писала и по - рано имам приятелка забременяла с киста 2,5 на единия и 1 см на другия яйчник след 2 неуспешни ИКСИ по ест.път. има и мн други такива случаи , в това число и аз !

Сунар  пожелавам ти следващият път да успеете , знам колко са тежки психически процедурите ,но идва момент , в който нещата се нареждат...ще видиш.  Hug

# 762
  • София
  • Мнения: 2 381
Ох, за Щеревата клиника и аз мога да пиша. На мен за ендото Ганева добре ми обясни нещата, но после беше в отпуск и резултатите от МБ и цитото ми ги обясняваха две други лекарки.  Е, изписаха ми лекарство, което само при тях се продавало - Флоражил, а аз имах кофти резултат на цито - 3 А. После се оказа дисплазия, а те ми загубиха 1 месец с безполезно лекарство. Поне струваше 9 - 10 лв.
Да ви кажа честно имам много големи резерви към тази клиника. Наскоро в едно интервю (в "24 часа" или в "Труд") д-р Щерев беше обяснил, че по време на кърмене жената не може да забременее. Щях да припадна. Ами, точно така често на бял свят се поярярат т.нар. породени деца, т.е. едно след друго, щото жените си мислят, че не могат да забременеят. Искрено се надявам журналистът да не е предал правилно думите на д-ра, защото ако написаното е вярно - Щерев е пълен идиот. Аз имам и 11 мес. кърмачески опит и някои кърмещи майки забременяха и чакат втори деца сега - точно тук от форума.

# 763
  • Мнения: 1 146
Роси, радвам се за теб! Аз обаче от такава вяра съм на този хал. Не съм обиколила всички лекари в София, защото все си мислех, че ще стане от само себе си. Е, не става...

# 764
  • Мнения: 1 298
Alexiana, умолявам те, подай оплакване, ако можеш с нещо, макар и дребно, да го докажеш! Писна ми от тази безотговорност лекарска. Аз имах поне срещу двама души основания за сериозни оплаквания за обезщетение, некомпетентност и безотговорност - не го направих, понеже заради тях и страхотното забавяне на диагнозата и лечението, просто не бях на себе си, и нямах, буквално НЯМАХ енергиен ресурс да се сблъсквам с още негативни неща... Сега съм добре, но вече има "давност" някаква, и съвсем са затлачени нещата.
Добре си направила, че си си записала час при Попов - дано те успокои и ти даде най-сетне компетентна насока за лечението. Относно инсеминацията - току виж... Знае ли човек, съвсем не е невъзможно, доколкото знам, и при тези обстоятелства да стане. Късмет!

Общи условия

Активация на акаунт