Търся програма която да решава задачи по математика

  • 11 518
  • 17
  •   1
Отговори
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
ЗДравейте,ако темата не е за тук нека модераторите я преместят! та това ми е проблема,ако някой знае такава програма която да може да решава цели уравнения по математика нека каже,става въпрос до от 5 до 7клас ,а може и до 12.Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 916
И аз търся такава програма.
Математиката ми е тъмна индия.

# 2
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Много е трудна ,поне с такава програма ученичката ще може да си решава задачите а аз с нея да и ги проверявам дали да вярни понеже всичко съм забравила.Моля помагайте!!!!

# 3
  • Мнения: 4 300
 А неравенствата какво ще ги правите ooooh!

Няма такава програма, която да може да решава всичко. И какво значи цели уравнения? До 12ти клас се учат толкова различни задачи, че няма как да се решава с прграма. Да не говорим, че уравненията са най лесното от всичко.
За какви уравнения став авъпрос?

# 4
  • Мнения: 4 916
А неравенствата какво ще ги правите ooooh!

...

Много ясно, ще търсим нова програма  Mr. Green

# 5
  • Варна
  • Мнения: 957
Ето една програма, но не съм я пробвала /за след 7 кл./ -

http://nanoset.net/torrent/7/28/105335/%D0%9D%D0%B0%D0%BF%D0%B8% … 20%5BBulgarian%5D

# 6
  • Мнения: 1 467
Сещам се само за математическата лаборатория (MATLAB), но честно казано идея си нямам как се работи с нея. Знам, че е улеснение в математиката и може да помогне за "решаването на широк кръг от задачи от областта на матричната алгебра, комплексната аритметика, линейните системи, диференциалното и интегрално смятане, нелинейните системи, оптимизацията и др." Самата Matlab е обектно ориентиран език за програмиране.

http://www.mathworks.com/products/matlab/

# 7
# 8
  • Мнения: 389
Работила съм на такава програма, Maple, като студентка, обхваща различни раздели и видове уравнения, но се програмира - тоест на специален език й се задават параметрите на задачата.

Аз не мисля, че е невъзможно за възрастен да си припомни математиката, ако на всяка цена държи да помага. Особено пък елементарната математика.

Не бих изкалпазанила детето си като му дам наготово програма, мечешка услуга е, особено ако има да кандидатства, висше да учи и пр.  Naughty

На нашето вкъщи (на приятеля ми) с половин час припомняне на теорията се оправих. И пак не съм й ги решавала, а само следях тя дали ги решава правилно и я насочвах.

# 9
  • Мнения: 4 300
Аз затова питах за какви уравнения, все пак квадратните се учат в 8ми клас, ако не се лъжа, от 5 до 7 са съвсем елементарни, нямат степени, нямат разлагане, нямат нищо.

# 10
  • Мнения: 22
Пробвай с алгебратор,в мундата я има....

# 11
# 12
  • Мнения: 589
ако не се лъжа, от 5 до 7 са съвсем елементарни, нямат степени, нямат разлагане, нямат нищо.
  Лъжеш се.В седми клас вече степенуваме и разлагаме.

# 13
# 14
  • в провинцията
  • Мнения: 249
И в шести клас задачите ме затрудняват. Точно днес се потих над ей това: (а3.b5)4.a11/a8.b7Е не можах да го реша и това е  Confused

Общи условия

Активация на акаунт