Новите ви книги - 4 част

  • 50 935
  • 746
  •   1
Отговори
# 165
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Тери Пратчет - Пощоряване.

Не особено добър превод, от който се губи магията на Пратчет.

Явно преводът е доста зле, като съдя и по коментарите в сайта:

http://www.helikon.bg/books/61/146758_poshtoriavane.-istorii-ot- … ?sortcomments=asc

# 166
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Вселена, така си е.

Аз не съм чак такъв познавач на Пратчет и пак ми прави впечатление.

И тук във форума в темата за Тери Пратчет доста беше обсъден този превод.

# 167
  • Мнения: 5
Габриела, карамфил и канела - Жоржи Амаду
великолепна книга

# 168
  • Мнения: 265
Габриела, карамфил и канела - Жоржи Амаду
великолепна книга
Наистина страхотна книга.Препоръчвам ти и "Доня Флор и нейните двама съпрузи"

# 169
  • Мнения: 4 172
Момичета,не знам дали е коментирано,но имате ли някакви отзиви за ..."Яж,моли се и обичай" на Елизабет Гилбърт?

Като цяло я прочетох на един дъх, с изключение на частта за Индия, която ми беше меко казано скучна. Има леко претенциозен американски привкус и една доза повече от необходимото феминизъм. Не бих прочела нещо друго от тази авторка. Очаквах да е по женски красива като Алиенде или Харис, но за мен поне не е.

И от Кафка на плажа не останах очарована, въпреки че и нея изчетох на един дъх. Увлекателна е, но просто май очаквах повече.

Последното, което препрочетох беше Девет разказа и Семейство Глас на Селинджър. Любими. А преди това Леля Хулия и Писачът. И тя ми хареса.

Сега ми се чете нещо леко и женско. Ще следя за идеи.
А идеята за библиотека е страхотна.

# 170
  • Мнения: 2 401


Хииич не ми върви. Ако някой я е чел, да сподели, дали да и давам шанс. Ама няма и пряка реч, бе мацки, оригинала ли е такъв, превода ли, модно ли е, що ли..  newsm78
Пп. Мъжа ми ме натиска да гледаме "Мъжете, които мразеха жените", ама аз се дърпам ли дърпам.

# 171
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Минзухар, прочети първо книгата, ако успееш да устоиш на гледането на филма  Wink

# 172
  • Мнения: 2 401
Минзухар, прочети първо книгата, ако успееш да устоиш на гледането на филма  Wink

А, заинатила съм се. Само дано мацката, която ми обеща книгата да я пусне по-скоро.

# 173
  • Мнения: 431

Имам един въпрос (много се извинявам ако ви се стори глупав  Blush Blush) ...момичетата от София от коя библиотека си вземате книги? Тук прочетох, че си вземате книги от библиотека, а аз си купувам всяка книга която искам да прочета  Embarassed Единствените книги, които съм си вземала са от кварталното читалище, което  е с доста "беден арсенал" и то от стари книги Sad

Столична Библиотека на площад Славейков. Има доста нови книги. 8 лв. струва записването - за 1 година, не знам дали включва и някакво капаро(преди няколко години - още 3-4 лв). Носи си снимка.Wink

# 174
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Чета с огромно удоволствие и наслаждение "Другото тяло" на Милорад Павич.
Купих си я преди няколко месеца още, но си я пазех.  Joy
А то, междувременно, нова излязла. Ще си я подаря тези дни.

# 175
  • Мнения: 560
ИЗВОРЪТ    на  Айн Ранд,
невероятна книга..800 страници прочетох я без да я пусна почти;)

# 176
  • Мнения: 1 517


Хииич не ми върви. Ако някой я е чел, да сподели, дали да и давам шанс. Ама няма и пряка реч, бе мацки, оригинала ли е такъв, превода ли, модно ли е, що ли..  newsm78
Пп. Мъжа ми ме натиска да гледаме "Мъжете, които мразеха жените", ама аз се дърпам ли дърпам.

На мен страшно ми хареса, малко бавно ми тръгна наистина в началото, докато й вляза в стила. Но по-нататък ми беше доста интересно, а и доста се смях. Стилът си остава все такъв до края, уви, но пък и това е част от очарованието на книгата.

# 177
  • Мнения: 4 172
На Павич съм чела само „Хазарски речник“, но не е моето четиво, определено. Сега и на мен ми дадоха ''Изворът'', още не съм я започнала.

# 178
  • Мнения: 3 447

А то, междувременно, нова излязла. Ще си я подаря тези дни.

Аз й се ослушвам нещо... не знам дали не съм стигнала точката на пресищане с Павич. Ще дебна за отзиви, като си я подариш  Simple Smile

# 179
  • Мнения: X
В момента съм на вълна Труман Капоти с това

Продължава да ме изненадва този автор. Особено разказите му за юга много, много ми допадат.

Общи условия

Активация на акаунт