Боядисано пране

  • 46 720
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
  Боядисах си прането в пералнята. Три тениски станаха на големи сини петна и най-лошото е, че са 100% памук и вероятно нямам никакъв шанс да ги оправя  newsm45. На едната дори не можах да се порадвам като хората. Мога ли все пак да опитам с нещо да оправя белята? Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 712
Опитай с Вениш - махала съм всякакви петна, включително с едно много упорито с неясен произход върху светли памучни панталони, обувани само веднъж.
С постоянство и упоритост най-накрая го махнах. Отне ми 3 или 4 пранета, като предварително намазвах петното с Вениш и го оставях поне 12 часа, а след това слагах от препарата заедно с праха за пране според инструкциите. Накрая се махна тая гадост.
Изчистих дори петна от ръжда (доста голям участък) от дънките на мъжа ми, по същата схема - излезе само с 2 пранета. Пера, простирам, като изсъхне проверявам дали още е там петното и ако трябва, повтарям.
Успех, дано се махнат петната!

# 2
  • Мнения: 348
Може да купиш боя за памук, да ги навържеш с канап или на възли и да ги добоядисаш в разни цветове - ако моделът позволява.
Аз съм го правила с едноцветна тениска,  която по невнимание напръсках с белина.

А може и да направиш някакви петна и фигури с белина, но се иска повече умение и творчески хъс   Simple Smile

# 3
Има специални лентички за боядисано пране в по-големите супермаркети, например Кауфланд или Метро /100%/,
накисваш прането в един леген с лентичките нека да престои едно денонощие, след това са като нови.
Аз го правя това както с цветно пране, като го боядисам по невнимание, преди около седмица бях пуснала черен клин със розови блузи, и блузките бяха станали лайняни на свят, всичко се маха не се притеснявай.
Даже и бялото пране когато започне да става сиво го слагам с тия лентички за боядисани дрехи да престои едно денонощие и след това става прането ми снежно бяло.

# 4
пробвала съм с вениш, но той маха само изцапани петна,
петната от боядисани в пералня дрехи само избеляват малко, но не се махат напълно.  Peace

# 5
  • Мнения: 275
Домакиня,

би ли ми казала марката на тези лентички? И аз имам проблем с едни много упорити петна и съм се видяла в чудо вече.
Благодаря!  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 011
Добре , че видях темата !
Иаз държа да  знам марката  на лентите !  Peace Praynig

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 711
И на мен ми се е случвало  Blush помогна ми един препарат Клири се казва  Peace

# 8
  • Мнения: 52
Тук, съвсем наскоро имаше подобна тема да боядисана бяла рокля, имаше много добри предложения за премахване на петна на боядисано/оцветено пране! Потърси я! Успех!

# 9
  • Мнения: 2 011
И на мен ми се е случвало  Blush помогна ми един препарат Клири се казва  Peace
С " Клири " съм махала петна ....но  на боядисано пране не ми  е помогнало  Outta Joint Tired

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Има препарат специално за забоядисани дрехи.Аз си взех такъв от Пикадили,но още не съм го ползвала.Спомням си че са 2 вида-за топло и студено обезцветяване.

# 11
  • Мнения: 1 322
Можеш ли да кажеш марката на препарата.

# 12
  • Мнения: 924
Аз също съм купувала от Пикадили препарат за боядисано пране на Dr. Beckmann.  Peace Имам и лентички, но моите се слагат в сушилнята, не в леген.

# 13
  • Мнения: 5 207
Вижте тази тема - там обсъждахме същия проблем:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=429563.msg12503088#msg12503088

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Препарата е KALT ENTFARBER на HEITMANN.На него си пише:прах за студено обезцветяване на оцветени дрехи при пране.

Общи условия

Активация на акаунт