Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата...

  • 178 502
  • 921
  •   1
Отговори
# 885
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Приемат се с мазна храна. Не на гладно.

А дали може с вечерята? 

# 886
  • Мнения: 69 061
Що да не може. Просто да е по време на хранене.

# 887
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Що да не може. Просто да е по време на хранене.

Благодаря ти!

# 888
  • Мнения: 4 770
Приемат се с мазна храна. Не на гладно.

А дали може с вечерята? 

Мисля, че в тази тема имаше отзив, че приети вечер, действат леко възбуждащо/изнервящо. Нямам лични наблюдения, но гледам да ги пия на закуска и/или обяд. Ако са повече от 4, задължително ги деля на 2 основни хранения. Освен това не ги приемам с овесени ядки, бобови храни и други храни с високо съдържание на фитати или фибри.

# 889
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

Благодаря!

# 890
  • Мнения: 135
Знаете ли за връзката между витамин Д и раковите заболявания? По света са правени хиляди изследвания на онкоболни и почти всички са били с ниски стойности на витамин Д. Аз се изследвах тази година и се оказа, че съм с тежък дефицит на витамин Д. С рак на гърдата съм от три години.

Препоръчителна диетична норма на витамин Д в Америка:

Recommended Dietary Allowances (RDAs) for Vitamin D
0–12 months 400 IU
1–13 years 600 IU
4–18 years 600 IU
19–50 years 600 IU
>70 years 800 IU

Източник:
ods.od.nih.gov vitamin d



Последна редакция: вт, 11 апр 2017, 17:02 от lullabie

# 891
  • Мнения: 4 770
Знаете ли за връзката между витамин Д и раковите заболявания? По света са правени хиляди изследвания на онкоболни и почти всички са били с ниски стойности на витамин Д. Аз се изследвах тази година и се оказа, че съм с тежък дефицит на витамин Д. С рак на гърдата съм от три години.

Препоръчителна диетична норма на витамин Д в Америка:

Recommended Dietary Allowances (RDAs) for Vitamin D
0–12 months 400 IU
1–13 years 600 IU
4–18 years 600 IU
19–50 years 600 IU
>70 years 800 IU

Източник:
ods.od.nih.gov vitamin d





Аз знам за тази връзка, както и с много други сериозни заболявания. Съжалявам за състоянието ви, предполагам че щом вече знаете за дефицита, ще вземете мерки и ще следите нивата. Дай Боже да оздравеете, след като нивата се нормализират. Посочените диетични норми са смехотворни. За здрав мъж или жена със средно тегло поддържащата доза е съответно 3500 и 2000 единици, като естествено не е задължително да са от добавки.

# 892
  • Мнения: 1 333
Приемат се с мазна храна. Не на гладно.
На мен също ми бяха изписани сутрин на гладно (по 10 капки вигантол).  newsm78
Да ви споделя и резултатите си от днешните изследвания (контролни). От 2мес. приемам вигантола и от 5.6, което си беше много ниско ниво, сега вече е 23.4, за което много се радвам. След 2 седмици имам час при ендокринолог, за да уточним каква ще е по-нататъшната доза. Казаха ми, че резултати от приема и покачването на вит. Д мога да очаквам след около 3мес. Косата ми пада ужасно, да не кажа, че направо окапва Cry Всички лекари дотук твърдят, че е от дефицита на витамина и това ще се оправи. Надявам се да е така наистина.

# 893
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
...
На мен също ми бяха изписани сутрин на гладно (по 10 капки вигантол).  newsm78
...

Всеки ден ли?

# 894
  • Мнения: 1 333
Да, всеки ден. Но определено са оказали ефект. В края на месеца съм на преглед пак и предполагам ще ми коригират дозата.

# 895
  • Мнения: 135
Информацията ми за витамин Д е от книгата на д-р Алан Пресман "Витамини и минерали" Енциклопедия. Той твърди, че безопасната дневна доза е 400-600 IU и че дози над 1000 IU са токсични. Джипито ми каза да пия добавки с витамин Д, така че от три месеца пия по 400 IU витамин Д3 и се излагам на слънце по 1 до 2 часа в хубаво време.Мисля, че мога да поема риска да пия до 1000 IU , но не повече. Ползата, която имам от приема на витамина е, че имах нелечимо кожно заболяване на дланите на ръцете, вследствие на химиотерапията, което се овладя на 90 %.

Петенце Цветенце, откъде имаш информацията за дневните нужди от витаминД? Колкото и да търсих, не намерих нищо, което да е издадено на български и на което да може да се вярва, а с английския съм зле.

# 896
  • Мнения: 135
Да, всеки ден. Но определено са оказали ефект. В края на месеца съм на преглед пак и предполагам ще ми коригират дозата.

Хубаво е, че стойностите ти на витамин Д са се покачили, но косопада имаше ли го преди да започнеш лечението с вигантол? В книгата, която посочих по-горе пише, че при липсата на пантотенова киселина/витамин В 5/ се получава косопад.

# 897
  • Милано
  • Мнения: 958
Да, всеки ден. Но определено са оказали ефект. В края на месеца съм на преглед пак и предполагам ще ми коригират дозата.

Хубаво е, че стойностите ти на витамин Д са се покачили, но косопада имаше ли го преди да започнеш лечението с вигантол? В книгата, която посочих по-горе пише, че при липсата на пантотенова киселина/витамин В 5/ се получава косопад.
Живея в Италия и тук при силен дефицит на вит.Д изписват големи дози,защото дози до 1000 са само поддържащи ако нямаш дефицит.Аз започнах с 100 000IU на 2 седмици,след това 50 000IU и сега съм 25 000 IU на седмица.И след 2 години прием  вит.Д ми е 52.8 (30-100)

# 898
  • Мнения: 1 333

Хубаво е, че стойностите ти на витамин Д са се покачили, но косопада имаше ли го преди да започнеш лечението с вигантол? В книгата, която посочих по-горе пише, че при липсата на пантотенова киселина/витамин В 5/ се получава косопад.

Имаше го, да. Макар, че последните 2-3 месеца стана още по-силен, но не вярвам да е от вигантола. Ще изчакам още малко да видя ще има ли подобрение. Дано ми остане коса дотогава. С дълга и гъста коса БЯХ, сега е просто дълга и оредяла Cry Остана 1/3 за отрицателно време и това направо ме плаши. Ще започвам едни таблетки, които уж трябва да овладеят този косопад.

# 899
  • Мнения: 1 333
А всъщност като се замисля...дали е възможно ако дозата ми идва силна, да ми се засили толкова косопада? Не ми е хрумвало и си казвам все, че като се натрупа достатъчно витамина ще спре и проблема с косата. Всички лекари ми казват, че дефицитът е причината, но знам ли... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт