Бебешката количка - цяла наука за второ висше - 2.

  • 95 490
  • 1 200
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 768
Нашият асансьор е от малките, вкарвах Спидито по диагонал, някак се наместваше. Но без проба няма как да се прецени  Thinking

# 46
  • Мнения: 3 453
Ника,
друг вариант е да откачам коша за новородено и така да прибирам детето, а после да се връщам за базата. Thinking Вратата на входа е с механизъм, всички съседи са добри хора, няма да е проблем да си прибирам количката на две части /по възможно най-бързия начин, разбира се/.
Пък ако се наложи, ще прибягвам и към твоята стратегия. Wink
Не искам да правя компромиси с количката само, заради проклетия асансьор. В почти всички нови кооперации са такива асансьорите, наистина не зная, как се оправят другите майки....

Durango ,
относно Concord Neo - коша за новородено подходящ ли е за превозване на бебето в кола? Има ли кошница за кола, която е към модела? Гледам ги в Касида - само два цвята има.  Thinking
Не става ясно също, дали стандартния кош има напълно легнало положение /все пак и по-големите деца си поспиват навън/.

За Jane Rider - мога ли да погледна някъде как точно изглежда?


eta ,
ще пробвам, пък ако не стане - тогава ще му мисля. Май накрая ще се примиря с положението. Peace

Благодаря ви за помощта! Hug

# 47
  • Мнения: 8 939
Имам познати които имат ето тази количка:



Не влиза нито в нашия нито в техния асансьор. За целта се маха едното задно колело, доста лесно, подпира се количката леко по диагонал, майката се набутва в останалото ъгълче, вози се, слиза, монтира колелото, пак доста лесно и готово. Не знам другите модели как са.. споделям видяното... количката вече по вече от година си им е здрава и изглежда много добре, гумите са стабилни, предвид многобройното махане. Дано ви е полезно, все пак е един вариант. Simple Smile


Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 6 011
Норе, щом ви се заключва входа направо нямате проблем - качваш бебето с коша, а шасито после и така. Аз сега с новото бебе така ще процедирам като гледам.  Laughing
Конкорд имат кошница за кола, коша за новородено не става на столче за кола, но вероятно може да се монтира в кола, въпреки, че ще заема цялата седалка.
Ето на Жането как се монтира коша за новородено /те са идетнични с Конкорд/, но имай предвид, че заема почти цялата задна седалка /мен лично не ме урежда, защото имаме и друго дете в столче/.
http://www.jane.es/seguretat/index.php?fuseaction=capazopro&id=2

И друго - всички кошове и кошници на Жане и Конкорд са съвместими, шаситата на двете колички са с еднаква ширина и отвори.
Жане имат един кош Матрикс, който става за новородено и в същото време става и за кошница за кола, 2 в 1 така да се каже.
http://www.jane.es/seguretat/index.php?fuseaction=matrixcup

Само че не знам такава комбинация от двете марки дали ще е изгодна от финансова гледна точка.

Иначе ето това е хубав вариант - триколка с помпащи се гуми плюс кош 2в1.
http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdispla … -1__87621_10001_#

# 49
  • Мнения: 1 650
_Hope_
Стандартния кош на Нео няма легнало положение
Кошовете за новородено са 2 - Scout, които е пластмасово дъно отстрани твръд плад и може да се сгъва. За него не знам дали има място за колана и е към 450 лв.
Другия (който е Jane Capazo) е 390 лв. и със сигурност може да се монтира за кола (щото и Capazo може))
Третото е порт бебе (мек кош) Snugg
http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=5345
Ето ти цветове. Този кош в данет е Proton.
Това са 2009  миналата седмица излезе колекция 2010 (няма много разлики)
Матрикса - столчето-кош на Jane е 650 лв.
А иначе само Concord Neo e 1100 лв цветове 2009 и 990 лв. 2008
Jane Rider изглежда като конкорд нео, още не е обявен виждал сам го на хартиен каталог
Очакваната цена на трио Rider е към 1500-1600 лв. (т.е. 100-200 лв) по евтино от трио-то на Concord Neo

# 50
# 51
  • Мнения: 2 768


Чудна изглежда, много мой тип. Само дето малко е обемна в сгънато положение: http://blogs.babble.com/droolicious/wp-content/uploads/2009/09/quinny_senzz.jpg

# 52
  • Мнения: 1 650
eta ти нали си купи вече
аз като си купя кола, поне 3-4 месеца не чета обяви да не скъсам от яд
Не че съм подстрекател ама няма да си купиш тази количка ...
 Joy

# 53
  • Мнения: 2 768
Като вряла-кипяла знам, че след около година и нещо ще ми трябва втора, по-компактна количка, та се оглеждам.  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 107

И на мен ми се понрави много- явно ще има много почитатели Grinning

# 55
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
От 2-3 дни разглеждам количките и всеки ден си сменям мнението,записвам се да следя темата.

# 56
  • Мнения: 2 382
Хоуп, радвам се да те видя в тази тема Hug.
Последните модели на триколките на Куини и Чико са с две малки колела отпред.Като че ли фирмите сами се отказват от класическата триколка.
А погледнала ли си Скейт на Пег Перего?
Аз бутам най-евтината й имитация- кенгуро вижън.На ден изминавам по около 15 км, че и повече по паваж и доста високи хълмове.Справям се с една ръка.А Скейт е на светлинни години PeaceПросто конструкцията е идентична.
Много компактна количка, като кошът за новородено е доста широк.Изключително маневрена, много е ценна точно за трудни терени.

# 57
  • Мнения: 3 453
Шайн , Hug
Скейт-а  е тежка количка, летния и кош е малко тесен и при легналото положение чупката при краката не се изглажда. Освен това за нея има не дотам ласкави отзиви. Този модел се спряга, като най-некачествения на Пег Перего.
Погледнах една такава количка на позната. Използвана е по-малко от година. Механизма за сгъване се е развалил и количката не се сгъва, вътрешната тапицерия на нищо не прилича вече - цялата е заваляна. За количка от този клас би трябвало да изглежда доста по-добре.

Durango ,
много благодаря за изчерпателния отговор, помогна ми да се ориентирам!  bouquet

Ника,
отдавна съм впечатлена от коша Матрикс на Джейн. Хубаво е, че са съвместими с Конкорд-а.
Първоначално се бях спряла на Слалом-а, но асансьора ме отказа. Сега отново влиза в листата ми.  Laughing

alina_si ,
хареса ми техниката с колелото, находчива идея определено. Количката също е добра.  Peace



За сега съм набелязала едно Куини, Макси кози мура и Конкорд Нео. За Джейн още обмислям.

Впрочем, днес разбрах, че от 30.10.2009г. - 01.11.2009г. в зала Универсиада за 3 път ще се проведе изложението Бебемания.  Тогава ще видим на живо моделите и ще решим.  Peace

Благодаря на всички за включването, мненията ви са  ми много полезни!  bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 3 688
Момичета как така оставяте шаситата по входовете,а после за да си прибереш гумите пък оставяш бебето само.
То само докато отключиш,заключиш слезеш и се качиш с асансьора минава доста време.Ми ако на прибиране от разходка бебето се е събудило,гладно е и плаче,ще го зарежете така,за да си приберете останалата част от количката ooooh! Crazy Naughty

# 59
  • Мнения: 1 650
аз съм решил да започна бизнес
Разширявам (сменям асансьори), къртя колони, пригаждам стълбища за колички. За сега съм се разбрал с Dorel (Maxi-Cosi, Bebe Confort, Safety1st, Quinny) от догодина да ги правят по широки а аз ще им давам процент. В процес на преговори съм с Chipolino i Bertoni.  Може всъщо да включа и премахване на газови бутилки от Opel Corsa, Toyota Yaris за да влезе количката, поставяне на ремърке на Нисан Микра поради същата причина.
П.П. като за начало ще работя на примоция
 Joy

Общи условия

Активация на акаунт