Баница със сирене,но сладка

  • 22 718
  • 25
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Мъж ми е от Северна България.Присети се скоро за някаква съседка,дето носела много вкусна баница -хем със сирене, хем със зъхар или пък сладък сироп. Помагайте, такава баница и ад съм яла като дете в Силистра.В нашия край не се прави такава...

# 1
  • Мнения: 22 867
Майка прави такава, това си е нормална баница със сирене, но като я извади, я напръсква с вода и ръси със захар. И на мен ми харесва повече, отколкото само солена.

# 2
  • Мнения: 27 524
Да, и родителите на баща ми са от Северна България и така я правеше баба ми.
Обикновена (но домашно точена, де) баница с яйца и сирене, която още гореща се залива със сладък сироп, това е  Peace

# 3
  • Мнения: 22 867
Сега Блонди ме подсети, има наистина месена домашна баница , мисля, че се прави с мая, вита е и в нея слагат само сирене, а като се опече, се залива със сироп. Също е много приятна, но за съжаление нямам рецепта за нея.

# 4
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
За дунапренената баница на Мивис има много добри отзиви
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=138.msg92706
Аз лично не си падам по подобни баници, за мен или е сладко, или солено, двете в комплект  Naughty

# 5
  • Мнения: 22 867

Мисля, че за тази сиропирана баница със сирене може би става въпрос.

# 6
  • Мнения: 27 524
Сега Блонди ме подсети, има наистина месена домашна баница , мисля, че се прави с мая, вита е и в нея слагат само сирене, а като се опече, се залива със сироп. Също е много приятна, но за съжаление нямам рецепта за нея.

Да, точно така, без яйца, защото има доста в направата на самите кори, стават едни пухкави и жълти и стоят на конци, страхотна баница.  Simple Smile

За пореден път да кажа колко късно се влюбих в готвенето и не си записах куп страхотни рецепти от баба ми  Sad

Ще съм много благодарна, ако някой има рецептата за корите на тази баница  Blush

# 7
  • Мнения: 27 524

Не е тази, Лабрекс,  Hugпоне онази от Северна България не е тази  Confused
(ама че обяснение  Laughing)

# 8
  • Мнения: 22 867

Не е тази, Лабрекс,  Hugпоне онази от Северна България не е тази  Confused
(ама че обяснение  Laughing)

Блонди, просто намерих тази рецепта, а другата, за която писах по-горе и която си спомням, че се прави с мая и яйца(дано не бъркам) става много пухкава. Но ми се прииска и тази да пробвам, сигурно по-жилави ще са корите. Heart Eyes

Я погледни тая рецепта, открих я в скайфорум.

СЛАДКА БАНИЦА

Необходими продукти:
4 яйца, мая колкото локум, 1 чаена чаша прясно мляко, брашно колкото поеме.

За плънката: сирене, халва или локум.

За сиропа: равни части захар и вода.

Приготовление:
 От яйцата, млякото, маята и брашното се замесва средно твърдо тесто. Така омесеното тесто се разделя на 6 части. Оформят се 6 топчета, намазват се с олио и се оставят да престоят 15 минути. Взема се първото топче, разточва се на кора, намазва се с олио или масло и се оставя на страна. След това се разточва второто топче, намазва се с масло или олио и се поставя върху първата кора. По същия начин се разточва и третото топче и се поставя върху двете разточени кори. Намазва се с масло или олио и се поръсва с плънката /нарязан на малки парчета локум, наронена халва или настъргано сирене/.Трите кори се навиват на руло, усукват се няколко пъти и се подреждат в кръг в тава намазана с олио. След това се разточват и останалите 3 топчета по същия начин. Навиват се в тавата около първите и се оставят да престоят около 30 минути. Баницата се опича до леко порозовяване и се оставя да се охлади. Сиропа се сварява и се охлажда добре. С добре охладения сироп се сиропира леко топлата баница и се задушава за 15 – 20 минути.

  

Последна редакция: нд, 27 сеп 2009, 18:46 от labrex

# 9
  • Мнения: 27 524
Май е точно тази  Party Party Party

Много ти благодаря  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 594
Мммм, и аз съм от Северна България и като бях малка майка ми правеше като тази , само че не навита на руло, а по-скоро рулото беше нарязано на парченца и "пънчетата" подредени едно до друго изправени. Голяма вкусотия беше...само че аз не се навивам да точа сама кори и да я направя ....  Embarassed

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Момичета,златни сте!
Ще си направя класическия модел и после със захар и вода и ще я допека. При всички слуачаи няма да е като на леля Дака,/къкедката от детството на мъжа ми/ ,но ще яде каквото му предложа. Предполагам, че ще я одобри. Само да се разхлади малко, че в тези топли вечели не върви баница.

# 12
  • Мнения: 6 713
Като правя домашна баница винаги я ръся със захар преди да я ям. Ако обаче ядем баница на гости или навънка, тогава единствено възприемам баницата солена, иначе вкъщи - сладко-солена се яде! Grinning

# 13
  • Мнения: 175
Мммм, и аз съм от Северна България и като бях малка майка ми правеше като тази , само че не навита на руло, а по-скоро рулото беше нарязано на парченца и "пънчетата" подредени едно до друго изправени. Голяма вкусотия беше...само че аз не се навивам да точа сама кори и да я направя ....  Embarassed
аз съм от Сев. България, прави се баницата по подобен начин, с плънка от сирене, за яйцата не съм сигурна, реже се на пънчета и зялята със сироп.
Вторият вариант е с орехи и канела и пак със сироп.
Точна рецепта не мога да дам, но по скромно мнение не е същината в рецептата, а в принципа:
домашно точени кори
плънка от сирене, а може би и яйце
сироп като за баклава с аромати-лимон например.
Това е!

# 14
  • София
  • Мнения: 375
и аз съм от Северна България, баба ередовно прави такава баница - аз умирам за нея

нормална баница ( е баба я прави с точени кори) - но аз не разбира се - нямам време Mr. Green
после се залива или студена баница с врял сироп, или вряла баница със студен сироп

сиропа е от вода и захар едно към едно и малко да изври водата да се сгъсти Peace

Общи условия

Активация на акаунт