Знаете ли всъщност какъв човек се грижи за децата ви?

  • 5 856
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 425
               Цялата описана ситуация ми изглежда нереална и измислена.Ако ставаше дума за малко дете и баба му щях да се замисля ,но да ми се обяснява,че 12 годишно дете седи и слуша бабата да крещи глупости просто е невъзможно.Ще обясня защо.Първо - дете възпитано в такава среда ще бъде същото като баба си и едва ли ще мълчи,по скоро ще отговори в нейния стил.Второ-12 годишните трудно се съгласяват да ги "гледа" баба,защото са достатъчно самостоятелни и си имат приятели на тяхна възраст.Гледам съседчета на тази възраст и май отдавна не съм ги виждала с бабите си в градинката.И трето - темата просто отново провокира конфликти между баби и мами.Сори,но е грозно.Всеки сам ще прецени дали да даде децата си и на кой да повери отглеждането им докато е на работа.В много случаи бабите са в помощ и са по-добрия избор.
              Доколкото ми е известно и Бабилия е баба.Питам се какво иска да ни каже? newsm78 Май само тя се явява "идеалната" баба , а другите не стават за нищо. Laughing

# 31
  • Мнения: 2 090
Една баба се радваше на чуждо момиченце в количка с възклицанието " - Ей, чумо"...
smile3544

Майка ми и свекърва ми са културни,интелигентни и отговорни жени,никога не съм имала притеснения когато съм оставяла детето при някоя от тях.Мога да кажа дори че в някои ситуации майка ми се грижи дори по-добре от мен за сина ми,по-търпелива и разбрана е Heart Eyes.Посочените примери ми се струват абсурдни Sick,направо не мога да си представя ако бабата се държи така с внучето си(което нали уж е по-мило от собственото и дете Wink),как се държи с детето си тогава?!?Едва ли много по-различно Rolling Eyes.Грозна картинка.

# 32
  • Мнения: 9 990
Офф, поредната възмУтена тема.Изкукуригали бабички има, едвам ходещи дядковци-също.И да, поверени са им внуци.Аз какво да направя.Винаги е имало и ще има такива хора.
Да, знам кой се грижи за децата ми докато съм на работа.

# 33
  • Мнения: 1 517
Една баба се радваше на чуждо момиченце в количка с възклицанието " - Ей, чумо"...

 hahaha   hahaha   Joy

# 34
# 35
  • Мнения: 790
Сама си гледам детето и имам наблюденя върху много майки, баби и бавачки.
Много, да не кажа повечето, крещят и заплашват с преувеличени фрази - "ще те смачкам", " ще ти откъсна главата", а децата хич и не реагират като на заплаха или забележка.
Нещо като изразът за кервана - майките си крещят, без да  стават от стола обаче, а децата правят тяхното. Някак си са обръгнали на подобни думи и тон.

# 36
  • София
  • Мнения: 38 737
Много добре знам каква ми е свекървата - строга, но справедлива.
Е, и тя вика понякога, но не с обиди.
Майка ми не знам точно какви ги мъти, но тя взима по-рядко детето.
Едната учителка в градината я познавам доста добре.
Другата ще бъде нова, но и нея ще я проуча.

По въпроса за страничните наблюдения - айде стига бе хора!
Наблюдавам разни явления по площадката, но тъй като нищо не мога да направя и нямам право да се меся в методите на възпитание на другите, просто си трая.
Другото си е чисто клюкарстване.

# 37
  • Мнения: 804
               Цялата описана ситуация ми изглежда нереална и измислена......................
Преди да отсъдите какво е реално и какво не - прочетете първия пост.  А пък човек на моите години да си измисля ситуации е направо смехотворно!
12 годишното дете беше чуждо за бабата. Тя просто изля агресията и простащината си върху него, само защото се люлееше на люлките. Към своето внуче отправи идиотичната заплаха за лютата чушка в дупето.

Темата е именно за това - знаете ли как тези, които се грижат за децата ви разговарят с тях? Какви бисери плещят в тяхно присъствие? С какви заплахи ги принуждават да им се подчиняват? (в това включвам и многознайните "госпожи" в детските градини).
И именно като баба поставям този въпрос, защото имам наблюдения как заплахите и обидните думи се отразяват на децата.

# 38
  • София
  • Мнения: 12 554
Да, знам.
Майка ми и баща ми гледат детето ми даже по-добре, отколкото аз го гледам. А и няма как да е другояче, след като са възпитали и направили човек от мен самата.

# 39
  • Мнения: 9 990
Еми да, бабо, знам, казах вече.Знам, защото децата повтарят освен всичко, та лъсва кой какво е казал.И? ThinkingНенормалници, пардон, че пак ще скочи някой, хайде-невъзпитани ще има и занапред.И?Аз като дете още помня откачените старци, дето използваха странни нелицеприятни изрази и имаха налудничаво поведение.И днес има такива, да.И утре ще има, за да цъкам и аз на свой ред с език по някоя изпееркала бабичка...

# 40
  • Мнения: 504
То най- вероятно и майката е същия дол дренки като бабата, така че сигурно за нея всичко е в реда на нещата.

Вчера и аз се втрещих на един светофар, щях да изскоча от колата, но светна зелено. Наблюдавах как една майка тикаше салфетка пред носа на детенцето си, на около 4 г., а то явно не искаше да си издуха нослето и за целта тя го хвана за вратлето и започна да му тръска главата. Направи го достатъчно пъти, здравата го раздруса, та сърцето ми се качи в гърлото. После тръгнаха по тротоара, майката пак спря, крещя му, тръгваше към него със заплашителни замахвания, а детето се свиваше отбранително. Перна го по тила и аз трябваше да тръгна.
Направо ми се щеше да изскоча, имат ли представа някои хора какво е 4 год. дете и какво създават с такова поведение. То на всеки му избиват балансите понякога, ама си има начини на реагиране.

# 41
  • Мнения: 1 473
Май крещенето на обиди е метод на възпитание от тези които са срещу шамара, като форма на възпитание.
Само дето обидната дума засяга много по-силно от едно тупване по дупето.
Не ме разбирайте погрешно,  не искам да кажа, бийте си децата, но с обида детето бива много по-сериозно наранено, дори в момента да не си личи.

# 42
  • Мнения: 308
   Не знам. Първото, което ми мина през главата е, че става въпрос за ясли и дтески градини (че сега само това ме вълнува). Оставам само с надеждата да се отнасят добре, че на 1г. и 8м. няма как да ми каже.

   Иначе съм я оставяла на майка ми и свекървата (много рядко), но съм сигурна, че те не се отнасят така с нея. Познавам ги, а и детето ми много ги обича, сигурно има защо.

# 43
  • Мнения: 9 052
Ами не ти е правилно заглавието, защото разбира се 12 годишно дете спокойно може да си отвори устата и да разкаже това , ако обаче има на кого!
Та майаката знае, това е ясно, но каква ли е майката и тя пък какви изрази използва ? Знае ли се? Все пак, като се има в предвид, че е дъщеря на бабата ....

# 44
  • Мнения: 827
Еее, ама много е досадно постоянно някакви разсъждения от чели-недочели темата.
Въпросната дванадесетгодишна девойка не е отглеждана от въпросната баба! Демек майка й е различна от хипотетичната щерка/снаха на бабата!

Общи условия

Активация на акаунт