Знаете ли всъщност какъв човек се грижи за децата ви?

  • 5 860
  • 94
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 28
Ох, подобни теми ме ужасяват да не кажа влудяват, защото ми предстои да поверя моята рожба на детегледачка и отсега мисля методи за подслушване и следене и ако се наложи навреме да и "бия шута" а по отношение на безумията по градинки и улици на които съм се нагледала и наслушала няма да коментирам...просто се моля за социална ИСТИНСКА политика по отношение на децата както е в много държава, но едва ли..........
              С такова отношение към човека или хората,на които ще повериш детето си няма да ти помогне и "истинската социална политика по отношение на децата". Laughing С "нагледала и наслушала " също не се решават проблемите относно гледането на деца.В "многото" държави освен ИСТИНСКАТА политика има и уважение и зачитане и на детската личност и на труда на хората,които се грижат за децата.Трудно ще чуеш някой "да бие шута" на детегледачката си или на учителя в ДЗ,защото и тези хора са защитени от същата ИСТИНСКА политика и не можеш така безнаказано да обвиняваш,нагрубяваш и да биеш шутове. Laughing
               Думичката " баба" ще звучи сладко в детската уста , ако и в мамината уста звучи по същия начин.Да говорите зад гърба на бабата /свекърва или майка/ и да си мислите,че "детето е малко и не разбира" си е жива заблуда.При това съм забелязала ,че има доста майки с прекалено завишени изисквания към другите,но без никаква представа какво представляват самите те гледани от други очи в това число и на собствените им деца.
Ооо, виж ти каква била работата  newsm78...искала си нещо да напишеш,но не се е получило. Нормално, явно си пропускала часовете по литература ...израза за шута е в кавички , следователно е в преносен смисъл и ако съм искала да звуча по-крайно то е защото наистина има ужасни, престорени, безотговорни и психотични хора, които уж ти гледат детето прекрасно,ти им плащаш за това а всъщност  не можеш и да си представиш за какво иде реч. Темата е именно за тези дететгледачки, изключвам всички онези които са свестни и грижовни.
А преди да квалифицираш и да обобщаваш така категорично не е лошо да преоцениш себе си май  Peace

Наслука на всички с детегледачките  Sunglasses

# 91
  • Мнения: 4 792
Винаги съм разчитала само на себе си Peace

# 92
  • Мнения: 4 291
 да, забелязала съм, че хората, които най-малко дават на децата си имат изключително завишени изисквания към другите!
Това, което ги мързи или им е досадно да вършат да го свърши Чуждия човек, Но Перфектно!
Обикновено родителите, които са ангажирани с децата си не издребняват относно грижите на другите, защото за тях това е помощ, а не основно внимание и възпитание на детето!

# 93
  • София
  • Мнения: 12 786
да, забелязала съм, че хората, които най-малко дават на децата си имат изключително завишени изисквания към другите!
Това, което ги мързи или им е досадно да вършат да го свърши Чуждия човек, Но Перфектно!
Обикновено родителите, които са ангажирани с децата си не издребняват относно грижите на другите, защото за тях това е помощ, а не основно внимание и възпитание на детето!
Аз забелязвам точно обратното.

# 94
  • Мнения: 510
За сега аз си го гледам, но на площадката има много деца с гледачки, които се държат изключително добре. Бих ги ползвала за личен пример  Peace
Отделно имах съученичка, чиято собствена майка непрестанно я обиждаше: "Толкова си грозна, тъпа, с тоя смотан нос...все едно аз не съм те раждала!!!"  Tired
Пъстър свят! Дай Боже всички детегледачки (и майки) са като тези, които срещам на нашата площадка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт