Знаете ли всъщност какъв човек се грижи за децата ви?

  • 5 858
  • 94
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 052
Да, да, родна баба - майка на майката. Аз лично се втрещих. Опитах да защитя голямато чуждо дете, наречено с хиляда обидни имена, но неуспешно. 
.

ами понеже четох та явно съм се объркала!

# 46
  • Мнения: 827
Аз обаче недоумявам защо се счита за напълно нормална неприкосновеността на семейството/детето/дядото/бабата/майката..., когато техните думи/реакции пряко вредят на трето лице.
Наистина ли повечето от вас тук смятат, че човек може да прави каквото пожелае, независимо че това му желание може да вреди физически или психически на някой друг?

# 47
  • Мнения: 504
Наистина ли повечето от вас тук смятат, че човек може да прави каквото пожелае, независимо че това му желание може да вреди физически или психически на някой друг?
Съдейки по всичко, което ни заобикаля - да. Примери много мога да дам, за нетолерантни, неделикатни, без никакво чувство за такт и мисъл ще засегнат ли някого хора...

# 48
  • Мнения: 827
Наистина ли повечето от вас тук смятат, че човек може да прави каквото пожелае, независимо че това му желание може да вреди физически или психически на някой друг?
Съдейки по всичко, което ни заобикаля - да. Примери много мога да дам, за нетолерантни, неделикатни, без никакво чувство за такт и мисъл ще засегнат ли някого хора...
Аз също живея тук и чудесно виждам какво ни заобикаля, но определено не съм съгласна, че всеки може да си вее байряка както намери за добре, щом това засяга мен или някой друг по някакъв начин.
И се опитвам да действам спрямо тези мои убеждения, с променлив успех. Но си мисля, че ако предварително си казваме, че това е просто факт - да, то ще си остане факт и занапред.

# 49
  • Мнения: 4 303

Наистина ли повечето от вас тук смятат, че човек може да прави каквото пожелае, независимо че това му желание може да вреди физически или психически на някой друг?
Не, аз не смятам! Ние сме първо общество и после отделни личности. Малко са неприкосновените неща и в това число не е поведението на човек спрямо детето/децата му..

# 50
  • София
  • Мнения: 12 786
Да, знам, гледаме го аз и татко му. Иначе съм виждала неща от типа на:
- Майка удря през ръцете шестмесечно бебе, защото се опитва да и вземе приборите от масата в ресторант
- Баба бие 4 годишно по голото дупе, защото настоява то да се изпикае тук и сега
- Баба бие 10-11 месечно бебе сложено от нея на върха на една пързалка, защото лежи по корем, а не по гръб
- Майка шамаросва и нарича "идиот" дете на 1.5, защото е стъпило в локва
-Майка, баба и дядо заедно бутат 10 месечно басейн в1 на обяд. То крещи с цяло гърло, истерясва и се захласва, но те настояват повече от 20 минути и въпреки протестите на всички хора, които се намирахме около тях
- Майка удря шамари през лицето на дете на годинка, защото е посегнало към саксия с петунии. горкото дори не беше успяло да ги докосне.
- Баба крещи на 5 годишно внуче, че не е мъж, а плазмодий, защото се страхува от медузите в морето /те бяха доста на брой и много големи/

Мога да пиша още дълго, но не виждам смисъл. Повечето хора смятат всичко това за нормално и дори хубаво.

# 51
  • Мнения: 804
Съжалявам, че  под въздействието на емоцията пуснах темата.  Помислих наивно, че това е малко по-важно от цвета на акито, шамара и свекървата. Наивно и тъпашки си помислих, че е важно какво чуват децата ни.  И темата и аз не сме на място. ИзвинетИ!

# 52
  • София
  • Мнения: 12 786
Съжалявам, че  под въздействието на емоцията пуснах темата.  Помислих наивно, че това е малко по-важно от цвета на акито, шамара и свекървата. Наивно и тъпашки си помислих, че е важно какво чуват децата ни.  И темата и аз не сме на място. ИзвинетИ!
На място сте, Бабиля.  Hug Може да е егоцентрично, но поне разбрах, че има и друг, който се вълнува от този въпрос. А и темата можеше да стане "комерсиална", ако беше казала, че свекървата е говорила въпросните неща. Mr. Green

# 53
  • Мнения: 2 361
  Искаш да кажеш, че детето съществува, дори когато не го виждаме? Thinking

# 54
  • Мнения: 132
съществува и детето и бабата и майката и ...... тормоза над децата сигурно ще продължи  докато децата един ден осъзнаят,че това не е "моделът" на нормално семейство и или избягат или по-лошо започнат и те по същия начин, за да могат да отселеят.
някой беше казал,че възпитаваме така както са ни възпитавали. как ли е възпитавана бабата? е уж съм млада,ама къде е моралът на обществото? в какви ценности ще възпитаме децата,ако всички "шлюпим семки и се подхилкваме на бабата?

# 55
  • Мнения: 7 473
  Искаш да кажеш, че детето съществува, дори когато не го виждаме? Thinking
            Естествено,че съществува и при това ни наблюдава във всеки момент.Можем да се правим на възпитани и културни пред другите,но детето ни вижда и чува такива каквито сме в действителност,не можем да се "скрием".Точно за това след време се чудим,ама ЗАЩО?При това за какви ценности говорим? Голям проблем става,ако маратонките  не са на "Найк" или друга известна фирма,но няма проблем ,ако детето ни е проявило агресия.То си е наше и ние го защитаваме с всички възможни средства,дори и да не са най-добрите.И пак детето ни наблюдава и вижда къде сме сгрешили и съвсем естествено ще повтори грешката или ще използва същите средства.Понякога се питам КАК трябва да възпитаваме децата си! newsm78 Ако те са добре възпитани най-често остават аутсайдери в детския колектив , а и по-късно.Едва ли не стават обект на подигравки от връстниците си,а и не само от тях.В обществото ни ,в което материалните придобивки са на почит , е направо проблем как да опазим и възпитаме децата си.
              Извинявам се на Бабилия,за допуснатата грешка.Не разбрах,че става въпрос за ДВЕ деца на различна възраст.То и как да прочета внимателно като на главата ми бяха четири претендиращи за компа. Laughing

# 56
  • Мнения: 2 361
  Добре де, наистина ли не схващате иронията?

# 57
  • Мнения: 9 052
Съжалявам, че  под въздействието на емоцията пуснах темата.  Помислих наивно, че това е малко по-важно от цвета на акито, шамара и свекървата. Наивно и тъпашки си помислих, че е важно какво чуват децата ни.  И темата и аз не сме на място. ИзвинетИ!

Мнооого емоции наистина. Света не може да бъде променен, само и само за да пасне на ушите на нашите деца, но виж! децата си можем да възпитаме така, че да преработват околността по начин, който ние смятаме за правилен. Т.е не можеш да принудиш всички да изкарат висше образование и сертификати по етика и ествтика , но можеш да научиш детето си да рпави разлика. Можеш също да го научиш, че понякога нещата може да не са идеално бели или идеално черни - те може да са малко объркани и пак може да има нещо полезно и хубаво в тях. Можеш да го научиш също, че за всяко нещо си има причина и може да опита да се постави на чуждото място и да разбере човека срещу себе си.
Как да е , може и да се сложим на пиадестал и да сочим с пръст всички около нас , които по някакъв начин бъркат спрямо нашите разбирания , да ги наричаме ,но не и да ги разбираме и да се опитаме да приемем или помогнем да променим нещо.
Ами за нас някой какво ли си мисли? Аз все се чудя  newsm78
И някъде някой беше цитирал диалог между двама възрасни. Единия казал ... ех колко много мъки преживяхме и колко страдахме в този живот , ако мога да спестя всичко това на децата си ,ще съм спокоен. Другия казъл : ако спестиш всичко това на децата си, те няма да са ти благодарни, защото трусностите направиха от нас  това , което сме . Какво ще изгради нашите деца?

# 58
  • Мнения: 5 370
Да, знам кой се грижи за детето ми.
Ако ми се случи инцидент и , недай Боже,умра, то ТЯ-бабата-ще ми гледа детето.
Имам и безусловно доверие. На детегледачката, която в момента вече е взела Станислав от градина-също.
Ако го нямах-нямаше да съм с тях.

# 59
Преместих за през лятото детето в седмична група /да го вземам по-късно вечер/ и веднъж ми казва, че госпожата я нарекла пикла и лигла. И на другите деца така говорела. Изумена съм. Тази жена има претенции да е педагог. Друг е въпроса, че има вид на неуравновесена, но чак да нарича децата с такива епитети...
Може би трябваше да уведомя директорката.

Общи условия

Активация на акаунт