Идеи за десерт и следобедна закуска

  • 24 027
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте, мамчета,

Въпросът ми е по-скоро към тези, които не ползват ДК.Какво давате за десерт при обедното хранене и каква следобедна закуска? За сега храня детето си само с готови храни и давам-кремчета на Нестле Алете, Хумана, плодове, пл.пюре с бишкоти.Да отбележа, че все още не съм давала прясно и кисело мляко.Благодаря предварително.

Последна редакция: вт, 29 сеп 2009, 18:35 от ADRI

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Десерт не съм давала никога и на двете си деца?Не знам защо в  съзнанието на доста майки, даването на десерт е нещо задължително и важно?!

   На Калин за следобедна и сутрешна закуска давам еднакви неща, като ги сменям всеки ден за разнообразие.Овесени ядки и мюсли с кисело мляко, една друга тукашна закуска която се продава с много видове ядки и се разтваря с прясно мляко, кус-кус или юфка със сирене и други подобни.Десертът им всеки ден е огромна купа с плодове, изяждат ги и са доволни.

 

# 2
  • Мнения: 229
Здравейте, мамчета,

Въпросът ми е по-скоро към тези, които не ползват ДК.Какво давате за десерт при обедното хранене и каква следобедна закуска? За сега храня детето си само с готови храни и давам-кремчета на Нестле Алете, Хумана, плодове, пл.пюре с бишкоти.Да отбележа, че все още не съм давала прясно и кисело мляко.Благодаря предварително.

аз давам десерт след обедното хранене, и гледам да е плодово или млечно. За мен десерта е нещо като награда вкусова след успешно похапване на полезната храна със зеленчуците и месцето.
като почнеш да даваш прясно и кисело мляко ще  ти е по-лесно да твориш десерти

# 3
  • Мнения: 427
Понякога давам за десерт плод,но обикновено минавам без него PeaceИначе вариант за безмлечна закуска е овесени ядки с плодове. Peace

# 4
  • Мнения: 1 045
Следобедна закуска може и да е зеленчукова супа,ние това ядем.Зависи вие какъв режим сте наложили.
А относно разнообразие за закуска:попара,кисел,кремче,каша,овесени ядки,грис  и всяко от тези има 100 рецепти.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750.0
На този адрес момичетата са се постарали доста за разнообразието Peace

# 5
  • Мнения: 284
На обедното хранене никога не съм давала десерт.За следобедна закуска-другите майчета преди мен са описали подробно какво Peace.

# 6
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 451
За десерт давам плодове. За следобедна закуска може АМ с бисквити, щом не даваш кисело, овесени ядки с плодове, грис направен с АМ, банан.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 789
кисело мляко с бисквити и плод

каша

грис

# 8
  • Мнения: 9 776
За обяд като десерт е кърмата, а за следобедна закуска, когато няма кухня в събота и неделя давам плод, кроасан, солени бисквитки.

# 9
  • Мнения: 3 993
Здравейте, мамчета,

Въпросът ми е по-скоро към тези, които не ползват ДК.Какво давате за десерт при обедното хранене и каква следобедна закуска? За сега храня детето си само с готови храни и давам-кремчета на Нестле Алете, Хумана, плодове, пл.пюре с бишкоти.Да отбележа, че все още не съм давала прясно и кисело мляко.Благодаря предварително.

аз давам десерт след обедното хранене, и гледам да е плодово или млечно. За мен десерта е нещо като награда вкусова след успешно похапване на полезната храна със зеленчуците и месцето.
като почнеш да даваш прясно и кисело мляко ще  ти е по-лесно да твориш десерти


 Peace
И аз гледам на десерта по същия начин.  Simple Smile
Можеш да даваш кисело мляко спокойно, детето ти е достатъчно голямо. Кисело мляко с плод или с бисквити става и за десерт, и за следобедна закуска, лесно е, не изисква време и специално готвене по рецепта.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За десерт давам плод, защото няма къде другаде да го вместя в менюто.
За следобедна закуска - крем нишесте, мляко с грис, мляко с ориз, кисело мляко с бисквити, АМ с бисквити, каша.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз също никога не съм давала десерт.За следобедно хранене правих каша или давах плодово пюре,плодове.......

# 12
  • Мнения: 229

интересно ми е, защо не харесвате идеята да се дава десерт? не е задължително да е нишесте .. а нещо пълнозърнето с йогурт или плодово млекце, плодове, плодово пюре?

ние хапваме десерт - кисело мляко с бисквити, грис или йогурт, или от плодовите дуети или мюсли на хипп, кремче или кисел от фреш, данонино .. такива неща .. нещо леко и нещо сладко след манджата или супата.
за следобедна закуска най-често сме на шише мляко с някаква добавка, я каша, я джуиър дринк ванилия или какао - те са със зърна
и ако е все още гладен след млякото, давам млечна каша от тези в бурканчетата на хипп или данонино, или овесени ядки с нещо

# 13
  • Мнения: 2 334
Никага не давам десерт.За следобедна закуска давам грис,кисел,кисело мляко с плод,само плодове или бисквитена торта.

# 14
  • Мнения: 48
Десерти и аз не давам - давам прясно мляко преди обедня сън. За след обедна закуска давам плодове, или печена тиква с кафява захар и канела, или овесени ядки с настъргана ябълка, кафява захар и канела, крем карамел с пасирана тиква, плодово кисело мляко.

Общи условия

Активация на акаунт