Розов лишей

  • 102 703
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Стара Загора
  • Мнения: 255
bunny : ), не ти пречи да пробваш, ако е розов лишей, за него няма лекарства:
"В 800 мл вряща вода се слагат 5 с.л. сушена коприва и ври 1-2 мин. След това се дърпа от огъня и се оставя още 5 мин. да се запари. Прецежда се и се разделя на 3 части, които се изпиват за един ден. Повтаря се 5 дни. През това време не трябва да се консумират кисели храни."

# 61
  • Мнения: 83
При мен може би не е розов лишей, пих коприва, мазах се с кремове от лекари и ефект няма Sad Моите са по-упорити. Всички ми казват, че били упорити, но при мен бяха две три петънца, а сега имам на всякъде. Още ще ходя по лекари и така....

# 62
  • Мнения: 1
Здравейте,
искам да ви споделя при мен какво има резултат:
- мия се със сапун Avene
- когато ще мокря мястото с лишея предварително намазвам с крем Здраве (той запазва мястото на лишея сухо)
- когато има сърбеш напръсквам с GinGira Activ
И така за седмица минава!

# 63
  • Мнения: 4
Здравейте, отново се включвам в темата, понеже не написах резултата от Дактакорт и соли от мъртво море, за една седмица цялата се изчистих. Наистина доста щипеше, но си заслужаваше!

# 64
  • Мнения: 7
Здравейте, преди около 2 месеца ми се появи много малко червено петънце отстрани на кръста.  Въпреки, че ме сърбеше, не му обърнах внимание, помислих си, че нещо ме е полазило и си казах че ще ми мине. За съжаление след 10тина дни то порасна и стана със размера на левче и ми излезе още едно, пак мъничко под дясната гърда. Притесних се и отидох в Токуда. Д-р Богданов веднага ми сложи диагноза розов лишей. Предписа ми Адвантан като не гарантира, че ще ми помогне. Подметна ми че предлагат фототерапии но аз не обърнах внимание. Мазах се с този крем в следващите две седмици, но видях че не помага и спрях да го ползвам. Намалих къпането до минимум (през ден), както и сапуна, но резултат - никакъв!  Преди 10тина дни положението стана нетърпимо. По корема, гърба и гърдите станах като болна от шарка. Излязоха ми и по ръцете, под мишниците, по краката и даже до пръстите на лявото стъпало. Умножиха се за много кратко време и направо не знаех какво се случва. Отидох отново при д-р Богданов и реших да изпробвам фототерапията. Доктора ми каза, че ще имам нужда от около 20 процедури. В началото не обърнах внимание от броя процедури, защото исках само да ми минат с цената на каквото и да е. Започнах да ги правя веднага. Направих 3 една след друга и ефекта - никакъв. Позамислих се и си дадох сметка, че ги имам от 2 месеца и с тези 20 процедури ще станат 3 месеца и вероятно сами ще си минат. Като не видях никакъв резултат от тях ги спрях. Личната лекарка ми каза, че нейна приятелка го е изкарала този лишей и се е оправила за 1 седмица като се е мазала с "Микстура алба" (около 2лв от аптеката) От 2-3 дни се мажа, но ефекта отново е нулев. Имам предчувствието че продължават да се множат а някои от тях са с размери около 1 стотинка. Вчера ми излязоха и 2 на лицето.  newsm45
Сега прочетох и това за копривата, ще опитам и с нея, но надеждите ми, че нещо може да ми помогне се изпариха  Cry
Забравих да кажа, че имам ужасни сърбежи и то предимно вечер.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 020
Антоанетаа, предполагам как ще реагираш в първия момент,
като прочетеш какво ще ти напиша, но все пак ще го
напиша - спри къпането за известно време. Водата много
разнася розовия лишей. Почиствай се само с влажна кърпа
и то на участъците, на които нямаш лишеи. Не ползвай сапун.

Скрит текст:
Интимната хигиена поддържай на биде, ако имаш. Ако ли не,
седнала на тоалетната чиния и поливайки се. Всичко това с идеята
да намалиш до минимум обливането на тялото си с вода.
Би трябвало лекарят да ти е обяснил тези неща за къпането.

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 255
Аз бих предложила и нещо за подсилване на имунната система, защото розовия лишей се води вирусно заболяване и организмът сам трябва да се пребори с него.

# 67
  • Мнения: 7
Антоанетаа, предполагам как ще реагираш в първия момент,
като прочетеш какво ще ти напиша, но все пак ще го
напиша - спри къпането за известно време. Водата много
разнася розовия лишей. Почиствай се само с влажна кърпа
и то на участъците, на които нямаш лишеи. Не ползвай сапун.

Скрит текст:
Интимната хигиена поддържай на биде, ако имаш. Ако ли не,
седнала на тоалетната чиния и поливайки се. Всичко това с идеята
да намалиш до минимум обливането на тялото си с вода.
Би трябвало лекарят да ти е обяснил тези неща за къпането.


Сигурно ще прозвучи невероятно, но при втория преглед като казах на доктора, че едва издържам и се къпя през ден, точните му думи бяха : "Не е нужно, къпи си се, просто не използвай сапун и не търкай лишеите с гъба." И на мен ми прозвуча невероятно след всичко което прочетох в нета по темата, но той така ми каза.

От събота пия по една чаша чай от коприва (сутрин, обед и вечер) и обилно мазане със зехтин. Смело мога да твърдя, че една идея се успокоиха, въпреки, че не спират да ми излизат нови. Много се надявам ефекта да е от тях и скоро този кошмар да свърши  cry
Иначе къпането го намалих през два дни.

Последна редакция: нд, 29 мар 2015, 23:44 от Антоанетаa

# 68
  • Мнения: 83
Аз пробвах много неща и не знам кое точно има ефект, но едно от последните е катранен сапун и мисля, че добре се отразява, също така пих вода с лимон и сода. Не знам дали от това или по-скоро от само себе си изчезва. Имам още петънца, но са малки, не съм се изчистила на 100%

# 69
  • Мнения: 7
Аз пробвах много неща и не знам кое точно има ефект, но едно от последните е катранен сапун и мисля, че добре се отразява, също така пих вода с лимон и сода. Не знам дали от това или по-скоро от само себе си изчезва. Имам още петънца, но са малки, не съм се изчистила на 100%


Колко време мина от появата на 1вия ти лишей?

# 70
  • Мнения: 83
Аз пробвах много неща и не знам кое точно има ефект, но едно от последните е катранен сапун и мисля, че добре се отразява, също така пих вода с лимон и сода. Не знам дали от това или по-скоро от само себе си изчезва. Имам още петънца, но са малки, не съм се изчистила на 100%


Колко време мина от появата на 1вия ти лишей?

От есента миналата година. Сега се мажа от време на време с Дипрогента. Четох някъде, че не е хубаво повече от 2 седмици да се маже човек с него и за това започнах по-рядко да се мажа, а не както в началото по 2 пъти на ден.

# 71
  • Мнения: 7
Аз пробвах много неща и не знам кое точно има ефект, но едно от последните е катранен сапун и мисля, че добре се отразява, също така пих вода с лимон и сода. Не знам дали от това или по-скоро от само себе си изчезва. Имам още петънца, но са малки, не съм се изчистила на 100%


Колко време мина от появата на 1вия ти лишей?

От есента миналата година. Сега се мажа от време на време с Дипрогента. Четох някъде, че не е хубаво повече от 2 седмици да се маже човек с него и за това започнах по-рядко да се мажа, а не както в началото по 2 пъти на ден.


Искаш да кажеш, че имаш лишеи от есента на мин година до сега? Или аз не успях да разбера...

# 72
  • Мнения: 83
Аз пробвах много неща и не знам кое точно има ефект, но едно от последните е катранен сапун и мисля, че добре се отразява, също така пих вода с лимон и сода. Не знам дали от това или по-скоро от само себе си изчезва. Имам още петънца, но са малки, не съм се изчистила на 100%


Колко време мина от появата на 1вия ти лишей?

От есента миналата година. Сега се мажа от време на време с Дипрогента. Четох някъде, че не е хубаво повече от 2 седмици да се маже човек с него и за това започнах по-рядко да се мажа, а не както в началото по 2 пъти на ден.


Искаш да кажеш, че имаш лишеи от есента на мин година до сега? Или аз не успях да разбера...

Да, тогава ми се появи първият лишей, след като започнах да го мажа ми се появиха другите и постепено се появяваха нови, а тези които мажех минаваха. Сега имам на места малки точици.

# 73
  • Мнения: 7
Да кажа, че всички завяхнаха, въпреки че не са изчезнали напълно. Има бели петънца но е 1000 пъти по добре от времето когато писах предния си пост. Само една седмица се мазах обилно със зехтин и пих коприва. После ми се наложи да замина за 2 дни и нямах възможност да ги мажа или да пия. Като се прибрах в къщи отвсякъде си личеше, че започват да завяхват и днес мога да се похваля, че май ще изчезнат до едно  newsm44 Така и не разбрах дали копривата и зехтина повлияха или просто си мина достатъчно време и сега изчезват.  newsm12 Благодаря на всички за съветите  Hug

Забравих да кажа, че не съм се къпала нормално от 12-13 дни  Weary

# 74
  • Мнения: 6
Здравейте! Имах  лишей на лицето, две седмици го мазах с какво ли не, но ефект нямаше. Купих си Цинков крем от аптеката на цена около 3 лв. и за три дни червеното петно с люспички почти го няма. Не знам, кой беше написал за това лечение, но сърдечно му благодаря!:) 

Общи условия

Активация на акаунт