Нашите килими - опит и препоръки

  • 117 334
  • 341
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 54
този в кухнята е от синтетика(кабел), а този в хола е вълнен в спалнята имам шаги светло бежово

# 256
  • Бургас
  • Мнения: 440
Привет!Най-после си купих килим за кухнята и пътечки -вълнени.Моя позната ми каза ,че в началото не било добре да се минават с прахосмукачка,за да не се оскубят.
Наистина образуват много фитилчета,но това не ме притеснява .По същият начин беше и с другият ми  на Арте Еспина.Като цяло съм много доволна и от двата  килима .Меки са на допир и лесно се почистват.Имам Рейнбоу ,ако това е от значение .Споделям ,защото прочетох доста негативи относно подръжката на вълнените.Мисля и с прането да нямам проблем.Въпросът ми е по -скоро как да почиствам  новите  килими? .В кръга на шегата при първото и второто пускане на почистващата система в резервоара се беше събрала вълна за детски пуловер.Не мога да си представя да използвам само  навлажнен парцал както  ме посъветваха.

# 257
  • Мнения: 290
Здр дайте ми съвет при положение, че ширината на коридора е 1,07 м пътеки с каква ширина да взема 0,80 м или 1,00 м - отдолу е теракот?

# 258
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Здр дайте ми съвет при положение, че ширината на коридора е 1,07 м пътеки с каква ширина да взема 0,80 м или 1,00 м - отдолу е теракот?

Старият ми коридор беше така, взехме 0,80м, иначе стои много смешно, много малко остава отстрани и все едно, че не стига. А пък иначе остават 2 ивици по 10-ина см и по-добре изглежда. Поне на мен ми харесва повече Simple Smile.

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
А при нас е от край до край пътеката в коридора и ми харесва много повече  Peace

# 260
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ако пасва плътно да, но ако остава 5-7-10см по-скоро не.

# 261
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Здравейте!
Понеже от малка съм с алергия към домашен прах, плесен и мухъл, а сега и бебето се установи, че е с Атопичен дерматит, та искам да попитам какви килими и пътеки бих могла да ползвам, които да не са като изкуствените мокети.Имам такива и кихаме често.
По ламинат няма как да останем, защото е студено и бебето пълзи навсякъде.
Ще се радвам ако някой може да ме насочи и с подходящия материал, който да търся.Може и линк ако имате нагледно или снимка, каквото и да е, само да ме ориентира.

# 262
  • Мнения: 5 914
PEPABS всички модели са качени на сайта на фирмата, в Сливен едва ли има по голям избор.Лично аз също харесвам по изчистени модели

Разгледах сайта-но в раздела "килими и пътеки" никъде не видях дадени размери. Може да има стандарт,но аз не го знам.Не видях цени-макар и ориентировъчни.
И друг въпрос-търся елипсовиден килим-стаята ми не е правоъгълник и правоъгълен килим ще стои грозно,според мен. Та питам-няма ли такива?
И последен въпрос-защо вълнен да изберем-ясно.Какви са недостатъците на другите?

# 263
  • София
  • Мнения: 94
Аз пък искам да си сложа пътека в коридора, но там е банята и ме притеснява,че ще се мокри newsm78

# 264
  • Бургас
  • Мнения: 440
Моите пътечки в коридора са две в близост около 2,80м общо.За сведение коридорът ми е 3,50м.Отначало си мислех ,че ще е грозно ,но не е.Исках цяла но нямаше.Това разбира се има предимства и недостътъци.Когато беше цяла не се кривеше насам -натам ,но когато я мокрехме от банята ,трябваше цялата да я вадя да съхне.Сега  изкарвам само едната.Поставила съм и противоплъзгащи постелки ,но ефектът е слаб.Може и от това да е ,че малкият бяга непрекъснато .Килимът и пътеките ми са Сливенски-вълнени.Много съм доволна  като качество и стил.Бяхме в Сливен по Великден и тогава ги закупихме. Установих ,че цените бяха по-високи тогава от тези в Бургас-актуализирани ,но пък имаше много голям избор-да режеш и комбинираш на място.Имаше кръгли и елипсовидни килими подходящи за правоъгълните стаи.

# 265
  • Мнения: 20 163
здравейте
Търся евтин мокет или килим с размер около 150/200, който да се почиства лесно от косми.
Ще взимаме куче и знам, че ще има доста бели върху килима, затова ми се иска нещо не много скъпо
Предпочитам бежов цвят
Да ме насочите към подобни магазини в София  Praynig

Купи си нормален мокетен килим! Лесни за подръжка и на много ниски цени.
Може да се каже,че съм имала почти всякакви килими вкъщи,но освен мокетените,никой друг не е лесен за подръжка.А в това забързано ежедневие да ставаме роби на къщите си и направо безумие! Peace
Няма такъв филм куче и килим. След като си взехме куче и то късокосместа порода, лека полека махнах всички килими и пътеки от всички помещения, защото ми беше дошло до гуша от чистенето и прането им постоянно. И килимите и пътеките бяха мокетени.

# 266
  • Мнения: 43
Здравейте! Редовно Ви следя, но за пръв път пиша във форума. Моля, да ме извините ако нещо не е на мястото си! Ние си търсим килим шаги или от полипропилен в синьо- бежовата гама. Моля, ако някой може да помогне с линк или адрес на магазин в Пловдив, понеже не мога да намеря такъв цвят. 

# 267
  • Мнения: 4 970
Аз пък търся този килим
 http://www.carpetmax-bg.com/content/gallery/002c2712eb65f553e2ce95cc686c837b.jpg Къде мога да го намеря освен в карпетмакс? Трябва ми по-малък размер. Rolling Eyes

# 268
  • Мнения: 43
Аз пък търся този килим
 http://www.carpetmax-bg.com/content/gallery/002c2712eb65f553e2ce95cc686c837b.jpg Къде мога да го намеря освен в карпетмакс? Трябва ми по-малък размер. Rolling Eyes
ето тук http://www.furnish.bg/bg/carpets/carpet_atlantic_floral_blue.html

# 269
  • Мнения: 43
Някой има ли 3D килим да сподели как се поддържа, моля!

Общи условия

Активация на акаунт