Движение на българските майки - ПАЗАРДЖИК

  • 16 905
  • 449
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 577
Е, радвам се, че ни намери.
Живот и  здраве януари ще правим парти за децата от дома и ще дойдеш с нас, стига да искаш Hug
Имаме нужда от свежи хора, ние малко се уморихме да се борим с вятърни мелници, гледаме да не загубим надежда и вяра Hug Hug HugА като видиш дечицата няма как да загубиш това Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 2 577
ЗДравейте, момичета! Детенцето от нашия дом вече е тук. Операцията е минала успешно. Детето се развива съвсем нормално даже казва думички. Преди поставянето на клапата е било необходимо още изчистване на главичката, защото детето е имало кръвоизлив в мозъка. Герой е това дете. Днес спеше и не можах да го видя. До четвъртък ще мина пак. Това са новините около момченцето. Благодаря на всички за съпричастността и помощта.
Buffy_Summers, занесох днес пюретата и млякото Hug
В момента в дома са получили доста дарение. Няколко фирми се обадиха от София и ги насочихме към дома. Дарили над 5000 памперса, храна. Имало е благотворителен концерт съвместно с Община Пазарджик. Събрали са 400лв Имало е и други дарители, имат хранителни запаси. Нямат пресни плодове . Уговорихме се месец януари да направим парти за децата.
Събират се средства за смяна на дограма в долните групи. МНого ми се иска и да направим една стъклена стая по предложение на Мими/ психоложката в дома/, в която да работат педагозите самостоятелно с всяко дете, но когато я помолих  да изчисли колко пари трябват, се оказа, че са доста ...Над 5000лв трябват. Надявах се както миналата година да има повече активност от фирми по Коледа, които искат да дарят средства, но кризата си оказа влияние...

# 77
  • Мнения: 158
Толкова се радвам, че операцията е минала успешно и
детенцето вече се е прибрало.
Ако има нужда от нещо за следоперативното му възстановяване
или каквото и да е аз съм насреща.
 Hug

# 78
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Радвам се,

# 79
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Нещо натиснах без да искам ! Радвам се, че всичко е минало успешно. Благодаря много, че си занесла пюренцата. Знам, че по отделно не можем да помогнем колкото цяла фирма би могла.  За плодовете и миналия път се сетих, но нямаше с какво да ги донеса. Сега през почивните дни мога да  отида с колата на мъжа ми и да им занеса. Но и миналия път се чудех - на деца до 3 години не могат да се дават цитруси - нали? Значи не може портокали . Остава възможността за ябълки и банани. Мога да купя известно количество и да ги закарам в почивните дни - от сряда нататък. Не знам как точно се организират дарителските акции, но наистина 5000 лв. не са малко. Радвам се, че все пак  и много други хора са се отзовали и са накупили храна на дечицата Praynig. Аз днес занесох дрехите в Помощното училище. Много се радвам, че го направих точно сега, защото се оказа , че в този чувал са основно зимни блузи - поло, пуловери, жилетки, които са в много добро състояние, тъй като са съвсем малко обличани. Хората там бяха много благодарни и наистина много се зарадваха Simple Smile. Прибраха ги в една стаичка при портиера и казаха, че утре ще ги докладват на директора и той ще ги разпредели на най - нуждаещите се. Аз също си мислех да организираме някаква акция за събиране на пари - в смисъл от всички майки от ДБМ и тези, като мен, които ги подкрепят, но сме много малко, та не знам колко пари бихме могли да съберем. Можеш ли да кажеш по - подробно за какво е необходима тази стъклена стая ? Да не е от тези стъкла, през които се вижда отвън, а отвътре не  те  виждат? Това ли е?

# 80
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Знаете ли горе - долу колко деца като бройка са в бебшкия ?  То е ясно , че плодовете ще се взимат с килограми, но поне да имам представа колко горе - долу поне

# 81
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
поне да съберем за най - мънчиките  baby_neutral! Нали те има тнай - много нужда. Моето като беше бебе след втория - третия месец му правех всеки ден сок от морков и ябълка и много му харесваше. И сега бих му правила, но ми се счупи сокоизтисквачката и не ми се дават пари за нова Rolling Eyes. Опитвам се да ко карам да ги яде, а не да ги пие на сок

# 82
  • Мнения: 2 577
Да, това са малотрайни продукти и за това се изисква по.често зареждане. Дарителите не могат да дарят наведнъж много голямо количество, а за жалост повчето се сещат само сега за децата. Мисля си след Нова година да направим акция за събиране на по кило плодове от всеки съпричастен.
Децата,  в по-големите групи са около 15. По 5 до 10 килограма на едно носене са предостатъчни!

 Преди това - кой е на линия да отидем четвъртък на посещение при децата?
Към 10 сутринта?

# 83
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Янче, страхотна новина  Hug Толкова се радвам, че детето е понесло операцията успешно и вече се възстановява! Виждам, че и Доли е научила.   Peace
Едва ли до края на годината ще имам възможност да отскоча до Пазарджик, затова момичета
ви желая весели празници и да нагушкате здраво бубоците и от мен!
  bouquet

# 84
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Аз мисля, че ще мога , но ако може да е към 10 и 30. Мъжът ми заспа , само трябва да го питам дали в четвъртък няма да ходим на някъде newsm78. Но предполагам , че и да ходим ние в Дома нали няма да се бавим с часове ? Затова със сигурност ще ти кажа утре. Ако искаш тогава  мога да взема плодовете и да ги занесем зедно.

# 85
  • Мнения: 48
Яна, и аз съм на линия за посещението в четвъртък.  Peace
10:30 часа ме устройва идеално.

# 86
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
В четвъртък в 10 и 30 , за малко поне и аз  ще дойда. Освен плодовете нещо друго трябва ли да се носи? Например лакомства ?  Rolling EyesАко искате да се чакаме пред вратата , която е срещу полицейското училище в 10 и 30 Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 87
  • Мнения: 2 577
Момичета, утре ще се обадя в дома, за да уговоря посещение и пак ще пиша Hug
За сега ако нещо не стане друго - в 10.30 пред вратата на дома Hug Като влезнем при децата само солети носете и от тези бонибон ако се сещате/ едни дребни шоколадови бонбончета/. Солети общо ни стигат около 10 пакета.
Плодовете ще ги оставим отвън Hug


Днес получих още два кашона с дарение от германските майки! Дрешки, козметика, помпа за кърма, лакомства, скицници, шишенца, биберони. БЛагодаря ви сърдечно, мили жени! Hug Hug Hug

# 88
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Домашният компютър днес е на ремонт и най - вероятно довечера няма да имам интернет и снощи нямах. Ако не ми се обадите на GSM - а ще чакам в 10 и 30 пред дома.  Не се сещам какви са тези бонбони

# 89
  • Мнения: 2 577
за утре остава посещението в 10.30 пред бебешкия
Ако не се сещате за бонбоните, вземето само солетки
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт