Отговори
# 1 065
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Акото мирише, zawe! Не се забивай в тази посока.
Не се измъчвай за минали неща, вземи си поука, научи си уроците, които случилото се са ти предложили и продължи напред! Знам, че не е лесно, но съм сигурна, че ще се справиш!  Hug  Heart Eyes Миналото не можеш да го промениш, но можеш да изградиш едно по-добро бъдеще за теб и децата си!

# 1 066
  • Мнения: 147
Благодаря ти , Нощни очи ! Hug Ще гледам по-бързо да изляза от това състояние , наистина си много права ,че не трябва да се връщаме назад безмислено е защото станалото станало , но аз съм си такава много самокритична и това ми пречи понякога да бъда щастлива.Извинявайте пак , че ви досадих!
 

# 1 067
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не си ни досадила, нали за това сме се събрали тук. Да сме си подкрепа в трудни момента и да споделяме радостите си!
Ако смяташ, че ще ти се отрази добре - отдай се на мъката си. Но си мисля, че вече е късна за това и може само да те поведе в лоша посока. Аз също съм много самокритична и все още се питам какво би било при други обстоятелства, но гледам да не задълбавам много там. А и с всеки изминал ден само откривам много нови неща, които ми доказват, че преди две години се е случило възможно най-доброто за мен и за детето ми при конкретните обстоятелства. Не го казвам пораженчески, но в крайна сметка нямам право да виня нито себе си, нито лекарите, нито съпруга си за случилото се.

Така че, продължаваме смело напред, но вече по-умни и по-мъдри!  Hug

# 1 068
  • Мнения: 656
Честито бебенце на Стеффи и от мен!  Heart Eyes Дано някой мине скоро да пише как е минало раждането и дано е било както трябва!  Praynig

Zawe, не се обвинявай... Аз също се обвинявам за това, че не знаех, че може да раждам вагинално, въпреки луксацията ми; че не знаех, че седалищното раждане също е съвсем осъществимо, въпреки факта, че аз самата съм родена седалищно... Но колкото и да се обвинявам, няма да променя миналото и да залича белезите. И затова сега съм се фокусирала върху това да направя всичко, което е по силите ми, за да бъде следващото ми раждане такова, каквото искам. От там нататък е Божа работа..  Hug Така че - не си сама и не досаждаш!  Hug

# 1 069
  • София
  • Мнения: 17 596
Здравейте милички!Извинявайте , че ще ви досаждам , но имам нужда да споделя .Бях ви писала по-рано да споделя за моето секцио , но от два дни съм изпаднала в някаква депресия , даже днес не сме излизали с малкия .
Накратко : след прочетени разкази за раждане се обвинявам  , че през първата ми бременност не съм се информирала достатъчно , за да разбера , че не трябва да ям за двама и бебето да стане едричко за мен (пък и д-ра който ми водеше консултацията 8 месеца  не ми е споменал , че имам тесен таз - 19см.  въпреки че ме измерваше всеки път, това ми го каза д-ра който ми определи планово секцио заради вероятно едро бебе и равномерно тесен таз).Та ако се бях хранила по-оскъдно и бебето беше по-слабичко най-вероятно нямаше да ме режат.

О, моля те, кой кретен ти каза, че идеята съзнателно да лишаваш от протеини неродено бебе е добра!?
Разбира се, че за бебето е добре да е възможно по- голямо и дебело при раждането си!
За него това е само първото премеждие - от там насетне започва постоянна борба за живот в една от негова гледна точка непозната и враждебна среда...
Нали не мислиш сериозно, че каквато и храна да му даваш след раждането - АМ, кърма или каквото и да било няма никакво значение - ако я сравняваме с прекия поток на протеини, който му е бил осигурен в утробата - е по- добра от онова, което е получило директно от теб докато е било в теб!?
Направила си възможно най- най- доброто за бебето си, като не си ограничавала храната му, когато е имало най- голяма нужда от нея.
Не мисли чак толкова за себе си и за собствените си идеи и виждания за раждането, а повече - за доброто на мъника в теб... за дълго!
Уверявам те, че всяка майка на недоносено бебе - а ефективно това означава да не се храниш - би дала мило и драго да можеше да поседи бебчето й още малко в утробата, пък каквито и операции за нея да означава този допълнителен престой...
Твоето бебе е преценило, че иска да се появи на белия свят по- подготвено. Нима имаш право да му го откажеш?

# 1 070
  • Мнения: 180

[/quote]
Здравейте милички!Извинявайте , че ще ви досаждам , но имам нужда да споделя .Бях ви писала по-рано да споделя за моето секцио , но от два дни съм изпаднала в някаква депресия , даже днес не сме излизали с малкия .
Накратко : след прочетени разкази за раждане се обвинявам  , че през първата ми бременност не съм се информирала достатъчно , за да разбера , че не трябва да ям за двама и бебето да стане едричко за мен (пък и д-ра който ми водеше консултацията 8 месеца  не ми е споменал , че имам тесен таз - 19см.  въпреки че ме измерваше всеки път, това ми го каза д-ра който ми определи планово секцио заради вероятно едро бебе и равномерно тесен таз).Та ако се бях хранила по-оскъдно и бебето беше по-слабичко най-вероятно нямаше да ме режат.

О, моля те, кой кретен ти каза, че идеята съзнателно да лишаваш от протеини неродено бебе е добра!?
Разбира се, че за бебето е добре да е възможно по- голямо и дебело при раждането си!
За него това е само първото премеждие - от там насетне започва постоянна борба за живот в една от негова гледна точка непозната и враждебна среда...
Нали не мислиш сериозно, че каквато и храна да му даваш след раждането - АМ, кърма или каквото и да било няма никакво значение - ако я сравняваме с прекия поток на протеини, който му е бил осигурен в утробата - е по- добра от онова, което е получило директно от теб докато е било в теб!?
Направила си възможно най- най- доброто за бебето си, като не си ограничавала храната му, когато е имало най- голяма нужда от нея.
Не мисли чак толкова за себе си и за собствените си идеи и виждания за раждането, а повече - за доброто на мъника в теб... за дълго!
Уверявам те, че всяка майка на недоносено бебе - а ефективно това означава да не се храниш - би дала мило и драго да можеше да поседи бебчето й още малко в утробата, пък каквито и операции за нея да означава този допълнителен престой...
Твоето бебе е преценило, че иска да се появи на белия свят по- подготвено. Нима имаш право да му го откажеш?

newsm78....Не мога да направя връзка....в сините букви...Изглеждат ми някак....излишни

# 1 071
  • Мнения: 9 052


О, моля те, кой кретен ти каза, че идеята съзнателно да лишаваш от протеини неродено бебе е добра!?
Разбира се, че за бебето е добре да е възможно по- голямо и дебело при раждането си!
За него това е само първото премеждие - от там насетне започва постоянна борба за живот в една от негова гледна точка непозната и враждебна среда...
Нали не мислиш сериозно, че каквато и храна да му даваш след раждането - АМ, кърма или каквото и да било няма никакво значение - ако я сравняваме с прекия поток на протеини, който му е бил осигурен в утробата - е по- добра от онова, което е получило директно от теб докато е било в теб!?
Направила си възможно най- най- доброто за бебето си, като не си ограничавала храната му, когато е имало най- голяма нужда от нея.
Не мисли чак толкова за себе си и за собствените си идеи и виждания за раждането, а повече - за доброто на мъника в теб... за дълго!
Уверявам те, че всяка майка на недоносено бебе - а ефективно това означава да не се храниш - би дала мило и драго да можеше да поседи бебчето й още малко в утробата, пък каквито и операции за нея да означава този допълнителен престой...
Твоето бебе е преценило, че иска да се появи на белия свят по- подготвено. Нима имаш право да му го откажеш?


Кати като имаш интернет моля те вземи прочети нещо и недей само да пишеш! В Германия в една доста голяма и известна женска клиника, където ми водиха консултациите започнаха о ще о начало с мерене и с съвети за хранене. НЕ трябва да се яде за 2 ма в никакъв случай! НЕ трябва да се качват ИЗЛИшНИ килограми. НЕ трябва да се прекалява. Ти за гестационен диабет, неправилно хранене през бременността и големина на бебето чела ли си??? Или няма нужда, просто си свръх компетентна??? Ти каква си по професия? Дрънкало?

# 1 072
  • София
  • Мнения: 17 596
Къде намери връзка м/у напълно нормалния размер на бебето - о/о 4 кг, идеята да се редуцира храната с цел редуциране на крайния размер на нероденото и прекаленото качване на килограми... не ми стана ясно, наистина.
Аз за неродено бебе, качило ИЗЛИШНИ килограми определено не съм чувала.
Ако ТИ знаеш за сериозен източник, обсъждащ този въпрос - огромната опасност, произтичаща от теглото при 4 килограмовите бебета - моля, цитирай.

# 1 073
  • Мнения: 6 274
Боже, явно пак ще има земетресения Laughing, но отново съм съгласна с Кати. bouquet
Определено не съм съгласна с вас, че една бременна, която не е имала и няма някакви проблеми, преди бременността, трябва да "яде избирателно", камо ли пък да се лишава от нещо, което й се е дояло, защото "не трябвало да се яде за двама".
Какви са тези глупости?!
Кой казва, че ако ядеш за двама ще качиш повече килограми или, че бебето ще се роди много голямо?!
Я не се излагайте, моля ви.
Както винаги, и както на всеки подобен въпрос, пак ще кажа - всичко е индивидуално и е до организъм/ген.
Дори да се лишаваш от какво ли не, ако си предразположена, пак ще напълнееш.
И обратното - даже да си угаждаш с всичко, което ти се яде, в количествата, които биха те заситили, може да не качиш нищичко.
Нито грам.
А и бебето може да е с нормално тегло или дори мъничко.

# 1 074
  • Мнения: 85
Честито нас Стеффи   bouquet, да са много здрави с малката принцеса, дано има скоро новини. Днес ми казаха за старшата в Окръжна - Варна, ако някой знае нещо да пише, чудя се дали срещата с акушерки ще ми помогне, да не ме набедят за секцио само докато ме видят, след като са се запознали с моят случай, то човек не знае да се довери ли или не вече.

# 1 075
  • София
  • Мнения: 17 596
Боже, явно пак ще има земетресения Laughing, но отново съм съгласна с Кати. bouquet
Определено не съм съгласна с вас, че една бременна, която не е имала и няма някакви проблеми, преди бременността, трябва да "яде избирателно", камо ли пък да се лишава от нещо, което й се е дояло, защото "не трябвало да се яде за двама".
Какви са тези глупости?!
Кой казва, че ако ядеш за двама ще качиш повече килограми или, че бебето ще се роди много голямо?!
Я не се излагайте, моля ви.
Както винаги, и както на всеки подобен въпрос, пак ще кажа - всичко е индивидуално и е до организъм/ген.
Дори да се лишаваш от какво ли не, ако си предразположена, пак ще напълнееш.
И обратното - даже да си угаждаш с всичко, което ти се яде, в количествата, които биха те заситили, може да не качиш нищичко.
Нито грам.
А и бебето може да е с нормално тегло или дори мъничко.


Леле, внимавай, че ако продължаваме така ще вземем да създадем работа за още някой сеизмологичен център, този при БАН ще почне да изпитва остър недостиг на апаратура и персонал...  Joy

# 1 076
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Въх, какво съм изтървала пак?!
Не видях някой от нас да я е съветвал да яде по-малко или повече или нещо си...  Rolling Eyes

# 1 077
  • Мнения: 9 052
Не трябва да яде избирателно, а да не яде за двама .  да яде нормално е напълно достатъчно  Hug
 

# 1 078
  • София
  • Мнения: 17 596
Въх, какво съм изтървала пак?!
Не видях някой от нас да я е съветвал да яде по-малко или повече или нещо си...  Rolling Eyes

Не, не - но тя самата се самообвинява, че бебето е било голямо понеже се е хранила и не се е лишавала... и затова се е стигнало до операция.
Пък аз казвам, че за едно бебе няма нищо по- хубаво от това да се роди голямо и подготвено за живота извън защитата на утробата и по никой начин не следва целенасочено да се лишава бременната от храна, с цел бебето да остане малко, съразмерно с нея, само и само да не бъде оперирана.

А от някъде се появи една девойка, дето... ами, един вид се пробва да поналее малко масълце в огъня... и да подхрани малко терзанията на горкото момиче.  Crossing Arms

# 1 079
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аааа, ясно, нещо съм изтървала нишката. Извинете!

Общи условия

Активация на акаунт