Отговори
# 465
  • Плевен
  • Мнения: 239
Зозима  Hug,
А чаят от малинови листа от кога е желателно да започне да се пие? А може ли чай от сушени малини, дали има същия ефект? Ще ти бъда много благодарна за информацията за билките и хомеопатията. Peace

Последна редакция: пт, 15 яну 2010, 15:29 от стеффи

# 466
  • Варна
  • Мнения: 3 953
pochti_bezobidna браво на теб, много ти се зарадвах, а дано повече такива
неща да се пишат тук.  Hug

# 467
  • Мнения: 9 052
каза ми, че не може да се види добре за проблеми от предната операция (белега вътрешно).
нямам представа за плацентата, но си нямам проблеми с нея. поне не усещам какви да е проблеми или дискомфорт newsm78
гледаха ме на УЗ, взеха кръв и урина - всичко е тип-топ и няма бактерии в урината. Взеха цитонамазка за да проверят за инфекция на шийката - ако има нещо ще се обадят. Проблеми нямам, чувствам си се супер ... само това 14 дена кафеникава до тъмночервеникава слуз при напъване и сега леко кафеникаво-розово оцветяване . Вече почти незабележим е цвета. Но се чудих дали няма общо с разтягането на матката и белега от секциото  newsm78 Но наскоро се сетих и не съм питала докторицата. ще я питам као ида пак на контрола след около 4 седмици  Hug

# 468
  • Мнения: 132
mishlence,
А защо се стигна до секцио първия път? Извинявай, ако си писала и съм забравила.
Писах преди 15-20 страници сигурно, но ти ти няма как да запомниш историята на всяка от нас  Hug. Ето накрато.
Бях със седалищно предлежание още от 6м, бебето беше много ниско още тогава. В началото на 9м отговаряше на 32-34г.с., даже ми бяха написали "хипортофия фетус"  Confused, плацентата ми беше 3-та степен, водите - малко.
Консултирах се с 3-ма различни лекари от различни болници, и тримата бяха за секцио, най-вече поради дребния плод, който по-трудно щял да понесе евентуално нормално раждане.
А и аз бях прочела вече много за седалищното предлежание и знаех, че рискът при нормално раждане е толова по-голям, колкото по-недоносено е бебето, заради разликата в обилколката на телцето и главичката в полза на последната.
Ден преди датата за секциото, обаче, се оказа, че шефът на болницата не одобрява операцията и смята, че трябва да раждам нормално. Лекарят, който бях избрала, беше против (по принцип се води привърженик на нормалното раждане), а и му предстоеше пътуване и аз така или иначе оставах без него.
А и вече ме бяха убедили, че е опасно да опитвам седалищно раждане, затова се насочихме към друга болница по препоръки.
На следващия ден бяхме в ТК, за да се запознаем с лекарката, която се изуми, след като ме прегледа, и каза, че не вижда почти никакви води  Confused. Буквално думите и бяха "Няма води, на фона на които да го измеря, тук всичко е бебе"!
Съгласи се обаче да оперира на следвщия ден, само ако тоновете са добри. Там обаче се оказа, че съм с контракции, които не усещах, защото през цялото време си бях с много подготвителни, и с 4см разритие.
След прегледа контракциите станаха и леко болезнени, стана ясно и че сега ще ме оперират, а докато ме оправяха за операционната, вече бяха на 2мин.
И така, оперираха ме почти по спешност, защото вече бях започнала да раждам по думите им.
Не съжалявам за секциото, така бях по-спокойна, защото твърде много знам за възможите усложнения точно в този случай, но винаги съм искала да родя нормало, даже за нормално седалищно бях готова. Дано да е следващият път. Praynig

# 469
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Една от мамите в отчетната ми тема пише Q10, според нея има ефект. Последното й раждане е протекло за нула време почти. Ще я питам как се приема и от кога.  Peace

# 470
  • Плевен
  • Мнения: 239
Лейди Фрост,
Благодаря ти предварително, ако е удобно попитай я лекар ли го е препоръчал.

# 471
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Лейди Фрост,
Благодаря ти предварително, ако е удобно попитай я лекар ли го е препоръчал.

Доколкото си спомням не, но ще я питам за подробности. Да не съм пропуснала нещо важно!  Peace

# 472
  • Мнения: 27
Здравей, zozima. Аз съм в Русе, но по думите на една позната акушерка никой тук нямало да се навие да извърши вагинално раждане, защото било много рисковано. Не ми се занимаваше да влизам в спор с нея.. За щастие отидох на преглед в Тутракан при по-младия д-р Бойчев - Богомил, който веднага ме успокои, че няма причина да не опитам нормално раждане. Още не съм се отказала да търся лекар тук, така че ако някой има информация за Русе, ще се радвам да я сподели.

# 473
  • Мнения: 5 713
Една от мамите в отчетната ми тема пише Q10, според нея има ефект. Последното й раждане е протекло за нула време почти. Ще я питам как се приема и от кога.  Peace
Знам за кого говориш. Тя е моя позната. Не и го е препоръчал лекар. Продуктът/добавката е на аквасорс.

Белег и сраствания се виждат много добре на ехограф около 8-ми месец на пълен пикучен мехур. И пак си зависи, може би, кой те гледа.

Мишленце, а след операцията казаха ли нещо за водите? Наистина ли ги е нямало?

# 474
  • Мнения: 132
Вече ми е неудобно да занимавам всички  Blush
Ами, Вери, кой да се сети да пита  ooooh!
Освен това и епикризата не си взех, защото много бързахме в деня на изписването.
Но се сещам, че лекарят, който уж щеше да ме оперира и който също беше казал, че са малко, ме караше да ходя през ден на тонове.
Това му беше условието да се заеме с мен, та може би и той е видял нещо по-притесниелно, но ми го е спестил  newsm78.
А водите е изключено да са ми изтекли, знам, че може и по малко да изтичат и няма начин да съм пропуснала.

# 475
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
стеффи, тя и Вери ти е писала. Приемала е добавката на АкваСорс, но ми каза, че приемането и дозите са индивидуални. Ако искаш пиши в темата за нещата на АкваСорс, предполагам, че ще могат да ти дадат съвет. Ето я актуалната темичка: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=371971.0

# 476
  • Плевен
  • Мнения: 239
Лейди Фрост  Hug, отивам право там.

# 477
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Здравейте,преди няколко дни бях на косултация,бебето е седалищно,лекаря каза,че ако не се обърне ще трябва да ме оперира,така се надявам на нормално раждане,дано се обърне.

# 478
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте,преди няколко дни бях на косултация,бебето е седалищно,лекаря каза,че ако не се обърне ще трябва да ме оперира,така се надявам на нормално раждане,дано се обърне.

Спокойно миличка, ще се обърне! Ти само удръж фронта докато си тръгне раждането. Не малко бебета се обръщат на термин или непосредствено със започване на раждането.

Ето тук има съвети как да обърнеш бебето:
http://www.estestveno.com/node/114
http://spinningbabies.com/

Мисля, че и по-напред в темата имаше дадени линкове. Зозима предполагам ще помогне и с други материали.
С теб сме!  Praynig Hug

# 479
  • Мнения: 94
В подкрепа на предния си постинг да кажа, че друга моя приятелка, раждала първото си дете със секцио, забременя повторно и лакрите й казаха, че секциото не е оправдано в нейния случай - няма медицински причини. Тя обаче се затръшка и ги убеди да е секцио и второто раждане.

"Затръшкването" за секцио винаги ми е било доста смешно Laughing Laughing Laughing Това е ОПЕРАЦИЯ, за Бога, защо всички си мислят, че е някаква безболезнена магия? Да не говорим за някои последствия... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт