Отговори
# 480
  • Мнения: 705
За Аник:

Оптимално обръщането трябва да започне около 34 седмица. Тогава все още има достатъчно място за бебето да се обърне.

1. Хомеопатия - Пулсатила 200 С веднъж, ако до няколко дни няма промяна, опитай отново с още една доза, но само толкова. Ако имаш 30 с, тогава по една или две дози за три дни.
2. Моксибусция - Наскоро четох едно изследване (!!!) за ефективността на метода и много се впечатлих. Над 75% от бебетата се обръщат така. Предполагам, че може да се намери специалист в София.
3. Салта в басейн и плуване
4. Акупунктура. Намери лекар, в София има акупунктуристи.
5. Акупресура. Натискай точката непосредствено до нокътя на кутрето на крака от външната част, когато се сетиш. Ето точката:
6. Котешки гръб.
7. Нещата, които ти е пуснала Фрости.

Преди да правиш упражненията можеш да пиеш някакъв сок, тъй лато бебетата стават по-подвижни при високи нива на захарта. Гледай коремът ти да е отпуснат и дупето да е по-високо.

# 481
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
2. Моксибусция - Наскоро четох едно изследване (!!!) за ефективността на метода и много се впечатлих. Над 75% от бебетата се обръщат така. Предполагам, че може да се намери специалист в София.

Това за първи път го чувам. Какво е?  newsm78

# 482
  • Мнения: 705
Палят се билки, които са натъпкани в нещо като цигара. Опира се на съответните точки. На английски се нарича moxibustion.

# 483
  • Мнения: 961
Ето инфо за Мяуче от отчетната ни тема!



Идвам да ви кажа блага вест, че току-що Мяу се окоти с малко котенце, 4,300 кг и 52 см. Всичко е минало добре Simple Smile
Повече засега не знам, защото е още в операционната зала (секцио по спешност).

Малко разказ: преди обед Мяу се обади, че й изтичат по малко води като че ли. Сравнително бистри. След разговор, решихме да звъни в болницата, да не се правим на много умни. От там я викнаха на преглед веднага. Записът показал силни контракции (безболезнени), но отдолу шийката съвсем твърда и никакви признаци за раждане. Тоновете добри, бебето добре. Водите обаче, като я натиснали по корема, да видят - зелени. Поради това - секцио по спешност.

Бебето се родило много бодро, живо, активно, изплакало. С истински възел на пъпната връв - акушерката вика, пазя й го да го види. Поверието било, че такива хора са много щастливи Simple Smile

Говорила с детските лекари и сестри на етажа да й дадат бебето веднага, щом може, за кърмене, което й беше голямата болка на Мяу, не операцията толкова, колкото че ще е отделно и ще й го дадат късно. Дано наистина да стане и да е ок Simple Smile
Да са живи и здрави с малката принцеса!   bouquet

# 484
  • Мнения: 9 052
честито на мяу и само радост  Wink
zа мен се окаzа, че преz ваканцията и толкова много пътуване съм пипнала някаква гъбна инфекция и сега лекувам гадни гъби. Имам още над 2м. ...
Ако не се махне инфекцията какво се прави?

# 485
  • Мнения: 1 325
Да е живо и здраво малкото котенце на мама Мяу Hug
Бързо възтановяване на майчето Hug

Последна редакция: вт, 26 яну 2010, 22:35 от mari_rouge

# 486
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Честито на Мяу!   bouquet Hug

# 487
  • Мнения: 94
Честито малко човече на Мяу  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug

# 488
  • Мнения: 705
Честито, мила Мяу! Нека малкото момиченце стане добър, хармоничен и толерантен човек!  Hug Hug Hug

(Дано в болницата са уважили молбата ти! )

# 489
  • Мнения: 10
Здравейте на всички! Радвам се, че има такава тема в нашите среди. За съжаление аз съм тази, която е получила руптура на матката при второто си раждане. Второто ми секцио беше 1 год. и 4 мес. след първото. Дойдох в болницата с контракциите една седмица преди термина. кръвното ми падна много рязко към 80/40 още вкъщи, свят ми се зави и мислех, че ще умра. В Шейново след прегледа на дежурния екип се оказа, че бебето е починало в мен и те, разбира се, искаха да родя вагинално, т.к. няма смисъл в още една операция при таково положение. Много исках да родя сама но усещах, че нещата не вървят на там. Контракциите са ми спряли.  Колкото повече време е минавало, толкова по-зле се чувствах. Лекарите имаха две предположения относно причината за смъртта на детето. Първата беше- вероятно има някаква малоформация при бебето, втората, че  бебето се е инфиктирало поради настинката, която съм прекарала една седмица преди. На ехограф всичко изглеждаше доста добре в матката. Нямах  кървене. След няколко часа, когато са ме вкарали в операционата поради рязко влошаване на моето състояние и са ме разрязали, бяха шокирани от гледката - имах руптура на матката, и т.к. плацентата ми беше прикрепена точно към цикатрикса, при разкъсването на предишния шев, плацентата се отлепи от стената и така момиченцето ни загина. Имах голяма кръвозагуба и това че съм жива, е Божието чудо! Бях 8 часа с вътрешен кръвоизлив в очакването на естествено раждане без някой да подозира за евентуална руптура.

# 490
  • Мнения: 27
Helidon, много много съжалявам за това, което ти се е случило! Това е най-страшното и е от което и аз се опасявам. Както разбирам при теб руптурата явно е настъпила още преди да постъпиш в болницата?

# 491
  • Мнения: 10
да, най-вероятно тя е настъпила в момента, когато тръгнахме за болницата заедно с мъжа ми. Преди това усещах все още ританията на бебето.

обаче не смятам, че щом има такива случаи  като моя, жените родили със секцио не трябва да пробват нормално раждане след секцио. ВСяко едно раждане крие рискове. Дори и първо вагинално раждане при абсолютно здрава жена, която няма все още в историята си предишни секцио има доста рискове. В моя случай - така е трябвало да се случи и не е причина в недостатъчно време между двете раждания или в лекарска грешка. Такива неща трябва да се приемат, човек да се смирява и да продължава напред с вяра в Бог!
Не бях от тези, които се отнасят към тези въпроси неглежирано. Доста материали изчетох, проучавах въпроса, ходих редовно на косультации, проследявах се особенно активно през последния месец. Всичко беше перфектно през цялата ми бременност и изведнъж... така са се развили нещата

Последна редакция: вт, 02 фев 2010, 20:37 от AnMary

# 492
  • Мнения: 405
Helidon  Hug  Съжалявам много, за това което си преживяла.

# 493
  • Мнения: 705
Helidon, съжалявам за това, което си преживяла. Вярвам, че Бог ще ти помогне да преодолееш загубата и ще те дари с дете, когато му дойде времето.  Hug
За жалост такива неща се случват и никой не може да ги предвиди. Макар вероятността за това да е нищожна, руптурата е реален риск, който не може да се избегне дори със секцио понякога.
Болката ти сега е голяма и знам, че не искаш никой да преминава през този ад и затова съветваш момичетата да не пробват вагинално раждане. И все пак аз смятам, че това е избор, който всеки сам трябва да направи за себе си, защото рисковете съществуват и при двата вида раждания.

# 494
  • Мнения: 10
zozima, ти май не ме разбра... моите думи бяха такива в поста по-нагоре: обаче НЕ смятам, че щом има такива случаи  като моя, жените родили със секцио не трябва да пробват нормално раждане след секцио. ВСяко едно раждане крие рискове.

Така че не съм на мнението, че не трябва да пробва вагинално раждане след секцио. Напротив, трябва!!!!!!!!! Прочети внимателно моите постове по-нагоре.

Благодаря на Бог за мъжа ми и за семейството, което беше плътно до мен и с Божията помощ преживяхме тази загуба всички заедно. Знам, че Господ всичко ще даде на Своего време. Имам вяра и в никой случай не се отчайвам!

Общи условия

Активация на акаунт