Вече се чувствам по-голям - ВТОРОКЛАСНИК съм засмян

  • 54 067
  • 762
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 737
ReaNora, как е цената на занималнята на ден или месечна.
При нас е 5,60 + 1,2 за купон + 0,7 за транспорт.


Цената на занималнята е 120лв, за един месец и се плаща еднократно.

# 61
  • Мнения: 479
Теди получава джобните си в началото на седмицата наведнъж - 3 лв. Ако му се прииска нещо, си купува. Но не го прави често. Закусва вкъщи, в чантата си има винаги ябълка (моркови отказва да носи в училище, защото миналата година по-големи момчета го бяха избъзикали нещо и той много се беше засрамил) и ако е поискал нещо сладко (малко шоколадче, вафличка, сокче), също му слагаме. Това му е напълно достатъчно за преди обяд. На обяд го прибираме вкъщи и се храни у нас. Тъй че джобните не му и трябват много-много. Тази седмица не ги е харчил и ги прибра в касичката си. 
Днес се прибра и ме зарадва с три шестици (само оповестени, щото на нашите още не са им върнали бележниците) - по математика и БЕЛ на входящите тестове и по английски език.

Xylometazolin
, що не я отпишеш от тази школа твойта щерка? Мисля, че във всяко читалище има школа по пиано. Теди също 3 години ходеше на пиано - последната година само заради учителката - много я обича - прекрасен човек и невероятен педагог, научи го на много неща...
Тази година той пожела да ходи на тенис и плуване и се отказа от пианото, а и не му беше вече по сърце свиренето, въпреки че има страхотна памет и с малко упражнения и усилия постигаше нелоши резултати. 

# 62
  • Мнения: 3 886
А аз само да допълня че днес  са имали безплатна закуска баничка  Shocked

# 63
  • София
  • Мнения: 964
     И при нас са дали закуска баничка със спанак и чай.

 

# 64
  • Мнения: 3 886
     И при нас са дали закуска баничка със спанак и чай.

 
Опа туку що разбрах че е от 3-4 дни и е със сирене

# 65
  • Варна
  • Мнения: 6 890
Моята не знае какво е било защото не била гладна и не погледнала.
Аз обаче нямам абсолютно нищи против тестесните закуски приготвени в стола или в някоя пекарна и съм абсолютно против всякакви кроасани и пакетирани храни с голям срок на годност.
Джобните и са левче на ден, харчи си ги ...дъвки, шоколадчета Своге малки, че за други не и стигат.
Когато са първа смяна голямото междучасие е след първия час т.е. между 9 и 9,30. Моята дъщеря не закусва в ранни зори у дома. Да станеш от сън и почнеш да ядеш не е практика у дома. За това си хапва или училищната закуска ако и харесва или сандвича който си носи.
п.п. никакво желание нямам за дебати на тема хранене, но и на мен ми дойде в повече заклеймяването на банички, кашкавалки и издигането в култ на моркова.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 614
Изпуснах ви дирите.Голямо писане сте изписали Laughing
Росен е още болен и от сряда не е ходил на у-ще.Иначе гледам ,че по програма май нашите учат най-много.Имат 3 пъти по 5 и 2 пъти по 6часа.На ден му давам по 50ст,но рядко ги харчи,най-вече за чай или мляко с како от машините.Не му е идвало на ум за кафе,знае,че не е за него.Безплатните закуски са им най-често филия с нещо(салам,сирене и краставичка Simple Smile )много ги харесва и ако ще връща нещо,то е сандвича който аз съм му сложила.Но най-често нищо не връща.Обядва в къщи,но по принцип закуската му е силното ядене на деня и може да хапне доста Flutter
Извънкласнитте му занимания започват от другата седмица-Английски и плуване по два пъти седмично,та му остава само петък без допълнителни дейности.
Още нямаме никакво попълнение в бележника.

# 67
  • Мнения: 7 263
Много пишете, чак на 5-та страница се включвам. Джобни миналата година давах по 1 лв и то не всеки ден. Харчи ги за глупости в книжарницата - картички, гумички, листчета и т.н или за кифли и баници. |Предпочетам аз да му купувам храна. Тази година засега не съм му давала джобни - с тези проблеми, които ми е заформил му обявих, че не е заслужил и че ще получава джобни, когато започне да слуша и да работи в училище.
За извънкласните - ние ходим на доста неща. 2 пъти в седмицата е на английски в една школа, 3 пъти е на карате, в едно училище до нас. В събота е на рисуване, сега в неделя ще ходим и на плуване \ последните 2 са по желание\.
Някой беше писал, че и неговото дете е уморено стане ли дума за учене, пък за спорт душа дава  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil и ние сме от този отбор  Crossing Arms Tired

# 68
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 739
Мия ходи два пъти седмично на английски.
Давам й по 1 лв. дневно.
Тази седмица два пъти си забравя якето, но за късмет си го намира на другия ден.
Има една оценка досега в бележника и тя е 6 по рисуване, иначе има няколко шестици по БЕЛ в тетрадките.
В понеделник заминават на зелено училище в Брацигово и много се вълнува.

# 69
  • София
  • Мнения: 477
Здравейте, нека  и ние да се запишем!
Иво на 8г. и Рени на 8г.
Аз им давам по 1 лев през ден, така беше и миналата година. Естествено харчат паричките за боклуци/ дъвки, бонбони и от време на време Иво за кашкавалка - много му харесвала!
Закусват сутрин в къщи, на обяд ходят на стол ,храната е страхотна. Досега ходеха  в частна занималня, защото в училището ни нищо не беше уредено. От понеделник са на занималня в училище - 40 лв. на месец.да видим как ще потръгне  Simple Smile
За извън класни занимания, ходят два пъти седмично на Иво - Немски език , а Рени на английски език в езикова школа "Интелект"- младежът отказва категорично да учи английски език! Naughty
Спорт - чакаме да открият зимната пързалка на Славия да караме кънки/ в това число и Аз/. Ходим всяка Събота и Неделя по 1 час 30 мин.

# 70
  • Мнения: 4 215
Само се записвам и ще чета. Много сте продуктивни. За един ден  5 страници!
При нас джобните са 2 лева. Но не са всеки ден. Когато му свършат. Сутрин яде в къщи или си купува закуска. През деня си взима вода, защото не иска да си носи от вкъщи, че му се смеели, че бил бебе с биберон.
Относно джобните - карам го да си ги пази и когато има в повече да ги оставя в касичката си.  За да може да помага ако се случи да нямаме налични пари в нас.
Предстои им екскурзия до Троян и се чудя дали да го пусна.

# 71
  • София
  • Мнения: 642
Да се запиша и аз, че сте много бързи.
На девойката не й даваме пари за момента освен ако сама не си поиска. Иначе се увлича да си ги харчи в близкото магазинче за сладки неща и съответно се замотава след у-ще, а се прибира сама. Затова ще кара без джобни. Тази година изяви желание да закусва вкъщи, а отделно й слагам сандвич и нещо др. за в у-ще. Да се похваля, че вече и ябълка й слагам (след 5 месеца никнене на горните зъби вече е щастлива, че може да си отхапва)  Joy
Преди ми беше голям проблем със закуската за в у-ще. Беше започнала да намразва бананите, защото й слагах почти през ден, че по-лесно се отхапват.
Това за кафе-машините в у-ще не беше ли решено да се махнат?
Не стига, че са вредни, но и опасни. Като нищо може да се попарят с врялата течност.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 2 097

Някой беше писал, че и неговото дете е уморено стане ли дума за учене, пък за спорт душа дава  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil и ние сме от този отбор  Crossing Arms Tired
Познай кой го беше писал това... Twisted Evil hahaha Joy Аз ти казвам - повечето деца са така, няма какво да се притесняваш за твоя красавец.   Hug
Петьо пък снощи заяви, че ваканцията била твърде дълга и забравил всичко от 1 клас.  Crazy Това по повод, че прояви желание да му разпечатам от нета задачи и аз намерих един тест по български език - входящо ниво за 2 клас. Гледа го и се чуди. Звукови модели, гласни, съгласни - голяма каша... не мислииии и това е. Отговаря наизуст... Ще се работи много - няма как.
Взели са първите думички по английски. Притеснявал се човека да не би да научи английския и да забрави българския.  Joy Така са написани, че нищо не се чете, добре,че българското значение е сравнително четливо.  Crazy
Трудна година се очертава...

# 73
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 739
Трудна година се очертава...

А казват, че втори клас бил най-лесен  Joy

# 74
  • Мнения: 3 886
Трудна година се очертава...

А казват, че втори клас бил най-лесен  Joy
За децата да мама за майките ме hahaha Joy Party.Пак да се оплача и днес не сме сред класираните деца за ДГ Cry

Общи условия

Активация на акаунт