Вече се чувствам по-голям - ВТОРОКЛАСНИК съм засмян

  • 54 044
  • 762
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 861
За джобните давам по 1 лев, всеки ден. Миналата година пак давах толкова. Харчи всичко. Не е от спестовните.
Не знам дали имат безплатни закуски.
От нас носи само вода. Първите дни пращах и сандвич или плод, но всичко се връща в къщи.

# 46
  • София
  • Мнения: 633
Давам по 1 лв.на ден.Харчи ги основно за глупости.От тази седмица им работи лафката,но няма чипсове, снаксове и т.н.Слагам й плод в раницата в повечето случай го изяжда.
За английския засега не съм я записвала никъде,но вече ми се ще да започне по сериозно,защото то е ясно че в училището няма да научи нищо.Ама дали не закъсняхме вече тази година със записването. Thinking

# 47
# 48
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Да не ви загубя дирите. Извънкласни дейност няма, ходи на художествена гимнастика в училище и то на обед. Не мисля да я записвам на друго, преуморяват се  те са от 7.45 до 16.30/17 ч. и има останали домашни за дописване , кога да си почине, да си поиграе -деца са все пак. Пари тя си има 2 книжни лева и си ги пази, харчи стотинки за кроасан или чай, но минаваме със 2 лв изхарчени за седмица и нещо. 

# 49
  • Мнения: 365
        Здравейте и от мен !

   Не знаех за съществуването на тази тема - показаха ми я !!! Embarassed   Хиляди благодарности на ReaNora, newsm51 Hug Hug Hug

    За парите - ние май много сме се изхвърлили , но какво да се прави като моя второкласник направо ме рекетира???? Rolling Eyes  Даваме му с баща му по 2 лв. - но напоследък той вместо за закуска ги харчи за " глупости" - купува разни лепенки с уинкси, русалки, Хана Монтана и тем. подобни щуротийки и май ще му "спираме " кранчето. А оня ден каза, че си взел от машината и кафе??? Naughty 

  Пожелавам хубав ден на всички , че ние І срок учим втора смяна и трябва да се приготвяме за училище! Peace
Мила в кой втори клас в 74то е твоят син???По английски,математика или хореография?На една приятелка синът и също е втори клас там!  bouquet

# 50
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 375
Ама сте се разписалиииии .... човек да не ви изтърве за един ден  Hug

Нашия второкласник си получи първите три шестици. Трябваха му два дни, за да ни каже и то, след като госпожата му напомнила, че мама или тати трябва да се разпишат до нейния подпис навсякъде, където го има  Crazy Не че не ги бяхме видели, просто чаках кога ще ни каже  ooooh!
Допълнителните занимания за сега са ни баскетбол и народни танци, а скоро и рисуване или приложни изкуства. Едното е с художничка, 6 астрономически часа, другото - 2 учебни, с класната на съседния клас, в рамките на времето за занималнята. Малко ни се разминават желанията.
Нямаме СИП, а ЗИП-овете са два, срещу три в първи клас.  Thinking Английски и математика се занимаваме допълнително аз и баща му в къщи, все още няма да ходи на школа.
Добре, че ми напомнихте за състезанията, отивам да търся календара за тази година.

# 51
  • София
  • Мнения: 964
    sstambii,  моя син е ІІ в  клас - паралелката по математика , класната е г-жа Здравка Миленова.  Познавам ги почти всички деца , а също и повечето от майките ( с изключение на тези , които не се вясват в у-ще - щото има и няколко такива......)

# 52
  • Мнения: 2 829
здравейте
от доста време не съм писала
по повод допълнителните занимания--Габи си продължава на платения англ език,който им е всеки ден по 2 уч часа
искаше на карате да я записвам ,но,,ходи на 1 тренировка и се отказа
слава богу стола ни отваря в понеделник-2,40 е станал купона
дано само храната да е добра  Praynig,,защото на сандвичи да кара --не е вариант

# 53
  • Мнения: 690
Относно "вредните теста" мисля, че се прекалява с коментарите по тая тема. Никой не може да ме убеди, че децата могат да се нахранят с морков или банан...
http://www.kozmetikata.com/show.php?storyid=3951
Дъщеря ми е първа смяна на училище и започва в 8ч. Сутрин закусва вкъщи, моркова или банана се явяват, като лека закуска за нея.Предполагам, че всеки човек знае, че 50-60% от менюто му е добре да се състои от зеленчуци и плодове. Голямото междучасие/обикновено тогава им раздават закуските/, е някъде около 10-едва ли в 10ч сутринта е добре детето да похапва пица или баничка. Обядва вкъщи, като предполагам, че това не е изключение.
 За хляба съм абсолютно съгласна с теб, но да е хляб, а не тесто от бяло брашно-защото според моите разбирания това не е хляб. Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 11 121
Относно "вредните теста" мисля, че се прекалява с коментарите по тая тема. Никой не може да ме убеди, че децата могат да се нахранят с морков или банан...
http://www.kozmetikata.com/show.php?storyid=3951
Дъщеря ми е първа смяна на училище и започва в 8ч. Сутрин закусва вкъщи, моркова или банана се явяват, като лека закуска за нея.Предполагам, че всеки човек знае, че 50-60% от менюто му е добре да се състои от зеленчуци и плодове. Голямото междучасие/обикновено тогава им раздават закуските/, е някъде около 10-едва ли в 10ч сутринта е добре детето да похапва пица или баничка. Обядва вкъщи, като предполагам, че това не е изключение.
 За хляба съм абсолютно съгласна с теб, но да е хляб, а не тесто от бяло брашно-защото според моите разбирания това не е хляб. Peace

Нямам намерение да споря, но темата се преекспонира и се дразя от това...
Казах си мнението просто...  Hug

# 55
  • Мнения: 690
жгмъц,  Peace bouquet
 Днес са раздали бележниците и моята щерка излиза от училище и крещи с пълен глас, че има осем шестици и нито една петица.
 Такъв смях ме напуши, че не можах да се сдържа и прихнах. Обясних й да не се радва толкова и да знае, че за напред няма да има само шестици.
 Много съм разтревожена и не знам как да постъпя. Учителката й по пиано няма подход към децата и много вика и крещи по детето. Днес, детето със сълзи на очи ме помоли да вляза с нея, за да не й крещи госпожата. Да, ама-не! Госпожата не се посвени да се разкрещи на детето и пред мен. Съответно детето ревна, а аз бях на ръба да я грабна  и да офейкам. Проблемът е, че детето обожава да свири и има желание, но за един сбъркан клавиш детето отнася обиди и крясъци. Не знам как да постъпя, просто не знам. Sad

# 56
  • Мнения: 737
осем шестици    Shocked това е изумително, честито ! Но цели 8. Ние имаме само една оценка в бележника.............и не само ние.

# 57
  • Мнения: 1 544
Охо, колко сте изписали.

В у-щето на Дияна все още за извънкласните занимания не са формирани групи и т.н.
Преди малко ми звъни една майка от класа и казва "има съобщение за бомба искаш ли да ти докарам Дияна". Та днес са изкарали само 1вият час и ми я докараха.
Дияна казва, че не са се били изплашили.
Чудно ми е кой е пуснал сигнала. Не е ли рано за контролни, класни, сериозни изпитвания?!?
Да бе ,не са се изплашили  ooooh! заварих ги ревящи половината клас  Mr. Green
Дияна не я видях /явно е тръгнала преди аз да отида/ ,но Анджи и Габи се вкопчиха в мен и ме умоляваха да ги взема. Имаше още 3-4 хлипащи яко. Та напълних колата с деца  Crazy и седяха в нас час два докато се организират да ги вземат. А входните нива за 8-мите класове май още не са минали и може и заради тях да е или просто на някой му се е искало да има 3 почивни дни  Grinning

# 58
  • Мнения: 690
ReaNora, аз също бях изумена. Оказа се, че шестиците са от четирите контролни по български и математика- входящо и изходно ниво. Демек, до тук са четири.
По бълг. ез. и литература-ЗИП има още една, музика, изобр. изк. и дом. бит и техн.
Тетрадката ни по БЕЛ е наполовина изписана.

# 59
  • Мнения: 641
ReaNora, как е цената на занималнята на ден или месечна.
При нас е 5,60 + 1,2 за купон + 0,7 за транспорт.

Общи условия

Активация на акаунт