Вече се чувствам по-голям - ВТОРОКЛАСНИК съм засмян

  • 54 040
  • 762
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 39 817
Знам ли кой и защо пуска сигнал за бомба, и то в основно у-ще. Даже и на 8мокласниците им е рано за сериозни препитвания. А си мисля, че тестовете за входни нива вече минаха. Може да е продължение на вчерашното учение със сирените. Дияна каза, че не били уплашени. Учителката им обяснила за какво се прави и какво трябва да направят в случай на реална заплаха.

Дияна по БЕЛ на входното ниво имала 6-, по математика не знам.

Не ми е казвала да имат безплатни закуски. Не, че миналата година бяха нещо кой знае какво.
На ден ѝ давам по 1-2 лв, но реално според мен трябва да има към 3-4лв, като ще ѝ остава ресто за следващият ден.
Платила съм за купони за стола. Дияна от лавката си купува хот-дог, банички, вода. Един хот-дог е 1,50лв, баничка - 0,75лв, вода - 0,60лв. По груби сметки 2,85лв. Като не съм убедена, че хот-дог, баничка и вода ще са ѝ достатъчни за деня.
Може да ѝ слагам сандвичи и плодове.

# 31
  • София
  • Мнения: 418
Даваме му по 1лв., но от вчера им работи лафката. Разпитах го какво има - сок, мляко за пиене на Данон, кроасани, солети. Казвам му да си купува кс.мляко за пиене (той обича), а той отговори "Да бе, то е 1,20лв". Явно трябва по повече пари да му давам. Но моя е прахосник- колкото има всичко харчи. Уж събираше пари, но с приятелчето му решиха заедно да събират картинките на Скуби Ду от Чипикаото. Сетете се какво стана- касичката опразнена, незнам колко кроасана отворени изарязани. Албума обаче почти пълен. Ужас просто smile3555 Говорихме, ама файда незнам дали ще има.

# 32
  • Мнения: 2 154
Да,в момента купуват тези кроасани заради албума.Всяка година има някакъв "хит"
Към Рени - защо не продължихте в училища "ЕВропа"?Аз ли си мисля,че нивото е ниско или...

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Като чета за лимона и си представям как Мишо се мори да го мачка и изтисква в манерката с вода, за да си направи цитронада. Няма да го пропилее, я  Joy.

Вече ми се похвали с първата шестица по БЕЛ в бележника, че вчера им ги върнаха. Забележки още няма, но никога не е късно. Ходи по два часа на у-шу и футбол. Школата по английски започва след 1-2 седмици. Няма да му се размине, но на мен ми тежко, че ще снова из целия град.
Пари не съм му давала нито миналата година, нито тази. Носи си  сандвич, плодове и вода от вкъщи, а и е само до 12.15ч, така че обядва като се прибере. Когато му дадем пари за нещо друго ги прибира в един портфейл и им трепери. Не е ясно, на този етап, какъв е желания обект за който ги къта.
Автомати за кафе и газирани напитки и при нас има, но са до охраната и не могат да се ползват от ученици до 3-ти клас.

# 34
  • Мнения: 699
Суринта погледнах -старата тема, сега вече 3 страница нова Simple Smileмного сте бързи.
Аз давам от време на време по левче, той не ми и  иска. Имат безплатни закуски които не винаги стават за ядене. Слагам му всеки ден сандвич , за обед вече си е у дома .

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Честита ни нова тема.
Марчелка, моля те добави ни в списъка и нас. Георги на 8 години 09,07,2001-151во НСОУ

Готово.  Hug

# 36
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
О, и Ива вчера си е взела албумче да събира лепенките от Чипикао. Всяка година взима албумче, но не го пълни, писва и по някое време и го зарязва.
Иначе и тя има събрани парици, около 300 лв. си е събрала оттук-оттам - за рождени дни, Нова година или по друг повод, всичко, дадено и от баба и дядо отива там, в спестяванията. Тези пари не се пипат по никакъв повод  Naughty Събират се да си купела нещо за детската стая (правим ремонт и тя, живот и здраве, ще си има нейна стая).

# 37
  • София
  • Мнения: 964
        Здравейте и от мен !

   Не знаех за съществуването на тази тема - показаха ми я !!! Embarassed   Хиляди благодарности на ReaNora, newsm51 Hug Hug Hug

    За парите - ние май много сме се изхвърлили , но какво да се прави като моя второкласник направо ме рекетира???? Rolling Eyes  Даваме му с баща му по 2 лв. - но напоследък той вместо за закуска ги харчи за " глупости" - купува разни лепенки с уинкси, русалки, Хана Монтана и тем. подобни щуротийки и май ще му "спираме " кранчето. А оня ден каза, че си взел от машината и кафе??? Naughty 

  Пожелавам хубав ден на всички , че ние І срок учим втора смяна и трябва да се приготвяме за училище! Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 135
Марчелка, благодаря!   bouquet

Gesica, добре дошла!

# 39
  • София
  • Мнения: 964
 Simple Smile Забравих да напиша - може ли да ни добавите в списъка :

 Любомир  -  роден на 7. 05. 2001 год.  - ІІ  В  клас  на  74 -то СОУ  " Гоце Делчев" - гр. София


    Благодаря , предварително!!! newsm51

# 40
  • София
  • Мнения: 964
iv_mikova,   благодаря много за посрещането!!! Hug Hug Hug


      newsm51

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Simple Smile Забравих да напиша - може ли да ни добавите в списъка :

 Любомир  -  роден на 7. 05. 2001 год.  - ІІ  В  клас  на  74 -то СОУ  " Гоце Делчев" - гр. София


    Благодаря , предварително!!! newsm51

Добавени сте! Добре дошли!   bouquet

# 42
  • Мнения: 737
Gesika  Hug Добре дошла   bouquet
Лелееееееее нали сутринта ви казаах че записах дъщетя ми на извънкласно по английски. Като я взех от у-ще бързо и го съобщих и имаше едно сърдене, мрънкане, не искала да ходи и в др. "училище". Кво да правя незнам. Ама ще стане на мойто то е ясно Mr. Green
АААААА исках да кажа че нях чела веднъж ( и много се смях) за забравени якете, за объркани и подменени в у-ще, от разсеяните ни деца. Калина вчера излезе от у-ще без яке, като я накарах да се върне отиде на първият етаж където беше миналата година 1-ви клас и ми вика: няма го в стаята, а после се сети че го оставила в новата си стая. hahaha
Абе мани , мани всичките са един дол дренки, големи образи са. Laughing

# 43
  • Мнения: 2 716
Запис  ooooh!

Не съм ви чела от около 60 страници.
Не знам дали и ще чета отново. Напънала ме е работа. Ама нека  Laughing

При нас накратко: Галя е болна (по-скоро преуморена) и от вчера има занималня.
Имаме 6 в бележника. И за 3 дни взеха цялата испанска азбука.
Като че ли се вижда светлина в дъното на тунела.

# 44
  • София
  • Мнения: 11 121
От скоро почнах да й давам по левче на ден. Обикновено си купува ябълка, банан или морков от лавката и ми връща ресто от левчето.  Laughing
 Безплатната закуска я връща, боляло я коремчето от нея.  Sick Чудя се с кой акъл МОН отпусна тези безплатни вредни теста. То са банички, хамбургери, мини-пици.
 Днес е на пиано и трябва да помоля госпожата й да промени дните, защото съвпадат с курса по английски.
 

Безплатни закуски не знам дали има, не мие казал...

Относно "вредните теста" мисля, че се прекалява с коментарите по тая тема. Никой не може да ме убеди, че децата могат да се нахранят с морков или банан...

http://www.kozmetikata.com/show.php?storyid=3951
В същото време все повече хора се опитват да спазват балансиран хранителен режим. Диетолозите препоръчват по-малко мазнини и повече комплексни въглехидрати, включително и богати на фибри храни. Съгласно тези изисквания хлябът е неразделна част от дневния режим. Той съдържа голямо количество целулоза. Според лекарите тя помага на човек да се бори с хроничната умора и го зарежда с енергия. При регулярно приемане на целулоза мозъкът преработва постъпващата информация по-лесно. Това е причината медиците да препоръчват хляба главно на хора, занимаващи се с интелектуална дейност.

Давам по 2лв. джобни, но не всеки ден...
Извънкласно и аз го записах на английски в читалището. И отделно тренира карате...
Мисля, че толкова му е достатъчно...

Общи условия

Активация на акаунт