Вече се чувствам по-голям - ВТОРОКЛАСНИК съм засмян

  • 54 063
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
Нашият пък днес е на екскурзия в КОпривщица, тъпият задължителен модул Туризъм, хич не му се ходеше на детето, но какво да прави, те го крояха, отлагаха пет пъти и накрая решиха да е за днес, а ние имаме гости братовчед му и баба му. Искаха да ги водя на цирк или на кино, но днес няма да стане, а за утре ще го мислим newsm78.
А аз да ви питам вашите деца какво правят по физическо, нашите имат една ЛУДА учителка, която си е само по физическо, иска отделен екип - да се носи и да се облича ЗАДЪЛЖИТЕЛНО само за часа  Shocked. НА всичкото отгоре онзи ден да вземе да напише на почти целия клас двойки и то в бележниците, направо ги е стресирала ужасно децата Rolling Eyes. Малкият се прибира онзи ден и такъв рев му удари, че имал двойка в бележника Sick, много ме хвана яд, редно ли е така да се стресират децата и то не по какво ами по ФЗИЧЕСКО  #Crazy. Карала ги да покриват нормативи, скок от място, хвърляне на медицинска топка, бягане Thinking. Другата седмица щяла да ги изпитва на кълбо напред и назад, а нашия не ги може и сега го е страх, че щяла да му пише още една двойка. Confused. Онази вечер щяха да опустошат апартамента с баща му да се учи на скок от място, добре че не взеха и топки да мятат, че сигурно щяхме да си останем без някой и друг прозорец ooooh!

# 721
Здравей Семирамида!Не бях влизала във форума от няколко дни, и днес прочетох за г-жата по физическо ,ние също имахме стрес с тази оценка (3) по физическо, след като донесе бележкика с нанесените оценки всичко 6 по останалите предмети само по физическо 3, реакцията му беше че г-жата го мразела, никога не съм държала за оценки или да съм го стимулирала с нещо но той реагира по този странен начин а аз от своя страна се почуствах виновна защото миналата година аз му поставях анцучната жилетка за да носи по малко нещо защото имаше в петък освен физическо и плуване а освен това и раницата и г-жата му се беше скарала. Смятах, че съм виновна аз но сега разбирам че промлема е на повече деца това не ме успокоява.Но незнам как да постъпя

# 722
  • София
  • Мнения: 11 130
В събота имахме екскурзия на Витоша, времето беше чудно и децата бяха много доволни.  Wink

# 723
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Здравейте!
Нямам никакво време да се отчитам редовно (за което искрено съжалявам), но тъй като видях, че децата се затрудняват с английския, реших да драсна няколко реда, за да се опитам да помогна Simple Smile
Създайте им навика да запаметяват буквите и комбинациите от тях на кои звуци съответстват и така по-бързо ще привикнат към четене и писане. Например: elephant
e = /e/; l = /л/; ph = /ф/; a =/ъ/ ; n =/н/ ; t =/т/  или пък daughter  d = /д/; au =/оо/; ght =/т/; er = /ъ/

Пиша звуците в скоби, тъй като само българските  звуци М и Н съвпадат като произнасяне със съответните английски - всички останали се образуват по различен, по-особен начин, т.е. българските съответствия, които съм дала са ориентировъчни.
Дано съм била полезна!
Поздрави на всички майки и дечица! Heart Eyes

# 724
  • София
  • Мнения: 53
Здравейте, не съм писала от доста време, но редовно ви чета. В четвъртък и петък Симона беше на екскурзия и се върна много доволна - заболяха ме ушите да слушам къде са ходили, какво са видели. Най- впечатлена беше от историята за баба Ванга. В училище се справя за сега много добре.Днес ми се обажда по телефона и ми казва:"Върнаха ми  бележника и познай какво имам - пет шестици и една пет плюс.Виждаш ли ,че се справям добре?" Е, от началото на учебната година чак сега им пишат оценките в бележниците. Винаги съм й повтаряла, че човек се бори за знания, а не за оценки. С езика се справя за сега добре, малко с  писането се затруднява, но иначе думите ги научава доста бързо.

# 725
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 379
До сега не съм се включвала, но пък Ви чета редовно.
Да се изкажа и аз по отношение на оценките. Сина ми е наредил всички оценки освен тройка, дори и двойка  по музика има, беше забравил да научи една песничка.Излишни шестици хич не пише г-жата, честно казано и аз съм по-спокойна защото оценките реално показват докъде е стигнал. Всяка оценка е заслужена и той се стреми на следващия тест да се представи по-добре.За шестиците и петиците се пазари за нещо от нас,  последно време естествено бакоганите са хит.
В началото си мислех, че може да загуби желани за учене но се оказа, че ниските оценки  го накараха да се потруди повече, още повече че резултатите не закъсняха.
По физическо има 6 а е с халтави стави, и не е спортна натура, каза ми че оценката  е за бягане, но не съм питала за подробности
Най-после да кажеш нещо за адаша  Hug

От оценките съм сигурна само за шестицата по четене. Другата събота ще тестваме и тази по математика. Тази седмица тестваме обяд без употреба на стола в училище. Миналата хем вдигнаха цената на купоните, хем на Петьо му беше прилошало от глад. Айде нЕма нужда.  Crossing Arms
Вчера беше за втори път на рисуване. Впечатлена съм от напредъка и учителката. За първи път някой да се занимава сериозно, не само за запълване на времето.

# 726
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз незнам какво да Ви кажа, просто незнам какво да мисля.  Embarassed НО ми се струва, че тази оценка по физическо страшно много е разтревожила детето ми.  Embarassed НЕзнам какво да мисля. Два дни беше добре  щастлив, в събота беше на екскурзия в КОпривщица, вчера цял ден с батко му си играха, водих ги на кино и всичко беше наред. Tired Но вечерта като стегна раницата към 6 часа и изведнъж оклюма, каза че му е много лошо и го боли главата и започна много странно да кашля, ама така, че все едно се напъва и като че ли го прави нарочно  newsm78 мерих Т - 35,5 Sick, дадох един КОлдрекс за всеки случай и заради главоболието Thinking като си мислех, че може и да е от киното, водих ги на 3D, знам ли от очилата Thinking. ЛЕгна си и заспа, но в четири часа започна да бълнува нещо и се събуди, почна пак да кашля, и каза пак че го боли леко главата и така до пет часа се прокашля и само пъшка, пак дадох КОлдрекс и заспа. СУтринта стана  - нищо му нямаше, мерихме пак Т, нямаше и баща му каза че ще ходи на училище, да ама детето си поиска да му напиша бележка, по здравословни причини да не играе физическо първия час Embarassed, ами написах му, и сега се чудя и се мая цял ден - обаждах му се няколко пъти да видя как е, каза че пак го боляло главата и че кашлял много newsm78, и искаше да ходя да го взимам наобяд Crossing Arms, но аз с малката няма как да изляза, чакам баща му да го доведе и ще го водя на лекар. ХИч не ми се иска обаче подозренията ми да излязат верни и детето ми просто да се е отчаяло или незнам наплашило от часа по физическо Sick, въпреки, че днес имаха физическо - ЗИП, което го води класната им, а не онази бабичка #Crazy. ЩЕ видим и лекарката довечера какво ще каже.  newsm78 Много съм объркана и ще ме е яд, ако се окаже, че наистина е болен а аз съм го пратила на училище, чувствам се ужасно виновна,  Embarassed - незнам как да му помогна Confused

# 727
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Семирамида , напълно възможно е, ако момчето ти е по-чувствително. Опитай да поговориш с него и да разбереш дали това е причината. Тая по физическо е за  #2gunfire Аман от некадърници, сбъркали професията си и отсъствали от лекциите по детска психология!

# 728
  • София,
  • Мнения: 4 267
Семирамида , напълно възможно е, ако момчето ти е по-чувствително. Опитай да поговориш с него и да разбереш дали това е причината. Тая по физическо е за  #2gunfire Аман от некадърници, сбъркали професията си и отсъствали от лекциите по детска психология!
Ох, и аз незнам сега с баща му са отишли на лекар, но имало страшно много хора в поликлиниката и са се отказали да чакат, ще видим тая вечер как ще е в къщи, ако не е добре утре ще го заведа пак!  Tired А сега ще се опитам да поговоря с него newsm78
ПО принцип той наистина е доста чувствителен. Crossing Arms

# 729
Здравей Семирамида!Незнам какво правят по физическо но и моят когато ходи и не играе футбол е недоволен, а за третия час имат танци при тяхната класна. И той е доволен.

# 730
  • Мнения: 308
Семирамида, аз имам в класа си такова чувствително дете.И понеже е по-бавничка, по физическо не искаше да играе.Е, след като си поговорихме с нея и с майка и, сега играе наравно с другите и няма проблеми.Моят съвет е да поговориш първо с него/за да видиш дали притиснение е причината/, а след това с класната му.Тя ще поговори със съответната госпожа.Успех в разрешаването на проблема!

# 731
  • Мнения: 1 273
jd  той човека май сега се усети, че е ученик. Не искам и да си спомням за първи клас, защото и аз направих грешка с подхода към него, но с помоща на госпожата и момичетата от занималнята последния месец има коренна разлика.

# 732
  • Мнения: 109
Добро утро майчета.Моят юнак е с Т ,вчера се обади госпожата от занималнята че заспал на чина и гори.Отивам и виждам моят и още едно дете спят на чиновете.Искам да кажа че ремонтират парното и няма топло часовете са намалени но това че седят 30 мин по малко на студа не оправдава нещата.Кой е виновен че ремонта на парното е започнал октомври къде бяха цяло лято незнам но съм бясна на всички .Сега ще отида при директорката и се чудя къде другаде да се оплача но няма да оставя нещата така .И да попитам какво става Семирамида и вашето детенце?Дано се успокоят нещата ,а тая гръм да я удари Тъпачка.

# 733
  • Мнения: 3 886
Леле много болни много чудо.АБЕНИ дано не е нищо сериозно..........Моето  малкото пък го боли ушето 2 дена днес като стане ще идеме до докторката Praynig

# 734
  • Варна
  • Мнения: 111
и ние сме болни с температура smile3518 успях да я задържа една седмица но от снощи сме съмсем омърлушени и днес сме си вкъщи както и половината клас(15 от 27 деца) и учителката им включително Weary вчера даже нямаха домашни защото били много малко деца

Общи условия

Активация на акаунт