ФЕВРУАРЧЕТАТА палави растат и неусетно зъбчета редят

  • 19 754
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 360
Добро утро или по скоро добър ден newsm78
Аз съм яко недоспала,снощи голям купон беше при нас.То детето си заспа в 20 ама аз откарах до 2 bashи като си легнах малката ламя веднага ме надуши и като се почна едно ядене в 2,4,6,8 и от 8 игра аз се правя че не я вждам,тя ми подвиква абе идилия Rolling Eyes
Гледам днес няма и кафе кой да сервира,Ками къде си?
айде аз ще я отменя ама да не се повтаря Laughing

# 46
  • Мнения: 95
Добро утро и от отбора на недоспалите!И при нас снощи беше весело!Будихме се през половин-един час с писъци,а от 2.30 до 4.00 се опитвахме да се приспим.Е не става без кърмене.Пробвах две вечери да го ограничавам/заради килограмите,а и заради недоспиването ми/,но издържам до 4.30-5 и после вече нямам сили и му давам да се напапка.Много ни мъчат тези зъбки,но още нямаме.Не мога да си представя какво ще е като почнат да излизат вече.То сега не се спи,а тогава сигурно няма да си лягаме.Пробвах вечер да давам зеленчуково пюре,от кашичките "Лека нощ"в бурканче,АМ с бисквити и все си се будим и успокояваме на гърдата.Явно не  е от глад буденето,а по навик вече.През деня по принцип ядем с голям зор по едно малко бурканче и то с маймунжулъци от моя страна.Вече толкова мие трудно да го храня.Все си ходя с манджа по дрехите,косата и лицето.
Ей,майнички няма ли да качите снимките от срещичката и аз да напомня!
Със закъснение и аз да кажа на Патето,че много се зарадвах като видях,че вече имаме и бременна мама пак.Ех,завиждам и за емоциите,които ще приживее отново по време на бременността.Лека и безпроблеммна да бъде и на финала едно розово щъркелче!
Всички болни бебки и бебчовци да оздравяват бързо!

# 47
  • София
  • Мнения: 311
 Иве,   

Мишето има 50:50 розови и сини дрешки. Момчешките са от сина на най-добрата ми приятелка и от племеника ми. Вчера пак си тръгнах с торба сини дрешки, включително и ескимос/космонавт/. И сега се чудя дали да и купувам и аз. Бях и харесала готин розов ескимос, но пък е грехота само да купувам неща, от които тя няма нужда.

# 48
  • Мнения: 1
Иве, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! Да си жива, здрава, щастлива и обичана жена и майка! Много да те радва и слушка Стани!



Мами, благодаря за комплиментите за Заринка!   bouquet   bouquet   bouquet 

Всички ФЕВРУАРСКИ дечица са прекрасни! Най-красивите и умни бебоци!  Hug

Бързо оздравяване на болничките!  Praynig

# 49
  • Мнения: 649
Иве, честит рожден ден.

Пожелавам ти да запазиш позитивизмът в себе си, да отгледаш едно прекрасно дете и да се радваш на много щастливи мигове с близките ти хора.

# 50
  • Мнения: 139
ИВЕ, ЧРД, Да си спокойна и щастлива и задоволена във всяко отношение, да си здрава да се радваш на дечица, внуци и правнуци!
__EtnA__   за пъпките по дупето  действа перфектно - ПИОКТАНИН. Капеш върху една клечка за уши и натискаш върху пъпчицата. Миене на дупето след всяко акане и след всяко миене мацаш, за подсеченото Бочко или Судокрем. Деничка до сега не се е подсичала, но е имала зачервяване и със Судокрема, минава веднага. А пъпчиците й ги лекувам с  ПИОКТАНИН. Действа безотказно вече 7 месец.

За антибиотиците беше питал някой. Дени до сега не е боледувала от нищо ( дано се проточи този период  Praynig), така че не са й изписвали антибиотици нито сега, нито след секциото.
Носа  й отпушвам с едни капки на Чико - физиологичен разтвор. Но най-доброто средство си остава вечер по време на къпането, с пяна на ръката й разтърквам нослето 4-5 пъти. След 3-4 минутки, следва кихане и всички "пилета" са изхвърчат от кафеза. Ако има някое по упорито го вадя с клечка за уши. Тя прави сухи секрети, заради сухия и запрашен въздух в Техеран. Докато бяхме в БГ нямаше такива проблеми. Почнахме нощем да си включваме овлажнителя, за да спи добре детенце. Чудя се, дали да не му капвам 1-2 капки ментово масло, да освежава и дезинфекцира въздуха. Вие какво ще кажете, дали е опасно за бебка. Знам че МЕНТАТА по принцип е много силен алерген, когато се прилага перорално, но си мисля че 1-2 капки на 5 литра вода няма да навреди.

За захранването вече яде почти всички зеленчуци, пилешко и пуешко. Яде сурови банани. Днес й правих на пара: ябълка+круша+ 5 сушени сливи. Изпапка ги в 10 ч. Остана и за утре малко. Така си регулираме акането.
Освен това на пара й приготвям: ориз+картофи+грах+морков+тиква+царевица+тиквичка+ 1 малко доматче. Пасирам с малко зехтин лайт, копър, магданоз и малко гореща вода. Тази комбинация много й харесва, яде го повече от "зупките: на Гербер. След като го приготвя, още горещо затварям пасиранот пюренце в бурканчета обръщам, чакам да изстине бухам във фризера. Така имам готова манджа за 4-5 дни. ПОнеже тук няма пюрета от БГ си взех на ХИП пилешко и пуешко месец и смесвам, за местния ден. Жълтъка още не съм го почнала, туткам се нещо. Мисля да започна тия дни... Исках да ви питам, знаете ли кога мога да й давам ЦВЕКЛО Crazy. Тук има много хубаво и става перфектно на пара. Щом и татито ни папка....
А се храним така:

6,30-7.00 - 150 АМ
10,30-11 - Плодово пюренце (банан с малко АМ, или круши и ябълки, или сушени сливи) - 130-40 гр.
13,30 - 14,00 - Зеленчувково или местно пюре -190 гр.
17,30-18.00 - 150 АМ
21,00 - АМ - 150 АМ
00,00 - АМ - 150 АМ

Часовете са ориентировъчни, понякога обядва и в 12, като стане в 5,30....
За спането, си спи, кат заспи към 20,30-21.00 и спи до 5,30-7.00. Нощем не се буди. Или се буди заради неудобна поза, като се намести и заспива веднага. Аз преди да си легна към 12 вечерта й сменям папмперса и давам АМ. Че иначе скача в кревата към 1 и докато не хапне не млъква.

За спането сме железни, спи от 9,00 до към 10,30. После след като се наобядва от 13-40,00 до към 15,00-16. Общо взето от както сме си тука се успокои детенце и се чувства екстра. Аз малко ходя като ударен хеликоптер с това нейно ставане в 5,30 (нали сменихме времето за 3 седмици  2 пъти, първо то БГ тук, след това тук върнаха часовника с 1 час). Ама май му се вижда вече края, ще се приспиваме сутрин поне до 7.

ФОКСИ, голяма МАНИЯ или беше ЛАФИеста, има и на сточна гара в ПЛД. Точно на кръстовището с Новия надлез. Тя е на 3-4 етажа. Бях си наточила зъбите за обиколки там, но така и не намерих време през тези 2 седмички. Догодина планирам да са повечко Simple Smile.


За дрехите хич не ни пука, дали е с розово, синьо, оранжево, жълто. Купуваме й каквото ни хареса. Всички цветове й отиват, така че не се ограничаваме. Сега има много хубаво лилавко боди и панталонче на Картърс, има и синьо боди с едни жаби, синьо-бяло райе с октопод...червен анцуг, оранжев анцуг, жълт анцуг, бежово - син суичър ...така че няма ограничения. Сега като се замисля май няма само зелени дрехи Simple Smile.

Спирам че се унесох...

# 51
  • София
  • Мнения: 66
Иве, ЧРД Simple Smile Да си безкрайно много обичана и глезена от 2та си мъже Simple Smile

Красина, обявявам те за майка-работохолик  PeaceТова разбира се в кръга на шегата, все Щатите са майка за едни и мащеха за други  Tired

За дрехи още си говорим Simple Smile Белка като я барнем в рокличка и още повече ми прилича на момче Simple Smile))
Тя си е типично унисекс бебе...
А направо не мога да повярвам, че и Гого са го бъркали  newsm78

Свекитата снощи си пристигнаха от братска Русия и малката се обзаведе с кукли - кеф ти Гена /с огромен репертоар, вкл. и "Ден рожденя"/, кеф ти Чебурашка, кеф ти Неваляшка Simple Smile)))
И едно бебе с биберон, от което най-голям интерес спечели биберона Simple Smile))) и вече успя да се разреве веднъж като гушнах аз бебето Simple Smile)))))
За нас - грузински коняк и московски бонбони Simple Smile))
А на дедко един бивш съученик му е подарил и едно странно облекло /опитах се да намеря в нета снимка, но не помня как се казваше точно/ и страхотен кинжал.. въобще много интересни неща Simple Smile

Ами това е от нас Simple Smile До скоро

# 52
  • Мнения: 1
Искам да успокоя всички мами, които мият и стерилизират шишета, мият по няколко пъти пода ( най-вече Дорето) и т.н, че няма страшно - ние вече ядем трева и боклуци  Embarassed : http://vbox7.com/play:b80bd873  

И извинявайте, ако ставам досадна с клипчетата, скоро няма да пускам! Обещавам!  Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 53
  • Мнения: 239
Ето ни и нас в новата тема. Фокси   bouquet, като бърза помощ си Wink   

Иве,

Бъди много здрава, много много обичана и мнооооого желана!

Да се похваля, от вчера Плами има шесто зъбче и тази нощ се буди за папане само в 4ч.  newsm44 Е, лудата й майка става няколко пъти и се чуди защо не се буди това дете ... явно много съм изтерясала, ама то това прословуто зъбче никна повече от месец и вече наистина съм за лудницата от недоспиване  ooooh!

Ох, много е гадно това време, мрачно и сиво, така ми скапва настроението ...... оставям ви, да не скапвам и вашето.
Много  Hug на всички, а на болничките още повече  Hug Hug Hug, да оздравяват бързо!


# 54
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 785
Гери,аз съм за Конкорда.Уникална количка е това  Peace

# 55
  • Мнения: 2 784

Иве, да ти е честито!Както пишехме навремето в лексиконите- нека твоите желания бъдат мои пожелания!  Laughing
Дидерончо, ние пък смучем ресните на килима.  Sick Пък не е пран още тая година, чака мъжо да излезе в отпуска след седмица-две.
В една от любимите си темички днес намерих алтернатива на чесъна срещу косопад- мазане на главата след баня с люта чушка. Не миришело, но парело на главата, докато изсъхне косата. Смятам да пробвам, че съвсем без коса останах.

# 56
  • Мнения: 139
Карбоо,

Така ти завиждам за Чебурашката, аз от сума ти пврем търся за малка. Гледах едни руски сайтове, но доставката си е само за Русия.
Сега една позната ми е обещала да потърси в Армения. Дано успея да намеря Чебурашка.

# 57
  • София
  • Мнения: 311
Аз пък за коняка и бонбоните завиждам.
Алхимиче, много яка снимка!
Зари както винаги е супер.
А Мишката внезапно заспа между активната си гимнастика и едно одеало на ръба на спалнята и сега трябва да бдя!

# 58
  • Мнения: 1 134
Иве, да си жива и здрава и много щастлива!  bouquet

Дидерончо, след всяко следващо клипче си нося по - гордо името. Laughing Hug

С пожелание за хубав ден и по - малко сериали:  Laughing

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-09-18&article=294355

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 14:27 от MamaZ

# 59
  • Мнения: 173
Вени, за съжаление няма да сменям Куинито поне засега Sad, става въпрос за столче за кола, следващата група  Joy

Карбо, Гоги като е с шапка, въпреки че е едричък, малко прилича на девойка, прилагам една снимка с шапката на Ивайла (другите ги изтрих, че ако ме види Гошо лошо ми се пише  Joy)



Еее, Диде, няма такова дете, Зари е уникална  Hug

Общи условия

Активация на акаунт