ФЕВРУАРЧЕТАТА палави растат и неусетно зъбчета редят

  • 19 752
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 360
то и аз незнам чий го търся тука newsm78май отлитам да си гушна жужащата със сополи пчеличка.
айде мамита лекинка от мен  love001 1countingsheep

# 721
  • Мнения: 2 784

Аз да почерпя за 8-та ни месечинка и отивам да спя. Ей, 8 месеца, още 4 и идва първата годинка. А миналата година по това време вече започваха да ни тежат шкембетата.
Поздравявам Деничка, Никола, Свилен и Владко! Ако съм забравила някого-простете!
Лека и от мен!

# 722
  • Мнения: 226
Фокси, твоята манджа и аз я готвих само че с ярешко. Обаче понеже съм си мързелче в един момент ми писна два пъти работа и сега правя месото на порции, режа картофите на едро, бухам в тавата, мазнинка, подправки, водичка, фолио, 2 1/2 часа на 250 градуса и готово. Труда е сведен до минимум  Laughing .

Момичета, мисля че е излишно да казвам че си копирах страничката.
Обаче вие хубаво предлагате пържолки на Йоли, ама тя дали ще намери свинско  newsm78 ?

Честита месечинка на наборчетата!

Да взема да почерпя и аз за нашата:

Последна редакция: сб, 17 окт 2009, 01:34 от iri_is

# 723
  • Мнения: 2 829
Пропуснала съм няколко страници, но понеже има въпроси към мен първо ще отговоря.

След отбиване, ако гърдите са меки, няма бучки, напрежение и пълнене няма нужда нищо да се предприема.

Алхимика, действително от тук нататък кърменето става по-лесно. Но ако искаш да отбиваш- действай. Можеш да опиташ да увеличиш твърдата храна постепенно и да заместиш кърмения. Хубаво е да намаляваш с по 1-2 кърмения на седмица. Ако започнат да ти се препълват много гърдите може малко да намалиш темповете или малко да изцеждаш. Можеш също да пиеш чайове от мента и салвия и да слагаш зелев лист в сутиена. Можеш да опиташ да предложиш АМ по различен начин- не амо с биберон, но и с чаша с накрайник, обикновена чаша, сламка или пък смесено с пюрета. Виж как ще и хареса най-много на Мая. След още някой месец може да опиташ да предложиш кисело мляко или прясно мляко- пак с чаша, лъжица.

Деси, щом искаш да намалиш кърменията опитай все пак да заместиш хранения и потърси по-атрактивни варианти да прадлагаш АМ и храна.

Момичета, за да се получи е важно и вашата нагласа да е позитивна. Ако сте решили да отбивате не се колебайте и бъдете убедени че това е най-доброто за вас и за децата. Въведете си правила и ги спазвайте. Обяснявайте на децата правилата, може да не ви се вярва, но те вече разбират. Например спокойно може да кажете "суче се само след обяд" или "след като пиеш мляко ще ти дам да сучеш", децата ще разберат и ще свикнат. Може също така да ги разсейвате когато искат да сучат и да им отвличате вниманието. Или просто да отложите малко като кажете "ей сега ще ти дам" или "след малко".
Успех от мен, споделяйте кое работи при вас и кое не Simple Smile Така в следващата отчетна (дано не ме чуе мъжа ми Mr. Green ) ще мога да помагам и с вашия опит Simple Smile

Йоли, любимото ми мързеливо ястие- в йенска тенджера се подреждат пържоли (всякакво месо може- телешко, свинско, пилешко, заешко) и между тях лук, моркови, може и гъби и топено сирене или кашкавал. Или нещо друго по твой избор. Някоя от съставките може да липсва Simple Smile Разбира се, слага се сол и ако искаш черен пипер. После го пъхаш в студена фурна, (тенджерата със затворен капак) включваш фурната и забравяш за яденето. Колкото повече време мине преди да се сетиш че всъщност готвиш- толкова по-добре Simple Smile
Хм, докато напиша се оказа че има и други мързеливки Simple Smile Само дето аз за гарнитура слагам това, което е между пържолите  Grinning

# 724
  • Мнения: 122
 Девойки французойки, ние заминаваме при баба и дядо в Силистра.
Да ви заваря в добро здраве и настроение като си дойда!
А шапката , Еми, е от магазин Бебчо във Варна. Имаха още една , но е червена. 15,70 лв.
В понеделник си идваме и сме на кухня за първи път. После ще пиша как се е приела.

# 725
  • Мнения: 139
Ех, напълнихте ми душата ( и устата с лиги)!

Идеите са страхотни. Ирисче обаче е права. Тук свинско няма, ни филе ни бекон, ни луканака. Колбасите им за нищо не стават.

Но идеите са страхотни:

На Гея салтката с яйца, на ФОКси палачинките ( ще ги направя от предния ден, а на празниния само ще ги аранжирам)
На Елфитка салатките в комбинация с пържолките на Ламтурничето Hug

Гея, Алхимика,  свинските пържолките звучат екстра, много ги обичаме, но нямаше как да си донесем. Носих 30 кила пюрета.
Ламтурниче, и това с чушките е супер, но неприложимо за тук. Тук има само 1 вид пипер - Едни грамадни чушки, събират по половин кило плънка, не стават освен за печене и за салата. Но сега като се замисля, може да напълня, натъпкам хубаво ида ги нарежа на колелца, пак ще стане интересно.

За сега приключвам , че ще ходя на един страхотен пазар с комшийките Simple Smile Истински източен пазар. Ако мога ще щракна някоя снимк , да покажа.

И аз да почерпя за нашата месечинка, с ирански сладки и бонбонки:



Честито и на Ламтурника и на Ирис Hug  bouquet

# 726
  • Мнения: 24
Добро утро на всички и честити месе1чинки на наборчетата!
От мен кафенце с бисквитка

... а ето и кой ви носи бисквитките Wink


после ще пиша че още сме по пижами  Blush

# 727
  • Sofia
  • Мнения: 2 500
Ауууууу, че хубави тез' ...бисквитки!  Mr. Green Ама искам голямо кафе, за повече бисквитки  Crazy

Не сте никак честни!  Crossing Arms Може ли от сутринта да забленувам за пържоли, яйца и други вкусотии..... Ами теле съм все пак, имайте милост!  newsm22


Честити месечинки на всички сладурковци и сладуранки!   bouquet

Хубав ден! Отивам за месце....

# 728
  • Варна
  • Мнения: 78
Добро утро  wavey Ама много мрачно и студено на вън  Sad Май ще си стоим пак в къщи /не че вчера бяхме де/. Аз да се отчета от последната консултация - ми нищо не сме наддали, пак сме си 6400гр, само дето е пораснала 2 см - 66см. Уж педи каза да не се  притеснявам, че си ОК беба, ама аз май малко се замислих. Ама пък от друга страна си е много подвижна, жизнена и весела. Така че няма да си го слагам толкова на сърце.
За заниманията у дома - аз вчера си открих една стара клавиатура, изчистих я със спирт и и дадох да си интернетства в кошарата за игра. Засега върши работа.
А днес нали е събота, реши да ни събуди малко по-рано, към 7ч, да се наслаждаваме на хубавото време навън. Дано другата седмица се оправи наистина както го дават, че иначе ще луднем.
Не съм чела доста назад, че вече активността е голяма. Затова се връщам назад.
Добре завърнали се на всички, поздрав за всички празнуващи   bouquet
А ето така ни буди Поли, гледа жално през решетките и вика "та-та-та-та"
п.с. забравих да кажа че нашата 1-ва думичка е "тата". Ще го преживея някак си  Wink

# 729
  • Мнения: 360
Добро утро Hug
Йоли добре те наредихме с тези рецепти със свинско Joy Joy Joy
Мен изобщо не ми мина през акъла ,че може и да нямате прасета при вас.
Ей момичета много порастнаха децата,аз днес съм на погача при едно малко бебенце,и сигурно ще ми се прииска пак да гушкам такова Heart Eyes
Яна благодаря ти за съветите,а като пия чай от салвия и мента може ли едновремено да кърмя?Няма ли да се промени кърмата,освен че намалява?
Успех от мен, споделяйте кое работи при вас и кое не Simple Smile Така в следващата отчетна (дано не ме чуе мъжа ми Mr. Green ) ще мога да помагам и с вашия опит Simple Smile
от тези ти думи,да разбираме ли че вече има следваща отчетна или аз пак търся теле под вола Rolling Eyes Laughing

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 2 500
Леле каква сладка затворничка Simple Smile)) Ричи, страхотна ти е мадамата!  Hug

Сватя, теле викаш търсиш...  Joy Ама търсиш сериозно, не може да ти се отрече!  Hug

# 731
  • София
  • Мнения: 216
Добро утро Simple Smile)))

Мерси за закусчицата и сладките К.Пенкова, абе и сервитьорчето не е за изхвърляне Simple Smile)) Честита месечинка и на вас и на всички празнуващи, да сте живи и здрави и много щастливи.

За рецептите, ехаа, супер са, сега остава и да спретна някоя тези дни, то какво друго да правим в това ужасно време.

За среща на центъра и аз съм "ЗА", ама нали няма да висим в градинката на Народния 4 часа както обикновено, защото дребните са с космонавти, ама майките им не са, а и кафетата сигурно отдавна са ги зазимили, пък и не ми се храни и сменя памперс при 0 градуса, ще вземе да си омаже сетрето, че с какво ще излизаме после Simple Smile)))) Мисълта ми е да си изберем някое място за непушачи и да си запазим една по-голяма масичка, пък който дойде, дойде. А после и разходка можем да врътнем Simple Smile

Миме, ми аз имам 5 лекции през седмицата в различни дни, в понеделник, сряда и петък ми свършват в 21:10 и докато се прибера и то става 10 без нещо и вчера докато се помотам и то минало 10 и така. Ох, а като казах лекции бях забравила, че днес съм на лекции от 11:20, добре, че си напомних сама, че чичкото беше мнго ядосан миналия път, че бяхме само 2ма, ох, как набързо свикахме съвета, мъжът ми отива по изложения и свеки ще гледа малкия за няколко часа Simple Smile)))

О, Ричи, Инче, Миме, добро утро и на най-ранобудните Simple Smile))))РРРРР

# 732
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 842
Честити месечинки на всички бебоци!  bouquet
Аз снощи си помислих, че може и да го има този проблем, ама не знам защо реших, че може и да има нейде друго месо Embarassed Моите пържолки може да ги промениш на пилешки Joy Пак става. Другото което аз готвя с пилешко месо и става супер е: вземаш пилешки гърди, нарязваш на ивици или на по-големи парчета. Вземаш гъби, нарязани на филийки. Сметана за готвене и нещо да овкусиш пилето. Намазваш дъното на гювеч ако имаш, ако не в йена глас и редиш - ред гъби, ред пиле, и така докато завършиш продуктите. Отгоре намазваш пак със сметана и затваряш. Първоначално печеш на 150 градуса, че се пресича малко сметаната, ако е по-високо. След това като се позапече и пускаш на по-силно. Бялото месо става много крехко и вкусно.

Ето и още нещо, доста ефектно при това:
Пиле с бира

Взема се едно цяло пиле, измива се, почиства се хубаво. Осолява се от вън и от вътре, оставя се да престои известно време така, за да поеме от солта. Взема се масло с подправки /на Мегле има такова с подправки и чесън/. Разтапя се малко в микровълновата или на водна баня. Намазва се хубаво пилето с него, след това самото пиле се покрива с червен пипер цялото. Взема се една бутилка бира, половината от нея се сипва в тавичка или йенско стъкло, а пилето се поставя отгоре на самата бутилка. Пече се на 180-200 градуса до като започне да се дели месото.

Последна редакция: сб, 17 окт 2009, 10:20 от Geia

# 733
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 842
Ааа, Йоли, за салата с червен пипер - ако има печен или ти си печеш, вземаш 2-3 средно големи чушки, опечени, минаваш ги с пасатора, слагаш вътре две-три скилидки чесън, няколко лъжици извара и овкусяваш с каквото решиш - това също става фантастична салата Wink

# 734
  • Мнения: 46
Добро утро и от мен.
Аз се наядох само като четях рецептите,даже и преядох
честит празник на всички празнуващи мъничета  Tada
Моето гардже днес се събуди за първи път от много време към 8 и беше доста весел и игрив,обикновенно започва с рев  Heart Eyes,дано така да продължи .Вчера му накупих каши с елда и сухарчета,бисквитки на Хип,но нали съм си патка,чак в нас забелязах ,че има глутен в бисквитките и сухарите,но малкия сладко си похапна 2 бисКвитки,макар че пише за след 8 месец,ама то милото като не може да чете си ги изяде  hahaha
Мацки,нещо ми се губи певицата Албена ,скоро не ни е  smile3514,дано всичко е наред при тях  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт