Календари 2010

  • 67 927
  • 494
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 123
Момичета,сега се прибирам от една печатница,казаха ми,че не става да ми печатат календарите,защото ще ми излезне страшно скъпо Sad .Кажете ми вие къде ги печатате,във фото студио,печатница,на принтер.....?И колко излиза?

Микки,в този сайт видях само настолни календари,но пак има опция да е А4.Чудя се вече дали да не пробвам при тях,за 30 листа в калкулатора им ми излиза около 44 лв.,само незнам спиралата дали влиза в цената...

Моля ви,който миналата година е правил или сега вече е намерил къде да си ги отпечата,да сподели къде е.

# 46
  • София
  • Мнения: 224
На всякъде излиза много по скъпо от колкото готовите календари.Аз миналата година купих готов календар(70/50см.) с място за снимка за 2.50лв.Същия размер сега ми излиза около 8.50 ако си го правя аз.И пак няма гаранция че ще се получи,казаха ми,че с доста случай снимките излизали доста зле.Вече се чудя дали пак да не си взема готов или да рискувам.На бул.Сливница и Хр.Ботев има фирма която се занимава с рекламни материали,аз там попитах.В един друг форум миналата година казаха че на Ст.гара имало печатница и там ги правели,били на доста по ниски цени,но не знам къде е това.Пиша за София,защото съм от тук.Имам сайт за Варна,ако някой се интересува.

# 47
  • София
  • Мнения: 123
Сузанка,аз ще се навия на 8,50,голям мерак ми е да ги направя,за какво се трудих иначе...Иначе готови и аз досега съм купувала,но не ме кефят толкова,ръгваш една снимка на децата и дотам.....Друго си е,когато ние сме ги правили Grinning Би ли обяснила по-подробно къде е това студио,където си питала?

# 48
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз миналата година печатах в копирен център, на лазерен принтер, формат А3 за 4 лв. Качеството е прилично.
Определено в печатница ще излезе доста скъпо. Фотостудиата също правят големи размери. 20х30 см е 5 лв тук.

# 49
  • София
  • Мнения: 224
В печатницата е по евтино,поне според мен защото там е на друга хартия.Но не знам все пак.Това на Сливница е почти на ъгъла с Хр.Ботев,има магазин за мебели,до него магазинче за кафе и сладки и веднага след това един вход с голяма реклама.Бул.Сливница 152 или 154.Ако някой е правил да дава мнение.Аз съм вадила във фото А4 ,но не ми харесва,хартията е за снимки и не става добре за календар.

# 50
  • София
  • Мнения: 123
Момичета,кажете ми за А3 какво оразмеряване да направя?Реших да направя и един еднолистов във формат А3,пък после като ми кажат цени,ще реша кой да отпечатвам...

# 51
  • Мнения: 5 611
Само запис,засега Peace

# 52
  • Мнения: 319
Вчера ходих до копирния център,където ще ми печатат календарите и момчето ми каза,че за формат А4 оразмеряването 2550px/3300px  не става!

Наново започвам за оразмерявам фоновете и да доизкусурявам елементите и снимките  ooooh!
Пропорциите,които ми даде той за А4 (21см/30см)  са 2550px/3570px ,иначе ще се виждат бели ленти отгоре и отдолу.
Предполагам ще ви е от полза инфото.

Последна редакция: пт, 16 окт 2009, 11:34 от *Сиска*

# 53
  • Мнения: 1 666
Охо, вече сте започнали с календарите.
Аз миналата година сефте правих сама. Елементарно изпълнение, но ми беше за първи път не просто да правя календар, а каквато и да е подобна работа.
Формат А3 отпечатан в рекламно студио ми излезе по 2,50лв/бройката.
Тази година, пак благодарение на вас, ще се опитам да направя нещо по-добро.

# 54
  • Мнения: 170
Момичета , да попитам от къде взимате готовите дати за календар ?

# 55
  • Мнения: 1 666
Миналата година момичетата в темата пуснаха много ..... не знам как се казват, да речем - файлове с датите. И аз така си рязах от едното, пействах на другото и се получи. Иначе основата ми беше много стар календар, а синът ми държеше да е с Мечо Пух.
Аз мога да кача пък разни снимки, рамки и т.н., които стават за календари и имам от миналата година.

Вече качих каквото имам до тук!

Последна редакция: пт, 16 окт 2009, 13:20 от Елси

# 56
  • София
  • Мнения: 123
Елси,на мен ми хареса календара,даже много Grinning

А какъв размер задаваш за А3?

# 57
  • Мнения: 1 666
Сега като ме питаш за размера, Руми_, видях, че в албума съм сложила един от вариантите с по-малка резолюция. Тъй като и аз не знаех с каква трябва да бъде, го направих в няколко. В край на сметка ми отпечатаха този с резозюция 3508х4963.

# 58
  • Мнения: 319
За А3 на мен ми казаха 3300px/4620px  Peace

# 59
  • София
  • Мнения: 224
*Сиска*,точно това е размера,ако работиш с фотошоп още в началото задаваш автоматично размер A4 и самата програма ти прави размера.За А3 размера в см е-30/42см.,а в пиксели е 3508/4961.Много е важно оразмеряването иначе снимката става или разтегната или дълга.Аз вече го изпробвах когато вадех снимки в грешен размер.Хайде някой да каже къде се правят календари,виждам че вече има Мами правили миналата година.Давайте адреси.

Общи условия

Активация на акаунт