Юлски бебчета - тема 10

  • 17 615
  • 758
  •   1
Отговори
# 45
  • Кърджали
  • Мнения: 10 293
Качих снимка на Катерина за колажа.Идеята е страхотна.
Иначе днес цял ден висяхме при новороденото братовчедче на Кати. Две бебта на едно място, направо като детска ясла бяхме. Като го гледам малкия Дани, който вече е на цели 5 дена, Катерина ми се струва толковааааааааа голяма.
Иначе вчера ходихме да купуваме дрешки за бебето, и имаше един много забавен момент. В магазина имаше сложени точно на касата две книжки с формата на коли. И не мога да Ви опиша колко весело ни стана когато се оказа че на едната количка пишеше"Кати автомобилчето", а на другата "Дани автомобилчето" - точно с имената на двете ни бебета. Че и не нещо друго, а коли..да отбележа, и двамата татковци не можеш да ги накараш да слезнат от колите си... Та то бива бива съвпадения,  ама това беше..Тия дни само тези колички се споменават, и усещам как накрая някой ще отиде и ще ги купи...  Laughing

# 46
  • София
  • Мнения: 15
Цезари благодаря сега ще надникна при тях
А-4 не бях чувала такова нещо, знам, че по тази причина нетрябва да се оставят седнали но, че пък не трябва да се носят и изправени незнаех, а ние точно така се разнасяме по цял ден на последък. Тя не иска в никаква друга поза.
Лени освен, че те боли гърло и кашляш имаш ли температура? Питам те защото и аз съм така от вчера но нямам температура. Оправяйте се бързо.

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 22:24 от cveten prashec

# 47
  • Мнения: 61
Lennyh, това е риска в многолюдното семейство, като тръгне един вирус, тръшка всички и понякога повтаря даже, гада #2gunfire Тези дни и мен ме наболява корем, а бебата нещо много разводни акото. Че по този повод мъжа ми ми припомни един стар виц за триглавата ламя; едната глава била чревоугодница, другата обичала да си попийва, а третата само се оплаквала :" Вие ядете и пиете, а после и трите повръщаме и ни болят главите".  Ама така ще е докато сме скачени съдове.
Хайде, моля ти се, оправяйте се вече Hug

# 48
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Здравейте и от мен пак!
Ели, утре ще ти пратя снимка, че ще му правя нова фотосесия на младежа.Трябва да е красив за колажа  Flutter
Момичета,исках да ви помоля (ако имате време) да разкажете как протича едно хранене и времето след него до следващото хранене.Би ми било интересно да разбера как е при вас.Ето при нас как е - яде определено време -15,30,60 минути (според настроението), после го оригвам, слагам го или на леглото или на повивалника и започваме да си говориме, да гледаме книжки, играчки.Той се смее, рита и маха с ръчички.Това следва докато не стане час и половина откакто е започнало храненето.След това го слагам да спи, ако е много изморен заспива за няколко минути.Спи най-много час.После пак почва цирка докато дойде време за ядене  Peace Досега не е искал да седи сам и да се забавлява.Все иска да има някой покрай него и да му говори  ooooh! Дано дойде и тоя момент  Praynig
Лени, оправяйте се по-бързо  Praynig
A4, според мен не е така, защото както знаем в началото бебетата имат колики и са по-мрънкащи и постоянно искат носене на ръце.По тая логика всички трябваше да сме гръбначно-изкривени  newsm78
Ние днес излязохме навън, защото 2 дни не бяхме излизали заради дъжда и Габко така хубаво заспа и си спеше докато едно смотано куче не го събуди  #Cussing out Направо се вбесих.
Хайде, махам се, след половин час ще се къпеме и ще ядем (ако успея да го събудя  Twisted Evil)

# 49
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
amanita, при нас не е така - често оставям Сияна сама да се забавлява на различни места - в моето легло, в нейното, пред телевизора, на терасата и т.н. И ние си играем с нея, но не чак толкова. Дай му малко свобода да се научи и сам да си играе, да открива света, все пак не може с часове да се занимаваш с него. Това е моето мнение, бих искала да чуя мненията на мамите с повече от едно дете Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 15
Аманитка, ние се храним окло 10 мин., но не си изяжда цялото мляко, сменяме памперса, след това се носим из цялата къща и едновременно с това си говорим аз на нея тя на мен. Понякога ми е много смешно защото се опитва да наподобява моята интонация с която й говоря, а също подражава и във височината на гласа ми, ако и говоря тихичко и тя снижава глас, ако аз заговоря по-високо и тя повишава глас и се оглежда бързо върти главата всякаш ще изпусне нещо много важно ако мина по-бързо покрай някоя вещ, затова й викам малката ми клюкарка. Така се разхождаме около половин час след това си дояждаме млякото. После я слагам малко в люлката, но в повечето случаи не изкарва повече от 10 мин., след това я слагам на леглото подпряна на една възглавница и й показвам разни играчки с разни обяснения коя каква е. На 5-тата минута обаче загубва интерес и започва да сяда аз я връщам обратно в легнало положение и съответно почва да реве и хайде пак носене, понякога я слагам на дивана легнала, но трябва да е в много добро настроение, за да изщара десетина минути така. След това я слагам за малко в столчето за кола, за да измия и стерилизирам шишетата, после пак носене и така около 1:30 часа след това я приспивам и я държа около 30 мин. да спи, тя отваря едното оче вижда, че е в мен и продължава да спи ако е в леглото още след първата проверка започва да реве. И така идва време за следващото хранене и пак отначало в различна последователност де, но да ти кажа вече се изчерпвам, затова си мисля да купувам и активната гимнастика и чакам с нетърпение времето когато ще може да седи сама, може би тогава ще се забавлява и сама и ще е по-лесно, незнам. При нас е така интересно ми е да прочета  при другите бебчовци как е. 

# 51
  • Мнения: 250
amanita, при нас не е така - често оставям Сияна сама да се забавлява на различни места - в моето легло, в нейното, пред телевизора, на терасата и т.н. И ние си играем с нея, но не чак толкова. Дай му малко свобода да се научи и сам да си играе, да открива света, все пак не може с часове да се занимаваш с него. Това е моето мнение, бих искала да чуя мненията на мамите с повече от едно дете Simple Smile

Аз съм на същото мнение-Йоан го отгледах сама и от бебе го научих да си се заиграва самичък с играчките,за да мога и аз да си свърша работата.Аз също си играех и продължавам да си играя с него!Мисля,че успях да го науча на самостоятелност  Peace

# 52
  • Русе
  • Мнения: 57
И ние не сме от самостоятелните засега.Ако се заиграе самичък то е за не повече от 15-20мин. за деня.Иначе след хранене винаги се онася и заспива,но спи не повече от 30мин до час.После и ние започваме да се носим на ръце с гръб към мен,за да оглежда всичко.Сам не се заиграва,дори нещо стана и като че ли от активната гимнастика се изнервя.Първите до 5 мин и се смее и говори,но после започва да хленчи и ако не му обърна внимание постепено усилва децибелите докато писне яко.Мисля си че се дразни че неможе да хване играчките и затова така избеснява.Та това е и ние така говорим си,закачаме се,дрънкам с разни дрънкалки,гушкаме плюшковци,но книжки още не съм му чела.И това ще пробвам тези дни   bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 121
Привет Hug
Мамбина, благодаря за есенната тема, този месец е моят - имам рожден ден скоро Wink
БЛАГОДАРЯ ОТ СЪРЦЕ НА ВСИЧКИ ЗА ПОЖЕЛАНИЯТА ЗА НАШИЯТ НОВ ЧЛЕН НА СЕМЕЙСТВОТО ! Обещах почерпка, малко късно , но да ви е сладко
Лорка, радвам се, че знаеш какъв е проблема и сега ще си по-уверена в разрешаването  му   bouquet
Сиси, МамоДиди, вие също имате поздрави от сестра ми, те вече са в къщи и се опознават. Малкия е нападнат от батко си, който е страшн олюбеобвилен и не спира да го целува под зоркия поглед на майка си. Корема й се оказа толкова голям защото имала огрооооомна плацента Simple Smile
Тани , бях убедена на 200 процента , че сме на една сватба в събота защото имаше същите шишета каквито описваш, но после ?видях, че си от Ловеч или сватбата е била  в София? Simple Smile
Тан, дано и при вас да се оправят нещата скоро Hug
Фелисити, леле мила, просто ви свалям шапка на теб и Карелия и Маймун и на мамите с  ревливи бебоци  bouquet
Благодаря и на Сафо и Цветен прашец за отговорите за Пентаксима, вече ни я биха и нямаше абсолютно никаква реакция освен лек плач Simple Smile
Джиджи, ето го сайта с банския http://picasaweb.google.bg/galka1235/2?authkey=Gv1sRgCPWexbzo9ai … 85429400750506930   Mr. Green
Стеф, аз единствено не се справих със слинга, иначе всичко останало което смятах за правилно в отглеждането на Цвети се получи, без големи усилия и без очаквания, следвах интуицията си. Просто имах намерение , нагласа и то се получи Hug Ивчо е много сладичък Heart Eyes
Ние сме добре, Цвети е наддала с 970гр и 2 см. Вече е 6330 и 59 см.
За колажа съм навита, сега продължавам да чета да видя какво да направя. Радина и Ели   bouquet
Радина, на нас ортопеда ни каза , че е подходящо да я слагаме в кенгуро когато беше на месец и десетина дни, аз я нося в къщи доста често, а също и навън. За повдигането на количката педиатърката ми каза, че ако забележа интерес у детето да гледа навън  да иска да разглежда да му повдигна матрачето на 45 гр.
Аманита, аз оставям Цвети около мен в кошчето за кола, за да може хем сама да се забавлява с играчка, хем мен да гледа какво правя и да се "учи" така да се каже , аз си върша работа , тя е на близо , всичко е под контрол WinkПолзвам кенгурото много също когато имам задачки. Пробвам я с бебшките книжки и с всякакви забавления, проявава повече интерес обаче за сега към телевизора, полилея, тапета Mr. Green
До скоро!

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 23:41 от galeto123

# 54
  • София
  • Мнения: 6 160
Цоп в новата тема!Аз докато се включа и вие стигнахте до 4стр. Whistling
Сутринта употребихме бабата по предназначение Naughty и поспахме до 11ч. WinkВ ранния следобед отидохме в аутлета в Младост и отвисяхме там до вечерта.Бебоците бяха суперпримерни и спаха почти през цялото време,а малкия батко се отигра на машините в детския кът. Heart Eyes
Честити месечинки! В тази връзка си мислех какво ли оживление ще е в темата догодина по това време Party

Мамбина,мерси за темата Hug
Fortune,радвам се,че звучиш по-бодро HugБраво на Борис-ще видят те що е то българче в казахстанска образователна система Mr. Green
Кейт,подариха ни от комплектите на BabyArt.Казаха ми,че в Пикадили са пуснали подобни по 10лв.Другият вариант е да помолиш близък зъболекар-взимат отпечатъци за протези със същите материали.
Медула,шъ въ замоля без да се лельосваме  NaughtyЧе скоро може и да ме бабосате Joy hahaha
Дейзи,радвам се,че сте влезли в ритъм Hug
мама Барба,трябва да ме видиш в 3ч. нощеска колко съм свежа Mr. Green
Lennyh,стискам палци бързо да се оправиш и Влади да го подмине тая гад Praynig  Hug Hug Hug
В тази връзка какво ли стана със Strelche newsm78
Julsko bebe,мноого е приятно това с подаръците Wink
Сандра,на ваше място щях да ги купя веднага книжките Peace
Аманита,ядат по 15 до 30мин.След това в шезлонгите,активната гимнастика,някъде м/у тях сменяме памперси,известно време  си говорим и се смеем,после рев ,че им се спи.Всичко това,обаче,обикновено се получава поотделно,защото рядко режимите им съвпадат Mr. Green
ЕлиГ newsm20 Ще направя всичко възможно утре да вляза във връзка с големия батко по скайпа,за да ме инструктира как да кача снимките,че, както стана ясно,аз съм доста смотана Embarassed

# 55
  • Мнения: 232
Леле скрихте ми шапката с тези занимания  Shocked Как издържате??
При нас общо взето повечето време си се занимава сама. Имаме няколко места, на които седи - люлката, дивана и едно чудо, дето не знам активна гимнастика ли е какво е, бебчето лежи и отгоре може да му се нареждат играчки. Да ама тя от много играчки реве, засега слагам само една и винаги за малко време, после я махам, че почва да реве и си иска бибата или пък направо я премествам на някое от другите места. На ръце не понася да седи повече от 5 мин, а в мен леко полегнала на гърдите ми изкарва максимум 10 мин и напоследък се напъва да се изправя. Така че между храненията общо взето си се занимава сама, ако нямам работа лягам до нея и си говорим, но общо взето все има какво да се прави из къщи, а пък се и отморявам във форума...
Я... много странно - публикациите ми са намаляли с една... как пък става това?

# 56
  • София
  • Мнения: 1 635
Аманитка, при нас до скоро всеки ден беше различен, а и многото разходки объркват нещата, но ще се опитам да опиша общо взето.

Значи, девойката се събужда около 8 часа и започва да писука и да обяснява нещо на играчките в леглото, докато не огладнее. Хапването обикновено е около 9 часа за 15-20-30 мин, в зависимост колко е била гладна и дали няма колики (тогава се гърчи и пуска гърдата, та нещата стават по бавно). След това или заспива отново или оставаме в леглото, за да си говорим - тя писука, аз разказвам, правя й фотосесии, показвам играчки. Като се събуди или й омръзне (от 15 мин до час) се преместваме, аз на компа във форума Crazy, а тя на шезлонга. Към 12 идва време за следващото ядене, след това излизаме и навънка зяпа разни неща или спи, прибираме се към 6. Хапване, отново самостоятелни забавления в шезлонга, но й омръзва по-бързо, малко вечерен рев, гушкам и успокоявам, докато и ние вечеряме. След това къпане, хапване и я катурвам в леглото. Ако е уморена заспива веднага, ако не .. като се размрънка я взимам при нас за ново успокояване и пак си заспива.

Като застудее разходките ще намалеят като време и ще трябва да й измислям допълнителни забавления за през деня. Но понеже всеки път се държи различно на разходка, още не мога да кажа колко време ще спи и колко ще будува. Днес например и двете заспахме към 13 часа и се събудихме към 16, след което излязохме на разходка, ама дали утре ще е така... никой не знае.

Като цяло самостоятелно се забавлява в шезлонга между 15 мин и час, след това започва да мрънка и ако не й обърна внимание, минава на рев. Определено в един момент се изнервя и иска да я махна от там. С мен си играе горе долу същото време и или заспива, или идва време за хранене.

# 57
  • Кърджали
  • Мнения: 10 293
Домочадието спи, само аз като някаква маймуна нещо седя на компа и нагъвам едни много вкусни бисквити. И после що вместо да свалям килограмите, аз ги качвам  ooooh!
Fortune, радвам се, че Борис се адаптира успешно към средата и училището. Ни също минахме през такъв етап с брат ми. Баща ми работи в Германия от три години, и незнайно как реши, че брат ми ще учи средното си образование там. И така детето замина без да знае нито дума немски, че и английски не си беше направил труда да понаучи в училището тук. Бързо свикна, и вече носи само двойки и единици / а това е равно на петиците и шестиците тук. Там единицата е най - високата оценка. /
За съня и заниманията на дребничката. Храни се между 15 -30 минути. После си я оставям на леглото и в спалнята. Оглежда се известно време, през което си говоря нещо с музикалната играчка /вече почна много да и се радва когато и я пускам /... Така откарва около 15 - 20 минути горе-долу след което решава дали и се спи или не. Ако и се спи си обръща главата настрани и заспива. Ако не и се спи започва да мрънка и ако не и обърна внимание започва да реве /Реването при нея се ползва само в тежък случай - ако реши че е пренебрегната от всички/. Взима мис я при мен и я слагам на дивана. Гукаме си малко. После малко в люлката, там дори и да не и се спи се унася да спи това дете. Слагам я за малко и на активната гимнастика. Общо взето, ако не реши че иска да има някой до нея, мога спокойно да си я оставям сама за известно време ида свърша нещо. Е, има и време за мрънкане, при което трябва да седя с нея и да се занимаваме заедно. Тогава си играем, гукаме си и се гушкаме.
Ако тати си е тук, ялата тази процедура се заменя със заниманието "в прегръдките на тати"... Там вече пада страшна игра.
 

# 58
  • София
  • Мнения: 493
Сори,но запис   1crib

# 59
  • София
  • Мнения: 423
И аз съм с две ръце за колажа  PeaceИ идеята за белите бодита е много оригинална.
Кейт,и аз мислех да купя от тези,но не посмях да не ни се дублира с някой подарък,но не.Ще помоля да ми пуснете линка на онзи онлайн магазин за моделиране и рисуване.Там продаваха само глина и сам можеш да си направиш отпечатъци.
За колажа по една снимка ли да пратим?
А4,аз да ти кажа много я нося София,тоя един час нищо не е за нас.Гледам да и придържам гърба,но само изправена седи,че иначе реве.Много обича да се разхождаме из стаите и да и показвам разни работи.То едва я задържам и полулегнала вече,само иска да се изправя,как ще изкараме до 6-7 месец да не седи не знам  newsm78
Дейзи,честито на Миро за прическата,който има коса ,така трябва.
Диди,честит радиатор,много добър избор. Peace
Тан,вече ползвам само лятната част на нашата количка и щом не спи е полуизправена.Обърнала съм я да гледа напред и сега много лесно заспива.А когато не спи не се чува гласа,много и е интересно.Определено не съм питала никой дали може,както ми идва отвътре процедирам. Laughing
Сиси,голичко не оставях, даже гледах да се застъпят уж да не и е студено,но се оказа,че така се просмукват от мократа пелена и вече гледам поне със 1 сантиметър да ги разделям.Дадоха ми и плетените,ми да ти кажа може и по-хубави от купешките да излязат.Поръчах ги около 20 см,че другите видя ли колко са дълги.
Драга,гледах снимките във Фейсбук на погачата,ама твойта приятелка с черното ли е?
Галето,ама знаеш с какво да черпиш,това са нашите семейни бонбони така да се каже,мъжо работи там  Laughing
Аманита,при нас е така :Яде 10-20-30 минути и както си лежи на спалната или е заспала докато яде и ли започва да ми говори с пълна уста.Изправям я полулегнала на моята възглавница,завивам и краката с моето одеало и започвам да си върша каквото имам.Влизам излизам,тя само си гледа и бръщолеви нещо,срещу нея е телевизора,който винаги работи и много и е интересен.Гледам да редувам между две хранения да не спи и после след следващото спи по 3 часа.Така сме до към 2-3 ч. следобяд,после започват люлката,шезлонга,акт. гимнастика,леглото с въртящата играчка и докато ги обиколим всички е дошла вечерта и татко се прибира.Това в дъждовен ден,че иначе като излезем на обед се прибираме по тъмно.Мисля,че Габко спи по-малко, защото дълго си говорите.Ако ще си говорите не го приспивай чак до другото хранене и тогава ще му се спи и нищо няма да го събужда.Иначе влизай и излизай от стаята и му говори когато си оттатъка,така ще знае че не е сам.
Днес въпреки студа, бяхме цял ден на вън.Ходихме по центъра да си купим нов фотоапарат и на хлад определено спи по-добре.После я кърмих в градинката на Солунска,на двете пейки от двете ни страни се целуват тинейджъри, ще се изядат,аз по средата кърмя,а Филип ни снима с новата придобивка. JoyВикам,глей как се извъртяха нещата,начи. Joy
Във фотото от което купихме апарата видях на живо фотокнига.Леле,каква красота,останаха ми очите,само че е 70 лв най-евтината.Започвам по най-бързия начин да проучвам въпроса с американските фото сайтове,че явно от там ще се поръчва.Прилича си на обикновена книга,с меки или твърди корици,но вътре са отпечатани твоите снимки,може и с текст.Сега се сещам,Драга ,това не е ли по твоята част?

Ей,вижте каква детска градина са открили,точно по мой тертип,пък и ми е близо.
http://www.veselatakashta.net/index.html

Да ви питам,днес си харесах едни ботушки,да ми кажете дали сте ги виждали някъде,че не излизам много по истинските магазини,и ако да,колко струват.Аз ги видях само в Теранова,но много лошо бяха изработени,ето ги:
http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2007/11_04/uggsDM2811_468x512.jpg

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 02:49 от Mime-to

Общи условия

Активация на акаунт