Юлски бебчета - тема 10

  • 17 626
  • 758
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 19 360
Здравейте момичета, не знам защо нещо занемарих точно тези теми, всъщност знам... достатъчно се занимавам с бебето и понякога не ми се говори на бебешка тематика. Иначе си чета други неща, особено темата за Муньовците е любима на целокупното семейство.
Благодаря на всички които са ми честитили РД. Е, като се има предвид че подкарах 40-тата година, ми беше малко тъжно, но какво да се прави... всяка възраст си има предимства.
Нашия бебчо мина 3-те месеца, коликите спряха вече, сега ще е готин до първите зъби. За съжаление не можахме да се оправим с кърменето, аз изцеждах поне 2 пъти на ден, но веднъж така ми се спеше сутринта, че съм сложила помпата в стерилизатора без вода... пластмасата се стопила и така хубаво беше залепнала на няколко стратегически места , че... smile3511 И докато се наканя да взема нова, млякото ми съвсем намаля, та се чудя дали си заслужава.
Ох, тъпо ми е че не мога сама да излизам по-надалече... от шибаната Дружба не може човек да се измъкне дори пеша с количката, защото по нанагорнището няма свестен тротоар... Да ме пита човек с кой акъл не се научих навремето да карам кола като хората... Е, събота и неделя се мотаем навън мъжа ми, аз и бебчо. Щерката вече изобщо не ще да ходи с нас. Ами нищо чудно, след като веднъж една продавачка я пита дали не е нейно бебето (а тя изглежда по-малка от 16-те си години). Помага ми детето, не мога да се оплача, ама бързо й минава търпението с брат й. Снощи отидохме до Пиротска надвечер, и след 20-тина минути звънна, че бебето реве неистово неясно от какво (и вярно - яко се дереше звера, чух го лично). Тоя бебок като че ли ни усеща кога се измъкваме и точно тогава се изцепва, а друг път се случва по 2 часа да спи непрекъснато.
milasara, възхищавам се как намираш време за себе си. Съдейки по постовете ти, не излизаш от фризьорския салон.  Laughing Знам че е въпрос на добра организация, но при мен нещо не се получава.
Баща ми идва през ден да ни спасява от гладна смърт Wink - носи 2 порции за мен и дъщеря ми и разхожда бебчо. Не че аз не мога да готвя, но след като бебчо ме буди в 6, после много трудно ставам. И докато стана, нахраня го, аз закуся и оправя малко къщата, стане 11.30 - 12 и каката излиза за у-ще и си оставаме сами. Та нямам възможност да пазарувам и да се вихря в кухнята, пък и вече взе да ми писва. Гледам около мен жени хич не ги бива в готвенето и изобщо не страдат от това, а моя мъж току ми довлече нещо и се очаква да го приготвям.
Аз вече си свикнах да спя сама с бебока. Поне не ме буди през нощта, така че дали в 6 ще ставаме двама или само един - все тая. Но петък и събота вечер започнах да го връчвам на баща му, а аз си лягам отделно да се понаспя.
Бебока се разнася и в която стая сме - и той е там. Лежи си и си ритка и гука, а останалите му се лендзим насреща, а пък котарака го гледа с тих ужас. Като ходя около него, му е достатъчно да ме вижда, не иска специално внимание.

Мъжки майки, как се справяте с пишките? Нашата е доста забелена, но ме е страх да дърпам докрая.

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 04:05 от Cuckoo

# 61
  • Мнения: 61
Медула,шъ въ замоля без да се лельосваме  NaughtyЧе скоро може и да ме бабосате Joy hahaha

Аз тоя филм го гледах вече, една съседка, която не ме беше виждала бременна, като ме срещна с бебока на ръце, силно се заинтересова дали си имам внуче.  hahaha

# 62
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
   ааа Медула, има и по-лошо. Майка ме е родила на 40 и най-редовно са я питали от кой дом са ме взели. Включително и дядо ми Wink Хич не им се връзвай Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 4 031
Има 3 ненадписани снимчици,  на който са децата да си признае без бой  Grinning
пускам линковете, пишете ми лс или мейл да ми кажете :
1.http://mami072009.multiply.com/photos/album/1/BABIES#photo=12
2.http://mami072009.multiply.com/photos/album/1/BABIES#photo=21
3.http://mami072009.multiply.com/photos/album/1/BABIES#photo=22

По една снимчица качете на сайта или ми пратетте на мейла, и моля ви не повтаряйте, че при толкова бебенца е абсурд да запомня дали вече съм качила снимката в колажа или не, и ще удвоим юлските бебоци  hahaha

Лени, да оздравявате бързо!!!!

# 64
  • Canada
  • Мнения: 649
Много се пазете защото поне този грип с гърлото и кашлицата е злавещ. Кашлям като циганка тютюнджийка  Sad Confused
Кари е болна именно от този грип. И аз се надявам Нико да не прихване. При Кари горе долу овладяхме нещата, доста по-бързо отколкото очаквах - на 3-ия ден.. Peace Давам и много витамини и имуностимулатор. Лени, можеш да пробваш и ти така.
Куку, нашата чурка хич не е забелена. Тати отказва да се занимава, и затова аз се пробвам. Обаче тъй като много ме е страх да не го заболи, явно нищо не правя, защото вече около месец уж забелвам - пък то нищо... Tired
Сега се връщам да дочета...

# 65
  • Canada
  • Мнения: 649
Момичета,исках да ви помоля (ако имате време) да разкажете как протича едно хранене и времето след него до следващото хранене.Би ми било интересно да разбера как е при вас.Ето при нас как е - яде определено време -15,30,60 минути (според настроението), после го оригвам, слагам го или на леглото или на повивалника и започваме да си говориме, да гледаме книжки, играчки.Той се смее, рита и маха с ръчички.Това следва докато не стане час и половина откакто е започнало храненето.След това го слагам да спи, ако е много изморен заспива за няколко минути.Спи най-много час.После пак почва цирка докато дойде време за ядене  Peace Досега не е искал да седи сам и да се забавлява.Все иска да има някой покрай него и да му говори  ooooh! Дано дойде и тоя момент  Praynig
Абсолютно и при нас е така, в смисъл че не ще да се занимава сам. Единствено сутрин около половин час стои и гледа, без да каже гък. През цялото останало време или трябва да е на ръце, или някой да си говори с него и т.н.- Напосрледък имаме нова игра - гледаме се двамата на огледалото, правим си муцунки и пада голям смях... Честно казано не мисля че някога ще дойде момента, в който да се занимава сам, защото Кари и до момента винаги иска някой да играе с нея. Никога не се е занимавала сама. Може би ние грешно сме я възпитавали - нямам идея  Rolling Eyes Уж се опитвахме да я стимулираме да се занимава сама, пък то... ooooh!

# 66
  • Canada
  • Мнения: 649
Леле скрихте ми шапката с тези занимания  Shocked Как издържате??
Емили, издържа се и още как, защото ако не го забавляваме, почва такъв рев, че хиляда пъти съжаляваме че не сме му угодили още от начало...
А пък с каката, ако случайно някой не се занимава с нея - почва да измисля такива глупости, че ум да ти зайде... Whistling
Истината е, че коагто сме четиримата вкъщи нямаме време нито да се изкъпем, нито да се нахраним акто хората, а пък аз филм не съм гледала не помня от кога. Плюс ни е това, че майка ми живее до нас и ако много изтирясам мога да й пратя Кари или бебчо за половин-един час.

# 67
  • Мнения: 32
Orhideq, Бузанка получи доста играчки, много сладко гащеризонче, чувалче за спане, бебешки дневник и от колежките в работата сребърен комплект монети за новородено. Мама също намаза чантичка newsm68. Отделно и парички намаза и ще ходя на пазар да й купя нещо, може би отделен гардероб, ако продължавам така да пазарувам, мисля, че ще има повече дрехи от мен скоро Grinning. О, от свеки пък си има златни обички, само чакам педиатърката да даде зелена светлина да дупчим ушите.
Сандра, много готино съвпадение.
Аманита, 3дес, като нахраня Анди, общо взето правя същото, като 3дес. Аз също мисля, че и сама трябва да се научи да си играе и че повече ще й навредя ако я занимава нон стоп. Понякога я гушкам ако е по- нервна, ако реши да ми обръща внимание си се занимаваме малко. А и аз трябва да свърша нещо, така че не мога да се лепна като гербова марка за нея Laughing.
Миме, коя моя приятелка, тази, която беше на лекциите на девет месеца ли? Тя е с графитено сивото. Между другото нали каза да не си купувам всичко, че да има какво да ми подарят другите, еми никой не прояви интерес, та все пак аз ще си ги купя  Joy.
Това, което пропуснах за погачата беше, че вуйна ми успя да стресне моята прятелка Не пропусна и сама да се похвали за кексовете, които прави. Предупредих бременната девойка да не й се връзва, като й каже, че като отиде да ражда е вече с единия крак в гроба и тя умело я избягваше, тъй като вече е почнала да се поспича на тема раждане Laughing. Успя да ми изкаже лек упрек, че се била подготвила за миналата седмица и била купила 30 еклера, които се наложило да изядат, все едно аз съм виновна, че умря пра- бабата на Андреа, все едно това може да го планира човек Close. Свеки ме убеди пак, че са доста недосетливо семейство. Обясняваше на мъжото, че имало вирус и тя преди един ден била зле, да се пазел, сега щяла да му даде един фервекс, на нея много добре и подействало и тн. Ами като си толкова загрижена, какво ми правиш болна при детето, много се издразних, за втори път  не се усещат да не ми се мъкнат със зарази #Cussing out.
Пфу, пак исках да пиша нещо и ми изфръкна от главата.

# 68
  • Мнения: 177
Здравейте момичета!  Hug
Аз не малко ами направо изцяло се изгубих, но нещо не мога да смогна да пиша във форума. Извинявам се ако съм ви притеснила.  Embarassed

Бебо има колики от втория ден и след 13ч почти ежедневно започваме да се разнасяме и така до 20ч вечерта. Нищо не помага, какво ли не опитах. Вече имам съмнение, че се глези и нищо не го боли.  Thinking Освен това през деня спи много, много малко и не плаче, но пък доста мрънка и иска внимание. Да си говорим, да си гукаме....а мама няма време, чак ми е съвестно.  Rolling Eyes

Баткото пък почти всяка седмица е болен и сме си в къщи.... И като добавя постоянното пране, гладене и чистене.... В целия град сменят водопровода и е такава мръсотия.....

И нещо по-приятно:
Вчера се върнахме от кратка ескурзия - ходихме за 4 дни в едно село до гр. Елена. Наехме една къща с приятелско семейство. Беше прекрасно. Разбира се изобщо не си починах, защото готвенетето, чистенето и грижата по децата си остана, но поне се разнообразихме. Баткото отново е болен обаче и сега си е с мен в къщи и се чуди каква беля да измисли.

Виждам, че коментирате забелването на чурката. И аз вече опитвам, но почти безуспешно. Явно обаче го боли, защото всеки път като опитам започва да пишка.

Иначе аз съм добре. Нищичко не ме боли доста отдавна. Все едно не съм раждала. Коремът ми вече се прибра и само е малко отпуснат. Веднъж тренирах даже и след това едва се движех от мускулна треска. Остават ми още 4 кг да сваля и се надявам после да си вляза в дрехите, че ми писнаха 2-та чифта дънки, които единствено ми стават.

Ще опитам да пиша по-често, но не обещавам нищо.  ooooh! Tired

# 69
  • Мнения: 194
Привет,
Аз съм болна, след малко пак ще лягам...цяла нощ повръщане, едвам седя...дано децата да не ги хване... Praynig
От къде ми дойде това сега не знам - ей така изведнъж  Cry
Дано да успея да заредя батериите днес да кача и аз снимка на Калиника за колажа.
Честити месечинки на всички   bouquet

# 70
  • Мнения: 915
Хъм, аз се чудех дали спи достатъчно Моника, гледам някакви таблици, че трябва по 6часа на ден да спи (понякога ги прави - ако сме повече на разходки, но понякога - хич), но като гледам не е по-малко от останалите бебенца. А за времето между две яденета - и аз искам да питам нещо. Тя досега няма 3 часа, в които да е будна и спокойна без ядене и спане. Както си седи и се доспива, започва да хленчи, обаче не може да заспи, съответно аз я друсам, приспивам и т.н. Гложди ме мисълта, че ще я науча да заспива на ръце и като стане твърде тежка ще пускам теми "как да я отуча", но пък не знам как да постъпя newsm78 Ще ми се и да я науча да заспива сама, но не знам има ли вариант освен оставяне да плаче newsm78 и изобщо не знам уча ли я аз нещо или засега само тя мен Joy
Вечер също се приспиваме доста продължително, най-често с кърмене до дупка Joy Мислех да ви питам - разните му там приспивни лампи и прочее светлинно-музикални приспособления имат ли някакъв приспивен ефект според вас?
Сиси, мерси Simple Smile
Юлско бебе, няма ли как тактично да им кажеш или по-скоро мъжът ти да им каже на родата му, че нне е хубаво да носят бацили на бебчето?
Инедика, здравей Simple Smile

# 71
  • Canada
  • Мнения: 649
Инедика, много се радвам че най-после се включи... Peace Радвам се че всичко е наред при теб. Болестите на баткото няма как да се избегнат - дано малчо не прихваща...
Инкс, какви ти таблици... Децата са толкова индивидуални. Особено пък за съня - и Кари, и Нико спят много по-малко отколкото би трябвало за възрастта им. Кари и като бебе спеше малко, но сега се наспива по-бързо от мен и мъжа ми. Но и аз съм била така като дете, а виж сега много ми се спи... Crazy

# 72
  • Варна
  • Мнения: 893
пия грогче за добро утро
моя стар познайник - Хроничния бронхит - се обади тази сутрин
гърлото ме дразни и съм на тръни за Кайо, за сега има само лек сАпол,който борим с Физ.р-р и вит.Ц,но ще купя днес един Армакс...
колкото се старая да страня от него - толкова повече иска да се гушкаме Sad
за капак каката се прибира днес от бабин дом,защото вечер ревяла за мен Sad
Найден има РД на 8ми и се очертава чуден празник
веселото е че точно днес задължително трябва да изляза,за да взема парите и да платя кредитите
просто  прекрасно...

# 73
  • Мнения: 3 092
Добър ден !
Аз излизам с Малчо на разходка соло , защото каката ни е на детска .Да си призная по лесно ми е без нея , не и викам , бебчо е по спокоен , но пък така ми е притеснено и мъчно , че ....сега отивам анти стресово на една дълга разходка в парка.
 Hug на всички ,който са болнички .Пожелавам им бързо да се оправят .
Аз съм будна от 3.30 през нощта и се мъча с ужасен главобол .Пих парацетамол и се надявам свежия въздух на вън да ми помогне .
 Simple Smile хубав ден!

# 74
  • София
  • Мнения: 19 360
Ох, момичета бясна съм на целия свят и на себе си най-вече. Снощи излизах с малчо и като се върнахме, оставихме количката пред вратата уж за малко докато я почистим и я забравихме цяла нощ. И чак днес се сещам че там са ми портмонето и телефона. ГСМ-а си беше там щото му паднала батерията, ама портмонето...нъцки... понеже сме на последен етаж, не виждам кой ще се качи специално тук освен живущите...и днес чистачката беше мила входа. Ама аз като съм смотана, кой ми е виновен. Мъжа ми се нервира и каза че довечера ще провери тая работа, ама доста ме съмнява. Парите бяха под 100 лв. ама сега дебитна карта трябва да блокирам. Тъпо, тъпо Sad
А така... бях забравила че вътре са ми и личната карта, и чип карта за пропуск за работата...върха

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 12:33 от Cuckoo

Общи условия

Активация на акаунт