Юлски бебчета - тема 10

  • 17 632
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 256
Иха че голяма активност!
Вержи,моите съболезнования за баба ти!
Стеф,честита ви месечинка!И на Ради вече му е скучно да лежи само!Когато е в шезлонга го слагам на първото ниво за малко!На нас ортопеда още на три месеца ни каза че можем така да го слагаме.Важното е главата също да е подпряна,защото иначе натоварва гръбнакът и тогава се получават изкривявания!
И аз съм си приготвила домашни пюренца,само че едва 50 поради липса на бурканчета!
Гале и моята коса пада доста!Ама не е като да не съм го очаквала!И с Виктор бях така!Солидарна съм с децата в косопада  Mr. Green Joy
Мамбинка,дано това е вашето мляко и повече да нямате проблеми!
И аз си знам точната дата на зачеването - 4.10.08.Ех че мило ми стана!Цяла година е минала от тогава!
Относно маската за която казва Стеф,наистина е страхотна!Аз лично най-редовно си я правех преди да забременея!Сега заради кърменето все още не мога да я правя!

# 691
  • София
  • Мнения: 15
Стеф направих огромни усилия да ви изчета ма то в този дъжд нямате спирка, пак съм до никъде защото пак ще забравя какво искам да кажа и ще викаш, че съм чела недочела. Първо честита ви месечинка, хайде още по-големи да пораснете, че трябва да имаме конкуренция. Аз написах шишета на д-р Враун защото те са същите като Б фрии, купила съм и от двете още в началото като се давеше за проба абсолютно идентични са и от двете търсих стъклени и даже ми казаха, че не се произвеждали, както и да е на нас така и не ни допаднаха, може би като порасне ще я пробвам пак. За количката за зимния или за летния кош питаш има разлика. Аз зимния кош отдавна го повдигам, но тя иначе неиска да стои вътре набира се сама да става. А зимния ни кош не е на степени- има едно като винт отдолу и се повдига съвсем плавно на всяко завъртане е малко по-високо та можеш да го настроиш както искаш. слагай я тази маска с тривитаминола на първа страничка, че сега почва голямото оплешивяване. мойта зълва след като роди третото си дете имаше цели плешиви дупки по главата си. Не се шашкайте оправи се след това, но беше грозна картинка. Да ти кажа честно и аз доста съм се чудила за тези огромни разлики които правят между бебетата хранени с кърма и АМ и не съм стигала до някакъв много логичен извод. И двете съдържат нужните хранителни вещества защото ако не беше така кърмените бебета нямаше да растат, значи и в нея си има калории и не би трябвало да се прекалява и с нея, незнам ние си прекаляваме и с АМ, немога да я ограничавам. А за вместимостта на стомаха е неможе от АМ да събира по-малко, а кърма повече, то си събира определено количество, отделен е въпроса от кое се чувстват по-сити. За зехтина съм чела, че му се губели хранителните качества при термична обработка, ами даже и се образувало някакво вредно вещество. А питам за него защото си взехме от Гърция (миналата година) чист домашно приготвен зехтин който ми се искаше да ползвам за бебка. Питах за "възрастта" на зехтина казаха, че в него си имало някакви естествени консерванти и нищо му нямало ако е престоял по-дълго, та затова.
Вирджинити съболезнования за баба ти но дай боже всекиму такава възраст да стигне. Да не ти казвам сутринта като четех с едно отворено око как прочетох думата "бабе" която си написала, подейства ми като студен душ, направо ми прималя и много бързо се разсъних та да прочета правилно буквата, ама сърцето ми падна в петите докато си отворя очите. Около пет минути след това треперих и неможех да се успокоя, то си казах, че ще ти кажа де, че си ми причинила психическа травма.  Mr. Green Hug

# 692
  • Мнения: 7 263
Карелия, и при нас белега е ужасен, никой от големите ми не е имал толкова явен белег, но педито го хареса \ белега имам предвид\  Mr. Green
Вержи моите съболезнования за баба ти - това е живота - дано е живяла красив и пълноценен живот и да е имала своите радости.
Ама Медула - как тъй не я даваш Ния  Heart Eyes - не бъди стисната и ние искаме малко красота около нас  Mr. Green пък и те като ще ни питат живи и здрави. Нали се сещаш като я обсадят 2-3 ухажори .... все някой ще успее  Laughing
Миласара - борбата явно ще е безмилостна, щом и чоропогащниците влязоха в арсенала ще мерим сили на финала Simple Smile)))))))))))))))))  hahaha hahaha hahaha

# 693
  • Мнения: 621
Стеф,честита ви месечинка!  bouquetМного здрав,усмихнат и послушен да расте Ивчо!!!
Лилчо,два големи ината на едно място... ooooh! направо няма шанс тази любов Joy
Сафо,аз доколкото разбрах,Би фрий нямат отделни накрайници newsm78,затова се взимат на д-р Браун-щото те ставали newsm78 А твоите какви са,че не пасват добре?

Цветен прашец,и аз нещо не съм особено впечатлена от тези шишета и да-наистина са сходни,но на д-р Браун няма стъклени.
А относно материала,те бяха единствените стъклени в целия магазин(Вис Виталис) Rolling Eyes,освен тези на Нук,но те са с характерна форма на накрайниците,която на Криско никак няма да му допадне,като имам впредвид досега с какви се е хранил и каква му е залъгалката.

# 694
  • Мнения: 61
Тц, Лени, не я давам Stop. Вие сте си красиви и без нас. Дори и без  сърцеразбивателни моряшки униформи Crossing Arms!

Ей, месечинковци, честито  - мноооооооооооого бебешко щастие!

# 695
  • Мнения: 40
Чочо-сан - точно по това време и Косето едвам ги изяждаше, даже имаше период около 3-те месеца - като стигне 80 гр. и пуска бибата. И аз се бях пощурила, с хиляди приказки изяждаше по 1-2 пъти по 120. А сега не му стигат и вече правя по 150.  Simple Smile Споко, не се шашкай.
Малко преди 3-тия месец отказа да яде НАН - а. Сега сме на ХУМАНА и съм много доволна - и на вкус е по-хубава.
Safo - бебче ще ти покаже, кога му е малка бибата. Аз така разбрах. Започва да му е трудно да суче.
Мамбина - дано това да е неговото мляко. Стига вече премеждия

Нашата дата на зачеване е между 14 и 16 отктомври. Ние се оженихме на 21 ноември 2007, а на 18 октомври 2008 правихме сватба и църковен брак. За сватбата решихме, докато бяхме на морето септември месец. По време на подготовката и разбрах, че съм бременна. Искахме бебе, но не сме го планирали, решихме когато стане.  За съжаление изгубих бебето на 29 септември. Моят гинеколог беше страшно учуден, че още първия месец имам овулация, а да не говорим каква беше изненадата му, когато отидох на контролен преглед и се оказа, че съм бременна  Heart Eyes Та датата на спонтанния аборт съвпадна с датата на последната менструация. И сега имаме едно прекрасно момченце - Моля се на Господ да е живо и здраво  Praynig

Маймун - аз съм също съм против агресивното обучение на бебетата. Косето заспива сам или поне не на ръце. Костваше ми около седмица и нещо и първия път ми отне 1,40 мин, но в този период изобщо не е ревал. За нищо на света не бих го оставила да плаче. Бебето трябва да се чувства сигурно. Сега си знае ритуала и дори и много да му се спи, не би заспал на ръце. Свекърва ми я видях да се опитва  #2gunfire , но той само мрънкаше и се кокори. И преди съм писала как го направих, ако искаш ще го напиша пак

Virginity - ужасно много съжалявам. Настръхнах като прочетох поста ти. Аз ужасно много обичам моята баба, която за съжаление ни напусна доста рано  Cry

Sandra_19_84   - аз вече го возя или в кошницата за кола или в летния кош. В зимния му е скучно и не може да гледа. Пораснаха ни бебоците и искат разнообразие

Стеф - честита месечинка

# 696
  • Мнения: 37
Честито на всички месечинки.  bouquet
Искам пак да ви питам,защото не ми отговорихте. Какъв чай мога да дам на Мими. Никой ли не давал чайчета Cry
Вержи моите съболезнования!
По повод пюретата ще купувам готови на Хип и Гербер. За съжаление нямам вила и не мога да си намеря домашни продукти. Sad

# 697
  • София
  • Мнения: 15
Честита месечинака и на всички други бебоци които празнуват. Да са здрави и да даряват родителите си с най-красивите беззъби усмивки.
Вики ще взема тогава да потърся и стъклено да купя, ще разгледам и за по-голям размер биба, но ми се струва, че още е рано, защото купих едно на бебе комфорт с по-голяма дупка и тя трудно пие от него в смисъл, че й тече бързо и се задавя, затова го оставих за сега в шкафа, иначе сме със стъклените на Чико от 0 до 3 месеца с тях си е свикнала и най-добра се чувства. А в едно от шишетата на Б фрии или на д-р Браун имаше индикатор за температурата на млякото, ако става за пиене е лилаво, ако е горещо става розово, много му се изкефих в началото, но нъц не пием от тях.
Хайде до после, че ме викат.
П.П. Не пишете много бързо, че бавно чета.  JoyНали го знаете тоя лаф: "Пиша ти бавно, защото знам, че неможеш да четеш бързо". hahaha
Ааа, не така ..... "бяха публикувани 6 нови отговора".

# 698
  • Мнения: 20
Честити месечинки на всички бебенца днес!
Вержи, моите съболезнования! Hug
Маймун, Петър започна да заспива сам от преди  месец, преди това все искаше да съм до него и в момета в който ставах от леглото се будеше. Но откакто си има собсвено легло бях категорична че трябва там да спи. С такава любов таткото го направи за него! Заспиването сам  стана  постепенно, като го оставях и малко да поплаче, влизах милвах го по глаичкета и пак го оставях, но той много си хареса музикалнат играчка и тя доста ни помогна. Както беше писала и една друга мама, ние обаче бяхме със сравнително слаби колики и много  не сме се разнасяли, а и той може да се забавлява сам. Бях прочела според д-р Спок, хубаво е бебето ако иска и може само да се забавлява да го оставим, иначе свикват на постоянна компания и после не искат сами да остават. Разбира се когато има нужда от моето внимание винаги сам до него. Но си права че е лесно да говоря така, без да съм го изпитвала на гръб. Прегръщам те, мила!

# 699
  • Мнения: 40
mikivl - аз съм давала само на ХИП, но не го харесва много. За други незнам

# 700
  • Мнения: 20
Деси Дес, на Петър в началото на 2 месец се появи белега, такъв какъвто го описва и Сафо.
За правенето на бебо, след 1 година и половина и ходене дори в клиника по стерилитет, след като направихме всички изследвания и се установи че няма никакъв физически проблем, направени много ову тестове, накрая реших че повече няма да се терзая и измъчвам и себе си и мъжа ми, и когато стане стане. То пък взе че стана!
Днес отиваме да пуснем чернодробни изследвания на малчо, заради жълтеницата, надявам се всичко да е наред.

# 701
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Ей, мацки не се притеснявайте за белега от БЦЖ-то, ами се радвайте, че го има. Това значи, че е хванало и няма в 7-ми месец да се ходи на манту. И на Неви е такъв, но съм доволна. Със Стефи се бях притеснила, че стана дори като гнойна пъпка, но докторката ме успокои, че това е добре. Няма място за притеснения - Вервайте ми  Mr. Green

# 702
  • Мнения: 250
Деси,нашето белече от БЦЖ-то е супер  Peace
Момичета,ще ви питам нещо-нормално ли е след вчерашните имунизации,Даничка да спи постоянно,а като се събуди да е кисела?Извинявам се за въпроса,ама съм забравила какво е било състоанието на Йоан след имунизации  Embarassed Embarassed Embarassed

# 703
  • Мнения: 1 291
Чочо-сан, напълно е нормално. Само гледай да не вдигне температура. Ние след първата ваксинация за ДТК вдигнахме на следващия ден Т. Имай предвид също, че е облачно и налягането е ниско, нормално е да им се спинка повече. Simple Smile

# 704
  • Мнения: 32
Момичета, седя си сега, гледам телевизия и разбира се надничам във форума и си гледам бебока. Имам чувството, че ще се пръсна от щастие. Лежи си до мен и си ритка, колкото пъти се обърна започва да се хили, тази усмивка изпълва цялото ми съществуване, много ми става хубаво, все едно няма друго нещо на света, освен нея.
Едвали помните, казвала съм, че сме три приятелки, с които сме израснали заедно и една присъединила се последните години. План графика беше когато ни уври главата за деца да бъде по едно и също време, за да имаме една тема на разговор, не едната да говори за памперси, а другата да се чуди кое вино да купи. С едната, с която родихме заедно се смеехме, че ще сме от вората вълна, защото ни се виждаше далече това време, а другите две искаха по принцип. Така се стекоха обстятелствата при нас (по наше желание, не по случайност), че взехме, че станахме първата вълна, а наскоро разбрах, че ще почва втората. Не съм ви казала, защото е съвсем в началото, доктора нещо се притеснява дали няма да е куха яйцеклетка, защото забременяването в момента се водеше за невъзможно, но се случи чудо и днес е на доктор да видим дали изобщо има нещо, ако има- после за сърчице да гледат. Сега тръпна в очакване и се моля всичко да е наред и да се наредя в щастливите редици на леличките отново newsm44. Хем имам чувството, че всичко ще е наред и щом се случи по чудо, чудото ще продължи и занапред. Да не говорм, че сега ще можем да й върнем жеста как ни се хилеше, че не можем да пием, докато бяхме бременни и все се радваше, че може да пие, а ние да я караме и имайки предвид, че сме две може да се направи мато и да я носим даже Joy. Сега се надявам, че ще дойде нашия ред, стискайте палци всичко да е наред и макар и отстрани да изживея пак една бременност със всичките й трепети, тревоги, прегледи и изследвания newsm17. Ще бъде весело пак да усетя как рита бебче, на приятелкси корем. А ако е момиче, ще израснат още от по- малки заедно и дано да са три приятелки като нас вече толкова години.
Днес трябваше да ни бият пентаксима, но много валеше и докторката каза да дойдем другата седмица. Така нямах търпение, че да видя колко е пораснала. Сетих се как всеки месец чакахме конртолните прегледи, за да видим колко е пораснало бечето в корема ни, а сега тръпнем и сравняваме пак мерки, само че вече навън Laughing.

Последна редакция: вт, 13 окт 2009, 12:43 от Julsko bebe

Общи условия

Активация на акаунт