Юлски бебчета - тема 10

  • 17 602
  • 758
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 208

Диди, оправяй се бързо! След малко по БТВ ще говорят за стреса от тръгването на детска градина - гледай, ако искаш. Моето мнение (от четенето ми тук) за Петя е, че е доста контактно дете, което значи, че бързо ще се адаптира в градината и много ще й хареса да е сред децата. Стискам палци бързо да свикне!  Hug



Тя вече втори ден там и май наистина няма проблем.Отивам днес да я прибирам и я гледам седи кротко на едно столче и като ме видя откачи от кеф.Лелките казаха,че няма никакви проблеми с нея и не плаче- даже яла днес  Laughing

А в Бургас едно хубаво време - слънце колкото щеш - страхотно е но ние ще си седим в къщи днес.

Не съм забелязала Катето да има белег от ваксината на раменцето- сега като стане ще я видя по-добре
Бяхте ми казали,че топченцето,което набарвам на гърдичката на Катя е нормално но колко време е нормално да го има защото при нея е повече от месец вече. newsm78

Момичета ако има някой банкер сред нас или човек,който разбира нека ми пише на лични .Получих един смс от моята банка,че ми превеждат едни парички.Не ги знам за ккво са тези пари но не са от НОИ доколкото разбирам.А и моите болнични ми ги преведоха вече и нищо не чакам.  newsm78

Последна редакция: вт, 13 окт 2009, 14:08 от Мама Диди

# 721
  • София
  • Мнения: 493
Юлско бебе браво за приятелката ти.И аз съм така с две мои приятелки-едната всеки момент я чакам да роди /но не и звъня да я питам-аре бе не роди ли вече  Twisted Evil  ,щото знам какво е  Close /,а другата е към 7-ми месец вече.А скоро едно приятелско семейство им се роди бебка,скоро разбрахме,за едно друго приятелско семейство,че момичето е бременно...супер.Дано всичко при всички да е ОК.
Вержи,моите съболезнования  Hug
Времето се сговняса и темите почват да се изписват набързо  Grinning

# 722
  • Варна
  • Мнения: 893
ходуихме на лекар....имаме си един твърдоглав сАпол!
изписаха ни половин аптека  Laughing за сега едни,а ако няма ефект до 2-3 дена - други лекарства  Rolling Eyes

за захранване не съм мислила...планирам към 6 месец принципно но ако поиска по-рано няма да го спирам...племеника ми се захрани сам на 5 месеца - грабна баничката от ръката на майка си  Joy
иначе и аз мисля да процедирам с каша,разредена в кърма  Peace каката я захраних със зеленчуково пюре...кашата я давах по малко с АМ,от биберон,иначе не искаше да ги яде ooooh!

# 723
  • Мнения: 232
Еми бясна съм на тая държава, болничният ми бил отказан, щот не била внесена поправката в срок, аз каква вина имам като си внесох всичко  Cry Cry Cry

# 724
  • Мнения: 40
МОМИЧЕТА - САМО НА МОЯ КОМПЮТЪР ЛИ НЕ ВИЖДАМ ПОСЛЕДНИЯ РЕД В ДЯСНО ОТ КОЛАЖА!!!

Забелязах, защото моя мъник е баш на него

# 725
  • София
  • Мнения: 67
Привет момичета!
Сега се връщаме от консултация и съответно втория пентаксим. Йоана вече е 6 060гр. Това, обаче, което ме постресна малко е съветът на педиатърката да започнем захранване с плодови пюренца. Не е ли рано?!? Също така попитах и за нещо за укрепване на имунната система. Отговорът беше - осцилококцинум и вит.С. Вие ще давате ли нещо превантивно?

# 726
  • Мнения: 250
mama Barba,аз компресчето го прикрепях с лепенка,като много малка част от нея залепях на гърдичките /колкото да може да не мърда,а и отлепването после да е неусетно/
Мама Диди,при Дани набъбването на гърдичките мина за 2-3 дни с компрес с риванол и масаж на гърдичките,докато я къпя.Най-добре попитай педито защо на вас не ви минава
kukumiavka,и аз като теб първоначално си помислих,че Юлско бебе е отново бременна,че се върнах да препрочета разказа й  Wink
Emily_,каква поправка?Ти самоосигуряваш ли се?  newsm78
Usmivka123,според мен ви е още рано за захранване-по принцип се започва най-рано 4-тия месец!И защо с плодови пюрета  newsm78-аз знам,че се почва със зеленчукови

# 727
  • Варна
  • Мнения: 893
Usmivka123  рано е! и не с плодови а зеленчукови се почва, и с каши...
по-нагоре Марулка обясни защо - плодовите са сладки и после не искат да ядат зеленчукови!
освен това плодовите съдържат доста киселини и дразнят стомахчето...тъкмо поотминаха коликите Wink
а сок аз дадох след годинката и не съжелявам...в момента дъщеря ми пие вода само в краен случай,ако няма нито сок нито мляко нито чай.... и се побърквам  ooooh! пие само сокове - да не ръждяса от водата...бащичко! Tired

# 728
  • Мнения: 40
Usmivka123 - аз започнах да давам за подсилване на имунната система - Имунокинд - немско, хомеопатично.

# 729
  • София
  • Мнения: 15
Тани намали си размера на екрана, долу в дясно на компютъра има една лупа като натиснеш на нея излизат цифри в проценти, 100%, 125%, 150%. С точка е посочено ти на колко % си в момента намали го и ще видиш и последния ред. Дали ме разбра.
Стеф, откъде намери 50 малки бурканчета? Shocked

Последна редакция: вт, 13 окт 2009, 14:34 от cveten prashec

# 730
  • София
  • Мнения: 423
Вержи,моите съболезнувания за баба ти.Но и аз така като Цветен прашец се обърках като прочетох "бабе".Наистина изтръпнах.
За повдигнатото ниво на количката.от 2 седмици поне така си я возя София.Махнах кошницата за кола и сложихме лятната част уж само за проба.Тя пък толкова и хареса,че сега, ако не спи така се вози.Гюрука и вдигам само ако духа,иначе има чадър.В къщи също е предимно полулегнала.Не и харесва да лежи.Напъва се да става и плаче.
3des,това с изпускането на момента ми е странно.Все едно да изпуснат момента с прохождането  newsm78.Щом на детето му се суче, и има какво, не виждам какъв е проблема.Аз мисля да захранвам,за да е опитала нашата храна,но не за да я отбивам на 6 месец.
През деня и аз не приспивам,ако и се спи си заспива дори без да я видя кога.Просто констатирам факта,а не съм пазила тишина.А ако не и се спи, си бърборка нещо и ако много се нервира,чак заплаче,тогава се включвам с игри и говорене.
cveten prashec ,то ако отидеш в Гърция и не се запасиш с прах за пране и зехтин за една година,все едно не си ходил.Да видиш моите запаси  Laughing
Гале,и аз съм с твоя косопад.Не ме притеснява що се отнася за външния вид,не се личи,но цялата къща е в косми.На детето му ги вадя и от гащите даже,на топки.
mikivl,имам на Хумана "лека нощ" май се каза,но не го пие.Гранулиран е и е приятен на вкус.
Оф,аз всъщност исках да напиша,че София за първи път направи нощта пауза.Заспа към 12 снощи и се събуди да ака към 7.30.Хапна за 5 мин. и пак откърти до 10,30.Не че ми пука,не ми е цел да я науча така.И по-рано съм писала,че ми харсва да я храня и през нощта и да я издържам.Може пък и да е свързано и с удоволствието от ЕБХ,който практикува ще ме разбере.
Сега съм я сложила в леглото и над мобайла и виждам,че пак е заспала  Shocked,а тия при Гала викат нещо.Прави ми впечатление,че като заспи на шум, спи по-спокойно,а ако е тихо потрепва при всеки шум(което е неизбежно в панелен блок и с 2 бабички в къщата) и се буди понякога.
Иначе ние и двете от петък сме болни,даже вече оздравяваме.Имаме сополи и мен ме болеше гърлото.Смуча хомеожен и коризалия,а на нея правя промивки със Стеримар и дърпам с помпата.Не съм ходила на лекар,сама си назначих лечението.Въпреки,че днес почти нищо ни няма,май аз имам гнойни налепи,освен с гаргара с лайка с какво друго да ги махна?
И като цяло да кажа,знам че повечето пишем в подробности,просто за да се знае,но има и форумки,които много се вталясват .Оставете децата да ядат,да спят,да се гушкат колкото си искат.Защо се е превърнало в престъпление всяко приспиване и носене?Всеки трябва да се води по себе си и по детето,а не по таблици и правила "така е редно".Изтъркано е,но ако подхождаме спокойно към която и да е дадена ситуация ,резултата е много по-добър.Поне аз съм така.
Драга,дано всичко е на ред с бременността на приятелката ти. Praynig
Качих клипчета в You Tube :
http://www.youtube.com/watch?v=OD40DwM_SvI

# 731
  • Мнения: 1 291
Тани, виждат се. Вашият Коце ми прилича на композитор със сако!

Чочосан, мерси за отговора.

Емили, кой ти носи документите в НОИ? Ама, големи гадове са!

За захранването, сигурна съм, че ще си изкажат бебчетата предпочитанията. Нашият отсега гледа жадно катому дъвча насреща, но комбинацията колики, запек, чувствителност към това, което съм яла ме хвърля вголяма питанка с какво ще почнем.

За имуностимулатори
: кърма, кърма и пак кърма. А за мама много плодове.  Grinning

# 732
  • Мнения: 40
Цветен прашец - благодаря, ама като бързам като пуле през майка си, така ще се излагам по форумите.

МАма Барба Laughing Облечен е със суичър с качулка. Апарата ми се скапа и тази снимка е от сватбата, много му се спеше на милия вече, ама да не изпусне дънданията, на мама клюкарчето  Heart Eyes

# 733
  • София
  • Мнения: 4 025
ооо, не мога да ви прочета, отказвам се, вие сте изписали форума  Laughing

гледам никой не си е харесал моята Калинка(поне до там дето четох), ама има време, ще стане от грозното патенце на лебед  LaughingПък и имаме цели 4 момчета във входа, подходящи за бебка и 2 за каката.И никаква конкуренция от момиченца в целия огромен блок hahahaКакто бъзикат мъжа ми не пушка , а картечница трябва да си вземе.Пък като го знам какъв  е ревнив и претенциозен - горките ми момичета, едва ли ще хареса зетовете, ще падне едно подбиране  Joy

за КОЛАЖА
понеже вече получих няколко лс, на едни отговорих , на други не успях.Направо да кажа тук - ще направя след месец нов, няма да е все есен .Затова , който иска да качи снимка сега и по-късно или да ми прати на мейла и ще го включа в новия.Сега този ще ми е много трудно да го оправям, вече го събрах на джипег, стана един огромен фотошопски файл, едвам ми върви компа с него.И много се радвам, че го харесахте, макар, че основната заслуга е на всички сладки бебчовци Peace

отивам да си разглеждам покупките (от нета), пак намазаха девойките с рокли и всякакви други красоти.

# 734
  • Мнения: X
Писах писах и ми се изтри мнението. Та сега по кратко.
Първо честити месечинки и по специално на Stef…. Да са ни живи и здрави бебетата.

Чочо сан не се притеснявай, че бебо яде малко в сравнение с другите бебета – всички са различни – някои злояди, други лакоми. Важно е колко наддава... На мен ми се падна злоядо бебе. Ния едвам докарва 100 –те милилитра макар, че е на 4 месеца (е по коригирана е на 2 ½ м.) Не знам как го мери, но стигне ли 60-те мл. и изплюва биберона. И се почва маминия тормоз – носене и пъхане на бибата, докато не заспи и така спейки успява понякога да изяде 120-130 мл.

За косопада – аз съм така от 1 месец, нали с толкова ви изпреварих....
Нормално е, като се нормализира хормоналния баланс ще спре. Подстригах се, а фризьора ми каза, че от къдрава косата ми е станал вълниста...
Маската с тривитаминол много я хвалят в доста форуми, купих си тривитаминол, но нямам време да си я направя.

Ето рецептата:

2 с.л. тривитаминол
1с.л. зехтин
1 с.л. ракия или спирт
1 с.л оцет или лимонов сок
1 жълтък или мед или кисело мляко като се редуват
Може да се добавят бадемово масло за растеж, масло от гроздови семки против омазняване, масло от пшеничен зародиш за суха и цъфтяща коса, масла от шеа, карите, жожоба. Може да се добави и аспирин.
Прави се 2 месеца по 2 пъти седмично, като стоите около час-два. Измива се трудно, заради маслата. Почива се 1 месец и може да направите още един курс.

Последна редакция: вт, 13 окт 2009, 14:43 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт