Юлски бебчета - тема 10

  • 17 623
  • 758
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 651
Как да се включим и ние в този готин колаж?  Embarassed

  bouquet

# 676
  • Мнения: 250
Грация*,май с теб ще си имаме разправия за бебе Амислав   smile3516-знаеш ли откога съм си го заплюла за Даниела.... smile3534

# 677
  • Мнения: 9 106
Цветен прашец-пак не четеш, ей, ще пишем двойки за разсеяност Mr. Green Шишето на Вики е на Би Фрий, но те нямат накрайници, но пък тези на Браун ставали.  Grinning Зехтинът - сега разбирам, че не търпял термична обработка...ние готвим със зехтин помас, а в сурово състоянеи ползваме екстра върджин.

Ивчо тази сутрин като че искаше да отбележи третата си месечинка с нещо хубаво, вместо със събуждането си в 4 часа - обърна си главичката наляво, самичък - нали бях писала, че като е изправен, гледа само надясно, но тази сутрин с усилие се обърна и наляво Blush

Аз май имам гъбички някакви - повод да започнем да си приказваме пак са гинекологичния ни статус, както доскоро Mr. Green Хич не ми се ходи на лекар, ама ще видим. Усещам някакво щипкане долу, тази сутрин видях и течение, едно такова жълто, но прозрачно...
Ох, това описание е като за добро утро точно Whistling

# 678
  • Мнения: 61
Само незнам от гърдата или от люлянето е по-лесно да я отуча Thinking.Може би ще ги редувам,забравих да кажа,че не съм си чистила къщата от два месеца,то е ясно че на които не му е на главата не му се вижда проблем такова приспиване,но всеки знае себе си Peace Tired.

Маймун, гледах такова бебе преди 16 години. Спеше по 20 мин, денем и нощем. Това, което говориш за Стейси, все едно го казваш за каката като беше бебе. Мнението ми е, че не можеш да я промениш със схеми, просто трябва да си го израсте този период. При нас продължи 7 месеца, когато удължи времето за сън , но пак не спеше по цяла нощ. С този рев тормозиш и бебето и себе си, на теб и без това ти е достатъчно това, че не се наспиваш Hug Напълно разбирам в какво положение си, и ти съчувствам. За къщата не се притеснявай - Стейси ще ти помогне да я изчистиш, като порасне.

Ния не я давам,  т.е. отстъпваме си местата при сватосването. Хич не ни е до мъже, да са ви живи и здрави Heart Eyes.... Whistling

Линет, в Борисовата градина си е полегнала Ния, беше чудесен ден, таткото спонтанно метна якето на тревата. Събрахме доста слънце онзи ден. Не като сега - времето полудя и листата влизат през прозореца.

Върж
, жалко за бабето, за добро или лошо, всички сме за малко на тоя свят.
Нашите бебета ще станат на 103 през 2112, ЕлиГ ще е редно да направи пак колаж Peace.

Нашата бебе дата е 28.10, беше малко преди 6 вечерта.  Беше толкова специално преживяването, че нямаше как да се сбърка началото на вълшебната година, която последва.

# 679
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Добро утро, ранобудни мацки. Ама какво му е доброто, че тук е доста силен вятъра и май днес няма да се излиза Sad

Virginity, съжалявам за бабата, убедена съм ,че е на по-добро място.

Хриспа, не знаех, че баткото ви е с алергия:( Дано се оправи бързо. Иначе знам, че хомеопатията дава добри резултати при алергия, ако искаш може да пробваш:)

За заспиването - Сияна заспива сама, и в момента в който откаже нощното кърмене я връщам в леглото и, а след някой друг ден и я местя в стаята и, но.. това са сегашните планове, като мине време, не знам дали няма друго да ми хрумне:)

А относно захранването и аз ще чакам да стане готова около 6 месец, но искам само да ви споделя нещо. Майки ми споделят за кърмените си бебета, че са изпуснали момента и после им е станало много трудно. Така, че не чакайте точно шестия месец, а следете детето. В блога на Хедра добре е описано кога да се започне:)

Относно домашните пюренца, като ви чета ме хваща малко яд, че не помислих затова. Не че бременна имаше кога да правя такива неща, но малко се терзая..

Хубав ден ви желая и дано няма вятър при вас:)

# 680
  • Русе
  • Мнения: 57
Аз нямах намерение да пиша толкова рано,но определено ме разсмяхте "кандидат тъщите"  Joy,така така добре е да имаме право на избор сред красавици  Party

На консултацията вчера му провериха лявото рамо за белег от БЦЖ-то (май такова беше) но не ни се е проявил,как е при вас?Имат ли белег мъничетата ви?

А за направата на Амчо,нямам идея кога е станал точно защото моят цикъл е или поне беше на 36 дни и от там овулацията никога не си я знаех,а и то беше такъв сексуален маратон  Embarassed че неможе даму се помни ни началото ни края  Joy Зная със сигурност че на 29.10 разбрах че съм бременна.

# 681
  • Мнения: 1 208
Добро утро и от мен
Аз съм доста болна вече и Катя я държа в количката в коридора да не е при мен.А то детенцета е толкова кротичко чак ми е жал за него. Sad Обадх се на джи пи то ми и ми продиктува няколко лекарства да си взема ,че да видим.
Вержи съжалявам за бабчето ти. Hug
Кукумявче,то връзки,връзки ама гледай да не се налага  Laughing

На мен ми е много криво и мъчно /особено с Петя,че я чакахме по-дълго/ ,че децата ги правихме под строг режим и контрол на дните.Не стана така от само себе си,за кеф ами ....разбирате ме майчетата,които са мерили Т и правили тестове за ову  Sad


# 682
  • Мнения: 86
Честити месечинки на Ивайло  на Stef, Албена на linet102, Екатерина на Z.Ivanova и Константин на svhristova


Диди, оправяй се бързо! След малко по БТВ ще говорят за стреса от тръгването на детска градина - гледай, ако искаш. Моето мнение (от четенето ми тук) за Петя е, че е доста контактно дете, което значи, че бързо ще се адаптира в градината и много ще й хареса да е сред децата. Стискам палци бързо да свикне!  Hug
daesy_des, на нас ни провериха белега на рамото при последната консултация. Изглеждаше точно като гнойна пъпка и педиатърката каза, че така трябвало да бъде.
.:.Stef.:. , относно течението, което си видяла тази сутрин, аз имах такова вчера, но ми заприлича на типично такова, което получавам по време на овулация. Та дали след около 14 дни да не очакваме първия МЦ след раждането?  Sad

Днес ще се стои вкъщи - такъв дъжд плющи тук, придружен със силен вятър ....

# 683
  • Мнения: 1 113
Добро утро!

При нас духа ужасно гнусен вятър и не става за разходка, та днес ще ви досаждам повече.

Верж, моите съболезнования за баба ти!

Гале, ще ти пиша на лични какъв шампоан и балсам ползвам против косопад. Но се опитай да направиш и лосиона, той само полза може да ти донесе.

Цветен прашец, зехтинът подлежи на термична обработка. Начинът му на добиване, на extra virgin-а, не включва термична обработка и химикали, но с него може да се готви. Дори има изследвания, които доказват, че при многократна терм. обработка в него не се появяват канцерогенни вещества, но пък не може да се твърди, че се запазват всички полезни  Wink

Стеф, има си такъв термин - пастьозно затлъстяване, а при бебетата хранени с краве мляко - пастьозни бебета. Стоят някак набити и напластени, трудно ми е да го обясня. Колкото за разширението на коремчето - не е доказано, че бебето запълва целият обем от него с храна. Т.е. ако може да поеме 200 мл, за неговото засищане са необходими примерно 150 мл, останалото си е чиста проба удоволствие от храненето. Както и да е, основното при гледането на децата е да се водиш по тях, ние тука можем само да изказване предположения.  Hug

МаймунHug

Вики, моите шишета са с накрайници, но малко по-различни от тези на д-р Браун, в големината на уширителния балон има разлика, аз затова се чудех дали да използвам бибероните на д-р Б. или да търся специално на Би фрий.
 
Хриспа, урбазон ли сложиха на баткото? Дано по-бързо да се оправя. Може да правите вкъщи инхалации със сода или с физиолог. разтвор за кашлицата. И щом сте с алергия не му давай за момента чай от цветове /лайка напр./, а само от плодове - шипка и др.

Деси дес, на Мишо му се появи сивкава пъпчица на мястото на БЦЖ-то през втория месец и сега още си се вижда.

Честити месечинки на празнуващите днес бебета!   bouquet

# 684
  • Мнения: 32
Орхидея и аз така като я гледам колко ми е сладка и искам да имам веднага пак деца и то много сериозно съм се замислила, но ще я чакам малко да порасне и да ми освободи количката Laughing.
Вержи, моите съболезнования, бая е поживяла жената.
Стеф, стискай палци да се пооправи времето и идваме Grinning. За количката аз не бих вдигала нивото, ортопеда каза да не напъвам детето по никакъв начин, тоест мисля да си лежи докато започне сама да сяда. Каза, че трябва да е на равно сложено, даже малко съм се притеснила, защото коша за новородено като гледам скоро ще ни окъсее и ща не ща, ще трябва да минем на другия вариант на количката, а хич не ми се искаше да е толкова рано. Андреа също й доскучава вече и иска да гледа и й свалям гюрука, даже цвърчи малко и я хващам за малко да разгледа наоколо и се успокоява. Честита ви месечинка  bouquet.
Bagneto, досега не сте излизали да се разхождате Shocked или нещо не съм разбрала? Веселин е много сладък, ние още не си държим така главата.
Маймун, който и вариант да изберете, дано да се получи и да си починеш малко.
Дейзи, може ли да разкажеш как закалявате малкия?
Стеф, каква е тази маска, сподели за некърмещите майки с окапваща коса Laughing.
Цветен прашец, зехтина може да се преварява на водна баня и до колкото знам трябва да се превари за бебетата.
3des , защо само за кърмените бебета за захранването, имали значение дали са на кърма или АМ?
Днес времето е ужасно, тука е такава виелица, майче ще пропуснем пентаксима днеска. Както Медула е казала, листата влизат, да не кажа, че май и някое дърво ще нахълта през прозореца, а този гаден дъжд няма да го споменавам даже, свърши се с хубавото време Sad.

# 685
  • Мнения: 9 106
Драга - маската е с едно лекарство, с витамини, което е ветеринарно и се купува от вет. аптека - Тривитаминол или Виалитон се казва. маската е с разни добавки, има тема в Красива мама, но ако искаш по-късно (след малко излизам по работа) ще ти пусна точната рецепта. Ефект има страхотен, лично съм пробвала. И всички са много доволни.

Сафо - благодаря ти за коментара  bouquet

Евита - и на мен ми мина същото през акъла Thinking

Диди - и при нас беше така...7 месеца по план, схеми, мерене на БТ...накрая взех че запазих час за спермограма и преглед за мен, а то взе че стана същия месец Crazy

# 686
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Драга, майките които ми се оплакаха бяха кърмачки и казаха, че като изпуснали момента, после бебето все искало да суче, а не да яде. Не знам как е при децата на АМ newsm78

# 687
  • Мнения: 1 291
Добро утро и от нас! Току що ми се обади някакъв тип. Уж, търсел Сиси от Роман пък взе нещо да пита за моята визия и характер. Оня ден звъня същия номер и мъжът ми предложи да вдигне. Трябваше да го оставя.  #Silly
Ааааааа, каква е тая работа!! Много болнички в нашата тема. Бързо да оздравявате!
Забравих да честитя на Джиджито обръщането на Стелла! Надявам се Тонката като се решина такава стъпка  и нашият татко да е тук, а детето да е на леглото, а не в шезлонга, че не му слагам колан.  Blush
Ние вече плачкаме много интересно. Сутринта първия път беше с МААА, а после премина на НЕЕЕЕ! Сигурно това значи: "Мамо не искам да ме боли коремче като напъвам" Горкичкото!
Вержи, Бог да прости бабката. Беше ли на крак до последно? Звучи много жизнена както я описваш. Чак ти завидях, че си я познавала!
Миласара, взе ми думите от устата и аз си мислех същото, че от нас зависи положението сред бъдещата младеж да е по-розово. Иначе за възпитаването на неегоист имам отличен пример - свекървата. Да ми е жива и здрава!
Маймунче, ние сме същия случай като вас, но през деня не се мъча да го приспивам. Ако се събуди си го оставям в шезлонга, на люлката, на леглото да си гледа въртележката, в кошчето за кола, нося го да си разглежда къщата. Много обича разнообразието. Вярно, че не може да спи сам и понякога го държа да спи в ръцете ми, доката чета форума, или лежи на корема ми докато гледам филм, или цицката му е в устата докато чета книга. И аз много се тормозех, че не спи сам, но поне свиква и с нови места, не само в ръцете ми и на цицката. Дано не съм досадила. Само последно ще кажа, че трябва да направиш както ти идва отвътре. Аз много се измъчвах с тоя режим, защото много хора ми повтаряха колко било важно и хубаво. Така е, но само, ако аз самата съм човек на реда. Освен това инстинктивната ми реакция е да си гушкам детето, да си го храня или просто да го оставя да си посуква, защото има нужда от това.
Сиси, май всички подозираме, че си омъжена за спортист... Wink Имаш право да си запазиш тайна, разбира се. Форумът не е най-дискретното място.
Кукумявче, аз се притеснявах, че си бърка с показалеца вгърлото, а той има едни дълги пръст, та веднъж даже пробвах да му покажа как да си лапне палчето, че биба не иска, но за щастие не сполучих. Педито предложи да му взема чесалка тип гривничка. Като засили юмручето към устата, да лапне нея.
Ей, нямам спирка... Последно да ви питам. Вашите бебенца промениха ли стила си на хранене? Нашият  почна да се усмихва после пак да захапва, понякога се дърпа назад и тегли зърното...
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 5 нови отговора. !!!

Забравих да честитя месечинките. Д са ви много здрави и добрички бебченцата!!!

Последна редакция: вт, 13 окт 2009, 10:48 от mama Barba

# 688
  • Мнения: 232
Май само тука времето е уникално... бях се приготвила за студена нощ, сложих Изабел в чувалчето, а по средата се събудих от жега.  Shocked Така че набързо да честитя месечинката на Стеф   bouquet както и на другите, които имат и да изчезвам, докато не са дошли виелиците от София, че ще дойдат ама сигурно следобед.

Аа Сиси, разбира се, че имаш право да запазиш тайната, ние просто си говорим тука, в смисъл, никой не е чаааак толкоз любопитен. Simple Smile

# 689
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте и от нас,
Някой питаше за белега от БЦЖ-то. При Нико е ужасен - като голяма червено-лилавапъпка. Много се притеснявам за това и задължително ще питам педито следващия път.
Мамбинке, като те слушам се замислих дали и аз да не взема Аптамил АР, защото Нико също повръща много. Първа пробвах да му намаля количеството, да не би да преяжда, но определено не е от това.
По повод пюретата, ние със сигурност ще ползваме купешки, защото нямаме село или вила и съответно ще трябва да купуваме. с Кари сме ползвали всякакви марки, вероятно и сега ще е така.
Ние направихме Нико на 01.11, следобяд... Simple Smile При нас и двата пъти е спонтанно, в смисъл че бяхме спряли да се пазим, но не сме правили нищо повече.

Общи условия

Активация на акаунт