Октомври е и на градина АВГУСТинчето с рев замина

  • 22 996
  • 739
  •   1
Отговори
  • гр.София
  • Мнения: 4 156




 Допълнение към списъка с рождени дати
                    7 август- Мартина на mmilena
                                 - Детелин на ....
                     10 август- Александър на yanast
                   14 август-Михаил на liani
                    22 август-Елена на  polito87
       

 

 Най - продуктивна дата: 07.08.2006г - 9 бебета
Най - разпространено име: Никола, Николай, Николета - 9 бр.
Най - тежко бебе: Калоян на nana77 - 4.350 кг.
Най - леко бебе: Явор на punita - 1.150 кг
Най - дълго бебе: Андреас на Ljubica - 56 см.
Най - късо бебе: Стефан на KoRn4e, Кари на Lorexa, Александра на Val_ Stef - 47 см.
Първото ни зъбче: Ивайло на Netty



НЕЩА ОТ ПЪРВА НЕОБХОДИМОСТ:
Парацетамол-сироп или свещички(Ефералган, Панадол, Калпол и др.)
Спирт или кислородна вода 3%
Стерилни марли
Памук
Хипоалергичен лейкопласт и цитопласт
Топоцин пудра или Бивацин спрей(за подсушаване на мокрещи и сълзящи рани)
Сироп за кашлица(Проспан, Хустагил,Стодал и др.)
Капки за нос или спрей за нос(Виброцил, Низита, Стеримар и др.)
Витамин Ц на ампули 2мл
Осцилококцинум(хомоепатично лекарство,което се дава при първите симптоми на разболяване)

НЕЩА ОТ ДОПЪЛНИТЕЛАНА НЕОБХОДИМОСТ:
Дуфалак(за разхлабване)
Сока на Хип против разстройство или активен въглен
Фенистил гел за мазане при единични пъпки
Зиртек или Фенистил капки при цялостни обриви или други алергични реакции
Гентамицин крем(вече няма производство, новия се казва Банеоцин)
Калгел или Дентинокс
Камомила или Осанит
Фуроталгин(капки за уши при оставане на вода в ушите)
  

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=250516-детски клубове в София
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269029-детски песнички и стихчета за сваляне.

С благодарности на Нана за заглавието!

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 22:32 от blanc

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Айде да благодаря за темата, Блан Heart Eyes и да се изокам

Неделната вечер аз, Кало и мама прекарахме в ...спешното на Окръжна болница. А нищо не предвещаваше такъв завършек на деня. Но когато отидох да взема Кало от Младост, заварих мама прежълтяла и свита. Боляло я корем от 2 дена. И естествено що да казва. Ааааа как така, та тя е Матросов на амбразурата. И без да се церемоня вече с нея я натоварих на колата, Кало също, че нямаше на кого да го оставим и айде в ОБ. Там рентген, ехография на коремни органи и бъбреци, пълна кръвна картина. Три часа отвисяхме. Накрая единственото, което откриха са песъчинки в бъбреците и заключението, че понеже мама падна в офиса жестоко преди седмица и цялата и дясна страна е мораво синя - вероятно болката е от тежкото натъртване в комбинация в песъчините. Но просто ме върнаха 3 години назад, когато заради едни такива коремни болки майката на Митко влезе в Пирогов и повече не излезе.  Sad

На всичкото отгоре Кало се разкашля, та 30 лева отидоха за лекарства - баси откога витамин Ц-то е станало левче за ампула? newsm78

# 2
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Браво,че навреме сте отишли.

 Лиани,бяхме днес от 12 на театър. Децата гледаха ококорени.
 Видях Милена и Марти.
 Следващата събота ще играят Трите прасенца.
 Но хич и не се надявам да избутаме здрави дотогава hahaha

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Браво,че навреме сте отишли.

 Лиани,бяхме днес от 12 на театър. Децата гледаха ококорени.
 Видях Милена и Марти.
 Следващата събота ще играят Трите прасенца.
 Но хич и не се надявам да избутаме здрави дотогава hahaha

Eeeeee що не каза, че ще ходите на театър. Айде другата седмица и нас да ни водите  Wink

# 4
  • Мнения: 1 053
Бланк,Нана,благодаря за темичката      bouquet   bouquet
Като ми остане малко време ще пиша как са нещата при нас   Peace

# 5
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Блан, мерси за новата тема. Сега само тъпото запис и по-късно ще се включа, че децата чакат на тепиха.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 758
И аз да се запиша  Simple Smile
Блан, Нана, благодаря за темата!  Hug
Успех и здрави нерви утре на всички нуждаещи се!  Praynig Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 602
Добро утро от мен.
  bouquet  bouquet За blanc и Нана.

Баща и син вече тръгнаха за градина и работа. Тони каза, че "мама ще ходи на работа и тати ще го води".  Mr. Green А мама си пие кафето в къщи.

Нана хубаво е че сте реагирали. Надявам се майка ти бързо да се оправи. А за лекарствата не ми се говори.  ooooh!

miss_74 свикнахте ли с градината?

# 8
  • Мнения: 4 970
ДОбро утро и от нас. Ние сме си вкъщи.Все пак реших да я оставя днес на по-интензивни инхлации, обаче- ще трябва да ходи с мен на работа Rolling Eyes Не знам как ще стане тая работа, но...нямам друг избор.На всичкото отгоре регистрирахме първото напикаване сутринта  при събуждането, та- сега сме и с обрив ooooh!Аман вече.
Най-хйубавото е че Милата ми Дари преди малко , така любвеобилно ми каза" много те обичам , мамо" Hug Heart Eyes Минаха ми на момента всичките тревоги.Ще удържим фронта- няма как
Хубав ден ви желая

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Добро утро.

Кало също е вкъщи, защото от два дена кашля. Няма Т и сополи, ама кашлицата не ми харесва, та ще се гледат с баща му и ще отскочат и до педиатърката да му преслуша гърдите. Аз довечера пък съм на родителска среща да видим умните глави какви ще ги мислят.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз май ще съм първата, която ще се разпише след градината днес Tired Истерия е слабо казано, рев, писъци, вкопчване в мене, бедна ви е фантазията какво беше Cry Едвам се отскубнах да излезна. Не знам как ще я караме, сега се чух с учителката. Каза, че вече не се тръшка така, още проплаква и само си гушка мечето, което й дадох, а като види учителката и почва да пита за мене ooooh! А аз откакто излезнах от градината не съм спряла да рева и тази картина ми е непрекъснато пред очите Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 574
Благодаря за новата тема Hug
Заглавието отговаря и на нашия първи ден от тази седмица. Деница се разплака малко, че забрави да си вземе играчка от вкъщи, но госпожата я взе да я гушка вътре.
Нана, вит.С отдавна е левче. Дано майка ти се оправи бързо Praynig

# 12
  • Мнения: 634
Blanc, много актуално заглавие! Mr. Green

Бубче, при нас в петък беше същата ситуация...чак към 12 успях да се концентрирам и да започна да работя. Confused Днес обаче мина малко по-леко, разплака се вкъщи, но изведнъж каза; така ще ме заболи коремчето, нали? и продължи с мрънкане и хленчене до ДГ. Пак влезе с рев, но все пак без да се вкопчва и да пищи, което отбелязвам като напредък.

В събота през нощта и на него му беше запушен носът и вчера го натъпках с Коризалия, Есберитокс и клеева тинктура в носа по рецептата на Нана  Wink Дано да съм ги стопирала, че да не тръгнат към гърлото.

Бързо оздравяване на Кало и Дари!




# 13
  • София
  • Мнения: 5 758
Привет!
Бубче, и при нас беше същото. Не знам дали има друг такъв ревльо  Rolling Eyes , направо се страхувам, че някой ден ще получи припадък от нерви. Като се сложи и това, че е буден от 5.30ч  ooooh! , не знам как ще изкара до обедния сън. Ако не ми се обадят скоро.  Rolling Eyes
Болничките да се оправят!  Praynig
Знам, че е нормално да им се привиждат разни неща, но да питам пак има ли и други фантазьори - Иво  нали спи при нас, та сутринта виждаше в неговото легло някаква баба  newsm78 ,  явно на светлината на нощната лампа (защото спим на такава), му се е сторило така.  Thinking ooooh! Понякога пък в пердето вижда извънземни.  Rolling Eyes Има ли и други такива или наистина сме за д-р  Rolling Eyes

# 14
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 И София си остана вкъщи.
 Започна да реве още преди да се качим на колата. Оставихме Пепи на метрото,отидохме при лекарката. Тя видя още червено гърло и си оставаме за долекуване и тая седмица.
 А на София настроението й видимо се подобри Wink

 Елвинг, няма привидения,слава богу. Което НЕ значи,че Ивчо е за доктор Naughty

Общи условия

Активация на акаунт