Клуб "Парфюмен Ценител" 27 - Любими аромати Dolce&Gabbana

  • 17 238
  • 344
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 331
Благодаря за темичката! Гласувах за червената и синята капачка, защото тях харесвам/всъщност съм носила и доста други от марката/.Интересното за мен е , че срещам невероятно сходство в червената габана и Сицилията...като втория никак не ми седи и допада.Много ми се иска да пробвам и Антологията , за съжаление все не намирам време напоследък.

# 46
  • Мнения: 31 424
На мен ми прави впечатление, че в последните анкети много често реално печели отговора "не харесвам или не познавам нищо от бранда". Аз давам като победител парфюма с най-много събрани гласове, но релно не е точно така. Отдавна минаха Шанел, Диор и Герлен, които всички познават и обожават или пък мразят съответно. Достигаме до брандове по- нехаресвани аромати, с по-непознати такива. Много бих желала да пусна анкета за интересни брандове като Аник Гутал, Диптик и други, но тях познават наистина доста малко хора и май няма особен смисъл.
тогава темата за съжаление съвсем ще опустее  Sad моля, не прави такава, аз лично, Рони бо, и предполагам доста други момичета няма да пишем  Sad
имаше отлична идея за парфюмни носове и според мен е чудесно, да има такава поредица от теми, кратка предистория и после разбор на харесвани / нехаресвани негови творения, за мен би било много любопитно, а и ще се обогатим   с информация, която аз сама няма да седна да прочета bouquet
Да явно така ще направя следващата тема, да пробваме дали ще има интерес. Ще пусна тема за някой парфюмен нос.
Ние всъщност само първите 4 страници обсъждаме дадената анкета и после си говорим за други парфюми. То е някак вместо думата "запис" и после няма вече интерес.

# 47
  • Мнения: 96
Привет, мили дами   bouquet



Densi, много хубава и актуална тема, тъкмо в унисон със скорошната премиера на Антологията  Simple Smile
Дадох глас за The One- харесван и носен от мен с удоволствие  Simple Smile
Не видях глас за розовата му версия, явно още няма запознати с него  newsm78
Любопитна съм какво мислите за дизайна и изработката на антологичните D&G?
Дори и даден аромат да ме интригува съм склонна да го игнорирам само заради неприемлив за мен екстериор ...

# 48
  • Мнения: 31 424
Да аз точно по тази причина, заради Антологиите я направих така тази тема.
Тези парфюми, четох са направени под шапката на D&G за време на криза. Спестено е от доста неща, за да се повлияе цената и да бъде възможно най-ниската. Хората по време на криза изключае нас Mr. Green не са склонни никак, да си купуват луксозни стоки като парфюми и затова това е едно умно и креативно решение.
Още като ги пуснаха в БЗ и попитах за цената ви написах, че рядко се чува такава цена за 100 мл. парфюм в БЗ. Шишето била нарочно възможно най-простото, ароматите без много скъпи естествени съставки. А и била направени нарочно унисекс, та да се ползват и от двамата партньори в семейството. Рекламата също била доста пестеливо направена. На мен лично много ми харесва този замисъл. Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 96
Брей, тази маркетингова стратегия ми звучи като да е правена за Великата репресия  Laughing
Макар, че си мисля, че ако човек отдава приоритет на това да си купи луксозен парфюм и е таргет на високо ценово позиционорана козметика и парфюмерия няма да се замисли за разликата в цената от 50-100 лв., ще спести от друго, но парфюм ще има  Simple Smile
Освен това като видя тази отчайваща капачка...каквото и да се крие под нея ми се погубва желанието да го проуча, още по-малко да го имам, просто ми изглежда като извадена от "Зрънчо"  Confused
Нямам нищо против семплото шише, но в този му вид ми изглежда евтино и класата на бранда се репозиционира веднага в някакъв нишов сегмент...жалко, наистина...
Шанел също имат семпли, строги и изчистени дизайни на бутилчетата, но простотата на формата е компенсирана със заигравка в детайла и високо качество на изпълнение на всички елементи, които определят високия клас на продуктите им...
Полиграфията на картонените кутийки също не е за пренебрегване...
Чудя се дали точно този бранд е подходящ за такъв тип маркетингова политика  newsm78

# 50
  • Мнения: 389
тогава темата за съжаление съвсем ще опустее  Sad моля, не прави такава, аз лично, Рони бо, и предполагам доста други момичета няма да пишем  Sad

Къде ме вкарахте в схемата?  Thinking

Аз имам желание да пиша, обаче 1. ме мързи 2. наистина нямам поглед върху редки и скъпи парфюми.

Не че за Шанел имах какво да кажа ...  Blush

Въобще аз ще наглеждам темите, за каквото и да се говори, но се чувствам малоценна понякога  Crazy

# 51
  • Враца
  • Мнения: 2 735
Този Фракас е ... велика работа,  Heart Eyes
Благодаря на Noir!
малко ретро, много пудра, цветя, (предполагам бели - това от вас съм го чула) Simple Smile
малко аромат на болница - незнам от де иде и в началото прилика с
черна орхидея - цветен воал - Том Форд!
Мисля, че съм впечатлена!
 Shocked

# 52
  • София
  • Мнения: 74
Този Фракас е ... велика работа,  Heart Eyes
Благодаря на Noir!
малко ретро, много пудра, цветя, (предполагам бели - това от вас съм го чула) Simple Smile
малко аромат на болница - незнам от де иде и в началото прилика с
черна орхидея - цветен воал - Том Форд!
Мисля, че съм впечатлена!
 Shocked


 Hug И аз те обичам... Heart Eyes А Фракас - впечатлил ме е тотално и брутално, покрай него съм се захванала да изследвам и останалите аромати на марката.... Praynig

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 5 944


2. наистина нямам поглед върху редки и скъпи парфюми.


Въобще аз ще наглеждам темите, за каквото и да се говори, но се чувствам малоценна понякога  Crazy
беше го споменала веднъж, а аз помня като слон, а че те включих в "схемата" беше по-скоро като закачка към теб пък ти взе че се засегна  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 868
Гласувах за Anthology L'Amoureaux 6, защото от цялата Антология колекция този ми спря повече вниманието. Мирисах набързо Антологията, обаче, и като цяло не ми харесаха много, но   трябва да им дам по-реален шанс и време за обективно мнение. Сториха ми се доста цветни.

Д&Г просто не са моя марка. Като кажа в магазин, че обичам "spicy," винаги се опитват да ми дадат The One.  Любопитна съм за Rose The One. Четох добри ревюта за него, но не съм го пробвала.

# 55
  • при морето
  • Мнения: 911
Sicily  newsm20
The one и Light blue отнесоха моите гласове.
Първият ми е либоф голяма. Вторият бих носила пак. Размених го, защото ми поомръзна.
Третият вече не бих носила, защото носът ми иска все по силни и ядрени аромати вече. Няма връщане назад към свежестта. Но иначе не беше лош аромата за времето си. Напълно ме изразяваше там и тогава. Flutter

Денси чудесна тема.  bouquet
Това все едно аз съм го писала!Прибавям и червената Габана,която купих,но доста рядко посягам към нея,заради сапунената нотка.Но пък,кой знае,може един ден да се заобичаме. Naughty

# 56
  • Мнения: 36 199
Бубс, Pour Une Femme de Caron още не съм се престрашила да нося, мадамата ми е все още целомъдрено облечена  Sunglasses
Не знам дали това е била идеята на авторите на флакона, но за мен течността представлява роклята и когато започне да намалява съдържанието, все едно дамата полека се съблича. Та моята дори раменете не си е показала още  Laughing

моята вече остана на пола с ниска талия  Mr. Green

пп обичам да подновявам Pour Une Femme de Caron докато все още го усещам, т. е. хич не го ползвам пестеливо  Grinning
това е парфюм, който рядко ме дразни, но не го харесвам особено много и въпреки висчко си мисля, че бих го повторила за разлика от някои други парфюми, които много харесвам, но не бих купила отново ... шантави човешки усещания Simple Smile

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Няма смисъл да се пускат анкети според мен за "по-неизвестни" брандове, тях така или иначе обсъждаме между другото.

Относно класата, масовостта и цената на един парфюм - сериозен спор се беше развихрил по едно време. Мисля, че всичко е твърде субективно. Мен лично и най-хваления и скъп парфюм е склонен да ме отврати, ако го срещам на всяка крачка.
Вярно е и друго - определени парфюми никога няма да станат масови, заради цената им.
Който където и колкото го влече, всеки знае себе си.

Шишетата от Антологията са ми откровено грозни. Не разбирам замисъла на бранда, да бяха ги направили във флакони за дезодоранти тогава  ooooh!

# 58
  • Мнения: 31 424
Много съм щастлива днес. Имам вече ПП Картие Делис, както и Хипноуз ЕДП. Двата желани от мен парфюма в един ден, това е повод за страхотно настроение. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Днес се срещнах и запознах с една много красива и обаятелна парфюмна фея.   bouquet  bouquet  bouquet

Тези дни чаквам и Зеления Шанел Шанс от една също очарователна феичка.   bouquet  bouquet  bouquet
Благодаря и на двете дами за прекрасното отношение и хубавите емоции.


# 59
  • Мнения: 1 306
 Денси Heart Eyes  Честито, мила Hug Hug Hug
Казват, че споделеното щастие е двойно щастие, значи твоето става шесторно  Party
Нека всички нови аромати ти носят мноооооооооого положителни емоции  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт