Клуб "Парфюмен Ценител" 27 - Любими аромати Dolce&Gabbana

  • 17 241
  • 344
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 289
От бранда харесвам само Сицилия, но я нося относително рядко. The One е най-непоносимият за мен парфюм, досега не съм открила нещо, което да го надмине.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Да продължа за Ву.
Близо 2 чАса след като го намазах по ръцете си улегна по начин, който много ми прилича на "червената" Долче и Габана. С нея не се разбирам особено (заради лоша асоциация с една жена), отказах се да я нося, въпреки че по принцип я харесвам. Та и Ву би го сполетяла същата съдба, както и "червената" - да се разделим.

# 32
  • Враца
  • Мнения: 2 735
Олеее,
червената габана, така рязко ми си прииска една вечер , както си седях,
без дори да я познавам,че щях да я поръчам на сляпо,
но някой ме разубеди, за което му благодаря!
Незнам защо, аз я асоциирам с The One, а него го обожавам.
Това сравнение никой не ми го е казвал, родило си се е само ,
във вероятно болната ми фантазия.  Crazy
Пък By, колкото повече четейки описанията,
се съмнявам, че не е бил читав нещо.
В смисъл менте не е , но може нещо да е бил поостарял.
Освен чиста водка, задушлива, която е в началото,
след малко не остава и следа от аромат,
никакви цветя, никаква дървесина, никакви подправки.  Naughty

# 33
  • На точното място
  • Мнения: 298
Позволявам си да се включа, само защото съм откровенна почетателка на марката. Отскоро имам леко наблюдение и в/у парфюмите им The One - мъжкия и женския аромат. Мъжкия ме грабна веднага със своят нетипично мъжки аромат. Когато го купувах за мъжлето реших да си купия и дамския за мен , обече като го пробвах  Sick.  Това което не ми харесва в мъжкият е че е много нетраен, и върху моята кожа и върху мъжа! Незнам дали само при нас е така  newsm78

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 423
vmarinska, уби ме, разко ти се приискала  Joy Joy Joy
Не, аз не асоциирам червената с The One, твърде различни са ми.
А пробата ти на Ву може би наистина не е била съвсем читава. Точно евтина водка си е в началото и според моя нос, но това изчезва за минута-две. Има развитие този парфюм и то какво! Жалко (или пък не!), че не искам да го имам.

# 35
  • Враца
  • Мнения: 2 735
На мен рязко ми се е приискват много неща,
а когато е рязко, поръчвам без да мисля  #2gunfire
Последен пример - трите неща на Тиери Мюглер, от онзи ден...   Blush

# 36
  • Мнения: 2 677
Снимката му ли така ти подейства?  smile3520

# 37
  • Враца
  • Мнения: 2 735
Цитат
Снимката му ли така ти подейства?

 Joy Joy Joy

Не!  Лакомията ми!

# 38
  • Мнения: 106
Горд собствениК съм на номер 3 от Антологията !Ароматът е нов,интересн и много траен,много свеж и секси.........закупих го с желанието да се обзаведя с нещо непознато и провокиращо,трябваше ми нещо интересно и не полулярно...е,доволна съм!

# 39
  • Мнения: 31 424
D&G не е въобще и мой бранд.
Харесвам червената Габана, но може би защото първо съв върл почитател на алдехидите в парфюми и второ защото е на майка и я ползвам рядко.
Съгласна съм с Мимс за всичко написано за By точно така го усещам и може би след нови проби бих се сдобила с него. Наистина началато му е силно спиртно. Затова пък доста ми хареса мъжкия By който мисля да подаря на моя съпруг.
Не понасям Лайт Блу нито върху мен нито върху други хора. Самата мисъл за него ми докарва позиви. Едно време съм ползвала естествено негово менте и съм го намразила оттам. Това всъщност е най-противния ми парфюм.
Не харесвам никак на моята кожа и Сицилията. От началото ми е прекалено лимоново-сапунен. Мирише ми на препарата за почистване на бани.
The One и в двата варианта ми е топъл и безличен. Не ме грабва.
От Антологиите харесвам много 18 La Lune и сигурно бих я взела, ако нямах толкова много парфюми. Но сега просто е излишна.
Anthology L`Imperatrice 3 обаче ме побърква, защото не харесвам както много пъти съм казвала диня в парфюми.
Останалите са ми доста обикновени.


Вили, винаги правя анкетите така че да може да се редактира глас, освен това са валидни по 30 днеи, за да може всеки да гласува. Hug

# 40
  • Враца
  • Мнения: 2 735
Като се замисля обаче,
анкети от този тип(не само тази) ми се струват неправдоподобни
и веднага мога да обясня защо.
Ами защото:
Въпросът е : "Кои са вашите любими аромати на Dolce&Gabbana"
и аз естествено гласувам за тези , които имам и познавам,
те отскачат с позиции напред
и така масовите водят класацията ,
а не масовите и непознатите ,
остават назад,
пък те може да са много класи над тези,
които се използват и познават от повечето хора.

Мммм... разбра ли се нещо ?  newsm78

# 41
  • Мнения: 31 424
Ние сме от повечето хора. Grinning Mr. Green Анкетите са напълно правдоподобни, защото всеки, при това често анононимно, дава глас за наистина любимците си без значение дали са масови, известни или редки.
Клое Интенз например за мен е много по-добър от ЕДП варианта, но като пуснах анкетата, той не беше дошъл още в България. Laughing Няма начин да спечели, защото много хора не го познават,а ЕДП го харесват, ползват и обожават. Peace

# 42
  • Мнения: X
Като се замисля обаче,
анкети от този тип(не само тази) ми се струват неправдоподобни

ВМаринска има логика в това, което казваш. Но пък най-масовите и лесни за харесване аромати са може би такива, защото са наистина добри. Щом много хора го ползват и е успешно - значи е добро. Това също е факт. Карен го беше писала преди време и съм много съгласна.  Peace

Но накратко що се отнася до парфюми според мен всичко е толкова индивидуално, че определението "класа" губи своя смисъл. Това, което е класа за мен, може да е пълна отврат за теб. Това се случва както с евтини, така и със скъпи и редки аромати. Аз например не харесвам класическия Алюр и никой не може да ме убеди, че е класа, независимо от високата си цена и надписа - Шанел. А копнея отново да намеря едно ейвънско ароматче, което вече не се предлага - Pink Suede - страхотно беше, въпреки че е евтинийка.

# 43
  • Мнения: 31 424
На мен ми прави впечатление, че в последните анкети много често реално печели отговора "не харесвам или не познавам нищо от бранда". Аз давам като победител парфюма с най-много събрани гласове, но релно не е точно така. Отдавна минаха Шанел, Диор и Герлен, които всички познават и обожават или пък мразят съответно. Достигаме до брандове по- нехаресвани аромати, с по-непознати такива. Много бих желала да пусна анкета за интересни брандове като Аник Гутал, Диптик и други, но тях познават наистина доста малко хора и май няма особен смисъл.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 5 944
На мен ми прави впечатление, че в последните анкети много често реално печели отговора "не харесвам или не познавам нищо от бранда". Аз давам като победител парфюма с най-много събрани гласове, но релно не е точно така. Отдавна минаха Шанел, Диор и Герлен, които всички познават и обожават или пък мразят съответно. Достигаме до брандове по- нехаресвани аромати, с по-непознати такива. Много бих желала да пусна анкета за интересни брандове като Аник Гутал, Диптик и други, но тях познават наистина доста малко хора и май няма особен смисъл.
тогава темата за съжаление съвсем ще опустее  Sad моля, не прави такава, аз лично, Рони бо, и предполагам доста други момичета няма да пишем  Sad
имаше отлична идея за парфюмни носове и според мен е чудесно, да има такава поредица от теми, кратка предистория и после разбор на харесвани / нехаресвани негови творения, за мен би било много любопитно, а и ще се обогатим   с информация, която аз сама няма да седна да прочета bouquet

Общи условия

Активация на акаунт