Космодиск: питате Вие, отговоря д-р Заркова

  • 22 076
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Здравейте на всички във форума.

Нека направим няколко уточнения.
Всички хора, снимани в спотовете на Космодиск са ползвали продукта и са почуствали премахване или облекчение на болката. Те сами са изявили желание да споделят опита си с други. Нито един от тях не е бил заплатен за това, просто практиката е такава.
Космодиск се препоръчва да бъде използван в рамките на поне 20 последователни дни по поне 3 часа на ден.
Като изключим коментара на riga, никой не пожела да зададе конкретен медицински въпрос, на който д-р Заркова да отговори.
Ето, например при det, не се е усетила промяна като затопляне. Въпреки това тя е почуствала облекчение на болката. Космодиск има различен ефект при различните хора и това е съвсем нормално.

# 16
  • Мнения: 5
Здравейте sh0k0lad4e ,

Понякога тази болка, както я описвате се дължи на проблем в кръста, без той да боли. Може да страда седалищния нерв и затова болките да ги усещате в таза. Не уточнявате, защо не можете да станете и какво усещате при ставане. Космодиск с финния масаж, който прави ще Ви помогне да преодолеете тази болка.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Може ли Космодиск да помогне при болки в целия гръбнак и кръста и наличност на плексит?
Болките в кръста са от няколко часово шофиране всеки ден.
И ако мислите че може да помогне, какъв Космодис е по добре да се вземе в предвид и плексита.

# 18
  • Мнения: 49
Баща ми доста често страда от болки в кръста, има нещо като дискова херния, хванат ли го болките (3,4 пъти годишно се случва) и не му минава нищо освен инжекции. Купи си космодикс, понеже го е страх от инжекции не го е свалял от 2 години, каза ми че не усеща никакво затопляне, а в момента е с болки и е на легло и чака инжекциите ooooh! #Crazy.

# 19
  • Мнения: 5
Може ли Космодиск да помогне при болки в целия гръбнак и кръста и наличност на плексит?
Болките в кръста са от няколко часово шофиране всеки ден.
И ако мислите че може да помогне, какъв Космодис е по добре да се вземе в предвид и плексита.
При така описаните оплаквания Космодиск може да Ви помогне.
        При болки в целия гръбнак е по добре да ползвате Космодиск Класик,който ще въздейства и върху плексита ви/невралгия на раменния сплит. Плексита може също да е провокиран от дългото шофиране.   
Може би ви бил от интерес Космодиск Престиж, който е създаден специално за употреба в превозни средства.

# 20
  • Мнения: 5
Баща ми доста често страда от болки в кръста, има нещо като дискова херния, хванат ли го болките (3,4 пъти годишно се случва) и не му минава нищо освен инжекции. Купи си космодикс, понеже го е страх от инжекции не го е свалял от 2 години, каза ми че не усеща никакво затопляне, а в момента е с болки и е на легло и чака инжекциите ooooh! #Crazy.
    Усещането за затопляне е индивидуално и ако баща ви го няма, това не означава, че Космодиск не действа. От писмото ви разбирам, че го носи от две години, но не споделяте как е повлиял на болките. Бих ви препоръчала да не го сваля въпреки инжекциите, защото Космодиск може да се комбинира с всякакво друго лечение /медикаментозно, физиотерапевтично, иглотерапия/.

# 21
  • Мнения: 685
 Rolling Eyes Аз пък съм по-скоро от доволните. Имам космодиска да кажем като наследство, не съм си го купувала, но определено цена над 100на лв е множко.
Носила съм само дългата част тази по гръбнака и то в моменти, когато ме заболи гърба. Това се случва при по-хладно време, когато стоя продължително изправена, върша някаква домакинска работа на течение и т.н. Не знам дали мога да определя усещането точно като затопляне, но става приятно и облекчава, когато го поставя. Напоследък не ми е потрябвал, надявам си и да не, но пък определено се радвам, че го имам в шкафа.  Grinning

# 22
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Доктор Заркова, може би ще преодолеете съмненията на хората тук, като опишете малко по-подробно принципа на работа на космодиска. В края на краищата, когато си купуваме някакво лекарство, първо четем упътването, в което пише и как точно действа на болестта. При показаното от рекламите и мъглявите отговори оставаме с впечатлението, че наистина въздействието е "между ушите", както беше написала по-горе една съфорумка. Което ми се потвърждава от факта, че на село бабите вече са измислили "селски космодиск" с парче канап и твърдят, че има същия ефект.

 Така че разберете нашето недоверие и се опитайте да дадете малко по-научно обяснение за работата на този уред. Все пак се предполага, че тук са се събрали доста интелигентни хора, които вярват повече на науката, отколкото на рекламата.

# 23
  • Мнения: 2
Rolling Eyes Аз пък съм по-скоро от доволните. Имам космодиска да кажем като наследство, не съм си го купувала, но определено цена над 100на лв е множко.
Носила съм само дългата част тази по гръбнака и то в моменти, когато ме заболи гърба. Това се случва при по-хладно време, когато стоя продължително изправена, върша някаква домакинска работа на течение и т.н. Не знам дали мога да определя усещането точно като затопляне, но става приятно и облекчава, когато го поставя. Напоследък не ми е потрябвал, надявам си и да не, но пък определено се радвам, че го имам в шкафа.  Grinning
Уважаема anny, радваме се че използването на Космодиск ви е донесло облекчение. Както показва вашия опит, не винаги е налице нуждата да се носи Космодиск всекидневно. Точно описаните от вас дейности се отразяват неблагоприятно върху гръбначния стълб и кръста. В такъв случай Космодиск ви помага като масажира нежно областите на болка. При вас това е гърбът, а при други може да е кръстът. Също така е вярно, че при различните потребители е различно влиянието. При вас липсва чувството на затопляне, което някой клиенти описват. Факт е, че това състояние е вътрешно усещане и е различно при всички. По-важен е крайният резултат – радваме се, че при вас е налице. Ето например, вие го ползвате, доколкото разбираме и превантивно, което е много положителна стъпка в борбата с хроничните болки в областта на гърба и кръста. Ние препоръчваме и физическите упражнения като ключов момент в укрепването на тези зони на тялото. Към всеки Космодиск Класик прилагаме и книжка с упражнения разработени специално от американски специалисти.

Относно цената, тя е такава поради факта, че продуктът се произвежда в Словения ( ЕС), под много строгия контрол, осъществяван от нашите партньори в Швейцария. Сами осъзнавате, че за едно високо качество са нужни високи изисквания. Не случайно системата Космодиск има доживотна гаранция, защото практически не може да се повреди. Освен това ние вярваме достатъчно много на нашия продукт и даваме 30 дневен тестови период. Ако има недоволни от ефекта на Космодиск, те могат да върнат продукта и цялата му цена ще бъде изплатена на клиента. (За наша радост, подобни случаи почти липсват.)

В крайна сметка, всички които изпитват болки в областта на кръста знаят, че това чувство е повече от неприятно и вариантите за справяне с него не са много. Космодиск е трайно решение, защото може да се ползва и превантивно, и постоянно. Всеки един в семейството може да го носи. Благодарение на своите качества, той е продукт, който е инвестиция за цял живот. Това показва и опита на anny и още над 1 000 000 души по света.

# 24
  • Мнения: 5
         Болките в гърба и кръста се срещат еднакво често и при мъжете и при жените.Те са най-честата причина за ограничаване на ежедневната и професионална активност.
       Причините за болките в гърба и кръста се разделят на такива свързани с анатомията и физиологията на гръбнака-заболявания на прешлените, междупрешленните дискове, свързващите прешлените стави, разположените в областта на гърба мускули, може да има засягане на гръбначномозъчните коренчета и периферните нерви, промени на нормалните кривини на гръбнака.
И такива, които увреждат гръбнака вторично-ревматоиден артрит, метаболитни костни заболявания,карциноматоза, болестни процеси засягащи коремните,гръдните или тазовите органи.
   Артрозата е заболяване на една или повече стави и възниква когато ставния хрущял е увреден или износен.След засягане на ставния хрущял, настъпва вторично увреждане на подлежащата кост и възпаление на ставната капсула.Получава се структурна и функционална недостатъчност.Засяга се цялата става, мускулите и сухожилията.Болестта е първична и вторична.Допълнителните фактори, които допринасят за увреждане на ставите са: затлъстяването, хормоналните нарушения, механичните претоварвания на ставите и обездвижването.
      Артрозата на гръбначния стълб е на първо място по честота, като най-засегнати са шииния и поясния отдел, което е свързано с тяхната по-голяма подвижност / шията извършва около 600 движения за един час/.Артрозните изменения настъпват след 30 год. възраст, но при спортисти и хора занимаващи се с тежък физически труд тези процеси започват по-рано.Над 60-65год. възраст всички имат артрозни изменения.
      Извинявайте за подробните обяснения, но мисля, че така по добре ще разберете как действа Космодиск.
     До момента за лечение на болките в гърба се използват: стероидни противовъзпалителни медикаменти,нестероидни противовъзпалителни медикаменти,аналгетици, кремове и гелове, физиотерапевтични процедури, масаж, иглотерапия, акупресура, хидротерапия, лумбостати, хранителни добавки, хомеопатия и др.Всички те имат за цел да премахнат възпалението и да повлияят болката.Лечение на артрозната болест за сега няма, с изключение на коксартрозата /артроза на тазобедрената става/ и то е - ендопротезиране.
     Космодиск може да се причисли към така наречените алтернативни методи на лечение. Той е изработен от клинично тествана пластмаса, която е гранулирана и трудно се прегъва и деформира.Не дразни кожата, не предизвиква алергични реакции или изпотяване.
Космодиск успокоява болките в гърба и ставите благодарение на формата си. Това са прешлените от които е съставен. Тяхното място и разположение е строго определено. Космодиск действа чрез деликатен масаж на подлежащите мускули и биоактивните точки, намиращи се върху управляващия тялото заден среден меридиан /или т.н. Шу точки /. При този масаж се подобрява храненето на тъканите, усилва се кръвотока, отстраняват се отпадните продукти от възпалението, регулира се енергийния поток и в крайна сметка се повлиява болката.Космодиск не може да навреди, няма никакви противопоказания и успешно може да се съчетава с всички терапии. Той може да се използва и като профилактично средство при професии свързани с принудителна поза например :
стоматолози, шофьори, фризьори,работещи на компютър или други. Обездвижването намалява подвижността на гр.стълб, пречи на нормалното му функциониране и влошава кръвообращението.
  Както прочетохте по горе причините за болката в гърба са доста, а и аз не съм изброила всичките. Космодиск не е панацея.Помага в много голям процент от случаите, затова фирмата е въвела 30 дневен тестови период, ако той не помогне за успокояване на болката, може да се върне.
Върнатите Космодискове не се продават, а се претопяват.
  Право на всеки е да избере как ще се лекува, но действието на Космодиск не е свързано с вяра в алтернативните методи на лечение.
       Дано съм Ви била полезна.
            Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт