Космодиск: питате Вие, отговоря д-р Заркова

  • 22 055
  • 24
  •   1
Отговори
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 545
************************* рекламна публикация *************************

Здравейте, момичета!
Да поговорим малко за болките в гърба по време на бременността.
Има ли лек затова, какво мислите вие?

Общо взето, с напредването на бременността, се увеличават и болките – нормално. Бебчето расте и тежи. Понякога растежът води и до притискане на ишиасния нерв, което отново предизвиква болки в областта на кръста. Голям проблем може да е и прекаленото напълняване през този период. Докато е нужно да осигуряваме на бебчето необходимото количество хранителни вещества, не трябва да забравяме, че все пак то се нуждае от здравото тяло на майка си!

Много от Вас са чували за Космодиск, но едва ли го свързват като облекчение на болките в кръста по време на бременността.

По-скоро го знаем като средство против болката за по-възрастни хора… Излиза обаче, че не точно така. За да разберете повече как Космодиск повлиява благотворно върху болката, в темата сме поканили д-р Виолета Заркова.
Тя е водещ специалист физиотерапевт и рехабилитатор и с удоволствие в рамките на следващия месец ще отговаря на Вашите въпроси относно терапевтичната сила на Космодиск .

Разбира се, за да се получи добра дискусия, е необходимо да се включат и повече дами.


Последна редакция: вт, 06 окт 2009, 11:37 от Mamma

# 1
  • Мнения: 210
Аз имам космодиск от няколко години,но при мен той не приляга както трябва  по гръбнака.Доста ми е изразена извивката в кръста и нито там,нито горе на плешките застава както трябва.Пълен контакт с него имам само ако лежа по гръб.Освен това имам много слабо сколиозно изкривяване и леко излизат прешлените встрани.Взех си го поради болки в горната част на гърба и врата провокирани ежедневно от позицията на тялото ми/права и с леко приведена глава/ на работата.Не мога да кажа,че има резултати.В началото почти не го свалях,не усетих нито затопляне,нито облекчение.Реших,че всичко е ''между ушите'' и вече не го слагам.Сега съм бременна и може да пробвам пак когато нарасна,живот и здраве.

# 2
  • Мнения: 5
Драга Riga, нека първо да ви поздравя за бременността. Желаем ви всичко най-добро в очакване на малкото бебче.

От Вашето писмо разбирам, че имате гръбначно изкривяване и при него наистина Космодиск не може да прилегне в горната част по гръбначния стълб. За съжаление Космодиск не може да се използва като корсет при гръбначни изкривявания.

Относно силно изразената ви лордоза можете да носите късата част и когато отгоре сложите по-стегната дреха, тя ще прилегне по-добре. Можете да приложите късата част и по-високо – между плешките, но отново с по-стегната дреха, която да я фиксира.
Няма никакъв проблем да използвате Космодиск по време на бременността.

# 3
  • Мнения: 210
Благодаря!Така и правех/за по-стегнатите дрехи/,но не усещам  облекчение.Това за затоплянето,за което казват всички при мен го няма.Знам,че всичко все пак е строго индивидуално,ще пробвам отново да си върна доверието в него.Лично на мен най-добре ми се отразяват масажите стига да са направени от квалифициран човек,но сега не мога легна по корем. Wink

# 4
  • Мнения: 803
Kосмодиск ми се струва една голяма измама.
Нито е диск , нито има косми. Laughing
Те затова май го рекламират по телевизията с уж случайни хора.
Да не можеш да ги съдиш за измама.Ще кажат не сме казали
това ние,бяха случайни хора.

# 5
  • Мнения: 122
да си призная и аз са на това мнение...Макар че не съм го ползвала.С интерес ще следя и бих искала да чуя мнение,на момичета,които са го използвали.

# 6
  • Мнения: 471
Пълна измама е!
Освен, че се разхождах като балерина из къщи, НИКАКЪВ ефект не усетих нито облечкение!
Добре че космодиска го вех на заем от приятека, която даде 200 лв за една глупост!ю
НОсих го цял месец и нищо.

Моля ви не ми хвалете тези боклуци на КОСМИЧЕСКА цена!

# 7
  • Мнения: 471
ДОктор Заркова се покри някъде newsm78 newsm78 newsm78

# 8
  • Мнения: 122
мда...... hahahaдали има причина за това?

# 9
  • Мнения: 471
не че нещо но тези 200 и косур лева по добре да ги инвестираш в някой санаториум ли качествени масажи......
лошото е че бабите се вързват и купуват.......

интересно ми е например колко пъти ще издържи ламината ми на почистване с пара под налягане ( с температура 80-90 градуса и влажност например 70 %)
ламината не е от евтинките... но му давам най много 5 пъти!
ДА пуснем такава тема ли?

# 10
  • София
  • Мнения: 209
За ламината и на мен ми е интересно Mr. Green

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
И аз имам космодиск сигурно от 5 години.Нито затопляне почувствах,нито спря да е боли кръста и гърба.

# 12
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Това лято взех назаем Космодиска на баба ми, само частта ,която се слага на кръста. При мен определено има ефект. Откакто родих
  страдам от ужасни болки в кръста. Често ми се плаче от болка (особено през периода преди и по време на цикъла ми).Достатъчни
 са 2-3 часа , носене на Космодиск ,за да почувствам облекчение.Не усещам затопляне , но когато го сваля не ме боли.
  Уви , при баба ми нямаше никакъв ефект.
   

# 13
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Бременна съм с второто си дете и от известно време изпитвам много силни болки не в кръста, а по-скоро в таза и връзките с краката (зле съм с биологията, моля да ме извините). Понякога не мога да стъпя на някой крак, а този уикенд ми се случи да не мога да стана от леглото вечер като лвгна да си почина.
Първо мислех, че се дължи на обездвижване - работата ми е на стол пред компютъра. Но отивайки на работа, прибирайки се и през останалото време съм в движение. Много се притеснявам, че с напредване на бременността няма да мога да се движа съвсем.
Дали Космодиск би ми помогнал и на какво според Вас се дължи това?
Не съм спряла да вдигам сина си, който е на почти 2 години, но доста внимавам и се пазя. Болките са при ставане от легнало положение.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 26 500
на мен ми ПОМАГА-имам го от 5год.в началото го носех постоянно/малкия/,а вече само при дълго пътуване и когато съм в цикъл-много ми облекчава болките,доволна съм че си го купих.. .Парочистачката също върши работа и нищо му няма на ламината Peace

Общи условия

Активация на акаунт