ПОСТОЯННИ КОНТРАКЦИИ (ПОДГОТВИТЕЛНИ) ОПАСНИ ЛИ СА?

  • 22 547
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
Здравейте, бременна съм в 25г.с., от 19г.с. съм с контракции, безболезнени стягания на корема, но доста чести, което силно ме притеснява. Живея в Хасково и имам чувството, че във всеки друг нормален град до сега щяха поне веднъж да ме вземат в болница малко на системи, само тук не. Дори една вечер бях направо в АГ отделението, казах им за всекидневните и постоянни контракции, прегледаха ми шийката с ръка,никога не са ми я мерили дали се скъсява.. дори следящата бтеменноста ми не ми я е мерила... И само казват, че нямам разкритие и ме пускат да си ходя с думите "пий си хапчетата"(магнерот и салбутамол).. Кажете ми вие по колко такива конракции имате? Какво казват за тях вашите доктори? Вече родилите мами до края ли си износихте?... Аз всеки ден живея в страх, че ще родя преждевременно и се моля поне да стигна 28-29седмица..

# 1
  • Мнения: 598
Отиди ако може при друг АГ. Не би трябвало да са начесто. И лежи повечко. Ако ходиш на работа, излез в болнични. И дано всичко е ок.

# 2
  • Мнения: 1 067
С втората бременност от 15 г.с. бях с контракции всекидневно, пиех една шепа хапчета, но пак имах.Моята АГ ми проверяваше шийката всеки път и към 31 г.с. ме прие в болница за няколко дни на системи, които също не помогнаха.И аз се притеснявах, но в крайна сметка износих до 39г.с.
Ако можеш иди на частен преглед да ти погледнат шийката  Peace
Пожелавам всичко да е наред  Hug

# 3
  • Мнения: 4
Аз съм бременна в 40 г.с. и преди седмица ме свиха страшни болки ниско в корема и кръста и грабнах чантата,която бях нагласила за болницата и тръгнах.Когато пристигнах там лекаря който беше на смяна ме пригледа и каза,че нямам разкритие и това били подготвителни контракции,но ме оставиха в болницата 3 дни...през тези 3 дни нямах никакви болки и ме изписаха...терминът ми е за 28.02,а аз вече нямам търпение...ууспех на всички бъдещи майки в форума и стискайте палци всичко да е наред

# 4
  • Мнения: 6 365
Не знам защо е тая мания да се лежи по болници, патологията е ужасно място, не бих влязла там по желание или без наистина голяма необходимост...

Магнезий, и то повечко. Магнерот са малки дози, Диаспорал на прах е по-добре и може да те държи цял ден.

Иначе с подготвителни контракции изкарах 2 месеца с втората бременност, особено като спрях магнезия. Не беше приятно, но наистина подготвиха нещата- раждането не го усетих, хем беше с окситоцин. Стана много бързо.

Ако не са болезнени, ако не зачестяват, ако не се засилват- не са толкова опасни. Виж от какво се повлияват, понякога от малко полягване и почивка спират. Или като пийнеш течност, или като хапнеш. С контракции си тичах зад  голямото дете, нямаше как. Но е хубаво с ехограф да следят за скъсяване на шийката. Отиди при друг лекар.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 655
Аз така и не разбрах дали са ми подготвителни контракциите, защото си ми бяха неприятни, не напълно безболезнени. Последните два месеца не можех никъде да отида, защото както тръгнех да ходя и имах чувството, че ми пропадат вътрешностите, коремът ми.се втвърдявяше.
Но нямах никакво разкритие, макар, че от 8-ия месец ми течаха водите по малко. Затова и бях в патологията за 3 дни.
Пиех Магнерот, Папаверин, Но-шпа...
Износих го към 37-а седмица, когато ми направиха секциото.

# 6
  • Мнения: 1 067
Моята шийка малко по - малко омекваше,но все пак втора бременност.Когато влезнах за секциото(беше седалищно) вече бях с 5 см. и последните дни едва ходех,чувствах се както е описала Ирайн

# 7
  • Мнения: 4
Здравейте,днес бях на консултация при моя АГ и искам да ви попитам понеже трябва да родя на 28.02,а лекарката ми каза ако несъм родила до тогава да отида на 04.03 пак на консултация и вече от там в родилнито...въпросът ми е проблем ли е ако стане така,защото ще съм преносила 4 дни...има ли опасност от това преносване? Благодаря ви предварително  Wink

# 8
  • Мнения: 6 122
И аз съм  на мнението на Мамасита. В края на втората бременност пиех магнезии. Чести контракции имах и аз.

# 9
  • Мнения: 2 529
Здравей, и аз бях с чести стягания, поне от 25-26 г.с. Бяха начесто, когато се преуморя, когато ходех малко повече, когато се возех в кола, рейс, но лекаря ми казваше, че щом са без болка, няма проблеми. Родих си 10 дни преди термин. Вече към 8ми месец бяха през няколко минути понякога. Но пак казвам, бяха без болка, вече последния ден разбрах какво е родилна контракция. Моя близка също имаше подготвителни контракции и лежа два пъти в болницата, но последния път имаше и болки и роди 14 дни преди термин. Иди при още някой, щом се притесняваш, но не мисли само за тях - пий си магнезия и наблюдавай, щом нямаш болки и разкритие, плода не е слезнал надолу си ок  Peace.

# 10
  • Мнения: 4
Здравей,понеже прочетох че родилните болки когато започнат са в областта на кръста ниско и целия корем и искам да попитам дали знаете моите болки какви са защото са ниско долу в корема и леко в кръста и са почти само нощем...благодаря предварително

# 11
  • Мнения: 8 952
march01, контракциите, които описваш не са съвсем за подценяване! Не е задължително и да са за болница, но определено трябва да се самонаблюдаваш и при най-малко притеснение за търсиш консултация с доктора си.

През първата ми бременност, подготвителните контракции започнаха при мен още в началото на четвъртия месец. Бях студентка и напред- назад по градовете, много не си обръщах внимание, посещавах различни доктори. А и изобщо не знаеш какво трябва и не трябва да се случва. Така си останах без никакво лечение, добавки за тия контракции и т.н. Смятах, че са нормални. В резултат на това родих преждевременно и детето ми трябваше да стои три седмици в кувьоз.

Втората бременност контракциите отново започнаха супер рано, но вече с големи дози Магнерич ги държах под контрол. При мен много помагаше магнезия. Разбира се, повечко почивка, никакво претоварване физическо и така успях да си доизнося бебето почти до края.

Магнерич, Магнерот и Диаспорал - няма значение. Важното е дозите да са високи. Аз мисля, че пиех 3 пъти по две - т.е. три пъти по 1000 мг.

 qnkova94 , щом са само нощем - предполагам, че като си легнеш ти се притиска нещо.  newsm78 Родилните контракции не могат да се объркат, защото не отшумяват, а напротив - засилват се, както като болка, така и на честота.  Peace В началото боли все едно ще ти идва цикъла.

# 12
  • Мнения: 206
От 22 г.с.  бях като теб много на често АГ ми казваше както и на теб пий си хапчетата и ако започне дате боли ела пак, но по мои наблюдения по чести бяха в дните в които се разхождах по малко. Износих си до края 8 дни преди термина родих.

# 13
  • Мнения: 4
utro77
Незнам дали нещо ми се притиска като легна,но повечето ми болки са само нощем...аз не пия магнезий,а само Prenatal,който се пие само веднъж дневно,но май ще започна с магнезия...но искренно се надявам да започнат истинските ми болки,защото на малката ми принцеса утре й е термина и нямам търпение да си я гушна  Heart Eyes baby_neutral

# 14
  • Мнения: 120
От 5 месец съм с безболезнени контракции,често корема ми беше на камък по цял ден,не им обръщах внимание,защото мислех,че е нормално.Изписаха ми Магнерот,но не ми действаше,самоизписах си Диаспорал,малко по-добре беше,пих го 1 седмица и на своя глава го спрях,сега съм 36 г.с.,продължавам да имам такива контракции.Не казвам,че съм постъпила правилно,просто искам да ти кажа,че може да нямаш никакъв проблем с износването.Понякога контракциите се появяват и от нервно напрежение,така че опитай да не мислиш постоянно за тях и се преглеждах на ехограф всеки месец,а ако нещо те тревожи ,отивай в болницата и си настоявай за преглед.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт