Коледа идва!

  • 149 967
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 505
SZA ,мила,течна сладкарска сметана,не заквасена.
Джема страхотно си го написала и ти благодарим за споделения опит.

# 631
  • Мнения: 769
Преди няколко дена попаднах на   това  видео за оформяне на коледни сладки  Hug

# 632
  • София
  • Мнения: 2 671
Благодаря, момичета.
На въпросите са ви отговорили вече, също благодаря!

# 633
  • София
  • Мнения: 210
Хлебарка, Нордина, много полезни филмчета.   Heart Eyes

Rumya, страхотни сладки!

SZA, да ти е живо и здраво племенничето!

# 634
  • София
  • Мнения: 2 658
хлебарка чудесно клипче, много благодаря!

Rumya, имаш ли представа дали трюфел сладките може да се замръзяват предварително, така както са с пудрата захар? На мен явно не ми стигат тия 6 вида сладки в двойни дози, които съм замислила, че за още се оглеждам.  Crazy И честити ходещи крачета!

# 635
  • София
  • Мнения: 2 671
Rumya, всички са много красиви! Благодаря зарецептата на Сусамените сладки.   bouquet
От къде може да намеря подложка за торти и не само?

...
Галка, извинявай, пропуснала съм това - купувам си подложките от един склад за хартиени изделия в Зона Б-18, бл.10 - в приземния етаж на гърба на блока - откъм пазара Д. Петков. Има разни размери и други неща като кутии напр. но не знам дали продават само по единични бройки.

Благодаря, Петя! За Трюфела - предполагам, че ще понесат добре замразяването, но без пудрата захар - тя и малко да се овлажни и се загубва ефекта. По-добре ги замрази на топчета, а ги овалвай преди самото печене  Peace

# 636
  • Мнения: 454
Имаше такава формичка на ТСМ/крачета/що не си взех  smile3538Трябва да проверя дали има още.

Аз днес си взех пластмасови коледни формички от магазина за 1лв до автогара Родопи. Там имаше и метални формички крачета. Бяха няколко големини в един пакет. Ако, знаех че продават крака, когато правих питата за прощъпалника на дъщеря ми, щях да си спестя доста игра.

# 637
  • Мнения: 359
Ето и моите сладки, мисля, че само Сусамените сладки на Xenia, не сме коментирали в темата, препоръчвам ви ги, ако обичате сусам, и не пропускайте лимона  Peace

Благодаря, за страхотната рецепта. Направих половин доза и са мммммм, вече са в коледния списък.

# 638
  • Мнения: 3 499
ice, излползва ли вече формите за шоколад?

# 639
  • София
  • Мнения: 2 671
Ето и моите сладки, мисля, че само Сусаменит& … 76;ки на Xenia, не сме коментирали в темата, препоръчвам ви ги, ако обичате сусам, и не пропускайте лимона  Peace

Благодаря, за страхотната рецепта. Направих половин доза и са мммммм, вече са в коледния списък.
Радвам се! Друг голям плюс е, че никак не са трудни за правене, а като гледам 0 - май доста трайни ще се окажат  Peace

Последна редакция: сб, 07 ное 2009, 21:08 от Rumya

# 640
  • София
  • Мнения: 2 658
Rumya , благодаря ти! И престани да пускаш разни вкусни рецепти, защото ако добавя още някой вид за приготвянв, вкъщи ще ме набият. Laughing Мъжът ми понеже трябва да гледа децата докато ги правя и изпада в ужас като чуе за сладките ми. Би ли казала и колко според теб по-рано могат да се приготвят?

Последна редакция: сб, 07 ное 2009, 21:21 от petia_tag

# 641
  • Мнения: 1 313
Днес си приготвих лимоновите корички за едни меденки, които правя всяка година. За първи път си ги правя и ако има други, на които им е се е струвала много сложно искам да кажа, че не е.
Иначе днес оглеждах рецептите и си избирах какво да направя (ясно е, че всичко не може, няма кой да го изяде). Та ето го моя скромен списък Grinning

Меденки (по рецепта от списанието сканирано от Джемма)
Джинджифилови сладки (по рецептата на Зори)
Елха от меденки, не съм решила по коя рецепта, но искам да пробвам друга
Ванилови рохлички
Маслени лимонови бисквитки на Танита
Някакви ореховки или подобни сладки с белтъци
Спекулациус с марципан
Може би още нещо с марципан

Сладкиш ще правя Панетоне. Иска ми се и щолен по рецептата на Джемма, но се опасявам, че ще имаме проблем с изяждането и сигурно ще пропусна.
Искам да направя и баклава за нова година, но ще преценя как върви изяждането на другите сладки.
Излишно е да казвам, че още доста рецепти има, които ми харесаха, но няма как всичко. Някой ще пробвам предколедно или следколедно.

# 642
  • Мнения: 363
Арлина , моля те , би ли написала рецептата на меденките (от списанието, сканирано от

Джемма)...при мен излизат размазани букви и съм затруднена с разчитането  Praynig

# 643
  • Мнения: 959
ice, излползва ли вече формите за шоколад?

Не  ooooh! вчера не ми остана време, защото бяхме на пазар и после с детенце правихме меденки  Crazy. Но днес ще ги ползвам и ще снимам и споделя  Peace

# 644
  • Мнения: 2 708
Аз пък пак ходих да гледам на Румия сладките - много са готини Laughing а това с изписаните крачето е много мило. И аз имам такива формички и веднъж правих крачета няколко с тях, ама не се бях сетила да ги изрисувам и ми седяха неестествени, безформени, а така са суперски Hug Това с прозорчетата също смятам да го пробвам тия дни, ама искам да си намеря като на марабу бонбонките, самите бонбони ми се струва е важно да имат хубав цвят и оцъкленост hahaha и не мога да си намеря такива, дето да отговарят на виждането ми по въпроса ooooh!
И да те питам, тези кафявите, дето са като ръжено хлебче хубави ли са на вкус? Хем искам да ги пробвам, хем нещо ме възпира Laughing А този напукания ефект, сам ли си се получава при печенето? Абе кво съм се разприказвала , ами не взема да ги пробвам, ама пусто спряха водата и сега съм като с вързани ръце Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт