Коледа идва!

  • 149 923
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 364
Благодаря за темата.   bouquet
С радост ще се включа пак.

# 16
  • Мнения: 1 313
Айде и аз при откачените на тема Коледа Laughing Миналата година събрах доста идеи. За тази дори имам нови формички за сладки и нямам търпение да ги пробвам.

rainy, аз пък обичам щолен Crazy Но Английския коледн кекс ще го пропусна.  Има ли нещо освен него, което е добре да се направи от сега? Аз меденки правя средата на ноември.

И още нещо искам да питам - някоя от вас правила ли си е марципан в къщи и получава ли се добре?

# 17
# 18
  • Мнения: 7 106
Аууууу, любимата ми тема  Hug! За сега още не съм започнала за изпробвам нови рецепти, но мисля съвсем скоро да се организирам по въпроса  Grinning.

# 19
  • Мнения: 1 437
снощи си купих формички за сладки с елхички и еленчета Laughing

# 20
  • Мнения: 6 031
Вчера и аз гледах едни формичики във форма на елхички, но ми се видя рано още..
Явно съм сгрешила  Joy
В понеделник ще ги купя.
Поздравления за страхотната тема.

# 21
  • Мнения: 7 091
Аз тази година искам да ви препоръчам сладките на Танита, които са тотален фаворит от няколко месеца у нас!
http://tanitaang.blogspot.com/2009/09/blog-post.html
Сигурно си спомняте нейните тиквени сладки, тези са подобни, само че вместо тиква се слага банан. Аз добавих парченца шоколад и орехи и станаха мечта! Ако се залеят с малко шоколад ще са още по-прекрасни!

# 22
  • Мнения: 111
Присетих се аз, че Коледа наближава и реших да надникна в готварския за тема по въпроса, защото знам че всяка година ги подхващаме рано. И все пак си мислех, че още няма да има такава темичка. Благодарности на авторката  Hug  bouquet Записвам се и ще се включвам редовно  Peace

# 23
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Аз се чудя дали да не се отдам на Коледни мъфини ...  Flutter

     

# 24
  • Мнения: 1 777
Супер тема!!!!
Аз също препоръчвам сладките на Танита ,за които Тандури е дала линк. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 239
Записвам се и аз в темичката да я следя!  Simple Smile
Обожавам Коледа!

# 26
  • Мнения: 221
Благодаря на авторката.   bouquet Ще следя темата с интерес.

# 27
  • Мнения: 931
Тези коледни мъфини са супер , някой може ли да ми даде предложение за тази глазура отгоре бялата и зелена от какво е на добре да се направи иначе , за др окраса готова ще търся че няма да мога сама да се справя.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 671
Колко хубаво, че имаме вече Коледна тема!   bouquet  за SZA!!!

Аз започнах оня ден като направих половин кг. малиново сладко без семки. Замислила съм да правя любимите бискивтки на сина ми, но не в шоколадовия вариант, a маслени и слепени със сладкото.
Към задължителния списък са най-коледните аз мен сладки - Меденките (правя дадената от Наталина рецепта "Меденки на Джули", чудесни са!).
Другото е в процес на обмисляне  Wink
Тази година се сдобих с разни коледни формички за сладки, дано успея да ги пробвам!
Другото, за к. искам да намеря време, е да потренирам декориране с белтъчната глазура (Ройал айсинг), варианта със сухи белтъци или другата глазура, която съм си харесала, че е без белтъци: http://allrecipes.com/Recipe/Sugar-Cookie-Icing/Detail.aspx

АКК за огормно мое съжалениие пак няма да правя - няма кой да ми го яде, само аз го харесвам у нас  Confused 

Солената част от менюто ще се мисли натам, но традиционно у нас има семпли неща - пълнена пуйка, салатки, мезета.

# 29
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Тези коледни мъфини са супер , някой може ли да ми даде предложение за тази глазура отгоре бялата и зелена от какво е на добре да се направи иначе , за др окраса готова ще търся че няма да мога сама да се справя.

Някакво сирене тип Филаделфия или Крема + разбита сметана или масло (аз харесвам повече варианта с масло) и захар. Могат да се добавят и разни есенции или кокос или шоколад (черен, бял) и т.н За зеленото - сладкарски бои.  Вариации много, ама моите хич не са по мъфини и къп кексчета за съжаление. Rolling Eyes
Аз се чудя дали да не потренирам като направя една доза меденки с прозорчета за рождения ден на сина ми след месец - за почерпка на децата. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт