Коледа идва!

  • 149 918
  • 1 122
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 091
много, много ти благодаря   bouquet  bouquet  bouquet
Само един въпрос какво значи да се завърти тавата обратно и защо се прави?

Лина, ако имаш фурна с вентилатор няма нужда да правиш това, но ако нямаш, тавата се завърта на 180 градуса (страната, която била от вътрешната страна на фурната да се премести отвън) за да може да се изпекат равномерно сладките, защото се предполага, че тези отвътре ще се запекат по-бързо.  Peace

# 46
  • Варна
  • Мнения: 966
Благодаря ти за отговора, точно това си мислех, че имаш предвид и се зачудих как ще стане, че тавата ми е с ограничител и се поставя точно по пределен начин /незнам дали може обратно, не съм пробвала/, но печката ми е с вентилатор така, че това ще отпадне. Още веднъж много ти благодаря.

# 47
  • Мнения: 7 091
Благодаря ти за отговора, точно това си мислех, че имаш предвид и се зачудих как ще стане, че тавата ми е с ограничител и се поставя точно по пределен начин /незнам дали може обратно, не съм пробвала/, но печката ми е с вентилатор така, че това ще отпадне. Още веднъж много ти благодаря.

Моля, дано да ви харесат! Simple Smile

# 48
  • Мнения: 940
Страхотна тема, но на мен сякаш ми е малко рано (не мога да се наглася психически). Иначе, както миналата година, ще направя поне 10 вида сладки, щолен и т.н. Миналата година всичко се омете от добросъвестни роднини и приятели Simple Smile

# 49
# 50
  • Мнения: 1 313
От къде мога да си купя шоколадов чипс?

# 51
  • Мнения: 940
От къде мога да си купя шоколадов чипс?

Има го в Метро, вчера го гледах.

# 52
  • Мнения: 1 313
От къде мога да си купя шоколадов чипс?

Има го в Метро, вчера го гледах.
Благодаря. Може ли малко подробности къде горе долу да го търся и как изглежда опаковката?

# 53
  • София
  • Мнения: 387
ОООООООО замириса ми на Коледа! Обичам този период от годината. Ще се включа и аз тази Коледа с някои предложения от тук. Вече си копнах рецептите!

# 54
  • Мнения: 2 708
SZA то и аз отдавна обмислям какво ще правя за Коледа, ама като знам, как изглеждаха темите на ДИДИ от миналата година, колко красиви, подредени и омагьосващи бяха първите им страници, хич не би ми хрумнало да пускам такава тема.  Wink още повече, че надали това дали аз ще сколасам за АКК или не, зависи от наличието или липсата на тема Laughing Laughing Laughing. Просто летвата е дигната много високо.  Blush
И понеже си се хванала на хорото, сигурна съм, че като дойде време за разделяне, ще са минимум поне толкова красиви и спретнати като миналогодишните, та даже и по-хубави Peace, а тази ще си е просто работната тема преди истинските Wink

И сега да не решиш, че се заяждам. Hug Нищо подобно. Просто споделям как виждам аз Коледната тема, което не значи, че и ти, или друг трябва да я вижда по същия начин. Peace Аз наистина харесвам невероятно много това, което направи Диди миналата година и ще е страхотно, ако и тази година е така вълшебна и полезна първата страница. (то не че няма да има пак на всяка втора страница....."моля дайте рецептата за ......ванилените кравайчета на Наталина примерно) hahaha ама......   Laughing

# 55
  • София
  • Мнения: 2 671
Да ви припомня и Райските кокоски на Алтън Браун, които имаха доста почитатели миналата година:


# 56
  • Мнения: 7 091
Аз пък взех една идея от Димитрина!
Ето тук:
http://dimitranas.blogspot.com/2009/10/blog-post.html

Направих подобни на нейните "мини" тарталетки, пайчета или каквото се води Simple Smile, само че аз ги напълних с крушово сладко и орехи и така ги пекох. Станаха върха направо! Снимки ще пусна малко по-късно. Това е супер оригинална идея да се прави във форма за мини мъфини, не бях се сетила. Предполагам същите могат да се правят и солени.  Peace

# 57
  • Мнения: 1 116
Това е супер оригинална идея да се прави във форма за мини мъфини, не бях се сетила. Предполагам същите могат да се правят и солени.  Peace
Аз съм правила солени тарталети във формички за мъфини, настина е много по-лесно, отколкото в специалните формички.

# 58
  • Мнения: 2 708
Аз пък съм "крала" от Танита, само че ги напълних с гъбки, задушени, бекон и кис краставички (яйцето и сиренето е ясно)
http://krische.snimka.bg/cooking/gotvarstvo.248111.11415976 Танита, благодаря ти за идейката. Тандури и на теб, че ме подсети за блога на Димитрина. Като хване човек идеята, после пълнежа и ръбчето наистина е до фантазията ни, и до възможността им да задържат плънката де Wink

# 59
  • Мнения: 1 116
Ето и от мен, сладките които правя винаги за Коледа, защоно децата много ги обичат

Снежни топки

Щприц сладки 1

Щприц сладки 2

Ще гледам да напиша рецептите и за още няколко вида сладки, които съм правила.

Общи условия

Активация на акаунт