Организация за шкафове, гардероби и дрешници

  • 192 686
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 652
Aз нареждам пакетите в кутии от детски обувки. Винаги си ги пазя, защото са по-малки и по-удобни. Така лесно забърсвам и рафта. Другото, което често ползвам за всякакви подобни неща са едни дървени кутии от магазин Слънчоглед. Имат няколко размера

А това за чай и други дреболии

# 706
  • Мнения: 42
Ето нещо, което ми хареса:

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
колко интересно  Hug
Ама няма ли да стане много тежко ако е за картофи newsm78
Но за лук и чесънче... е супер. Къде ги изрови тези хувавици, дай линк да разгледам Peace

# 708
  • Мнения: 5 462
Така! В момента на дневен ред са ми кухненските шкафове или по точно тези от тях, в които държа хранителните продукти (буркани, шишета с домати, консерви, спагети, макарони, боб, леща, кутии с мюсли и каши, пакетите със сол, захар, брашно и ориз, количествата от които не са се събрали в съответните буркани). Как да организирам всичко това, за да влязат нещата в ред и да не ми падат пакети на главата всеки път?  newsm78 Мислех си да ги организирам в плетени кошове и кутии, които да сложа на рафтовете и да надпиша. Да сте попадали на такива идеи? Ще се радвам да споделите   bouquet
Аз съм си отделила един голям шкаф който ми е за провизии /пакети  спагети, кори за лазаня , брашно , захар,сол / и всякаква големина бурканчета в които си държа подправките.
Въпросния ми шкаф е от няколко рафта.На първия най нисък ред съм си наредила малки и малко по големи бурканяета с подправки .Неща които ползвам постоянно.Винаги подправките когато ги купя си ги изисипвам от пликчетата в съклени бурканчета на винт.Държа ги в бурканчета хем да не ги налазват разни насекоми , хем да не ми се омирисва шкафа на различни подправки.А отделно в един по голям буркан си държа всякакви малки пакетчета подправки които съм отваряла , на който буркан съм написала за сладки .На друг такъв пък съм си написала за ястия .Буркани големи с бисквити, различни видове чай , кафета и т.н./за да не поемат миризмата на подправките . които не сме изяли и т.н.На най високите редове слагам провизиите , тоест неща които ми трябват дето се вика еднократно.
http://www.thekitchn.com/thekitchn/home-tours?page=5

Последна редакция: сб, 08 окт 2011, 10:22 от Markrit

# 709
# 710
  • Мнения: 2 652
Вчера купих от Била бамбуков разделител за прибори - 25 лв. Три отделения за лъжици, вилици, ножове, едно по-малко за лъжички и вилички, едно по-дълго за кухненски ножове и интересното е, че може да се разтяга за по-широко чекмедже и стават още 2 допълнителни дълги отделения.


Само, че този е с 2 малки отделения за вилички и лъжички, но само такъв намерих да покажа.

# 711
  • Мнения: 723
Благодаря много за идеите. Тези дни мисля да отида до ИКЕА и да разгледам за органайзери  Peace

# 712
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Вчера купих от Била бамбуков разделител за прибори - 25 лв. Три отделения за лъжици, вилици, ножове, едно по-малко за лъжички и вилички, едно по-дълго за кухненски ножове и интересното е, че може да се разтяга за по-широко чекмедже и стават още 2 допълнителни дълги отделения.


Само, че този е с 2 малки отделения за вилички и лъжички, но само такъв намерих да покажа.



Ей, това е супер, само дето не може да се мие в миялна, но много много ме замисли, може да прескоча да го видя на живо Simple Smile.

# 713
  • София
  • Мнения: 11 116
Някой да е виждал подобно нещо за прибори, но да се затваря т.е. да не е предназначено за слагане в чекмедже ?

# 714
  • Мнения: 2 652
Някой да е виждал подобно нещо за прибори, но да се затваря т.е. да не е предназначено за слагане в чекмедже ?

Ами, това са оригиналните кутии, в които се продават приборите, но отделно едва ли се намират. Можеш да си направиш сама с една картонена кутия (от Джъмбо например или всякаква друга) и вътре да сложиш разделителя.

Друга идея е да съчиниш нещо от дървени кутии за вино (вкъщи само ги събирам и още не съм решила за какво да ги ползвам).

Сега намерих в нета един още по-хубав дървен разделите за прибори в Айко (само че дава наличност само в Бургас)  http://www.aiko-bg.com/i_pictures/26668050011_big.jpg.

Meggysan, чарът на дървото при мен се оказа водещ пред удобството. Особено като не се налага да се мие всеки ден.

# 715
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Meggysan, чарът на дървото при мен се оказа водещ пред удобството. Особено като не се налага да се мие всеки ден.

Ооо, спор няма за дървото, не случайно съм си поръчала кухня от масив Simple Smile.
Като за начало ще си карам със стария пластмасов разделител, пък като пооправим нещата, ще си взема дървен със сигурност.

# 716
  • Мнения: 2 652
Айде, чакаме снимки оттатък в другата тема Wink

# 717
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Айде, чакаме снимки оттатък в другата тема Wink

Не сколасвам да кача снимки, набързо сядам да прочета каквото ми трябва, да напиша малко и това е. Ще снимам като изсъхне паркета и ще се хваля Wink Wink.

# 718
  • Мнения: 2 652
Чакам аз Simple Smile

Ето една идея за пакетите. Не е най-красивото нещо на света, но върши работа. Аз съм направила нещо подобно, но с малки бели картонени кутии. Също ползвам и прозрачните пластмасови кутии от бонбони Фереро, металните кутии от Рафаело, бисквити и т.н.



Още една идея, която съм оползотворила (снимката не е моя).



Нямам снимка, но по подобен начин направих и моливник - в дървена кутия (като тези, които по-горе показах от Слънчоглед), наредих колкото ролки се събраха и наредих стотиците моливи по цветове.

# 719
  • Мнения: 5 579
Момичета, можете ли да споделите идеи как в нишата в коридора, която е дълбока около 35 см. да сложа гардероб , в който да мога да се закачат якета, но да мога да събера бая якенца . Някакъв механизъмв  гардероба или нещо такова .....

Общи условия

Активация на акаунт