Вегетарианство - Тема 2

  • 26 296
  • 229
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 713
Благодаря ти, Кристалче!  Hug

# 91
  • Мнения: 4 392
Житните кълнове за три дни ми порастнаха около 1 см с мъничко зеленичко отгоре,ама съвсем малко

Много е това. Житните кълнове са най- ценни, когато кълнчето е не повече от няколко милиметра. Аз ги обичам, когато са 2-3 мм максимум. Иначе не мога да ги ям. Никога не ми се е появявало зеленичко отгоре, специално при житните.
Спиролина, на мен ми се появи малко кълнче, но преобладаваха коренищата. Ама направо коренища си бяха. Заплитаха се в тензуха, като ги преплаквах  Laughing

Това ако е коренище, пусни ги още малко, да видиш за какво става дума. Laughing Затова, още като се подаде беличко и хоп- в салатата. Ако съм ги изтървала и са станали по- големи, меля ги и ги правя на питки.

# 92
  • Мнения: 8
Привет, да се запиша и аз  Laughing

От повече от две години не ям месо, а последните дни съм на вълна да пробвам да огранича млечните изделия и се запалих по кълновете и разни рецепти от суровоядните сайтове .. ммм много вкусни сиренца от кашу и бадеми стават  Simple Smile

А откакто хапвам съвсем малко сирене и кисело мляко (прясното никога не ме е привличало) се чувствам още по-добре и ако съм имала проблеми с подувания и тежести в стомаха, сега тотално ги няма. А може да е и от повечето сурова храна, която хапвам.
Не знам, но е супер Simple Smile

Отивам да си сложа и аз жито да покълне след ценната информация ..   chef

# 93
  • Мнения: 3 869

А според книгата от кое е най-добре да се прави мляко?
Това кисело мляко на вкус доближава ли кравето?

Всички ядки стават за мляко с изключение на кашуто (защото се смила безкрайно добре и няма как да се прецеди) и фъстъците (които не са ядки, а бобови)

Киселото мляко от кашу е по-сладко и по-тежко от кравето. Мисля, обче че може да се получи доста добра имитация на вкуса на кравето чрез смесване на няколко млека. На прима виста мисля, че подходяи са кашу заради сладостта и маслеността, бадем заради свежестта, сусам заради острия вкус - в подходяща комбинация, може да се получи много добра имитация, само консистенцията ще е по-различна. Кашуто не го кисна, както и сисама, но другите ги кисна.

Амели, четох те и в друга тема  Hug По отношение на храната, най-добре за теб ще е да изключиш млечните и най-вече прясното мляко (но ти нещо си го махнала гледам). По малко кисело мляко и сирене/кашкавал от време на време не е проблем  Peace

# 94
  • София
  • Мнения: 1 402
май ще чопля  Tired
ще пробвам с ножче да срязвам обвивката...

продават по диетичните щандове пакетчета с готови обелени тиквени семки, сурови, не са скъпи

# 95
  • Мнения: 8
Meg!, благодаря за подкрепата   bouquet и аз след много четене и най-вече вслушване в себе си стигнах до този извод за млечните продукти - по принцип в нас не ми е никакъв проблем, но хапване на заведение е винаги предизвикателство какво може да се намери без месо и без сирене и ако може да не са пържени картофи Wink

Смелих си кайсиеви ядки и освен, че използвах млякото вместо мляко за закуска, нещо не успях да намеря приложение на сухата част. Прецедих я уж за крема сирене, но може би защото не ми е много мощен пасатора остана по-скоро като смелени ядки с много силен вкус и както и да го смесвам не ми пасва на сирене. Имате ли идеи какво друго интересно може да се направи с тях?  Simple Smile

# 96
  • Мнения: 5 713
Някакъв крем, крекер, в кекс да се сложи...

# 97
  • Мнения: 6 713
Момичета, да ви споделя че мойто дете напоследък мина на вегетариански режим (плюс суровоядство на вечеря за срам на майка му и баща му най-вече! Laughing Laughing)! През деня не хапва особено много, почти само зеленчуци, малко тестени, мляко, много плодове, а от 3-4 дена вечерята е краставица и малко соеви кълнове, сок от портокал и парченца ябълка. Тези дни сме яли омлет, баница със спанак и сирене, постен гювеч... Само го поглежда и директно ми го отказва. Laughing Stop Изобщо не я мъча да яде ако не го иска, каквото ми посочи - това й давам. Даже й отварям хладилника и оттам също си решава. Но ако спре месото нацяло, трябва спешно да се науча да правя кълнове! Rolling Eyes Иначе обича много да хрупа от тези соевите, но други не съм й давала все още.
Вашите дечица показват ли ви по същия начин когато не искат месо или вие ги ограничавате от месото, тъй като все пак нямате такова нещо вкъщи?
Но тя си пие и млякото преди заспиване.

Не целя да обръщам дискусията, просто исках да споделя как вегетарианското явно си дреме в човека и трябва да му се обърне внимание.

# 98
  • Мнения: 3 988
Сдобих се с количество сурови кайсиеви ядки, но не са белени. Нямам фуд процесор, разполагам само с блендер и чопър (по-дяволите не знам как се казват на български  Embarassed).
Ще успея ли да си направя мляко с някой от тези уреди? Дълбоко се съмнявам след опита ми с орехи.
Дайте идея какво да ги направя тези ядки. Горчат ми и не мога да ги ям така.

# 99
  • Мнения: 5 713
Кюбит, на това по-скоро му викам пасатор и чопър. Simple Smile Мляко с тях не съм пробвала да правя, така че не смея да правя заключения.
Какво да ги правиш кайсиевите...веднага ми хрумва да замениш бадемите с тях в някоя рецепта. Преди правех таратор с кайсиеви ядки вместо орехи.

ЛУРДЕС, не я ограничавам моята щерка от към месо. Понеже тя вече познава вкуса му, съм и казала, че, ако и се прияде, да си поиска. Тя не се сеща за него. Когато се случи да сготвя за гости месоядци, тя иска да пробва, но никога не изяжда всичко, което си е сложила в чинията. Яйца също на 2 пъти поиска. Миналата седмица реши, че кисело мляко и се яде. Купих и, хапна веднъж. Още седи неизядено. Не го поглежда сега. Има свободен достъп до хладилника, може да си избира сама.

# 100
  • Мнения: 4
Скъпи майки тази тема е много нужна на всички , които сме вегетарианци за да се подкрепяме взаимно. Трябва да се знае, че в България вегетариянците стават все повече и доводите ни против месото все по-силни и неоспорими.  Аз съм вегерарианка от 11 години (сега съм 24г.). Причините да избера този начин на живот са не само за по-здравословно хранене, а и от етична и морална гледна точка. Немога да си представя, че всеки ден умират хиляди животни по кладниците, за да може аз да си направя кефа като си хапна на вечеря една пържолка.
Имам дъщеричка на 4месеца и неискам тя да яде месо, макар че знам че  много хора ще застанат срещу мене и ще ми е трудно, но няма да отстъпя защото съм обедена, че това е най-доброто, което ще направя за нея.

# 101
  • Мнения: 5 713
Кюбит, сещам се да предложа да накиснеш и обелиш кайсиевите ядки, ако не те затруднява. Мисля си, че горчивото е в люспата.

# 102
  • Мнения: 3 988
Вери, киснат се вече.  Hug Мерси!   bouquet Цяла нощ?  Thinking

# 103
  • Мнения: 5 713
Поне 6 часа.

# 104
  • Мнения: 925
И аз имам кайсиеви ядки. Пазила съм си ги, като ядях кила и кила кайсии лятото, съхнаха на слънце на терасата. Покрай детето ми е трудно да си счуквам редовно от тях, но 1-2 пъти като го направих, установих, че са доста изсъхнали (терасата ми е южна) и леко са загубили сочността и добрия си вкус. Нагарчат ми и на мен. Освен да опитам да ги накисна, избеля и смеля на мляко, към което да прибавя малко мед.... Thinking В този им вид предполагам и Никола ще ги консумира с удоволствие.

Общи условия

Активация на акаунт