Отговори
# 30
  • Мнения: 4 753
Благодаря ти stelt7! Мисля, че ще е много интересно за всички, които посетят темата за Петицията!

Мисля, че намерих табличката - отляво са държавите, а отгоре заболяванията... Мисля, че е ясно как се работи с табличката - процентите в случая са за БЦЖ ваксината....

http://www.who.int/immunization_monitoring/en/globalsummary/time … tscoveragebcg.htm

Точно и аз я намерих.Ако искате по държави - кликвате на държавата и вътре са процентите по ваксини.Например, за Австиря .

Да, ама нещо май не работи това по държави. На която и да е държава да кликна,все Австрия ми излиза  newsm78

Щото първо си кликнала на Австрия... Аз така на Германия и все Германия ми излиза...   Laughing   

Desem, не се притеснявам, че ромите няма да се ваксинират.... Нали се сещаш, че съм достатъчно информирана и ги отказвам, значи имам основателна причина на базата на информацията...

# 31
  • Мнения: 2 652
Не я подписах!
Моите са ваксинирани, задължително + допълнително.

Петицията е за свободен избор. Това няма да попречи на тези, които искат да ваксинират да го правят. Национален имунизационен календар ще си има, с ваксини, които се поемат от ЗК.

А сещаш ли се колко неинформирани ще откажат... сещам се че едно време братята роми са отказвали защото са мислели че това ще ги увреди и лиши от поколение.



Стелт, нейната мисъл е, че ромите ще "сеят" зарази. Което не е сериозно първо, защото ако има такава логика, застрашени ще са само те, неваксинираните. Ваксинираните би трябвало да си имат защита. Второ, те са затворено общество и тия зарази (ако ги има, съмнявам се) си остават в гетата. А и задължително или не един ром реши ли, че не иска вакс, никой не е в състояние да го накара. Така че, това не променя нещата особено.

# 32
  • Мнения: 668



Desem, а ти защо се притесняваш за "неинформираните" ? Нали смяташ, че ти си се предпазила с ваксините- значи по тази логика, само ние, които не ваксинираме сме в опасност, а тези които ваксинират могат да са спокойни, защото имат траен имунитет.

Впрочем, всеки които се запознае наистина с въпроса и чете и проучи нещата решава да не ваксинира.Само тези, които базират мнението си на вяра в думите на някой "осведомен авторитет"   са спокойни и ваксинират без замисляне.

# 33
  • Мнения: 4 753
Чакайте сега... Моята мисъл беше, че съм информирана и според мен ваксините са неефективни... Те са неефективни и за неинформираните и за тези, които вярват в тях, че дори и за ромите - по каква логика да искам ромите да се ваксинират и да ме е страх, че не го правят??!!   newsm78

# 34
  • Мнения: 2 652
Чакайте сега... Моята мисъл беше, че съм информирана и според мен ваксините са неефективни... Те са неефективни и за неинформираните и за тези, които вярват в тях, че дори и за ромите - по каква логика да искам ромите да се ваксинират и да ме е страх, че не го правят??!!   newsm78

Твойта логика е ясна.

# 35
  • Мнения: 9 814
Нека не само всеки да има право на избор дали да ваксинира или не детето и себе си, на нека бъде и информиран.
Преди дни в кварталната градинка един татко ми обясняваше, че вече е сложил на двумесечното си бебе всички ваксини, които му полагат по Здравна каса, т.е. БЦЖ-то и първата хепатитна и сега вече започват платените. Педиатърката дори не им беше обяснила, че ваксините са безплатни, а Пентаксима е пожелание. Казала им да ходят и да го купят.....

# 36
  • Мнения: 14 654
Подписах разбира се и браво за труда. Много ми допадна текстът на петицията, което рядко се случва с някоя петиция въобще.
Много се надявам темата да не стане за и против, защото ще я пратят или в подфорум хомеоптаия, или ще я заключат, а тя засяга избора на всяко българско семейство, затова е добре да остане в майките или поне в здравния форум.
Лично аз не съм противник на ваксинирането, но съм против да не ми дават информация какво може да последва след ваксината, а в същото време да ми обясняват колко е опасно да не се ваксинира.
Първото ми дете пострада от ваксина, племенницата ми  - също. Оказва се, че реакциите на нашите деца не са основание дори за отлагане на ваксините ( алергичен ларингит, който стана и хроничен при моето дете, и АД при племенницата), ами просто е задължително да натъпчеш детето с кортикостероидни и антихистаминови препарати и да завършиш ваксинирането! Това не знам как да го нарека освен престъпление срещу децата.
Сега ще въведат още 2 задължителни ваксини през 2010 - извинете, но това е вече безобразие - не може да изискват от мен да ваксинирам с всяка нова ваксина. Не искам ваксина срещу пневмококи и хемофилус инфлуенца за бебето, просто е жестоко. Това значи всеки месец детето ми да бъде бодено с нещо...

# 37
  • София
  • Мнения: 44 418
опитах да я подпиша...не ми праща нищо на пощата обаче....

колкото до заразите - всъщност ако някоя плъзне, то всички са застрашени.... ваксините все пак не дават 100% гаранция че детето няма да се разболее.... но пък се очаква да изкара нещото по-леко....

(ако изобщо има значение, дори да са  препоръчителни, бих ваксинирала детето с тези, които в момента са си задължителни).

# 38
  • Мнения: 14 654
(ако изобщо има значение, дори да са  препоръчителни, бих ваксинирала детето с тези, които в момента са си задължителни).

Така е и навсякъде по света, където са препоръчителни, така ще е и в България - съвсем малък процент от хората не ваксинират, но не са глобявани и преследвани за това.
И не знам защо веднага се прави асоциация с мангалите - напротив - те си ползват всичко, което им се полага по здравна каса и в поликлиниките гъмжи от тях. А болести разнасят заради кошмарно лошата хигиена по катуните и бедността, в която тънат.
Тези, които изобщо не посещават лекар, училище и работа и въобще все още разчитат на естествения подбор, не се ваксинират и сега - само че тях не ги и глобяват, нито преследват въобще.
пп: на мен ми поискаха потвърждение на подписа на следващия ден.

# 39
  • Мнения: 4 753
опитах да я подпиша...не ми праща нищо на пощата обаче....

колкото до заразите - всъщност ако някоя плъзне, то всички са застрашени.... ваксините все пак не дават 100% гаранция че детето няма да се разболее.... но пък се очаква да изкара нещото по-леко....

(ако изобщо има значение, дори да са  препоръчителни, бих ваксинирала детето с тези, които в момента са си задължителни).

Понякога има забавяне на мейла, но ще дойде...   Peace 

Ние не искаме само препоръчителен характер на ваксините... Искаме повече достъпна информация за родителите, искаме някои промени в родилното, където всички раждали жени знаят как се подписва информирано съгласие и до колко реално знаем какво сме подписали... Има много неща, които не се спазват от медицинския персонал и лекарите, дори и по сега действащият закон и наредба... Това, което се сещам на момента е да се ваксинират недоносените, както са изискванията на наредбата, а именно на 2-месечна коригирана възраст... Друго, което масово не се спазва е да се попълват стриктно бланките за странични реакции от ваксините... В момента ситуацията е такава, че първо се отрича, каквато и да било връзка на ваксината със страничните реакции и второ - дори и да се признае, че е от нея, това си остава устно признание там в кабинета на лекаря или по телефона и никъде не се отчитат последствията.... От тук нататък, естествено въпросната ваксина странични реакции няма, защото в РИОКОЗ няма постъпила нито една бланка, на която да има отбелязани някакви проблеми...

# 40
  • София
  • Мнения: 44 418
Янечек - хич не е задължително  ако стане епидемия тя да тръгне от ромите Wink

аз съм карала рубеола без да съм ромка,в къщи  не можехме да се оплачем от липса на хигиена или друго... не съм играла с циганчета.... и все пак съм се заразила...та...болестите си ходят по всички...

stelt77 - да прочетох петицията, с тази част пък съм още по-съгласна, че трябва да има промяна.

# 41
  • Мнения: 2 658
Чак сега ми е дошъл имейл, т.е. повече от 24часа след подписването. Само като вляzа ли става потвърждението, че нещо не съм сигурна...?
Това с ромите е несериоzно, раzбира се, че трябва човек да има иzбор. Аz ваксинирам, но zащо трябва да ме преследват като империалист, ако съм решила по каквито и да е причини да не го правя?

# 42
  • Мнения: 4 753
Чак сега ми е дошъл имейл, т.е. повече от 24часа след подписването. Само като вляzа ли става потвърждението, че нещо не съм сигурна...?

Само като кликнеш на линка, който ти е дошъл в мейла става потвърждението и подписа ти се добавя в Петицията...   Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 44 418
и при мен дойде преди малко...

# 44
  • Мнения: 2 521
Наистина се забавя имейла.И аз подписах вчера,а едва днес го получих.Дори си помислих снощи,че нещо съм сбъркала Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт