Тема за страстта към пътешествията

  • 18 925
  • 337
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 603
pina, точно там е работата, че аз съм била вече 4 пъти в Истанбул и знам какво да ям и къде да ходя, ориентирам се и с градския транспорт, но все още не съм обиколила всички забележителности. Имам нужда от книжка, където да пише повече подробности за даден паметник или храм, примерно кога е построен, от кой, някакви любопитни факти примерно. Ще разгледам различните видове и ако взимам ще споделя  Grinning До аквариума мисля да отида, много интересно ми се вижда, така че най-вероятно ще го посетя.

# 196
  • Мнения: 1 947
Ей такова "пътешествие" бих направила  Mr. Green
http://www.youtube.com/watch?v=Oz20TuiNNlU&feature=player_embedded#
http://www.youtube.com/watch?v=ZSDwnQfwGTE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=hjqO_DFunTI&feature=related

Но в последно време се задоволявам само с кратки служебни пътувания из Европа  Confused

# 197
  • Варна
  • Мнения: 1 423
AniSim, преситила си се явно от лукса и блясъка на Европа  Laughing

Много тъжни ми изглеждат кадрите, които си пуснала... не, не ме влече такова нещо поне на този етап.

Снощи по History channel гледах нещо за Барселона. Ей такава красота искам да видя, такава архитектура! Планирах предния месец посещение точно в този град, но така накуп тогава станаха няколко обири на българи там (единия и със заплаха с оръжие - на едни познати  Shocked), че изоставих идеята за сега. Искам да се наслаждавам пълноценно, а не да мисля постоянно как да се пазя.

Друга мечта ми е Ливан. След като разгледах едни снимки и слушах разкази от човек, който доста често пребивава там разбрах, че представата ми не се покрива с действителността.

# 198
  • Мнения: 1 947
AniSim, преситила си се явно от лукса и блясъка на Европа  Laughing


Е чак преситила не съм се  Simple Smile, но търся и нови усещания...гледки..възприятия, за мен Европа е предимно културно наследство  Peace Иначе предпочитам лукса на Дубай  Wink

# 199
  • Варна
  • Мнения: 1 423
AniSim, преситила си се явно от лукса и блясъка на Европа  Laughing


Е чак преситила не съм се  Simple Smile, но търся и нови усещания...гледки..възприятия, за мен Европа е предимно културно наследство  Peace Иначе предпочитам лукса на Дубай  Wink

Казах го съвсем метафорично, като контрапункт на това от клипчетата  Laughing
Дубай, да. Ето аз пък имам съпротиви да видя толкова много  лукс  Simple Smile

# 200
  • Мнения: 2 694
Хм, и аз съм като Mims-Mims Wink - луксът на изтока хич не ме влече Rolling Eyes
Виж, за Европа и особено за Барселона (от колко време ми е в главата...) всичко давам Blush

# 201
  • Мнения: 11 743
Европа ми е приятна и интересна, но Азия, Африка - това са истинските пътешествия, приключения, сблъсъка с другостта, чуждата култура, друг свят. Ако трябва да избирам от две, винаги бих предпочела Индия, пред Испания; или Виетнам, пред Париж; или Судан, пред Виена.   Другото е просто една разходка или уикенд.

# 202
  • Мнения: 3 215
Е, и Европа е много разнолика...това, което като турист виждаш не е единственото лице, даже напротив. Ако човек има шанса да попадне в различни среди, може да натрупа впечатления за години напред  Peace

# 203
  • Мнения: 129
Следващото ми пътуване изглежда ще е Франция (понякога се променя целта в последния момент), но това което истински ме влече в момента е Китай. Мечтая за пътешествие по река Яндзъ. Докато все още съществува в сегашния си вид! Не бих отказала да отида и до Тибет...

# 204
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 192
Много съм щастлива, че попаднах в туристическия бранш. Вече започнах да пътувам, а ме очаква още много, много...и искам..много, много...

# 205
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 5 701
Европа не ме влече особено като дестинация. По-скоро екзотични дестинации - Египет, Перу, Камбоджа, Йордания .....Има толкова тайнственост в тези страни.
Не че бих отказала Париж или Амстердам, но изтока повече ме пали. Peace

# 206
  • Мнения: 914
Навсякъде ме влече да ходя. Е, естествено екзотичните дестинации са много по-примамливи. Всъщност всичко зависи от гледната точка, предполагам, че на американците Европа им се вижда супер интересна и екзотична.

# 207
  • Мнения: 2 171
Хм..като се замисля - май най-вече ме влече Изтока  или по-точно всичко тропическо....по чисто климатични причини..
Студ, сняг, ветрове и дъждове си ги имаме в изобилие в Европата, искам кокалите ми да се натоплят хубааааво, за да преживея неслъчевата зимна София.. hahaha

# 208
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 5 701
Хм..като се замисля - май най-вече ме влече Изтока  или по-точно всичко тропическо....по чисто климатични причини..
Студ, сняг, ветрове и дъждове си ги имаме в изобилие в Европата, искам кокалите ми да се натоплят хубааааво, за да преживея неслъчевата зимна София.. hahaha
Това е един от допълнителните ми доводи. Супер съм зиморничава. Бих се прежалила само за Санкт Петербург Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 209
  • Мнения: 1 947
Ммм да Изтока и Африка са и моите предпочитани дестинации  Grinning и една от причините е топличкото, и аз съм от отбора на много зиморничавите  Rolling Eyes Другото е различната природа, култура, обичаи и.т.н

Иначе съм съгласна, че зависи от гледната точка ...Европа им е много интересна и на азиатците Peace

Общи условия

Активация на акаунт