ДЕТСКАТА ГРАДИНА - 33

  • 26 627
  • 739
  •   2
Отговори
# 15
  • Костинброд
  • Мнения: 198
Добър ден.
Вики снощи малко се поизака, е, можеше и още, но на първо време и това е добре.

И в нашата детска има такова предупреждение от ХЕИ- за сополите и т.н., но като гледам не се спазва особено.

В нашата ДГ новото е, че децата ще се поемат още на входа от дежурен възпитател и мед.сестра, която ще проверява здравословното състояние на децата. Следобяд ще ги извикваме по домофона и ще бъдат довеждани до входа.

При нас винаги е било така и до някъде съм доволна. Малко ми е гадно, че не мога аз да си я съблека и да си и сложа нещата в гардеробчето, но така е по- добре- да не влиза всеки когато и където си иска.

Нани, успех.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 795
Дю, много сладка фотосесия на бебо, невероятни снимки  Heart Eyes Hug Преди време ги разглеждах и все забравям да ти пиша  Hug Да са ти живи и здрави децата, аз за него май не съм ти честитила, че лятото хич не влизах  Embarassed
Разгледах ги и аз сега, невероятни снимки  Heart Eyes , направо са като картички. Чудесен е моделът, пу-пу, да ви е жив и здрав!
Записвам се и бягам (стискайте палци, имам интервю за нова работа)
Успех!  Peace

# 17
  • Мнения: 284
Диана, как оправихте алергичната кашлица? Нещо противоалергично или?
Знам, че противоалергичното действа, но след спиране веднага започва отново - при вас как е?
Ара,миналата година през ноември Стефи беше с кашлица,вече не помня колко сиропа изпи,но педиатърката й изписа АСС сироп,от който за два дни спря да кашля.Педиатърката е най-добрата в града,та тя прецени,че кашлицата е от алергията,имаше спазми на бронхите.Да ти призная честно,нищо не разбирам от кашлици.Юли е асматик,но при нея веднага преценявам,че кашля т астмата.Докато при Стефи все още не мога да прецнявам ,защото е различно  Embarassed.Между другото добър педиатър или пулмолог веднага преценява дали е алергична кашлицата.Педиатърът на Юли,когато беше малка,не можеше да преценява,вследствие на което детето на 5 години и половина го закарахме в Плевен с тежка форма на астма и съответните усложнения,и то защото аз се усъмних,че може да е астма.
А иначе Стефи е в момента на ксизал,който не мисля да спирам скоро.
Jmoto, лекарката сигурна ли е ,че е ангина  без температура  Rolling Eyes.
Мерседес,как е Дани?
Дю,как се оправяш с двете дечица?
За писмото от ХЕИ супер, дано спрат да си водят болните деца, а здравите да си ги държим у дома  Peace
Бубе,взе ми думите от клавиатурата  Laughing.Не вярвам да спрат да боледуват децата ни,дори и при сутрешен преглед,или проверки от РИОКОЗ.Миналата зима в офиса ни влиза една жена и казва-"аз съм от РИОКОЗ,вие пушите,глоба".А аз нахално с цигара в ръка-"Не,не пуша,и ако обичате отидете правете проверки в градините,че са обърнали на болници,вместо в частната фирма да гледате кой пуши,и кой не".И тя си замина   Wink.
Нини,успех мила  Hug

# 18
  • Мнения: 2 587
И на мен ми беше интересна "леката ангина" без Т,но действително има едни бели петънца по гърлото(не съм сигурна това ли са налепи или е от сополите).За съжаление вече няма друг лекар при когото да отида - обиколихме всички в града и тази последната е най-вдъхваща доверие,а и е специалист точно по дихателни пътища,алергии и подобни.А и вече претръпнах - един антибиотик повече или по-малко.............  Сингюлера има толкова противопоказания,че антибиотика ми се струва като витамини в сравнение с него.

# 19
  • Мнения: 3 219
Момичета, благодаря за загрижеността Hug Hug Hug
Вчера и днес ходихме при личната. Инжекциите може и да се разминат Praynig, наблюдавам го как ще е с температурата и днес. Лошото е , че внезапно вдига  до 39.8 и трудно се сваля, почти невъзможно, налага се да го слагаме в леген с вода и да го обтриваме. Не сме спали три нощи с мъжа ми, направо сме като изцедени. Днес видимо сякаш ми изглежда по-добре, но пък нищо не яде, едвам по малко сок и вода. Вчера го заведохме при жената, която дърпа ушите, дръпна му ги. Не знам от лекарствата ли, от процедурата ли, но снощи много живна, играеше, бута си количките из нас. Сутринта като ходихме при личната тя му пообтри сливиците с малко сода, цялата марля стана в гной Sick Sad. Пръснах му Тантум Верде след това, довечера трябва ние да го направим, да видим как ще стане Confused Продължаваме с Биодроксил-а два пъти дневно по 10 мл вместо обичайната доза от 7,5 мл. Ще се моля днес да е добре ида не вдига вече толкова висока температура. Мъжът ми е голяма паника и него ако питаш-направо в болницата да влезем, много го е страх от тези температура, то не, че и мен не ме е страх, но поне се мобилизирам. Племенницата ми като малка е правила фебрилен гърч и си беше глътнала езика чак, добре, че брат ми е реагирал навреме Confused

# 20
  • Мнения: 2 325
.Миналата зима в офиса ни влиза една жена и казва-"аз съм от РИОКОЗ,вие пушите,глоба".А аз нахално с цигара в ръка-"Не,не пуша,и ако обичате отидете правете проверки в градините,че са обърнали на болници,вместо в частната фирма да гледате кой пуши,и кой не".И тя си замина   Wink.
hahahaПоставила си на място моята колежка hahahaАз съм сан.инспектор ,но знаеш,че не си работя по специалността,заради парите и дивотиите им  там Crossing Arms

Мерседес,дано се оправи детето ,като чета за тази температура и тръпки ме побиват.Моят мъж е същата паника и от най- малкото дори,ама  и аз съм си такава.От висока Т много ме е страх,от кашлици,изобщо от всички болести Rolling Eyes

Бубе,записали сме час ,ще видим дали ще каже да го изграждаме зъба или да чакаме да се смени.Иначе не я боли вече и навсякъде ,където отидем отваря уста ,показва и подробно обяснява какво е станало,без дори да я питат Crazy Grinning

Нини,успех!

Спяща,вие водихте ли Ади?Спомена ,че към средата на месеца ще ходите.

# 21
  • Мнения: 284
Jmoto, няма смисъл да се ядосваш,важното е да се оправи детето.Пък и тя не пие често АБ.
Мерседес, дано вече започне да спада трайно температурата на Дани  Praynig,че да се успокоите .На третият ден от приема на АБ трябва да се повлияе заболяването.
А аз съм такава паника,дето я няма никъде по света  Embarassed.Много ме е страх от болести,в такива филми се вкарвам,че........
Наталка,абе тя жената си върши работата,ама тогава бях пак на вълна болни деца в градината,и съответно Стефи пак си беше в къщи болна.Но,според мен не си вършат работата.Юли беше в първи клас,когато една сутрин я водя на училище,и виждам всички брави в училището обвити в бинт,напоени с някакъв разтвор.Попитах бодигарда защо-защото имало заразно болни деца.Оставих обратно детето в къщи,и от там - в РИОКОЗ.Оказа се,че в училището е имало деца болни от дизинтерия,и уч.лекарка решила сама да дезинфикцира училището.Благодарение на моят сигнал училището беше дезинфекцирано и предотвратиха разпространението на заразата.Та ми и благодариха даже  Whistling.

# 22
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Хайде и аз тук - благодаря за новата тема - нова съм, не смогвам да пиша често, но ви чета редовно. Hug
 PeaceБубе, да оздравявате бързо.  Peace
Нини - успех за новата работа и....... късмет също. Peace
 PeaceМерСедес , моята Мира е същата с температурата - ей така както си седи и хоп - 39.5 - и после на другия се започват - вторичните ефекти. Какво ли не съм опитала за сваляне. последния път й дадох беладона - не знам дали от нея или от традиционните, които си й давах също - но след 15 минути тя се изпоти по начин, все едно я вадя от банята - матрачето отдолу беше мокро. И я смъкна. Rolling Eyes
За всички кашлящи - и аз да споделя Stop - на нас ни действа един сироп, който не бяхме пили досега - Флудимед и чай - от сърцевина на дюля и орех - по-скоро отвара. Мирка една чаена чаша от големите си си я изпива за един ден.
А пък ние сме с Мораксела.  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes  Сле три седмици прекарани в ДГ. А аз даже не бях чувала за тази бактерия. И ...... най-лошото е обаче, не че сме с Мораксела, а че Мирка не може да пие антибиотици. ooooh! Като го изпие - след страаааашни разправии, молене, пеене на песнички и....всякакви маймунджулъци ..... до 1 минута повръща. И то - половин час преди антибиотика сме пили Натриев цитрат. И пак. и съм се хванала за главата, защото Моракселата се лекувала само с антибиотик. Да ама ние не можем да пием. какъвто и да е. И сега пръскаме Биопарокс. Не знам дали ще помогне. Sad Спря поне да кашля от секретите.
Но - най-много се нервя, че аз дори и да кажа на директорката - и тя да каже на майките - дали те ще направят изследване не децата? newsm78 А в групата й има в момента около 4 хремави и още толкова кашлящи деца. А общо групата е 12 деца - тя е в частна ДГ. #Crazy И ........ как ще ги излекуваме така???? Или само аз съм лудата майка дето държи детето й да е здраво. Shocked
Защото при нас ако стане сериозно - и Моракселата направи нещо лошо - а тя го прави - изход са единствено венозни антибиотици. #2gunfire

Последна редакция: ср, 14 окт 2009, 15:47 от denniss

# 23
  • Мнения: 3 336
denniss, според мен веднага сигнализирай за това на директорката и ако трубва в РИОКОЗ, иначе има да се точите доста време така ooooh! Дано се оправи детето бързо Praynig

Диана, и аз съм като теб, ходя и се разправям, търся си правата Peace Смятам, че това е единствения начин. И на мен са ми благодарили Wink

Мерседес, дано бързо се оправи детето, голяма мъка с тази температура ooooh! А гранофурин не се ли препоръчва при такива случаи newsm78 Дано дърпането на ушите се окаже успешно Praynig На мен като малка са ми го правили, но ефект никакъв Tired Накрая ми извадиха и трите сливици Confused

Жмо, и на вас бързооправяне. И аз изтръпнах като четох листовката на Сингюлера и избрах да не го давам. Борим с хомеопатия засега.

Благодаря на всички за идейките за лекове за кашлици, мисля да взема дюли и да си изсуша средичките. И без това обожаваме вкъщи компот от дюли и често правя в тенждерата под налягане и давам вместо сок. Но досега съм хвърляла средите, не знаех, че са толкова полезни Crazy

Моите вчера се оплакаха, че им е студено на крачетата в градината, та от утре ще им занеса по-топли пантофи, че сега са с гуменки. И ще ги обличам по-дебело, че нали още не са пуснали парното. Кой знае какви са температурите вътре ooooh! Добре поне, че стаята е по цял ден в слънце, та се надявам да не мръзнат Confused


За болестите и аз се паникьосвам много и влача децата по доктори за щяло и не щяло, но по-добре така че ако има нещо да се хваща в ранене стадий Crazy Да не дава Господ Praynig

Момичета, да ви питам за изследванията които се правят след всеки рожден ден... До сега всяка година сме ги правили  на децата - кръв и урина, а сега като ходихме при доктора за пишлето го питах кога да отидем за редовните изследвания и той така Shocked Били се правели на 3 години и после чак на 5 или в предучилищна newsm78 Нещо не ми звучи много правдоподобно, как така ние възрастните ще имаме право всяка година на пълни изследвания, а пък децата не newsm78 Моля който знае нещо по въпроса да сподели Praynig

# 24
  • Мнения: 327
Само да не ви изгубя!
Пак се почна с болестите - егати  #Cussing out Бързо оздравяване на болничките!

# 25
  • Мнения: 284
Denniss. може би трябва да се направи антибиограма.Но по някакъв начин трябва да се пие АБ,ама как  Rolling Eyes.Малката ми дъщеря е с алергия и към АБ,но пък тя се обрива и подува.А пък ако единственият изход са венозните АБ-по добре по-малкото зло,отколкото евентуални усложнения от бактерията.Много непритно,още по-вече,че ситуацията с болните деца в частните градини е същата,като при нас в държавните.И според мен сигнализирай РИОКОЗ.
Мишленце, би трябвало да им пускат някакви радиатори,защото е вече доста студено.Питай госпожите дали отпляват с нещо.А относно изследванията-искаш си направление,и ти дават.Няма такова ограничение - на3,на 5 години.....

# 26
  • София
  • Мнения: 2 440
jmoto благодаря за темичката  bouquet
Много ме заинтригувахте с тези дюли  - как точно се прави отварата?
Много болнички пак има дано бързо оздравяват. Митко вчера вечерта ми кашля на 2-3 пъти и се притесних та сутринта дадох Осцилококцинум и вит. С и предупредих в градината ако пак кашля да ми се обадят. Никой не ми се обади и излезнах по рано даже от работа. Не е кашлял, а и сега вкъщи не кашля. Не знам защо така беше снощи newsm78  М/удругото днес доста го бях облякла и даже г-жата каза, че е много облечен. Ама то голям студ. Е да де, но за щастие в градината вече имат парно, за което мчого се  радвам.
 

# 27
  • Мнения: 3 336
Диана, забравих да питам госпожата днес, утре ще питам. Но за навън искат вече шапки, качулката казаха че не е достатъчна. Благодаря ти за инфото за изследванията и на мен ми се стори малко съмнително Outta Joint

Мони, браво че са им пуснали парното, Ники щом се оплака че са му студени крачетата с гуменките, значи при нас още не са. А днес до залата за народните танци ги бяха завели по пантофи Confused Добре си действала ти с осцилококцинума, дано има ефект, че наоколо почти всички деца или са с хрема или с кашлица Confused

# 28
  • Мнения: 4 970
Е- залата колко далеко е? Все пак е в сградата .И нашите така ги водят.Музикалния салон дори е на втория етаж, но не виждам нищо притеснително.И аз днес питах как е температурата в помещението 4е хи4 не мога да преценя как да я обличам тия дни.Казаха че е доста топличко.А и кухнята е под тяхната група Wink Навън не са ги извеждали днес.За шапки- Дария не ще и да чуе ooooh! От бебе е така.Не знам как ще се разбираме и уговаряме като стане наистина зима Rolling Eyes Добре поне че има доста коса Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 5 795
Хм, аз мисля, че днес не са ги извеждали. Поне тук много духа, и то студен вятър.  Rolling Eyes В стаята бяха пуснали радиатор, та лелката е преоблякла Иво, че беше с по-дебела блузка.
Изследвания мисля не се полагат всяка година, но в която и да е частна лаб. предполагам няма да откажат. За първи път чувам, че и за възрастните има такова нещо  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт