От кога прибавихте чушка?

  • 10 952
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 237
От кога може да се прибави чушка(не люта разбира се Crazy) към зеленчуковото пюре на детето?
Предстой ни захранване и ми е интересно специлано за чушката

# 1
  • Мнения: 158
не съм сигурно кога точно тябваше, но аз му дадох малкия като беше навършил 9-10месеца.не ми направи никакъв проблем

# 2
  • Мнения: 98
 Печена, белена и пасирана от 9ти месец, само защото чак тогава им излезе сезона.

# 3
  • Мнения: 1 219
и аз късно дадох чушка,защото зимата няма пресни и реших да изчакам до лятото.Та мисля чак към годинката започнах да прибавям към ястията й.Иначе мисля към 7-8 месец е добре да се въведе. Peace

# 4
  • Мнения: 1 062
Зелената чушка може да се въведе на 6-7 м. (сред първите храни, но след захранване с 2-3 вида други зеленчуци)
Червената чушка около 8-10 м. ( трябва малко по-внимателно с нея защото се води алерген - заради червения пигмент са възможни обриви под памперса)

Аз лично зелената чушка я дадох към седми месец (захранен е на 5 месеца), а червената към края на осми месец. И в двата случая нямаше проблеми.

Последна редакция: чт, 15 окт 2009, 15:52 от Black_rose

# 5
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
От кога може да се прибави чушка(не люта разбира се Crazy) към зеленчуковото пюре на детето?

Може да е след първите зеленчуци. Принципно се препоръчва да се дава отначало само зелена, а по-нататък (към осмия месец) и червена.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 946
Дадох на 9 месеца и 22 дни. Нямаше проблем. Беше зелена. Сварих я.
Започнах да захранвам късно, на 6м и детето нямаше желание за твърда храна, та май всичко съм въвела късно.

# 7
  • Мнения: 11 028
Чушка дадох на 7 месеца. Имах печени домашни от лятото, прибрани във фризера. Започнах направо с червената, но проблеми и странични реакции не е имало.

# 8
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Въведох печена зелена пасирана чушка след 7-ми месец.

# 9
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 889
Зелена чушка въведох на 8 месеца. Червена - към годинката.

# 10
  • Мнения: 770
А белите ли чушка, която е сварена?

# 11
  • Мнения: 188
А белите ли чушка, която е сварена?

Аз я слягях дя се свяри цяла и след това я обелвах, защото люспичките не се пасираха. Иначе чушка дадох около 7-ия месец. Сега вече, когато е на кухня естествено я яде небелена, но вече е на почти 1г.

# 12
  • Мнения: 666
Дадох чушка(пипер Mr. Green) около 8 мес. Не е имало проблем..много и хареса  Peace

# 13
  • Мнения: 134
 Края на седмия месец зелена чушка,а месец по - късно червена,но винаги в пюренцата с другите зеленчуци.

# 14
  • Мнения: 2 111
Зелена чушка въведох 7-8 месец след първите зеленчуци/тиква,морков,картоф,тиквички/.
Червена чушка-в края на 10-и месец.

Общи условия

Активация на акаунт