Той има паралелна връзка

  • 22 909
  • 252
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 370
Ами добре, Нана, това си ти, ясно е.
Само че в конкретния случай , доколкото разбирам, е имало прецеденти, нали така?Правилно съм прочела?
Следователно, дамата е била наясно, в общи линии, с половинката си.
Разликата е, че е продължило по-дълго време.
Е, тогава, питам аз, защо тя да обира негатива и да променя статуквото? 
Ако мъжът и желае да създаде ново семейство, ако иска да я отсвири-ми нека той поиска развод. Да си поеме неговата част от бремето, ебати.
Да , няма да е лесно, но моят съвет е тя да стисне зъби и да се обърне към себе си. По-егоистично.

# 46
  • Мнения: 46 653
Ами тя жената май много нощи е преспала преди да пусне темата тук.

Жози, може преди да се е вясвал барем вкъщи, затова да е приемала (щом за нея е нормално мъжът й да си обикаля по други).
А за него, както го представя, въпреки, че е сложила в изречението грижовен, много ми е много далеч от представата въобще за баща, камо ли грижовен - има време за паралена връзка, а за нея и собствените си деца отделя цяла една вечер  newsm78 ми да, на това му викам аз безоблачен живот и грижовност.
След 1-2 г. децата като тръгнат по своя път, ще си кука 6 дни в седмицата, докато пича се въргаля с убавицата, пък децата като ги няма, може и да не намери повод дори и на седмия ден да си дойде.
Но права си - по различен начин явно си представяме нещата, за мен положението, в което е в момента си е един вид живеене отделно, всеки с неговите си неща.


# 47
  • Мнения: 4 300
В крайна сметка пък нито разводът, нито раздялата са краят на света, напротив. Много често са ново начало към по добър живот.

# 48
  • Мнения: 370
Не бих мълчала.
Просто да преспи с някоя една вечер, бих приела и простила по някакъв начин, ако разбера.
Но паралелна връзка. И то две години. Твърде сериозно.
Бих поставила въпроса на масата. Ако пък доведе до раздяла, прав му път.
добре де,ами ако въпреки убежденията си не си готов за подобно нещо-прав му път?т.е. оставаш сама ,но въпреки това ти се къса сърцето?защо да не е удачно да се бориш да си запазиш семейството?раздялата май се оказва доста лесен вариант.

# 49
  • Мнения: 36 196
Не бих мълчала.
Просто да преспи с някоя една вечер, бих приела и простила по някакъв начин, ако разбера.
Но паралелна връзка. И то две години. Твърде сериозно.
Бих поставила въпроса на масата. Ако пък доведе до раздяла, прав му път.
добре де,ами ако въпреки убежденията си не си готов за подобно нещо-прав му път?т.е. оставаш сама ,но въпреки това ти се къса сърцето?защо да не е удачно да се бориш да си запазиш семейството?раздялата май се оказва доста лесен вариант.

това е съзнателно решение на двама - да поговорят с открити карти ... може да доведе до всичко и е много по-добро от това да си траеш и да търпиш ... иначе го гледаш всеки ден, усмихваш му се и сърцето ти пак е на нищо

# 50
  • Мнения: 5 370
В крайна сметка пък нито разводът, нито раздялата са краят на света, напротив. Много често са ново начало към по добър живот.

И е така, и не е.
Само че авторката я няма, а ние тук си разсъждаваме. Интересно би било да сподели нейните усещания по въпроса, освен че се чувства пренебрегната, изоставена, обидена....знам ли какво още....

Аз винаги давам едно такова сравнение-ако ви заболи много силно крак, ръка, глава, стомах-веднага ли отивате да ги оперират/отрежат? Без да знаете дали се касае за сериозно заболяване, което го налага, или е нещо по-семпло?

Веднага ли бихте си ампутирали крака, ако го изкълчите, да речем?

Но това са си мои разсъждения.Ей тъй на.

# 51
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не бих мълчала.
Просто да преспи с някоя една вечер, бих приела и простила по някакъв начин, ако разбера.
Но паралелна връзка. И то две години. Твърде сериозно.
Бих поставила въпроса на масата. Ако пък доведе до раздяла, прав му път.
добре де,ами ако въпреки убежденията си не си готов за подобно нещо-прав му път?т.е. оставаш сама ,но въпреки това ти се къса сърцето?защо да не е удачно да се бориш да си запазиш семейството?раздялата май се оказва доста лесен вариант.

Раздялата в никакъв случай не е по-лесният вариант.
Аз самата в момента съм в такъвм период. Не става дума за развод при мен, но като се разделяш с дългогодишен партньор, е същото.
Вече пети месец ми се къса сърцето. Опитах, борих се, но нещата не се получават. Няма как само единият да се бори. Трябва и двамата да го искат.
Много зависи и борбата до къде ще стигне. Човек трябва да запази донякъде гордостта си и самоуважението си.

# 52
  • София
  • Мнения: 12 569
Ами добре, Нана, това си ти, ясно е.
Само че в конкретния случай , доколкото разбирам, е имало прецеденти, нали така?Правилно съм прочела?
Следователно, дамата е била наясно, в общи линии, с половинката си.
Разликата е, че е продължило по-дълго време.
Е, тогава, питам аз, защо тя да обира негатива и да променя статуквото? 
Ако мъжът и желае да създаде ново семейство, ако иска да я отсвири-ми нека той поиска развод. Да си поеме неговата част от бремето, ебати.
Да , няма да е лесно, но моят съвет е тя да стисне зъби и да се обърне към себе си. По-егоистично.

За мен лично тук става въпрос за гордост и достойнство. Значи той я прави на парцал и не я уважава за 5 стотинки, тя какъв негатив още според теб има да обира??? Че какво повече от това да ти се изхрачи в лицето този "съпруг". Егати семейството, егати чудото...

# 53
  • Мнения: 5 370
Добре, значи, тогава, на много други жени им се храчат в лицето, щом искаш.

Аз повече не искам да коментирам. Определението "парцал" е....унижаващо.
Твърдо отказвам да го приема в случая.
Не сте въобще наясно с цялата ситуация, обаче, за да правите подобни умозаключения.

# 54
  • Мнения: 36 196
изумена съм от разликата във възприятията на жени, на които им се е случвало подобно нещо и на такива, на които не  Shocked

# 55
  • Мнения: 370
Не бих мълчала.
Просто да преспи с някоя една вечер, бих приела и простила по някакъв начин, ако разбера.
Но паралелна връзка. И то две години. Твърде сериозно.
Бих поставила въпроса на масата. Ако пък доведе до раздяла, прав му път.
добре де,ами ако въпреки убежденията си не си готов за подобно нещо-прав му път?т.е. оставаш сама ,но въпреки това ти се къса сърцето?защо да не е удачно да се бориш да си запазиш семейството?раздялата май се оказва доста лесен вариант.

Раздялата в никакъв случай не е по-лесният вариант.
Аз самата в момента съм в такъвм период. Не става дума за развод при мен, но като се разделяш с дългогодишен партньор, е същото.
Вече пети месец ми се къса сърцето. Опитах, борих се, но нещата не се получават. Няма как само единият да се бори. Трябва и двамата да го искат.
Много зависи и борбата до къде ще стигне. Човек трябва да запази донякъде гордостта си и самоуважението си.
разбира се ,че борбата трябва да е чиста без никакви мръсни номерца.защото в тези мръсни номерца губиш себе си и ,за да си прибягнал до тях значи това е загубена кауза и си отчаян.и така е ,сам да се бориш ,а отсреща никакво желание за каквото и да било  е все едно с вятърни мелници да си имаш работа.но мисълта ми беше,че все пак трябва да се пробва нещо преди да отрежеш-край,разделям се.може би за теб не е лесен вариант раздялата,но аз пък познавам хора,които чисто първосигнално и запазвайки своето достойнство,се разделят направо лесно и после са си викали-защо поне не опитах нещо,макар и малко. ако не се получи,ок-прав му път,но поне знаеш,че нещо си опитал.ясно е,че в твоя случай ти си опитала.т.е.това,което имах в предвид от всичкото казано от мен до тук.няма гаранция за нищо така е.но не бива да се даваме без бой,за да не си задаваме напразни въпроси после.това е моето мнение и към авторката.

# 56
  • София
  • Мнения: 12 569
Добре, значи, тогава, на много други жени им се храчат в лицето, щом искаш.

Аз повече не искам да коментирам. Определението "парцал" е....унижаващо.
Твърдо отказвам да го приема в случая.
Не сте въобще наясно с цялата ситуация, обаче, за да правите подобни умозаключения.

Е, как да го определя? Какво е семейството, партньорството - ако не взаимно уважение, любов, обич, респект? Когато единият си позволи такава връзка, защото това не е авантюра, не е еднократно - това е системно 2-годишно плюене в лицето. На каква я прави? Значи той си вее оная работа, 2 вечери се прави на родител, ама много я обича и уважава сигурно. Да бе...
Не е страшен разводът, страшно е когато загубиш дотолкова уважението към самата себе си, че позволяваш да се държат по този начин. И търпиш - в името на какво, мили дами? В името на децата? Глупости - че те след няколко години ще имат собствен живот, а тя какво? Ще го търпи да си ляга до нея, след като толкова време е показвал по всякакъв начин с действията си, че не я зачита за нищо. За пари ли? Че давал нещо в къщата? Никакви пари на този свят не могат да купят унижението ти да стоиш вкъщи, да гледаш деца, да плащаш сметки, да тичаш на работа, а синковецът да си развява оная работа другаде.

# 57
  • Мнения: 46 653
...

Аз винаги давам едно такова сравнение-ако ви заболи много силно крак, ръка, глава, стомах-веднага ли отивате да ги оперират/отрежат? Без да знаете дали се касае за сериозно заболяване, което го налага, или е нещо по-семпло?

Веднага ли бихте си ампутирали крака, ако го изкълчите, да речем?

Но това са си мои разсъждения.Ей тъй на.

Само дето в нейния случай диагнозата е поставена и тя е гангрена.

# 58
  • София
  • Мнения: 18 679
Не сте въобще наясно с цялата ситуация, обаче, за да правите подобни умозаключения.
Не съм. Аз затова и съвети не съм давала. Казах само какво аз бих направила, защото с моята ситуация съм наясно и знам, че двегодишна връзка не бих могла да преглътна нито в името на любовта, нито в името на децата, нито на в името на чисто ново ауди примерно Mr. Green И не става въпрос нито за гордост, нито за достойнство, просто чисто физически няма да мога да го търпя повече, а ако не спя с него, за чий ми е Laughing
Умните веднага биха казали - бе ти си ползвай облагите на брака, пък спи с когото си искаш! Ааа, цъ, бих направила всичко възможно на него да му е гадно, ама много гадно!!! Включително и да му взема чисто новото ауди hahaha/ пиша си хипотетично, да не си помисли някой, че имаме Simple Smile/

# 59
  • София
  • Мнения: 436
Аз също не бих си мълчала.  Naughty
Дано никога не попадна в такава ситуация...  Praynig
Много е тежко, все пак голяма част от живота ти е минал с този човек, не е лесно да захвърлиш толкова години с лека ръка. Понякога е лесно на приказки, знаеш кое е правилно, но сърцето казва друго.  Rolling Eyes
Забежка мога да оправдая някак (въпреки че и това доста трудно ще бъде), но паралелна връзка с друга жена не мога да приема.   Stop Моето мнение е, че трябва да му каже, че знае. Това не може да продължава. Naughty

Общи условия

Активация на акаунт