Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 2

  • 47 578
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Още не сме я чели. Избра си книгата сам, заради летящия слон на корицата  Mr. Green. Според мен книгата е за по-големи деца. Ще видим кога ще и дойде реда у дома. Още му чета за Пипи и много я харесва, дано и към "Ние, децата от Шумотевица" има същия интерес.

# 721
  • Мнения: 33
"Небивалици"е любима на детето. Heart Eyes

Нямаше четири,когато я започнахме.Зависи от детето,въпрос на вкус Wink

# 722
  • Варна
  • Мнения: 2 442
А ние от месец сме на вълна разказите на Туве Янсон - първо прочетохме "Невидимото дете", а сега тематично му взех "В края на ноември". Мисля, че ще му взема и останалите от поредицата - след Карлсон, малкият не се е забавлявал толкова с друга книга. Аз също съм приятно изненадана - това са сборник с разкази-приказки за фантастични герои в Муминската долина: Филифльонки, Мюмли, Гафси, Хомстели и други приказни същества. Тъй като сме страхотни почитатели на Астрид Линдгрен, открихме Туве Янсон заради случайният факт, че двете са били съвременнички и причтелки. При нас четенето вечер в леглото преди сън е задължително!

# 723
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
... При нас четенето вечер в леглото преди сън е задължително!
И при нас беше и все още си позволява понякога. Но при поредното посещение при офталмолог беше категорична, че този навик е много вреден. Трябвало да е седнал, а на изкуствена светлина - не повече от 10-15 мин. Синът ми е откарвал вечер часове, ако някоя книга му е много интересна и не може да я остави.

Извинете за отклонението.
Нова книга скоро не съм му купувала, вчера се зачете в "Малкият принц" - от библиотеката. И учудващо сподели, че му харесва.

# 724
  • у дома
  • Мнения: 7 141
На моя син Небивалици му е една от любимите,но той е и доста по-голям де,но и аз мисля,че е въпрос на вкус.И Роалд Дал му е от любимците и много бързо чете книгите,написани от него...
За книгите на Туве Янсон не съм се сетила да му ги предложа , а като малка Невидимото дете ми беше от любимите.

# 725
  • Мнения: 3 379
Ние също купихме преди време Туве Янсон, не помня коя беше обаче, тъй като още не сме я започнали.

Иначе вчера от щанда на Жанет 45 на Форум Родителство им купих три книжки със стихчета на Виктор Самуилов (Ние, мушмуроците, на която имам и автограф Simple Smile, Опако дете и Чуводище вкъщи), една игра за правене на приказки "Направи си сам приказка" по Джани Родари от Точица (нашата Анда Simple Smile), Коледните чудеса на Мая Дъглъчева, както Миличко мое тефтерче на Весела Фламбурари - всичките книжки са със страхотни илюстрации.

# 726
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Ние също купихме преди време Туве Янсон, не помня коя беше обаче, тъй като още не сме я започнали.

Иначе вчера от щанда на Жанет 45 на Форум Родителство им купих три книжки със стихчета на Виктор Самуилов (Ние, мушмуроците, на която имам и автограф Simple Smile, Опако дете и Чуводище вкъщи), една игра за правене на приказки "Направи си сам приказка" по Джани Родари от Точица (нашата Анда Simple Smile), Коледните чудеса на Мая Дъглъчева, както Миличко мое тефтерче на Весела Фламбурари - всичките книжки са със страхотни илюстрации.

Дай ми отзиви за Коледните чудеса -децата много харесват Мая Дългъчева и сигурно ще си я поръчам.

# 727
  • Мнения: 1 267
Ние купихме от една антикварна книжарница тази книжка на Едуард Успенски (Училище за клоуни) и я четем от няколко дни, много му харесва на Гого:



да, антикварната книжарница.
обичам да се ровя там и да търся стари издания.
последно купени - Незнайко, Оливър Туист ( въпреки, че е рано още),
Пътешествията  на Гъливер, респективно - подарени Simple Smile

# 728
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  От кога търся Незнайко.

# 729
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Ние си купихме преди няколко месеца Приключенията на Незнайко http://www.book.store.bg/p12780/prikliucheniata-na-neznajko-nikolaj-nosov.html (честно казано преди това доста време я търсех и беше все изчерпана,явно сега има допечатка),а от библиотеката си избра Незнайко в Слънчевия град има и Незнайко на Луната ,но я търся вече почти година и не успявам да я открия никъде...

# 730
  • Мнения: 3 379
svetlaem, ще дам отзиви от децата като им я прочета по Коледа Simple Smile, а моите - книжката е хубава като материал, с много хубави илюстрации, с две книжни играчки за елха, които децата да си направят сами. Приказките са две, зачетох се, приятни са, римувани. Първата приказка е Коледни чудеса и доколкото разбрах играчките оживяват в нея, а втората се казва Коледунка и е за едно момченце, което сънува как Снежко го развежда и му показва разни неща, но пак много набързо прехвърлих. Мисля, че си струва 6.50.

Незнайко ми е любима, скоро накарах майка ми да ми я намери и донесе от тях, ние я имаме от едновремешната поредица Световна класика, една с твърди корици ако си я спомняте (Незнайко е сива). В нея са Приключенията на Незнайко и Незнайко в слънчевия град. Наредили сме я и си чака реда заедно с Лукчо от същата поредица (само че в червено Simple Smile), където има и Джелсомино в страната на лъжците (но ние си купихме новото издание, много ми хареса).

# 731
  • у дома
  • Мнения: 7 141
svetlaem, ще дам отзиви от децата като им я прочета по Коледа Simple Smile, а моите - книжката е хубава като материал, с много хубави илюстрации, с две книжни играчки за елха, които децата да си направят сами. Приказките са две, зачетох се, приятни са, римувани. Първата приказка е Коледни чудеса и доколкото разбрах играчките оживяват в нея, а втората се казва Коледунка и е за едно момченце, което сънува как Снежко го развежда и му показва разни неща, но пак много набързо прехвърлих. Мисля, че си струва 6.50.

Незнайко ми е любима, скоро накарах майка ми да ми я намери и донесе от тях, ние я имаме от едновремешната поредица Световна класика, една с твърди корици ако си я спомняте (Незнайко е сива). В нея са Приключенията на Незнайко и Незнайко в слънчевия град. Наредили сме я и си чака реда заедно с Лукчо от същата поредица (само че в червено Simple Smile), където има и Джелсомино в страната на лъжците (но ние си купихме новото издание, много ми хареса).

Благодаря,значи ще се купува и от скоро,да не вземе да изчезне до Коледа...

# 732
  • Мнения: 5 296
Тези са ни от вчера

# 733
  • Мнения: 49
тук в 8класния форум препоръчаха Пърси Джаксън..някакво фентъзи, купих на младежа 1 и 2 книга, много ги хареса и после сам си купи 3.  smile3529 от доста време на го бях виждала да чете книга Peace

# 734
  • Мнения: 2 282

Страхотна книга. Препоръча ми я приятел, и я купих въпреки мисълта, че книга за зайци няма как да е особено интересна. А тя се оказа просто разкошна, не можеш да се откъснеш от нея! Предполагам, че е подходяща за хора над 9-10 години. Още не съм я дала на дъщеря си, затова не мога да кажа за долната граница. Но горна граница за тази книжка няма Simple Smile
Ето и други отзиви за нея - тук и тук.

Общи условия

Активация на акаунт