За добрата козметика - 3

  • 99 845
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
titinka_8, писането на кирилица е задължително във форума  Peace

Знам, но аз не разполагат с нея, съжалявам! Аз ще се опитам с Google Translate, надявам се не е с толкова много грешки! Аз съжалявам още веднъж.

# 16
  • Мнения: 6
и сега съставки на крема, разбрах, че вече има UV филтър, който не е написан върху опаковката.


aqua, cyclopentasiloxane, butyrospermum partii butter, capryliccapric tryglyceride, saccaride isomerate, butylene glicol, pentylene glicol, aluminum starch octenylsuccinate, soybean glycerides, lauryl glucoside, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, sarcosine, apryloyl glicine, ethylhexylglycerin, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, butyrospermum partii unsaponifiables, rosa centifolia flower extract, sodium hyaluronate, sorbitan stearate, acrylates/C10-30 acrylate crosspolymer, sodium carbomer, benzophenone-3, polysorbate 20, hydroxypropyl methylcellulose, locinera japonica, flower extract, disodium EDTA



Аз ще се радвам да чуя, ако има нещо нередно в крема! Много благодаря!   bouquet

# 17
  • Мнения: 575
FDA,CI,
kakви по-специални сьставки трябва да сьдьржат продуктите за кожата за зимно време?Аз сьм на 40,по4ти и кожата ми  е смесена кьм суха.


Смятам, че това можеш да установиш най-лесно с тестери.
Съставките сами по себе си са много и малко от тях са афиширани на лицевия етикет (в смисъл, че обикновено това не са активни съставки).
Пробвай обратни емулсии, точно за това състояние което си описала са подходящи.


тестери -мостри на кремовете,нали Embarassed Crazy...и тези обратни емулсии  #Crazy А вазелин и ланолин ,парафин-одобрявате ли присъствието им в крема? Сега виждам,че Нивея-та ми има магн сулфат-това значи ли че  е "обратна емулсия"?

# 18
  • Мнения: 2 652
Моля за мнение за следни 2 хидратиращи продукта - кожата ми е чувствителна, не знам дали няма да са ми тежки.

Крем:
Water/Aqua, Anthyllis Vulneraria Extract, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Alcohol, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil,Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Hypericum Perforatum (St. John'swort) Extract, Glycerin, Calendula Officinalis Flower Extract,Lecithin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil,Fragrance/Parfum (Essential Oil), Limonene, Linalool,Farnesol, Benzyl Benzoate, Geraniol, Citronellol, Citral,Eugenol, Benzyl Salicylate, Algin, Xanthan Gum

Маска:
Water/Aqua, Pyrus Cydonia (Quince) Seed Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil,Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Lanolin, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate,Beeswax/Cera Flava, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Lecithin, Sucrose Distearate, Rosa Damascena (Rose) Flower Wax, Fragrance/Parfum (Essential Oil), Citral, Geraniol,Citronellol, Linalool, Limonene, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Propolis Wax/Propolis Cera

Благодаря.

# 19
  • Мнения: 56
Здравейте!
Бих искала да попитам за една боя за коса на KORRES:COLOUR DEVELOPER Ingredients
AQUA PURIFICATA (PURIFIED WATER). HYDROGEN PEROXIDE. CETYL
ALCOHOL. CETEARYL ALCOHOL. LAURETH-3. CETEARETH-20.
OXYQUINOLINE SULFATE.
HAIR BALSAM CONDITIONER Ingredients
AQUA PURIFICATA(PURIFIED WATER). QUATERNIUM-83.
ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY OIL). IMIDAZOLIDINYL UREA.
EUCALYPTUS GLOBULUS (EUCALYPTUS GLOBULUS OIL).
2N BROWN
HAIR BALSAM COLORANT: 60 mL e 2.03 Fl Oz
PEG-2 OLEAMINE. AQUA PURIFICATA (PURIFIED WATER). COCAMIDE
DEA. ALCOHOL DENAT (ALCOHOL). PROPYLENE GLYCOL. OLEIC ACID.
ETHANOLAMINE. p-PHENYLENEDIAMINE. SODIUM SULFITE.
TETRASODIUM EDTA. HYDROLYZED VEGETABLE PROTEIN(TRITICUM
VULGARE, SOY, CORN, AVENA SATIVA). SODIUM ERYTHORBATE.
4-CHLORORESORCINOL. 2-AMINO-4-HYDROXYETHYLAMINOANISOLE
SULFATE. N,N-BIS (2-HYDROXYETHYL)-p-PHENYLENEDIAMINE
SULFATE. 4-AMINO-2-HYDROXYTOLUENE. m-AMINOPHENOL.
Досега съм ползвала безамонячната на Лореал,но винаги след като се боядисам започва да ми пада косата независимо,че уж се води по щадяща   Stop
Боята ,за която питам щадяща ли е за косата,има ли вредни съставки и заслужава ли си изобщо,пази ли косата?

# 20
  • Мнения: 2 375
Здравейте.  bouquet
Днес получих CLINIQUE pore minimizer refining serum и моля за мнение.
 Матира доста /да не кажа прекалено/, но остави усещането за пудра върху кожата.
INGREDIENTS:
WATHER, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT, POLYMETHYL METHACRYLATE, SILICA, TALC, BUTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE, HYDROGENATED LECITHIN,  SIGESBECKIA ORIENTALIS (ST. PAULS WORT) EXTRACT, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) PROTEIN, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM EXTRACT, HORDEUM VULGARE (BARLEY) EXTRACT D`ORGE, ACETYL GLUCOSAMINE, CHOLESTEROL???, POLYDODECANAMIDEAMINIUM TRIAZADIPHENYLETHENESULFONATE  ooooh! , PHOSPHOLIPIDS, TOCOPHERYL ACETATE, LINOLEIC ACID, SUCROSE, AMORPHOPHALLUS KONJAC POOT POWDER, SQUALENE, DIETHYLHEXYL SUCCINATE, PHENYL TRIMETHICONE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, POLYETHYLENE, ETHYLENE/METHACRYLATE COPOLYMER, ISOPROPYL TITANIUM TRIISOSTEARATE, AMMONIUM ACRYLOLYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, POLYVINYLALCOHOL CROSSPOLYMER PHENOXYETHANOL. METHILPARABEN, BUTYLPARABEN, ISOBUTYLPARABEN, MICA, TITANIUM
Ох, мислех, че никога няма да свърши. ooooh!
Знам, че сте обсъждали парабените /тук са доста/, но не помня какво означава, добе или зле. newsm78
Важното за мен е, ако не помага, поне да не вреди.

# 21
  • Мнения: 1 222
моля ви, това не е моя тема и не е редно да помествате линкове с неща, които аз съм писал!
Моля някой модератор да зачисти линковете към старите ми теми!
След като Лео заключи без моето съгласие старата тема, а аз не искам да пиша в друга, нито да отварям нова - нека си пише който си иска, но моля, не ме цитирайте тук!
В друга тема, която бе изтрита, казах, че ще има нов сайт, където всеки ще има свобода да пише колкото си иска дълги теми, с всички български козметолози накуп, сайт на браншово сдружение на специалисти.

# 22
  • Мнения: 1
CI, а този сайт създаден ли е вече? Нямаме търпение да започнем да го посещаваме.

# 23
  • Мнения: 30
 Аз имам един мъничък въпрос: на повечето козметика пише годността за ползване до кога е, а за гримовете за очи. Повече от 12 месеца, 18 месеца да не се ли ползват?  Аз много често не прибягвам до грим, освен спирала. Затова ги забравям в една от многото си чанти.
 Благодаря за съвета! Hug

# 24
  • Мнения: 72
Извинявайте, че ще попитам тук, но пуснах тема и никой не ми отговори на въпроса. Та - някой пазарувал ли е от този сайт http://www.zoya.bg/ ? Дайте мнение за продуктите, които се предлагат ако сте ги ползвали разбира се. На няколко производители са. Искам да си купя натурална козметика и предложенията в сайта ме заинтригуваха. Дано някой да има впечатления, защото така без да съм ги пробвала е трудно да избера и да се доверя. 

# 25
  • Варна
  • Мнения: 3 415
CI, Лео заключи темата просто, защото беше 68 страници...в крайна сметка в този форум има правила и трябва да се спазват...темата е полезна, когато участвате вие, които разбирате от козметика...не знам защо си така настроен, но мисля, че нямаш основание  Hug

# 26
  • Мнения: 94
CI.от твоите теми и тези на Софи ние научихме толкова полезни неща.
Благодарни сме ви много ,а също и на FDA .
Помолих те да пуснеш нова тема заради правилата,
но ти ме отрязя.Защо,не знам.Но не мисля,че трябва да се сърдиш
на нас. Дай адрес ако може за този нов сайт,за да продължим
да се допитваме и ;образоваме;.

# 27
  • Торонто
  • Мнения: 837
А вазелин и ланолин ,парафин-одобрявате ли присъствието им в крема? Сега виждам,че Нивея-та ми има магн сулфат-това значи ли че  е "обратна емулсия"?


Вазелин и парафин се водят комедогенни.
Въпреки, че имат и много добри качества, тенденцията поне тук в Америка е все по-малко да се използват. И с ланолина така стои въпроса.

# 28
  • Торонто
  • Мнения: 837
Здравейте!
Бих искала да попитам за една боя за коса на KORRES:COLOUR DEVELOPER Ingredients
AQUA PURIFICATA (PURIFIED WATER). HYDROGEN PEROXIDE. CETYL
ALCOHOL. CETEARYL ALCOHOL. LAURETH-3. CETEARETH-20.
OXYQUINOLINE SULFATE.
HAIR BALSAM CONDITIONER Ingredients
AQUA PURIFICATA(PURIFIED WATER). QUATERNIUM-83.
ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY OIL). IMIDAZOLIDINYL UREA.
EUCALYPTUS GLOBULUS (EUCALYPTUS GLOBULUS OIL).
2N BROWN
HAIR BALSAM COLORANT: 60 mL e 2.03 Fl Oz
PEG-2 OLEAMINE. AQUA PURIFICATA (PURIFIED WATER). COCAMIDE
DEA. ALCOHOL DENAT (ALCOHOL). PROPYLENE GLYCOL. OLEIC ACID.
ETHANOLAMINE. p-PHENYLENEDIAMINE. SODIUM SULFITE.
TETRASODIUM EDTA. HYDROLYZED VEGETABLE PROTEIN(TRITICUM
VULGARE, SOY, CORN, AVENA SATIVA). SODIUM ERYTHORBATE.
4-CHLORORESORCINOL. 2-AMINO-4-HYDROXYETHYLAMINOANISOLE
SULFATE. N,N-BIS (2-HYDROXYETHYL)-p-PHENYLENEDIAMINE
SULFATE. 4-AMINO-2-HYDROXYTOLUENE. m-AMINOPHENOL.
Досега съм ползвала безамонячната на Лореал,но винаги след като се боядисам започва да ми пада косата независимо,че уж се води по щадяща   Stop
Боята ,за която питам щадяща ли е за косата,има ли вредни съставки и заслужава ли си изобщо,пази ли косата?


Не е лоша, но едва ли много по-щадяща от другите.
Пак си има всички багрила, които са най-голямото зло за мен, има си перхидрол в оксиданта разбира се, само дето няма да ти мирише на амоняк.

# 29
  • Торонто
  • Мнения: 837
Аз имам един мъничък въпрос: на повечето козметика пише годността за ползване до кога е, а за гримовете за очи. Повече от 12 месеца, 18 месеца да не се ли ползват?  Аз много често не прибягвам до грим, освен спирала. Затова ги забравям в една от многото си чанти.
 Благодаря за съвета! Hug

Какъв е по-точно въпроса ти? За кои гримове се интересуваш, защото те всички са с различен срок на годност?
Най-тежко е със спиралите, че изсъхват един път отворени. Освен това съдържат вода и има опасност от микробиална зараза (това по-късно във времето).

Иначе сенки, пудри са ОК. Ние държим образците с години и нищо им няма.
Ама това смятам, че всяка жена си го знае и без да й е професия:)


CI, и аз мисля, че всички тук са много положително настроени към теб.
Какъв е проблема със заключената тема? Нали това е правило за целия форум, не е нищо лично към теб.
Естествено редно беше някой от специалистите да е автор на темата.


Общи условия

Активация на акаунт