Мамолози - гр. София

  • 1 583 756
  • 5 612
  •   2
Отговори
# 4 185
  • Мнения: 1 032
fairytale lady, Хули не ви дава наклон на мнението, изказва нейното, както и вие вашето!
А след като пишете във форум, би трябва да сте наясно, че винаги ще има мнения различни от вашето.

ами не, това не е изказване на мнение, а твърдение, че фиброаденомът се превръща в рак, което нито е вярно, нито е адекватно да се твърди под питане на човек дали трябва задължително да се оперира, както правеше една дама няколко поста по-горе.

# 4 186
  • Мнения: 20 233
Аз мисля, че и е адекватно предупреждението, достатъчно случаи сме чели тук, няма безгрешни лекари.
Хубаво е да се погледнат нещата и от едната и от другата страна, и човека да си прецени какво решение ще вземе.

# 4 187
  • Мнения: 67
Аз отидох на мамолог. След ехографията и трите фиброаденома в едната гърда, той ме прегледа отново с ехограф и каза , че този гърда нищо не вижда да има . В другата една киста , която и ехографистката видя. И това възможно ли е? Ясно е , че ще се изстрелям в София , но на кой да вярвам сега?Може ли цели 3 ФА да не се видят от мамолог, работещ в онкологичната клиника в града?

# 4 188
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Да напомня, че гърдите имат различна плътност и на мамография няма да се види нищо, ако са с висока плътност.
Аз съм така. Всякакви доброкачествени боклучи и нищо от тях не се виждаше на мамография. Само на ехограф. Който пък не видя, че под две големи кисти има злокачествено. (то сигурно е нямало как да се види де)

# 4 189
  • Мнения: 1 288
Аз също следя от над 10-ет години няколко ФА, махани са ми общо 5, от които 2 или 3 (не помня вече) бяха друг тип доброкачествени образувания, които имат гранична и злокачествена форма.
Не може да се реже вечно. В момента имам по няколко в двете гърди на различни места.
Сега искат да вадят пак, защото забременях и кърмя, знаем как се отразяват на ФА тези неща. Ще ми е 6-то и 7-мо рязане. Радвам се, че ми дадоха почивка, беше започнало да се отразява зле на психичното ми здраве. В БГ се лекуват консервативно тези неща като цяло. Режи и вади.
Всеки решава за себе си.

# 4 190
  • Мнения: 67
Ели_Дечкин, а как тогава се откри ? Доколкото чета кисти не се махат, само се изтегля течност, ако са по- големи. Вашите големи ли бяха ?

# 4 191
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Да, имах две големи, които ми ги точиха поне по два пъти в годината. Те, тъпи и упорити, се пълнеха постоянно последните 4-5 години, ама и аз, тъпа и упорите, ходих да си ги точат, че боляха.
Предната година имах доста кисти и в двете гърди и като се върнах да източат и от втората , помолих да проверят първата, че  бях набутала добичето, което си е стояло под кистите. Мислех, че е поредния фиброаденом, но уви. Не знам кога е излязло. Бяха минали 6-7 месеца от предното точене, а след точене не ме гледа отново на ехограф, че боли.
Аз съм с най-високата плътност на гърдите въпреки, че на размер са "пържени яйца". Предупредена съм въобще да не си губя времето с мамография (и самата аз се убедих, че е така), а с ехограф и нагоре. И да, щом видя очертаянията на добичето, онколога веднага ме прати на ЯМР с контраст за да се види какво, що има още.

Навремето, преди 20-тина години, наистина махаха всички ФА. Последно време ги следят, не бързат да кълцат. Не знам кое е правилното. Аз имам махнати 2, като последният беше 2002 г.

# 4 192
  • София
  • Мнения: 5 074
fairytale lady, Хули не ви дава наклон на мнението, изказва нейното, както и вие вашето!
А след като пишете във форум, би трябва да сте наясно, че винаги ще има мнения различни от вашето.

ами не, това не е изказване на мнение, а твърдение, че фиброаденомът се превръща в рак, което нито е вярно, нито е адекватно да се твърди под питане на човек дали трябва задължително да се оперира, както правеше една дама няколко поста по-горе.
И как така решихте, че е твърдение ? Твърдението трябва да се докаже, а аз не правя такова нещо.

# 4 193
  • Мнения: 5 458
Ели, притесни ме като те прочетох. Като теб съм, с малки гърди и много кисти в тях. Следя се на ехограф, неколкократно са ми точили кисти и на мен, последният път лекарят ми каза, че тъканта на тези, боцканите, е фиброзирала. Уж не било проблем това.
Какво значи ехограф и нагоре - ЯМР ли?

# 4 194
  • Русе
  • Мнения: 7 803
Съжалявам, Тути, не съм искала да те тревожа по-вече от колкото трябва Hug
Да, това имах предвид- скенер,ЯМР с контраст и т.н.

# 4 195
  • София
  • Мнения: 3 052
Здравейте, откриха ми киста и на мен, 9 мм на 8 мм от д-р Иво Манастирски. Грешката ми е, че ходих 1 седмица преди цикъл, а май трябваше след това. Вие кога ходите?
Някой ходил ли е при д-р Младенов в Санте, дава ли някакъв документ и снимка, чудя се, дали да отида и при него, като ми свърши? Миналата година ходих при Василев в Санте, уж нямаше нищо, но и той нищо не ми даде като документ и снимка.
Като чета тук, кистите май се изтеглят със спринцовка и това е, някакви лекарства изписват ли?

# 4 196
  • София
  • Мнения: 3 955
Здравейте, искам да отид на ехограф за коремните органи, но понеже досега не съм ходила и някак идея към кого да се обърна. Като търся в интернет, много от специалистите, които гледат корема с ехограф, са мамолози. Моля ако сте доволни от някой, който прави такива прегледи, да споделите.

# 4 197
  • софия
  • Мнения: 25 825
За образна диагностика съм с отлични впечатления от д-р Стоянов в Полимед.

# 4 198
  • София
  • Мнения: 3 955
За образна диагностика съм с отлични впечатления от д-р Стоянов в Полимед.


Благодаря, точно него гледах снощи при "проучването" ми. А трябва ли предварително записване на час?

# 4 199
  • софия
  • Мнения: 25 825
Задължително, работи и със ЗК.
Последния път, когато ходих, един мъж го изчака пред кабинета и се разбраха да го вземе без записан час, но аз не мога така да ходя да се пазаря. Обаждам се и си записвам час. Обичайно е доста пълно.

Общи условия

Активация на акаунт